Skocz do zawartości

Note 4X Snapdragon 625 International - brak zasięgu (brak usługi)


Morniw

Rekomendowane odpowiedzi

@popcorn11 Touché!  Szukaliśmy winy całkiem ze złej strony. :-P
Podejrzewałem że to mogło być coś związanego z anteną, ale raczej że jest wadliwa, a nie że będzie niewpięta. :-)
Obudowę zdjąć wcale tak łatwo nie jest, użyłem do tego kostek od gitary, ja nie wiem jakie trzeba mieć paznokcie żeby ją podważyć...

W moim przypadku musiałem jeszcze odkręcić częściowo tę dolną pokrywę, kabelek jak widać na zdjęciu był dobrze dociśnięty przez obudowę WWAN.
Ech, te kitajce  :D

WP_20171011_002.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.10.2017 o 10:52, Morniw napisał:

W moim przypadku musiałem jeszcze odkręcić częściowo tę dolną pokrywę, kabelek jak widać na zdjęciu był dobrze dociśnięty przez obudowę WWAN.

Mi się udało otworzyć go tak jak pisałem, nie wiem może miałem taki egzemplarz że dał się tak otworzyć,a może treningi kciuka pomogły

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie już drugi raz zgubił sieć, ale przypadek mam inny niż Wy. U mnie wszystko działa a nagle miga "brak sieci/brak połączenia".

Aby przywrócić sieć muszę zrestartować telefon, sama nie wróci.

Po tym zabiegu wszystko wraca do normy. Nie bardzo wiem o co chodzi, moze ostatnia aktualizacja coś spaprała bo wcześniej nie było takich problemów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie przypadki się zdarzają i jeśli nie jest to nagminne, to raczej nie jest wina telefonu. Sam miałem może z dwa razy, ale jeszcze na Redmi Note 2, u mojej mamy na Lumii tak się stało dwa razy i musiałem jej resetować (nawet nie wiedziała, że nie można się do niej dodzwonić), również mojemu dziadkowi się to przytrafiło na starym Sony Ericssonie (zwykły, nie smartphone) i też trzeba było go zresetować (a tego to najpierw trzeba było znaleźć, bo w domu nie usiedzi, tylko na rybki sobie pojechał, a ulubionych miejsc to ma kilka na różnych akwenach ;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie tutuaj wszyscy dosc rozbieżne przypadki. Jesli wam ginie zasięg lub nie lapie az tak dobrze jak w tel zony/dziewczyny/mamy/kolegi to sprawdzcie karte sim. Sam sie brykalem z brakiemi/zanikaniem lte na lg g5 i winna byla karta sim. Po sprawdzeniu roznych kart wypadaloby w miare mozliwosci sprawdzic system (czyt. ustwiania fabryczne ale bardziej mi flash w maire mozliwosci do jakiejs stabilnej polecnej wersji) jeśli nic nie pomaga i gw w waszym przypadku to pic na wode to sprawdzenie kabla  antenowego o ktorym byla mowa ma sens i raczej wam juz nie zaszkodzi.

Mając realna gw. proponuje jednak zaprzestanie na sprawdzeniu karty sim i ustawien fabrycznych + odesłanie tel. na gw.

Edytowane przez Lamcza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia, info o telefonie i kilka razy nacisnąć 'pamiec wewnetrzna'. Spróbujcie wybrać najlepszą opcję dla zasięgu testując net na danych pakietowych. Tak by ping był jak najmniejszy. Napiszcie co o tym sądzicie. Wybierzcie test dla danej karty SIM. 1lub 2

U mnie zasięg jest najlepszy na TD.../ Umts. Nie używam LTE bo szkada baterii, a net wystarczy 1 mb.

Edytowane przez slawek.n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lamcza Gwarancje w Polszy. U kitajców jeśli teraz wysłać, zamiast rozbierać, prawdopodobnie dostałoby się słuchawkę z powrotem w połowie grudnia. A wystarczyło trochę zręczności i.. pyk- działa przepięknie :)  Oczywiście każdy robi to na własną odpowiedzialność, trzeba się liczyć że jak się samemu zepsuje to już nie naprawią.
Ale kto nie ryzykuje ten nie ma, w moim i popcorna (a całkiem możliwe, że nie tylko naszym) przypadku całkiem sprawnego smartfona, prawdopodobnie przez najbliższe 2 Miesiące, do tego jest szansa że złapie VAT, a mój w wersji International z krzaczastym opakowaniem to zostałby pewnie odesłany, i byłbym całkiem bez telefonu z 3 miesiącami w ..plecy, warto ? Niech każdy sam oceni.

Edytowane przez Morniw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie miałem takiego szczęścia jak wy. Wszystko podłączone poprawnie. Dziwne bo jak wgralem najnowszą aktualizację to przez kilkanaście sekund sila sygnalu byla na poziomie 70 dba a później już norma 87 - 91 i więcej. 

 

Dnia 6.10.2017 o 17:59, Lamcza napisał:

Do miflasha chyba nie trzeba miec odblokwoanego bl i nie narusza warunkow gw.?? Chyba :D lepiej przeczytajcie warunki :P ale proponuje wskoczyć na wersje 8.2.5.0 np. u mnie na niej zasieg smiga :P

Możesz podać link do tej wersji pod mi flasha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, dzisiaj telefon utracił połączenie z internetem. Połączenia telefoniczne można było wykonywać. Zacząłem szukać problemu najpierw postanowiłem skonfigurować APN według konfiguracji Orange po ponownym uruchomieniu telefony kompletny brak sieci. Wróciłem do ustawień wcześniejszych dalej telefon nie może połączyć się z siecią. Karta SIM działa na innych telefonach.

Edytowane przez horyza1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Serdecznie proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu - w górnym prawym roku widnieje krzyżyk przy symbolu zasięgu. Jednocześnie nie działają transmisje danych, nie mogę się do nikogo dodzwonić, a  ani nikt do mnie (brak sygnału). Wi-fi działa. Podczas próby połączenia z kimś, wyskakuje komunikat "sieci bezprzewodowe są wyłączone".

 

edit. problem rozwiazany

Edytowane przez wuada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.  Mam problem podobny do opisywanego tu u Was,  ale nadal nie znam odpowiedzi,  jak ten problem rozwiązać.  A mianowicie.  Mój xiaomi traci zasięg w pomieszczeniach, tj w mieszkaniu, na klatce,  w sklepach itp jedynie na świeżym powietrzu mam zasięg i mogę korzystać z telefonu bez problemu, choć i tu czasem ten zasięg straci.  Mój znajomy ma taki sam model,  system itp.  Kiedy przelozylem  kartę sim do jego telefonu,  wszystko było ok,  więc to nie wina karty sim.  Kiedy karta znajomego było podpięta bo mojego telefonu zasięgu w pomieszczeniu nie było. Już tracę cierpliwość do tego modelu. Tj xiaomi redmi Note 4x. Jeśli jest ktoś,  kto miał podobny problem i udało mu się go rozwiązać, proszę o podpowiedź co i jak.  Dodaje zrzut tego,  co ten mój aparat ma w sobie zainstalowanego.  

Screenshot_2017-12-25-18-23-03-834_com.android.settings.png

Edytowane przez AdamKomor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nacisnąłem kilka razy na pamięć wew. w informacjach o telefonie żeby sprawdzić dane o połączeniu i jak sobie sprawdziłem, to teraz nie mogę się do nikogo dodzwonić ani nikt nie może do mnie się dodzwonić. Jak próbuję gdzieś zadzwonić to długo wybiera numer i nagle ikonka siły sygnału sieci komórkowej z czterech kresek zmienia się na "X"  i mi wyświetla "Sieć komórkowa niedostępna". Nie mam bladego pojęcia co zmieniłem, wydawało mi się że nic a teraz taki problem. SMS-y i MMS-y normalnie mogę wysyłać a rozmów brak. Proszę pomóżcie jak to naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...