Skocz do zawartości

Redmi 1S - pytania ogólne - wątek zbiorczy


mto

Rekomendowane odpowiedzi

CPUspy patrzysz jak procesor jest obciążony (wcześniej zresetuj statystki), batteryreport możesz zobaczyć czy coś tam drenuje.

 

@SunTzu

 

Miej swój świat i swoje kredki. Porównania masz genialne.

Mogłeś się czegoś nauczyć, ale widzę, że masz "betonowe" podejście. Pozdrawiam powodzenia w życiu Edytowane przez SunTzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CPUspy patrzysz jak procesor jest obciążony (wcześniej zresetuj statystki), batteryreport możesz zobaczyć czy coś tam drenuje.

 

Tak to jest jak się nie ma wiedzy :P Mogłeś się czegoś nauczyć, ale widzę, że masz "betonowe" podejście. Pozdrawiam powodzenia w życiu

 

Jest takie przysłowie mądry głupszemu zawsze ustąpi, dlatego ja ustępuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii wyjaśnienia to plastik(właściwie to tylko potoczna nazwa) jest przewodnikiem. Choć z racji swojej struktury słabiej przewodzi ciepło niż metale które maja strukturę krystaliczna. Za to w odroznieniu od metali jest dielektrykiem czyli izolatorem ładunków elektrycznych również z racji swojej struktury. Jeśli tworzywo sztuszcze nie przewodziloby ciepła to przeciesz nie czulibysmy ze klapka się nagrzewa. Co prawda na radiatory to się zbytnio nie nadaje ale tez jakoś mocno nie ogranicza odprowadzania energii enpostaci ciepła (czyli jak by nie było jest tez przewodnikiem energii);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos mi k**ewsko zaczęło drenowac baterie jak sprawdzić co to? Bo nawet na wyłączonym telefonie bateria spada 30% e ciągu godziny

U mnie takie coś zdarzyło się już 2 razy. Telefon leży niczym nie obciążony. Po godzinie biorę go do ręki i już czuję że jest gorący z tyłu obudowy. W ciągu tej godziny bateria zeszła z 63% do 33%. Proces System obciążał procesor maksymalnie. Coś ewidentnie w systemie jest zabugowane. Rozumiem takie coś jakby urządzenie było używane, ale to się stało w spoczynku. Po restarcie znów jest spokój ale nie wiem na jak długo. To się dzieje losowo. Raz już mnie budzik nie obudził bo telefon w nocy się rozładował z pełnej baterii. Totalna klapa Xiaomi. Jak tego nie poprawią w nowej wersji softu czas się będzie pożegnać.

 

Jedno co mnie cieszy to że udało mi się zdiagnozować czemu telefon w nocy nie wchodzi w deep sleep. Odpowiedzialne były 3 rzeczy.

 

1. com.google.android.gms - UserPresenceService - wyłączyłem programikiem Disable Service

2. com.miui.providers.weather - pogoda wybudzająca częściej telefon niż usługi google - zamroziłem programikiem SD Maid (można Titanium Backup)

3. com.miui.weather2 - jw.

4. com.miui.cloudservice - synchronizacja Xiaomi - nie korzystam - zamrożone SD Maid

 

Po tych zabiegach od restartu związanego z opisanym wyżej błędem w nocy leżący telefon z włączonym WIFI, danymi mobilnymi, synchronizacją "spał" tak:

 

IM2ZNnz.png?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile ostatnie 3 też wyłączam to com.google.android.gms odpowiada za szereg usług. Przyczyna jest raczej pośrednia.

Np. mi pomogło wyłączenie w ustawieniach google-> dane o lokalizacji, raportowanie lokalizacji, historia lokalizacji

Edytowane przez SunTzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii wyjaśnienia to plastik(właściwie to tylko potoczna nazwa) jest przewodnikiem. Choć z racji swojej struktury słabiej przewodzi ciepło niż metale które maja strukturę krystaliczna. Za to w odroznieniu od metali jest dielektrykiem czyli izolatorem ładunków elektrycznych również z racji swojej struktury. Jeśli tworzywo sztuszcze nie przewodziloby ciepła to przeciesz nie czulibysmy ze klapka się nagrzewa. Co prawda na radiatory to się zbytnio nie nadaje ale tez jakoś mocno nie ogranicza odprowadzania energii enpostaci ciepła (czyli jak by nie było jest tez przewodnikiem energii) ;)

 

Dokładnie tak jest i napisałem, że plastik pochłania ciepło ale nie odprowadza go. Gdyby Redmi 1S np. miał aluminiową obudowę to temperatura Soc-a byłby o kilka stopni niższa. Aluminium odprowadza ciepło np. Laptop Lenovo u330 (najnowszy) nie ma w ogóle wiatraka całe ciepło odprowadza przez aluminiową obudowę. Ja sam mam laptopa lenovo, który ma aluminiową obudowę, rozbierałem go i w miejscu procesora są takie grubsze aluminiowe nakładki, służy to do odprowadzania ciepła i to działa bo laptop jak w ogóle włącza wiatrak to działa na minimalnych obrotach. Gdyby obudowa była plastikowa to na dolnej obudowie byłyby jeszcze otwory do odprowadzania ciepła a tak nic nie ma.

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile ostatnie 3 też wyłączam to com.google.android.gms odpowiada za szereg usług. Przyczyna jest raczej pośrednia.

Np. mi pomogło wyłączenie w ustawieniach google-> dane o lokalizacji, raportowanie lokalizacji, historia lokalizacji

Nie wyłączyłem całego tylko UserPresenceService w usłudze com.google.android.gms. Lokalizacja, GPS wyłączone więc możliwe że kompas np. wzbudza sensors.qcom co obciąża tak system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym socem to trochę inna rzecz e tak małych aplikacjach jak tel nie ma miejsca na radiatory i wiatraki. Laptop to inna rzecz ale sam kawał ALU czy miedzi to głupota. Chyba ze do przeglądania internetu. Bo w każdych innych pracach laptop się ugotuje przy wysokim traktowaniu. Pojemność cieplna bloku metalu jest duża ale przychodzi moment ze zaczyna parzyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym socem to trochę inna rzecz e tak małych aplikacjach jak tel nie ma miejsca na radiatory i wiatraki. Laptop to inna rzecz ale sam kawał ALU czy miedzi to głupota. Chyba ze do przeglądania internetu. Bo w każdych innych pracach laptop się ugotuje przy wysokim traktowaniu. Pojemność cieplna bloku metalu jest duża ale przychodzi moment ze zaczyna parzyc

 

Tak, ale widzisz aluminium w telefonie działa jak radiator, nie wiem jak sprawa wygląda w laptopach które chłodzą się tylko obudową, ale widzę jak wygląda to u mnie. Wiatrak jak pracuję to w ogóle go nie słychać przy normalnym użytkowaniu, ale jak odpalę grę to jak szalony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ tosshi

Prosze, zacznij precyzowac swoje posty, bo az oczy bolą... Plastik pochlania cieplo a go nie odprowadza.. ciekawe, jak on je kumuluje, to jakas bateria pojemna czy co? ;-) Jak kazdy materiał , i plastik oddaje cieplo. Nie znam suvstancji ktora by calkowicie pochlaniala cieplo. No, chyba ze czarna dzira, ona pochlania wszystko i nie oddaje.. Aluminum lepiej przewodzi cieplo i tyle, kolega ci wyjasnil dlaczego. Nawet termos oddaje ciepło, gdyby nie to, to zalany wrzatek byl by tam bez zmiany temperatury po wieki, dopuki bys go nie otworzyl..

Ta dysputa sie nadaje bardziej do hyde parku, a nie tutaj. Zwlaszcza, ze nic z niej nie wynika

Wysłane z mojego HM 1SW przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablitto83

 

Kilka postów wyżej jedna osoba pisała, że winą grzania się telefonu Redmi 1S jest SoC. Na pytanie dlaczego ten problem nie występuje w Redmi Note Lte, którym ma ten sam SoC odpowiedziała, że może być inny plastik. Dlatego pisałem, że plastik nie ma żadnego wpływu na zmianę temperatury, metale takie jak aluminium mogą mieć bo mają działanie chłodzące. Tylko Redmi Note Lte nie ma żadnych elementów metalowych, podobnie jak Redmi 1S. Dlatego nie może być to problem z SoC. Dlatego pisałem o plastiku.

 

 

Kiedyś podobny problem co ma Redmi 1S był bodajże w Samsungu S3, telefon grzał się na androidzie 4.1. Natomiast po przesiadce na androida 4.2 problem znikł i nie była to wina SoC.

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. mi pomogło wyłączenie w ustawieniach google-> dane o lokalizacji, raportowanie lokalizacji, historia lokalizacji

 

Czy istnieją racjonalne powody, aby nie wyłączać Raportowania lokalizacji oraz jego historii? Chciałbym zrozumieć, co to dokładnie robi, ale z opisów wynika, że to służy tylko zbieraniu danych przez Google, a nie daje żadnych korzyści użytkownikowi, który ma to włączone. Mylę się?

 

A że to raportowanie zżera prąd, to potwierdzam - w MI2S po testowym włączeniu raportowania lokalizacji na noc bateria leci ok. 2-3x szybciej. Podejrzewam, że gdy jest się w ruchu, to te raporty są bardziej aktywne niż w nocy, gdy tel. leży w 1 miejscu, więc pewnie jeszcze większe zużycie generują.

 

Pomóżcie mi zrozumieć - jak można tego nie wyłączać (nie licząc oczywiście zwykłej niewiedzy, że taka opcja istnieje).

 

Ale z drugiej strony, to chyba np. natężenie ruchu na ulicach w mapach Google widać dlatego, że ludzie mają to Raportowanie włączone. Dobrze myślę?

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

... zdaję się dwa istnieją

- wpisując na telefonie w maps adres, potem siadając do kompa w maps masz w sugestiach ostatnie wybrane miejsca z też telefonu.

- dzięki temu google na tobie zarabia (jeśli jesteś fanboyem) i tworzy swoje usługi np. mapy natężenia ruchu. Choć dziś robią to wszyscy, normalnie musieliby zatrudnić testerów, wydać betę... dziś robi się to na ludziach i jeszcze na tym się zarabia.

 

Po restarcie jest ok ale faktycznie był jakiś proces cały czas uruchomiony i pozeral bqterie . telefon leżał nieruchomy a baterie w godzinę 30% pozarlo. Ot i kolejny bug miui. Oj mnożą się mnoza. V6 musi to wszystko zmienić. Oby

Zdarza się nie tylko na MIUI, nie tylko na Androidzie, losowa sprawa. Wina może być nawet nie MIUI, a sterownika... przyczyn jest masa

Wgraj battery report, dzięki temu na drugi raz będziesz wiedział co się zepsuło, aplikacja rzecz jasna nie pożera baterii i nie musi działać w tle. Czasem jest tak, że jakiś developer chce zarobić ekstra kasę...

Nie wyłączyłem całego tylko UserPresenceService w usłudze com.google.android.gms. Lokalizacja, GPS wyłączone więc możliwe że kompas np. wzbudza sensors.qcom co obciąża tak system.

To super praktycznie nic nie tracisz. Edytowane przez SunTzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ale to i tak jest wersja beta. Termin to poczatek grudnia.

A ta co wyjdzie w grudniu nie będzie w fazie beta? Przeciw cale v6 jest w fazie beta

Ciekawe jak v6 rządzi ramek bo cm 11 przy praktycznie takiej samej ilości wolnego ramu nic praktycznie nie zamykał i epokojnie można było się bawić mając uruchomionych 5 lub 10 aplikacji a miui może juz nie zamyka tak okrutnie jak wczesniej ale jak przelaczysz się z przeglądarki z pięcioma oknami to juz je z pamięci wyszła i jak wracasz do przeglądarki z powrotem je wczytuje

Edytowane przez igoor1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

igoor1983, a probowales uzywac najnowszego chrome? ja jestem wrecz zdumiony jego szybkoscia dzialania, w dodatku mam z 4 karty w tle, do tego gmaila, sms, dialer i solid explorera i kart mi chrom nie zamyka a system podaje ze jest 200 mb wolne, stwierdzam iz apki systemowe do neta i maili sa strasznie romozerne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apk Miui Internet jest fajna i dobra, ale ma jeden duzy minus jest wolna. Ja rowniez uzywam chrome bo jest szybszy i tez nic nie wywala.

MIUI Internet (w MIUI5) ma jeszcze jeden minus – jak się stworzy ikonkę /skrót do danej strony www na pulpicie, to jest ona ohydna (low-res). Ikonki zrobione w ten sposób z Chrome są śliczne, ostre jak brzytwa.

 

Z kolei w MIUI6 przeglądarka MIUI Internet chyba w ogóle nie umie wysłać na pulpit ikonki/skrótu do adresu www. Albo ja oślepłem i nie mogę tego znaleźć :(

 

Natomiast z ikonkami z Chrome jest taki problem, że potrafią otwierać te linki tylko pod Chrome (nie ma po kliknięciu wyboru, jakiej przeglądarki użyć). A jak się Chrome odinstaluje, to te ikonki w ogóle przestają działać.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mozna znalezc change log do tego nowego miui v45.0.0? Na stronie gdzie sie pobiera, brak jakichkolwiek ingormacji. Poza tym, ta wersja ma te same oznaczenie jak stara.. W poprzedniej 45 zmienilem plik odpowiedzialny za zmiane temp., opisywany wczesniej. Czy ta nowa wersja wnisi cos rzeczywiście?

Wysłane z mojego HM 1SW przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...