Skocz do zawartości

MIX 2 - kupić, czy poczekać do MIX 3?


davi.th

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam pewnego rodzaju dylemat.

Aktualnie posiadam Mi5, kupiłem go może z 2 miesiące po premierze, więc jest już on ze mną ponad rok. Nie mam co do niego jakichkolwiek zastrzeżeń. Uważam, że jest do dalej świetny flagowiec, co więcej jest on w stanie idealnym, ponieważ starałem się dbać o niego.
Jednakże postanowiłem sobie jeszcze przed premierą MIXa 2, że zmienie mój telefon na właśnie owego bezramkowca. Wszystkie rendery i zapowiedzi wskazywały, że to będzie mega telefon.
Przyszła premiera i co mamy - lekkie rozczarowanie. Mniejsza bateria, brak podwójnego aparatu, większe ramki, oraz mała wartość ppi porównując do flagowych modeli Samsunga - MIX 2 ma 401 ppi, a S8 568 ppi, już moja Mi5 ma większe zagęszczeni pixeli.

I wracając do owego dylematu. Nie wiem co robić, czy poczekać z rok i wtedy pomyśleć nad zakupem MIXa 3, czy kupić jednak MIXa 2.
Przemawia do mnie fakt, że w gdybym miał sprzedawać w tym roku moją Mi5 to zainkasowałbym za nią jeszcze w miarę sensowną kwotę, a za rok może być to znacznie mniejsza kwota. Jednakże z drugiej strony wyczytałem, że w 2018 Xiaomi ma zacząć używać nowych AMOLEDowych ekranów od Samsunga co może się przełożyć na większą wartość ppi, ponieważ te ekrany pozwolą im osiągnąć rozdzielczośćć na poziomie QHD. No i wiadomo, rok czasu w dziedzinie techologii może spowodować wiele zmian, oczywiście na lepsze - może dojść do poprawy baterii, etc. 

Co o tym myślicie? Co robić? Może jakaś rada z Waszej strony?

Z góry dzięki za odpowiedzi
Pozdrawiam
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...