Skocz do zawartości

Redmi 1S - pytania ogólne - wątek zbiorczy


mto

Rekomendowane odpowiedzi

Wypuszczenie źródeł wam nic nie da, Acid mówił wiele razy, będą stare i niekompletne...

Ile urządzeń ma asus? Na początku mogą mieć dobre ceny i support aby zachęcić klientów i wyrobić markę, z czasem będzie to samo co z Xiaomi.

Po prostu pierwszy budżetowy smartfon na qcom im nie wyszedł, ale nie spodziewali się takiego sukcesu. Po wejściu na rynek prawie wcale się nie sprzedawał. Dopiero zaprzestanie sprzedaży Redmi 1 spowodowało to, że 1S stał się godny uwagi. Xiaomi od początku go olało, teraz pewnie stawiają na Redmi 2. Skupiają siły na serii Mi. Redmi od początku były słabo wspierane. Wystarczyło poczytać komentarze o Redmi 1. Dopiero miesiąc temu stał się w miarę użyteczny. W dodatku żaden Mediatek poza 6592 nie ma KK, jak nasz dostanie to przestanę narzekać na Xiaomi, na razie to jest wspierana seria Mi i odrzutki w postaci budżetowych Redmi dla emerytów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moto G może drogie, ale Moto E nie wiele gorsze sprzętowo, a ma support bajka vs Redmi.

 

Xiaomi nie ma tych urządzeń znowu tak dużo...

Tych, które jeszcze wspiera heh...

 

Ludzie mający Redmi 1 też narzekają.

------------------

W tym tygodniu ma być aktualizacja/wydanie źródła (któreś z tych) od Xiaomi

Edytowane przez SunTzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numb na poprzedniej stronie wspominał ze Acid gdzieś pisał o tym ze redmi 1s jest dla ludzi starszych. Zgadzam się z tym w pełni. Kupiłem ten telefon ojcu i jest zadowolony. Zazwyczaj jest wybredny, a tu zonk, mówi ze cieszy ze iż nie wyrzucił pieniędzy w błoto. Ma 50 lat i cieszy się z tego telefonu. Jak mu mowie ze być może wyjdzie dla niego aktualizacja do nowej wersji systemu i nowego numerka androida, to pyta mnie "po co? Co mi to da?"... Wiec odpowiadam "naprawi błędy" to pyta "jakie"

Sam się chwilę bawiłem tym telefonem i kurde nie znalazłem problemów które miałyby uniemożliwić swobodne i przyjemne korzystanie z telefonu. Redmi 1S to słabszy telefon dla ludzi którzy nie interesują się tak bardzo technologią, a nie dla ekspertów. To moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz gdzieś pisałem że 1s jest dobry dla mało wymagających klientów. A mi 4 ma po prostu wszystkiego trochę więcej ale to nie znaczy ze początkujący klient mógłby cokolwiek z tego docenić a już na pewno niewiele by wykorzystał

Edytowane przez igoor1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RedMi 1s trzeba nazwać budżetowym telefonem, nie wszystkich stać na mi3 bądź mi4. Boli tylko to że Xiaomi olało trochę ten telefon a przecież podzespoły ma naprawdę przyzwoite do komfortowego korzystania z telefonu. Mam nadzieje że wydadzą źródła i uda się naprawić to co fachowcy z xiaomi zepsuli.

Edytowane przez asffaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miui wszystkie wyglądają tak samo więc nie widzę trudności między obsługą mi4 czy redmi 1s - kwestia tylko podejścia firmy i tego co nam próbują wcisnąć (i tak nie przyjmę do wiadomości, że seria redmi to dla starców). Moim zdaniem nie potrafią nic z tym zrobić, wydadzą źródło (oby pełne) to programiści się zabiorą za to i jeszcze będziemy mieć telefon rakietę jak chociażby korzystając z CM. Dodatkowo jak patrzeć na specyfikację Redmi to czegoż mu więcej brakuje?... no chyba, że ktoś lubi cyferki i chce się chwalić, mam 16 gb ramu, 2 karty graficzne i oglądam na komputerze głównie facebooka to fakt, musi kupić mi4 - żeby pogoda i pisanie smsów się nie zacinało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numb na poprzedniej stronie wspominał ze Acid gdzieś pisał o tym ze redmi 1s jest dla ludzi starszych. Zgadzam się z tym w pełni. Kupiłem ten telefon ojcu i jest zadowolony. Zazwyczaj jest wybredny, a tu zonk, mówi ze cieszy ze iż nie wyrzucił pieniędzy w błoto. Ma 50 lat i cieszy się z tego telefonu. Jak mu mowie ze być może wyjdzie dla niego aktualizacja do nowej wersji systemu i nowego numerka androida, to pyta mnie "po co? Co mi to da?"... Wiec odpowiadam "naprawi błędy" to pyta "jakie"

Sam się chwilę bawiłem tym telefonem i kurde nie znalazłem problemów które miałyby uniemożliwić swobodne i przyjemne korzystanie z telefonu. Redmi 1S to słabszy telefon dla ludzi którzy nie interesują się tak bardzo technologią, a nie dla ekspertów. To moje zdanie.

 

Tylko wszystko fajnie do momentu aż będą problemy. To strasznie zawodny telefon, który nie radzi sobie z prodstawowymi zadaniami smartphone. Ja też chciałem kupić "komuś", ale sam bym sobie czegoś takiego nie kupił, więc zrezygnowałem.

Podstawowym problemem jest dla mnie zrywanie połączenia przy braku zmiany statusu. Telefon pokazuje, że jest połączenie danych, GSM, a w rzeczywistości nie można wybrać połączenia, a otwieranie strony trwa wieki (nie ma komunikatu, że nie ma połączenia, tylko non stop próbuje otworzyć bezskutecznie )....

 

Najgorsze jest to, że SMS-y, które przychodzą w tym trybie przepadają, więc nie wiesz nawet, że ktoś dzwonił, bądź SMSował.

Taka sytuacja ma miejsce przypadkowo, ale najczęściej podczas wygrzania telefonu np. podczas NAVI.

 

Drugi problem to losowy drain baterii. Najczęściej msm_OTG USB (czy jakoś tak, ale nie używam kabla OTG)

Ładujesz na wieczór do 80%, rano masz 15% i nie starczy baterii na cały dzień. Aczkolwiek muszę przyznać, że jeśli wszystko działa to Soft XIaomi jest jednym z najmniej drenujących softów.

 

 

Z drugiej strony czas działania jest absurdalnie krótki vs Moto. Kupiłem Redmi 1s ze względu na wymienialną baterię ale co mi po tym gdy moto e/g działa 2x dłużej.

Edytowane przez SunTzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 
+ * This program is free software; you can redistribute it and/or modify     + * it under the terms of the GNU General Public License version 2 and     + * only version 2 as published by the Free Software Foundation.     + *     + * This program is distributed in the hope that it will be useful,     + * but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of     + * MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE. See the     + * GNU General Public License for more details.[

Dobre, cały czas się na to gapili, a źródła i tak nie dali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co tu pisać skoro ta aktualizacja ma tylko jedną poprawkę i to chyba nic konkretnego nie wnoszącą moim zdaniem nawet nie warto sobie nią głowy zawracać

 

Redmi 1S W/C Stable Version (China) JHCCNBL47.0 Changelog
Fix - FC when clicking Status in About phone (12-29)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walcze z tym poki co, bo aktualizacja fajna jak grzebalem w plikach, termal tez zostal jakos rozwiniety na 2 pliki ale nasza zmiana nie psuje tego, cos podejzewam ze twrp naknocilo przy instalacji bo do tej pory na 6 instalek ani razu nie mialem na koncu komunikatu "succesful" tylko poprostu instalowalo i na koniec wracalo do ekranu glownego, teraz mam success i patrze co sie bd dzialo, a btw.

@Acid w tym nowym romie aplikacja motywy jest po chinsku i pare slow ang

Edytowane przez OutSideR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nazwy kategorii? Wiedziałem... bo patch na to się nie udał. 

dziwne bo mój kolega to testował i po resecie dalej były nazwy kategorii tłumaczone. Dlatego uznaliśmy, że patch nie jest potrzebny... choć to było by cos wyjątkowego bo tylko dla tego Redmi 47 wszystkie możliwe patche na tłumaczenie kategorii miały failed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. Niestety MIUI źle to wszystko prowadzi.. to nie są zmiany w 47. To zmiany w aplikacjach, które weszły do tej kompilacji.

Niektóre rzeczy były poprawione w danej aplikacji już we wrześniu. I to sumaryczny changelog dla aplikacji a nie stricte dla samego Redmi. Dlatego nie masz podane, że grzebali w plikach thermal czy coś tam innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...