Skocz do zawartości

Redmi Note 4 - rozróżnienie połączeń przychdzących w DUAL SIM


ar4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam wrzucone dwie karty. Jak ktoś do mnie dzwoni to ekran wygląda tak samo, różni się tylko mała ikona z liczbą określającą slot karty sim.

Czy ktoś jest w stanie pomóc, abym mógł to jakoś zmienić? Chciałbym, aby np. jak ktoś dzwoni na SIM 1 ekran był w kolorze czerwony (lub innym), a jak ktoś dzwoni na SIM 2 to może być np. zielony. Zmiana dzwonka nie jest już taka istotna lecz również mogłoby być.

Jest ktoś w stanie pomóc, jak to zrobić? Szukałem aplikacji, ale wszystko co jest dostępne działa w podobny sposób, wszystko można zmienić, ale niestety, dla mnie najważniejsze nie da się zmienić, czyli kolor ekrany połączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz, ze to jest dzial Redmi 4 / Redmi 4 Pro a nie Redmi Note 4?

Sugeruje przeniesienie do odpowiedniego dzialu.

 

BTW - z tego co pamietam to w ustawieniach jest gdzies opcja przyporzadkowania dzownka glownego do karty, wiec musisz poszukac.

Edytowane przez Shamharoth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ar4 napisał:

Dzwonek jest drugoplanowy, bardziej zależy mi na wizualizacji np. zmiana koloru ekrany przy połączeniach przychodzących.

Nie ma takiej możliwości. Musiałbyś przeszukać sklep Play w poszukiwaniu jakiejś zewnętrznej aplikacji. Przyznaję, jest to deprymujące, gdy otrzymujesz połączenia i nie wiesz na jaką kartę (np. w trybie cichym). Co gorsza, nawet w rejestrze połączeń nie można tego rozróżnić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Podepnę się pod temat. Jak przedmówca zauważył, wbudowana aplikacja ma bardzo nieczytelną obsługę dualsim. Jest aplikacja TruePhone, która doskonale się w tym temacie sprawdza - każda karta ma swój kolor (także kolor tła połączenia przychodzącego). Dodatkowo ma też świetną obsługę sms DualSIM. Na innym moim telefonie TruePhone funkcjonuje bez zarzutu. Na MIUI jest taki problem: 
- kiedy ja wybieram połączenie mam dostęp do funkcji TruePhone i wszystko jest elegancko
- kiedy nie odbiorę połączenia mogę ustawić aplikację TruePhone jako aplikację obsługującą połączenia nieodebrane
- kiedy dzwoni telefon wtedy pojawia się systemowy Dialer i Kontakty 

Wyłączenie Dialera nie pomaga, ustawienie TruePhone jako domyślnej aplikacji również.
Pomóżcie proszę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...