Skocz do zawartości

[Mi Pad] Lineage OS 14.x


latet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zainstalowałem na Mi Pad 1 custom ROM Lineage OS 14.1.

Testuję, raczej mało intensywnie. Z czasem zapewne wrócę do MIUI. Póki co – gdyby ktoś chciał, abym tam sprawdził, to piszcie, chętnie sprawdzę.

Parę pierwszych wrażeń:

  • Apka YouTube działa idealnie, nie tak jak pod MIUI na Mi Pad.
  • Czasem tablet nie zasypia i wtedy przez noc wyssie pół baterii (ponoć znany problem). Częściej jednak grzecznie zasypia i jest ok.
  • Spodziewałem się cudów, jeśli chodzi o prędkość (responsywność interfejsu) i zarządzanie RAM-em. Cudów nie ma.
  • Jest za to niekomfortowe (aczkolwiek bardzo subiektywne) poczucie "obcości", "dziwności" i okrojenia z wielu rzeczy, które są w MIUI.

 

Screenshot_20171005-224812.png

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po prawie 2 tyg. używania Lineage OS na Mi Pad, stwierdzam, że wracam do MIUI.

Mimo, że w wielu testach syntetycznych Lineage wypada lepiej, to w praktyce ja tego nie czułem. Zarządzanie RAM-em nie wydaje sie istotnie lepsze niż w MIUI. Bardzo denerwujące jest też opóźnienie reakcji na rotację. Czuć było, że Lineage ma problem z dużą rozdzielczością ekranu. No i przede wszystkim – gorzej działa bateria. Niby przez większość czasu trzymała normalnie (był tryb uśpienia), ale czasem potrafiła nagle i niespodziewanie zdrenować się w krótkim czasie. Zdarzało sie też, że tablet się wyłączał sam i nie chciał się włączyć bez kabla zasilającego, a zaraz po włączeniu się okazywało, że było np. 35% baterii, a nie parę %.

Plusy? Tak, dwa: lepiej działa apka Youtube oraz jest możliwość korzystania z kopii ustawień/danych aplikacji w chmurze Google (na MIUI tego nie ma, a kopia apek w chmurze Xiaomi działa na całkowicie innej zasadzie i nie zapewnia przywracania ustawień i danych apek).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...