Skocz do zawartości

Redmi 1S - pytania ogólne - wątek zbiorczy


mto

Rekomendowane odpowiedzi

To że obiecali to jedno, a z doświadczenia z xperią, opublikowanie źródeł odnośnie androida np: 4.3 wcale nie musi skutkować jakimś ułatwieniem odnośnie nowszych wersji andka, może też być że będą to nie pelne źródła. Bo albo zabraknie o kamerce albo radia fm i będzie kłopot. Nie znam się ale tak było w przypadku xperi neo V. Spokojnie i tak nie jest zle. Pożyjemy zobaczymy

 

Radio FM oficjalnie nie jest wspierane przez Androida :P Więc z tym zawsze mogą być kłopoty, bo producenci stosują przeróżne rozwiązania i nie ma jakiegoś uniwersalnego rozwiązania.

To taka ciekawostka....

... Oczywiście racja, ale szalenie to ułatwia pracę. Bo dziś musisz portować nowego Android-a na stary kernel, bodaj 2x. Zresztą nie tylko Moderzy mają problem tak samo było np. z Xperią X11, gdzie przeportowali 2.3 na stary kernel.

 

 

Wy w ogóle liczycie na te źródła? Zapomnijcie lepiej od razu.

Jeśli nawet to będzie jak było z MI2. Coś tam wrzucili ale dużo brakowało, więc w praktyce niewiele dało się zrobić.

 

 

Twierdzisz, że CEO Xiaomi to kłamca?

Edytowane przez SunTzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ nie. Przecież mogą dać źródła jak powiedzieli. A że nie będą do końca kompletne to już inna sprawa.

Wysłane z MI4

 

Masz rację... 

Niestety naiwnie zakładam, że wypuszczając źródło nie będą przy tym łamali licencji GPL :P  No, ale to Xiaomi biorą kod na licencji która stanowi, że zapłatą jest udostępnienie modyfikacji/dodatków do kodu.

 

Tak czy siak jak rozumiem nic mnie nie ominęło i źródła wciąż nie ma :( No to czekamy dalej

 

 

 

to jest bezsens, bo zmiana samego procesora dużo nie da. Jednak to są przecieki więc może będzie inaczej, zobaczymy. Jednak jak ktoś chce kupić telefon ze średniej półki to najlepszym telefonem będzie pewnie Meizu K52.

 
Redmi ma wymienną baterię... K52 nie wiem. Cała reszta lepsza w K52 i wydaje się, że będzie killerem. Pozostaje cena i support.
Darzę ogromną sympatią Meizu ich jakość wykonania odtwarzy była bardzo dobra.
Edytowane przez SunTzu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Acid ale jaki telefon jest najpopularniejszy. Wlasnie Redmi 1s i na tym xiaomi buduje swoja opinie. Teraz pomysl jak sie czuja ludzie. Bo moim zdanie czuja sie oszukani i ja sam nie wierze w to, ze w marcu bedzie android l. Xiaomi duzo obiecuje ale tych obietnic za bardzo nie spelnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w sama porę przeszedłem na note LTE. Teraz bym się tylko wkur...

 

Każdy kto to zobaczy będzie zły. Wystarczy poczytać:

http://en.miui.com/thread-72427-1-1.html

 

Tak jak poczytałem komentarze to mało kto wierzy w to, że będzie to Miui 6 na Androidzie L. Raczej myśleli, że ludzi to trochę uspokoi.

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, dać ludziom budżetowy telefon za śmieszną cenę, a Ci narzekają, że zbyt mały support. To, że ten tel ma dobre podzespoły nie znaczy, że będzie traktowany jak telefon z wyższej lub średniej półki. Również nie patrzy się na popularność, bo wiadomo, że wtedy flagowce nie miałyby aktualizacji, a telefony pokroju galaxy ace tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Numb

 

A jaki to support? Dali zbugowane Miui do Redmi 1S, obiecali, że to szybko naprawią. I nic, mija pół roku i dalej system jest zbugowany. W listopadzie deweloperzy na Miui.com pisali, że już pracują nad Miui dla Redmi 1S i w grudniu będzie aktualizacja, najpóźniej w styczniu. Teraz podają, że będzie w Marcu. Kupując Samsunga wiesz co kupujesz, kupując Xiaomi dostajesz obietnice na to wychodzi. Co do budżetowych urządzeń, mam Mipada od lipca, na początku Miui było beznadziejne, po aktualizacji do Miui 6  jest lepiej, jednak rewelacji na Mipadzie nie ma. Myślałem, żeby za jakieś pół roku zmienić telefon, myślałem nad Mi4, ale teraz mocno się nad tym zastanowię bo patrzę, że wsparcie ze strony Xiaomi tylko pięknie wygląda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Numb

A jaki to support? Dali zbugowane Miui do Redmi 1S, obiecali, że to szybko naprawią. I nic, mija pół roku i dalej system jest zbugowany. W listopadzie deweloperzy na Miui.com pisali, że już pracują nad Miui dla Redmi 1S i w grudniu będzie aktualizacja, najpóźniej w styczniu. Teraz podają, że będzie w Marcu. Kupując Samsunga wiesz co kupujesz, kupując Xiaomi dostajesz obietnice na to wychodzi. Co do budżetowych urządzeń, mam Mipada od lipca, na początku Miui było beznadziejne, po aktualizacji do Miui 6 jest lepiej, jednak rewelacji na Mipadzie nie ma. Myślałem, żeby za jakieś pół roku zmienić telefon, myślałem nad Mi4, ale teraz mocno się nad tym zastanowię bo patrzę, że wsparcie ze strony Xiaomi tylko pięknie wygląda.

Aktualizacje Mi a Redmi to niebo i ziemia.

Wysłane z MI4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Acid ale jaki telefon jest najpopularniejszy. Wlasnie Redmi 1s i na tym xiaomi buduje swoja opinie. Teraz pomysl jak sie czuja ludzie. Bo moim zdanie czuja sie oszukani i ja sam nie wierze w to, ze w marcu bedzie android l. Xiaomi duzo obiecuje ale tych obietnic za bardzo nie spelnia.

 

Dobrze mówisz, a co do tego co piszecie - budżetowy, niebudżetowy to chyba nie problem wziąć kilku sprytnych programistów i zrobić kilka update`ów i po sprawie, a nie obiecywać, tym bardziej, że zobaczcie ile wyszło systemów, gdzie autorzy nie mają kodu źródłowego. Skoro sami nie robią nic to niech go udostępnią i może ktoś zrobi to za nich, albo outsourcing - zlecić to komuś jak się nie chce robić. Jak przeliczą zysk z telefonów redmi 1s względem totala to warto sie zatanowić nad tymi aktualizacjami i ja na ich miejscu stanąłbym na głowie żeby w marcu wydać L...., a tak właściwie skoro tak pracowali nad tym 4.4, żeby wydać go na koniec grudnia to czemu nagle taka zmiana? Na moje to wygląda, ze za przeproszeniem Ch?ja zrobili i to kolejna wymówka. Jak by coś mieli a powinni (i to raczej na wykończeniu) to czemu tego nie wydali? bo nic nie zrobili, proste... moja opinia jest taka jak większości - na czele stoją ludzie co liczą tylko $, ale z takim podejściem daleko nie zajadą, niebawem się wszystko odwróci jak nie zrozumieją potrzeb użytkowników :( smutne ale prawdziwe - obym się mylił i na początek marca dostaniemy L która będzie hulać jak szatan...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten link co podaliście wcześniej - chanelog do miui 6, wchodziłem rano i teraz. Oni to chyba edytują co chwile, jak oni zmieniają to 2 razy dziennie to mało to wiarygodne jest. Ktoś komentował to - niech się nie śpieszą aby wypuścili dopracowaną wersje. W sumie zgadzałem się z tym ale teraz to śmiać mi się chce. Jaja no jaja. Mam nadzieje że to nie jest jakieś oficjalne źródło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grunt żeby jak będzie wydana oficjalna wersja w marcu to była zrobiona porządnie (na tyle na ile potrafią), mam nadzieję, że te opóźnienia z tego samego podejścia wynikają co myślę i nie chcą wydać kiczu... pożyjemy zobaczymy, czekaliśmy 3 miechy, poczekamy kolejne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to już wisi czy będzie ta aktualizacja czy nie. Smród za Redmi 1S będzie się ciągną latami. Niech nikt nie pisze rzeczy, że to telefon budżetowy, znajdź firmę która ma takie wsparcie. Pierwsza z brzegu to: Motorola (Moto G), Asus (Zenfone), bo mają dużo lepsze wsparcie niż Xiaomi do Redmi. Tylko nikt od Xiaomi nie wymaga tego, żeby robili co tygodniowe aktualizacje do Redmi. Szkoda, że xiaomi tak rozczarowało ale moim zdaniem jak chcą wyjść teraz z twarzą z tej sytuacji to powinni wypuści źródło kernela po nowym roku, ale widząc jak dotrzymują obietnic to pewnie na obietnicy się skończy.

 

Śmieszne jest to, że ludzie bez źródła stworzyli wersję Cm i Mokee które dobrze działają.

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kupisz zenfone lub moto g za 450 zł i u oficjalnego sprzedawcy z polski? W koszt telefonu wchodzą też koszty wsparcia. Nie bez powodu Redmi 1S sprzedaje się jak ciepłe bułeczki, tylko ludzie nie myślą o wsparciu za daną cenę gdy kupują, niestety. Nie bronię Xiaomi, bo robi wiele błędów, zbyt wiele, ale cenowo 1S to low-end jak jakiś goclever czy inne guano. Wiadomo, nie ma co klękać przed Xiaomi za aktualizacje, ale nie ma co narzekać.

Jak to kiedyś pisał Acid, target Redmi to ludzie starsi w Chinach, tacy nie patrzą na wersję Androida ani aplikacje czy ram, ważne że tanio i działa. Nie bez powodu gadżety typu mierniki ciśnienia są dedykowane do serii Redmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Numb

 

A kto w Polsce sprzedaje Redmi 1S za 450zł? Podaj link.

 

Druga sprawa, jest duża różnica między obiecywaniem, że coś zrobimy a wspieraniem. Bo Xiaomi non stop obiecuje, że zrobią to i tamto, a nie robią nic. Do tej pory nie zrealizowali żadnej obietnicy względem Redmi 1S. Jakiś czas temu sam broniłem Xiaomi, ale teraz nie mam zamiaru bo dali ciała po całej linii. Część osób czuje się oszukana i mają takie prawo bo Zenfone w Chinach kosztuje tyle samo, Moto G jest delikatnie droższa, a niektórzy kierowali się tym co obiecywało Xiaomi, bo miało być super a nie jest. Jak nie umieją naprawić problemów w Redmi niech publicznie to przyznają wypuszczą kernela, po co cały czas przekładać termin aktualizacji i trzymać ludzi w niepewności, bo termin w marcu nie jest ostateczny, mogą go znowu przełożyć. Ja uważam, że względem użytkowników ich zachowanie jest nieuczciwe. Sam czuje rozczarowanie, chociaż nie odczuwam tych problemów przy Redmi 1S i nie żałuje, że go kupiłem bo telefon jest fajny.

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...