Skocz do zawartości

Problemy z wysyłaniem/odbieraniem MMS


taisprze

Rekomendowane odpowiedzi

  • kamillm zablokował(a) ten temat
  • 2 tygodnie później...
  • kamillm zmienił(a) tytuł na Problemy z wysyłaniem/odbieraniem MMS
  • kamillm odblokował(a) ten temat
  • 2 tygodnie później...

Za wysyłanie  mmsów odpowiada któryś plik systemowy lub aplikacja systemowa - musi mięć przyznany dostęp do internetu.

Panel sterowania - ogranicz użycie danych - systemowe - włącz wszystkim aplikacjom dostęp do internetu (chyba odpowiada za to apk kontakty i dialer, ale nie jestem pewna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, ika said:

Za wysyłanie  mmsów odpowiada któryś plik systemowy lub aplikacja systemowa - musi mięć przyznany dostęp do internetu.

Panel sterowania - ogranicz użycie danych - systemowe - włącz wszystkim aplikacjom dostęp do internetu (chyba odpowiada za to apk kontakty i dialer, ale nie jestem pewna)

niestety ale wciąż nie działa. uprawnienia są a mmsy nie działają. internet LTE działa normalnie. 

jakieś pomysły ?

Screenshot_2018-01-30-14-55-17-985_com.android.settings.png

Screenshot_2018-01-30-14-55-14-556_com.android.settings.png

Screenshot_2018-01-30-14-55-06-563_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy wysyłaniu mmsa tel próbuje się połaczyć z internetem (ikonki wysyłanie odbieranie)? Internet w tel może być wyłączony. Jeśli nie to problem leży w ustawieniach mms. Jeśli próbuje się połączyć z internetem to coś blokuje sam internet (wysył i odbiór mmsa).   Przyznaj jeszcze uprawnienia dostępu do internetu aplikacji sms, sprawdź antywirusa, firewall.

I jeszcze jedna ważna rzecz - mmsy wykorzystują sieć 3G lub 2G, nie przejdą przez LTE. Tel nie może być ustawiony na "tylko LTE".  Spróbuj jeszcze na ustawieniach "tylko 3G".

Edytowane przez ika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

itam,

Mam problem z wysyłaniem i odbieraniem mmsów, po prostu nie moge tego robic. Ustawiam ustawienia tak jak podaje sieć, jestem w a2 mobile www.a2mobile.pl/konfiguracja. Wpisuje wszystko co podają ale nie mogę włączyć punktu apn, tak opcja jest nieaktywna ( tak jak na zdjęciu). Czy to wina telefonu czy muszę cos z a2mobile gadać?

 

 

Screenshot_2018-04-14-12-11-23-130_com.android.settings.png

Edytowane przez Bombka27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Temat sprzed dwóch miesięcy ale jak najbardziej aktualny do mego przypadku. Xiaomi Redmi 5 - a2mobila (najnowszy soft MIUI GLOBAL 9.6.3). Nie mogę wysyłać mmsa. Ręczna próba ustawienia wg danych podanych na stronie konfiguracja a2mobile. Dopisane wszystkie uwagi z wg informacji powyżej i NIC. Dane komórkowe, internet odbieranie mmsa wszystko OK, ale nie wysyła. Przeczytane wiele forum, nawet dotyczących innych sieci w połączeniu z Xiaomi i brak rozwiązania w moim przypadku.

Prośba o pomoc, możne ktoś ma jakiś pomysł.

Pozdrawiam

 

Problem się rozwiązał. Pomogła obsługa klienta a2mobile. Wstyd się przyznać, ale miałem literówkę w konfiguracji mms : areo-aero

Edytowane przez Mkaczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kamillm zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...