Jump to content

Problemy z wysyłaniem/odbieraniem MMS

Recommended Posts

podczas wysłania MMS w Virgin Mobile wyrzuca błędem "proces com.android.phone przez co nie widzi karty SIM a telefon restartuje sie co kilka minut jedyyne co pomaga to reset do ustawień fabrycznych jednak po wysłaniu MMSa problem dalej się pojawia

• kamillm locked this topic
  • 2 weeks later...

To mam ustawione. Chodzi mi o to, że jak nie mam włączonych danych mobilnych to przychodzi sms i to czasami po 12 h. z informacją, że mogę odebrać mmsa na stronie. Jak mam włączone dane mobilne to mms przychodzi bezpośrednio na tel. 

A sprawdź jeszcze to. Wejdź w wstawienia wiadomości, na samym dole są "dodatkowe ustawienia" wejdź i zobaczy czy masz włączone "automatycznie pobierz zawartość MMS"

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Da się jak najbardziej. Żona ma 4x właśnie z globalem i nie ma żadnych problemów z mmsami przy wyłączonych danych mobilnych.
Jaką masz sieć? Sprawdź jeszcze czy masz osobny APN do mmsów?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

• kamillm changed the title to Problemy z wysyłaniem/odbieraniem MMS
  • kamillm unlocked this topic
  • 2 weeks later...

Za wysyłanie  mmsów odpowiada któryś plik systemowy lub aplikacja systemowa - musi mięć przyznany dostęp do internetu.

Panel sterowania - ogranicz użycie danych - systemowe - włącz wszystkim aplikacjom dostęp do internetu (chyba odpowiada za to apk kontakty i dialer, ale nie jestem pewna)

4 hours ago, ika said:

Za wysyłanie  mmsów odpowiada któryś plik systemowy lub aplikacja systemowa - musi mięć przyznany dostęp do internetu.

Panel sterowania - ogranicz użycie danych - systemowe - włącz wszystkim aplikacjom dostęp do internetu (chyba odpowiada za to apk kontakty i dialer, ale nie jestem pewna)

niestety ale wciąż nie działa. uprawnienia są a mmsy nie działają. internet LTE działa normalnie. 

jakieś pomysły ?

Screenshot_2018-01-30-14-55-17-985_com.android.settings.png

Screenshot_2018-01-30-14-55-14-556_com.android.settings.png

Screenshot_2018-01-30-14-55-06-563_com.android.settings.png

Spróbuj takie ustawienia poprawić mi działa

MMSC - http//mmsc.play.pl/mms/wapenc

Proxy dla MMS - 10.10.25.5

Port MMsS - 8080

Protokól APN -Ipv4 

Protokól Apen podczas roamingu - Ipv4

typ uwierzyteniania mam na PAP ale to chyba nie ma wpływu.

Czy przy wysyłaniu mmsa tel próbuje się połaczyć z internetem (ikonki wysyłanie odbieranie)? Internet w tel może być wyłączony. Jeśli nie to problem leży w ustawieniach mms. Jeśli próbuje się połączyć z internetem to coś blokuje sam internet (wysył i odbiór mmsa).   Przyznaj jeszcze uprawnienia dostępu do internetu aplikacji sms, sprawdź antywirusa, firewall.

I jeszcze jedna ważna rzecz - mmsy wykorzystują sieć 3G lub 2G, nie przejdą przez LTE. Tel nie może być ustawiony na "tylko LTE".  Spróbuj jeszcze na ustawieniach "tylko 3G".

Edited by ika
  • 2 months later...

itam,

Mam problem z wysyłaniem i odbieraniem mmsów, po prostu nie moge tego robic. Ustawiam ustawienia tak jak podaje sieć, jestem w a2 mobile www.a2mobile.pl/konfiguracja. Wpisuje wszystko co podają ale nie mogę włączyć punktu apn, tak opcja jest nieaktywna ( tak jak na zdjęciu). Czy to wina telefonu czy muszę cos z a2mobile gadać?

Screenshot_2018-04-14-12-11-23-130_com.android.settings.png

Edited by Bombka27
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Temat sprzed dwóch miesięcy ale jak najbardziej aktualny do mego przypadku. Xiaomi Redmi 5 - a2mobila (najnowszy soft MIUI GLOBAL 9.6.3). Nie mogę wysyłać mmsa. Ręczna próba ustawienia wg danych podanych na stronie konfiguracja a2mobile. Dopisane wszystkie uwagi z wg informacji powyżej i NIC. Dane komórkowe, internet odbieranie mmsa wszystko OK, ale nie wysyła. Przeczytane wiele forum, nawet dotyczących innych sieci w połączeniu z Xiaomi i brak rozwiązania w moim przypadku.

Prośba o pomoc, możne ktoś ma jakiś pomysł.

Pozdrawiam

Problem się rozwiązał. Pomogła obsługa klienta a2mobile. Wstyd się przyznać, ale miałem literówkę w konfiguracji mms : areo-aero

Edited by Mkaczy
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...