Skocz do zawartości

Ekrany AMOLED w nowych modelach Xiaomi


davi.th

Rekomendowane odpowiedzi

Xiaomi dogadało się z Samsungiem i już w grudniu tego roku zostanie zakupionych milion AMOLEDowych ekranów od Samsunga, kolejna partia miałaby zostać dostarczona w styczniu 2018 roku i byłoby to 2,2 miliona nowych 6' calowych ekranów.
Chińczycy prawdopodobnie nie chcą odstawać od konkurencji i chcą zacząć wprowadzać do swoich telefonów nowszą rozdzielczość, mianowicie QHD.

~źródło

W sumie się nie dziwie, nowy MIX 2 ma całkiem małą wartość ppi porównując do flagowych modeli Samsunga - MIX 2 ma 401ppi, a S8 568ppi, to już moja Mi5 ma większe zagęszczeni pixeli.

Edytowane przez davi.th
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, galakty napisał:

A jeszcze niedawno mnie wyzywali, że to niepotrzebne :D 

Ja cię nie zwyzywam, ale także uważam że to niepotrzebne :) 

Jak dla mnie wystarczyło by 720p w moim Redmi Pro, a wolałbym dłuższe trzymanie baterii. Co do Amoledów jestem jak najbardziej za, choć miałem ostatnio w ręce Samsunga Edge, nie pamiętam który to model, ale miał połowę ekranu wypaloną i na białym było widać pół pulpitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w budżetowcach niech montują nawet 480p. 

We flagowcach jednak wymagać trzeba więcej, tym bardziej że takie Mixy nie są tanie, a ładują ekrany, nooo bez szału, w telefonie za 1000 zł takie montują. 

Zresztą niedługo się moce i możliwości CPU skończą, to Xiaomi musi wymyśleć coś własnego albo w końcu dopracować soft...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Nezumi napisał:

co ma rozdzielczość do tego, czy to jest TN, IPS, czy OLED/Amoled?

Nic? Ktoś tak stwierdził? Xiaomi chce wprowadzać AMOLED oraz QHD, nikt nie pisze że jednocześnie i tylko w tej konfiguracji.

21 minut temu, lockerek napisał:

Ciekawy,który pierwszy model będzie z amoledem ? Hmm Mi7 ?

Dobre pytanie... A może Mi7s? Mi7X? Mi Note 3? Mix 3? Redmi Pro 2? Do wyboru do koloru ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, galakty napisał:

Nic? Ktoś tak stwierdził? Xiaomi chce wprowadzać AMOLED oraz QHD, nikt nie pisze że jednocześnie i tylko w tej konfiguracji.

Przeczytaj to jeszcze raz:

Cytat

Xiaomi dogadało się z Samsungiem i już w grudniu tego roku zostanie zakupionych milion AMOLEDowych ekranów od Samsunga, kolejna partia miałaby zostać dostarczona w styczniu 2018 roku i byłoby to 2,2 miliona nowych 6' calowych ekranów.
Chińczycy prawdopodobnie nie chcą odstawać od konkurencji i chcą zacząć wprowadzać do swoich telefonów nowszą rozdzielczość, mianowicie QHD.

Autor tematu jednoznacznie daje do zrozumienia, że Xiaomi kupuje Amoled'y, aby wprowadzić QHD... Co jest totalną bzdurą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, galakty napisał:

Czepiasz się i to mocno, ja tak tego nie rozumiem, ale ok, masz rację ;) 

Czepiam się? Może, ale pisząc na forum jednak wypadałoby pisać poprawnie, z sensem, a swoje twierdzenia ładnie argumentować. Teraz zobacz, wpadnie na forum kilkanaście osób "zielonych" przeczyta coś takiego, zacznie na prawo i lewo krzyczeć, że "jej, Xiaomi w końcu da QHD", a tutaj pojawią się premiery, Xiaomi nadal na FHD i będzie płacz. Piszesz temat w aktualnościach? Podrzucasz new's, to go poprawnie zapisz.

 

5 minut temu, tpawel napisał:
46 minut temu, Nezumi napisał:
co ma rozdzielczość do tego, czy to jest TN, IPS, czy OLED/Amoled?

Pentitle w OLED Samsunga przy zwyklym IPS duzo gorzej wygląda przy tym samym PPI

Nie mam zamiaru poruszać tematu różnic między OLED Samsunga, a OLED LG, a IPS, bo to już jest nudne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kamillm napisał:

@galakty jest jeszcze druga strona medalu. Wymiana OLEDa to duzy koszt, wymiana IPS mniejszy, wiec kto co woli, ja też wole IPSa ;)

+ czy wgl będą dostępne OLEDY do Xiaomi? Nawet teraz ciężko dostać dobrego LCD, bo albo żółty, albo zielony. coś czuję, że zamienników nie będzie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli dalej chcą być jak Apple więc teraz przyszedł czas na to aby tak samo kupować podzespoły od samsunga jak oni.I będą konkurować z nimi taką samą technologią za mniejsze pieniądze za telefon porostu konkurencja będzie bez szans:-D Chodź pewnie aparaty będzie mieć o generację lepsze ale i na to przyjdzie czas.

Ale jedno muszę przyznać LCD AMOLED to jednak jest produkt premium szczególnie da się to odczuć jak przyjdzie wymienić ekran jak się go zbije.Ale ma swoich zwolenników którzy to kupią poprostu każdy ma swoje preferencjie jeden lubi jasny IPS drugi AMOLED.itd

No i czy czasem iPhone nie ma ekranu od samsunga?

Ciekawe co będzie następnym krokiem na drodze by być jak jabko a przynajmniej mieć ich innowacjie takie jak brak gniazdo jack(dobrze chociaż że nie wypuścili przejściówkę do jednoczesnego ładowania i słuchania muzyki za 140 zł,albo specjalnej ładowarki do szybkiego ładowania za to mają wielki plus)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz że to gówno się wypala, mam z Samsungami do czynienia na co dzień, dwa że jedyny plus amoledów to czarny kolor. Mam leciwego Mi Note i on mocniej świeci i ma lepszy biały kolor niż S7/S7 Edge. S8, N8 trochę poprawione, ale też szału nie ma. Co do rozdzielczości powinni dać możliwość wyboru, przełączania między rozdzielczościami w końcu, jak w Samsungach i ludzie przestali by marudzić przynajmniej w tej kwestii.

 

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że sie wypala to jest pikus :D mnie wkurza, ze z fabryki wychodzi wadliwy przebarwienia, plamy potem przekladaja sie na odwzorowanie kolorow... ogolnie jak ktos lubi siedziec na ciemnych motywasz i wisiec na tel przed snem to odradzam bo was strzeli *** xD 

moj galaxy note 3 

https://drive.google.com/file/d/0B_kaQdmmgGGjOEdYX05qLWhyN1U/view?usp=sharing

a tutaj efekt przykladowy wady powyzej :D

https://drive.google.com/file/d/0B_kaQdmmgGGjMXRkbkVpZjgxajg/view?usp=sharing jest roznica w kolorze miedzy prawa i lewa strona ale kto nie chce to nie zobaczy :D

 

a tu moj pierwszy egzemplarz oneplus 3 ekran od Samsunga :D

 

zalacznik.jpg 

to jest tło w chromie bez zakładek :D jednolita szarość xD

a co ja wam macie jeden z setek tematow na forach o roznych modelach tel z amoledem 

https://forums.oneplus.net/threads/hows-your-screen-tone-brightness-uniformity.453457/

 

żeby mi ktos nie wyszkoczyl z tekstem "Samsung innym wciska scierwo bo sam sobie zostawia najlepsze ekrany i w Samsungach juz te wady nie wystepuja wiec nie pie***"

XmS7SVh.jpg

 

Oledy są spoko tylko bądźcie świadomi że prawie na pewno jakąś wadę wasz ekran w tel. za 4 klocki będzie miał i wymiana na 90% nic nie da :D

Edytowane przez Lamcza
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.10.2017 o 18:59, kamillm napisał:

@galakty jest jeszcze druga strona medalu. Wymiana OLEDa to duzy koszt, wymiana IPS mniejszy, wiec kto co woli, ja też wole IPSa ;)

No, właśnie o tym się przekonałem sprowadzając oryginalny ekran 5.5" AMOLED produkcji Samsunga do AGM X1. Koszt takowego od producenta telefonu to 80$, a ekran jaki w nim stosują to taka sama matryca jak w jakimś tam modelu OnePlus. Patrzyłem kilka miesięcy temu na ekrany do OnePlus, to kosztowały na Aliexpress ponad 100$. Teraz firma AGM zmieniła ekrany na innej firmy, prawdopodobnie ze względu na koszta. Oczywiście taki ekran to cały zestaw z szkłem, warstwą dotykową, ramką alu pod ekranem, czytnikiem linii papilarnych, głośnikiem, ramką zewnętrzną, praktycznie cały przód, bo tego już nie rozebrać tak to zrobili. Nawet przyciski boczne są już klejone do ramki bocznej! 
A cena ekranu zamiennika IPS w Xiaomi to najmniej 16-18$, lepsze 25$, oryginalnych nie widziałem, ale pewnie i tak ok. 40$. :) 

Kolory AMOLEDa są piękne, kąty widzenia też, a reszta to już preferencje użytkownika. Dla mnie nie ma różnicy czy to AMOLED, OLED czy dobry IPS, nawet bardziej mi się podoba *LED do codziennego użytkowania, za to IPS mniej mi męczy oczy. Ot, co kto lubi. JA CHCE PORZĄDNY RYSIK!!!!!!!!! ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Obcy napisał:

@mgcompany wyjaśnij proszę jaka jest różnica pomiędzy AMOLED, a OLED.

Nie chce mi się. ;) Również nie chce mi się wciągać w jakieś gierki, które są popularne tu na forum i czepianie się szczegółów. Chcesz wiedzieć? Znajdź sobie w jednym z ostatnich wątków w tym dziale "wojnę" odnośnie różnic.

Edytowane przez mgcompany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mgcompany O czym tu gadac oledy, amoledy są wysoce wadliwe. "Ktos" zdecydował się ten złom sprzedawać bo pod paroma względami góruje nad lcd i tak oto mamy zakrzywione ekrany które tłuka się przy pierwszym upadku ale nikomu ich nie szkoda bo wychodząc z fabryki już były zaopatrzone w szereg wad/cech.

https://www.wykop.pl/link/2413038/samsung-czyli-jak-wada-staje-sie-cecha/

(tak wiem świr reklamował tel. przez rok bo nikt mu nie powiedział, że za gruby czajs kupuje szmire która nie powinna opuscic fabryki)

Edytowane przez Lamcza
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@galakty ta czerń jest kozacka w amoledach ; ) to muszę napisać ale na tym się bajka kończy : p Ciekawe podejście miało lg ktore do teraz nie wciskało oledów w telefony a zapewne mogliby to robić :P Nie robiłem żadnego reserchu w tym temacie ale chyba do v30  LG samo produkuje ekrany czy sie myle ?

https://arstechnica.com/gadgets/2017/09/lg-v30-hands-on-lgs-oled-displays-still-have-quality-issues/

Oczywiscie tutaj fokta jakosci ekranow meidzy samungiem a lg nie jest dosc obiektywna bo widzielismy wyzej juz podobnie laciaty s8  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lamcza Taaa... Widziałem te porównanie... Jakby S8 nie miało problemów z nierównomiernym podświetleniem od... Note 3? Czy jakoś tak. Ah, no i różowy ekran, moda 2017 roku :D 

I tak wolę porządnego IPS. Szkoda, że Xiaomi nie pakuje topowych ekranów, oj jest różnica...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...