Skocz do zawartości

Redmi 1S - pytania ogólne - wątek zbiorczy


mto

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na romie z xiaomi.eu bez problemu jestem w stanie odpalic 5-6 aplikacji. Czasami zdarzalo mi sie nawet 8 i nic nie lagowalo, ubijalo. Nie mam wogole ladowania launchera. Telefon dobrze dziala. Co do odpalenia aparatu i ladowania kart to tylko na niektorych stronach to chyba jest bo mi antyweba zawsze laduje ale np wp, allegro juz nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadziłem ten twój test na CM R17 i mam to samo co inni userzy miui. Chrome + Camera FV-5 i też ładuje stronę od nowa więc coś tu nie halo z tym testem.

 

To przeprowadź na CM11 R16 który ma ZRAM aktywny i dobrze działający ;)

Bez najmniejszego problemu przechodzi zarówno na oryginalnej przeglądarce jak i na firefoxie i to po kilkunastu godzinach pracy systemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale... nie liczyłbym na stable. Tzn teraz wszystkie urządzenia dostają wersje dev. Nawet Redmi także będzie co tydzień rom.

Nie widzę powodu robić stable. Z mojej strony to bardzo dobrze bo w piatek romy i mam spokój, a nie do każdego Redmi jeszcze stable.

Mniej roboty, mniej różnych wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie ma jeszcze v6 na redmi 1s wiec najlepsze rozwiązanie to instalacja cm11 - wszystko tam śmiga bez zamykania. Poza tym tak naprawdę są małe szanse ze v6 naprawi ubijanie aplikacji skoro nawet na redmi 2 z 1gb ramu ubija. Najpewniejsze metoda to pozbyć się miui na rzecz cm11

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@igoor1983

Trzymałeś chociaż Redmi 2 w rękach, że wiesz jak tam działa Miui? Bo ty masz najwięcej do powiedzenia jak działa Miui na Redmi 2. Ja miałem i problem z ramem był tylko na wersji 5.2.6, na wersjach 5.1.30, 5.1.16 i 5.2.13 działa dobrze. Na 5.2.6 szwankował zram i dlatego telefon miał problem z ramem, więc przestań wypisywać głupoty, bo wprowadzasz ludzi w błąd.

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jeszcze v6 na redmi 1s wiec najlepsze rozwiązanie to instalacja cm11 - wszystko tam śmiga bez zamykania. Poza tym tak naprawdę są małe szanse ze v6 naprawi ubijanie aplikacji skoro nawet na redmi 2 z 1gb ramu ubija. Najpewniejsze metoda to pozbyć się miui na rzecz cm11

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

O, ta porada:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh no niestety xiaomi pokpilo sprawę w 1s z ramem i tu miui traci wiele na swej funkcjonalności. Redmi 2 nie miałem ale czytałem trochę postów i ponoć niewiele się zmieniło i mimo aktualizacji dalej Apki ubija. Oczywiście użytkownikowi tosshi2 nigdy nawet na 1s nic nie ubijalo.

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przynajmniej oceniam sprzet ktory mam w rekach a nie wirtualnie sobie wyobrazam. Tak redmi 2 nigdy nic mi nie ubil (nikomu nie ubijal, kazdy pisal ze przy obciazeniu pojawialy sie lagi) na redmi 1s nie mam zadnych problemow bo umiem uzywac ten telefon. Co do komentarzy to wszyscy pisali jak byla aktualizacja z 6 lutego, teraz juz nikt nic nie pisze.

Jest takie przyslowie:

Dla zlej baletnicy przyszkadza rabek u spodnicy.

@outsider

Sprawdze.

Edytowane przez tosshi2
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem dziewczynie 1S (sam mam 1). RAM-u rzeczywiście jest mniej, ale nie wpływa to na działanie (ja ubijania nie widziałem, ona też). Natomiast w moim Redmi 1 po full wipe mimo wolnego 450 MB ciągle ubija mi przeglądarkę, przedtem problemu nie było :P

W MIUI 6 przynajmniej na Redmi 1 jest więcej RAM wolnego i nie ma żadnego ubijania (na pierwszej wersji testowej!), więc i na 1S na KK lub LP powinno być o wiele lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przynajmniej oceniam sprzet ktory mam w rekach a nie wirtualnie sobie wyobrazam. Tak redmi 2 nigdy nic mi nie ubil (nikomu nie ubijal, kazdy pisal ze przy obciazeniu pojawialy sie lagi) na redmi 1s nie mam zadnych problemow bo umiem uzywac ten telefon. Co do komentarzy to wszyscy pisali jak byla aktualizacja z 6 lutego, teraz juz nikt nic nie pisze.

Jest takie przyslowie:

Dla zlej baletnicy przyszkadza rabek u spodnicy.

@outsider

Sprawdze.

czekam, jak bd dzialac to od 1 marca bd mial dostep do niej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Czy model, który przedstawi się w internecie jako "HM 2014011" to jest Redmi 1S? Jakaś nietypowa wersja może? Bo normalnie "1s" przedstawiał się ciagiem, który zawierał jawnie podciąg "HM 1S" lub "HM 1SW". A teraz widzę na swoje stronce takiego gościa:

Mozilla/5.0 (Linux; Android 4.4.2; HM 1STD Build/HM2014011) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/40.0.2214.109 Mobile Safari/537.36

Wg Googla to jest niby 1S (HM 1STD), czyli wersje "nie europejska", ale pewności nie mam.

 

Jak może Was więcej wejść ze swoich tel. na tę testową stronę, to będę wdzięczny: http://www.xyz.avx.pl/pando-test.php

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...