Skocz do zawartości

Redmi 1S - pytania ogólne - wątek zbiorczy


mto

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu prowadził em tu z kimś rozmowę ze to blokowanie reklam w miui nie działa. Heh po prostu we wcześniejszych romach go nie było. Tera juz jest w panelu sterowania w zakładzie firewall i działa bardzo dobrze tzn nie teza juz adaware używać. Jest to wersja beta ale działa ok

No to się szykuj na to, że MIUI6 tej funkcji brak... (jak wielu innych fajnych rzeczy). Przynajmniej w obecnym stadium rozwoju (Mi2S), może z czasem ta funkcja powróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywalem programu snapdragon battery dostał - 5 dni robił jakieś testy i obserwacje i 5 dni był u mnie po testach. Ja różnic żadnych nie widziałem w trzymaniu baterii tak wiec juz wylądował w koszu. Jaka będzie najlepszą aplikacja do obsługi poczty? Tzn taka która będzie usowala wiadomości z serwera. Która będzie miała zaznaczania nadawcy jako spamu i od razu go usowala i taka która nie będzie mia reklam?

Ja tez uzywalem tego programu.

Mialem go jakies 3-4 dni po tym jak zakonczyl testy. I bardzo mocno drenowal baterie,bateria leciala w oczach. Takze nie łudzcie sie ze ten program cos da.

Pozdrawiama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojj grzeje się, bo problemem nie jest samo MIUI, przecież grzeje się SoC, więc z SoC-iem jest problem. Pewnie są abstrakcyjna "krzywa"  napięć, bo czas działania też nie należy do długich i obniżenie zegara nawet do 998MHz nie poprawia znacząco.

 

Ale problemy mogą być gdzie indziej. Xiaomi zakneblowało kernel, więc wiele nie da się sprawdzić.

Edytowane przez SunTzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli tym razem zrobią system zoptymalizowany pod tą konkretną słuchawkę, to powinno byc ok. Choc to tel budzetowy, więc... zobaczymy.

Kilka posto wyzej ktośyos pisal, ze zmiana na stale taktowania zegara na 1400 usprawnila by tel. Czegos nie rozumiem.. tel ma ok 1600Mhz, wiec powinien byc wydajniejszy. No chyba ze wtedy sie mocno przegrzewa, przez co zwalnia do np. 300, i wowczas nie da sie pracowac na nim. Rozumiem, ze przy 1400 mhz tak sie nie grzeje, więc problem teoretycznie znika?

Wysłane z mojego HM 1SW przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech niektórzy nie piszą głupot, że grzanie się w tym telefonie to winna Soc-a. Jeżeli ktoś tak myśli to niech mi wytłumaczy dlaczego takiego problemu nie ma np Moto G, która ma ten sam Soc, umiejscowiony w tym samym miejscu i telefon jest pod względem budowy podobny. Każdy telefon, tablet się nagrzewa, to jest normalne, mam Mipada i przy obciążeniu też robi się gorący. Problem z Redmi 1S polega na tym, że on nagrzewa się za szybko, winny jest system, bo Xiaomi spartaczyło Miui do tego telefonu, przecież problem z ramem nie został naprawiony, tylko został zrobiony tuning dzięki któremu tego problemu już nie widać. Wszystko okaże się jak będzie Miui 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z sokami ale mas, racje z tym spartolonym softem oby v6 znacznie poprawiło sytuacje. Powedzcie mi czy na v6 są takie udogodnienia jak w cm11? Chodzi mi np o to ze s iagajac górną belkę z lewej strony od razu ściągają się powiadomienia a z prawej przyciski. Jak przy trzymamy górną belke to w lewo i prawo sciemniamy i rozjasniamy ekran a jak w nia pykniemy 2 razy to blokujemytelefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech niektórzy nie piszą głupot, że grzanie się w tym telefonie to winna Soc-a. Jeżeli ktoś tak myśli to niech mi wytłumaczy dlaczego takiego problemu nie ma np Moto G, która ma ten sam Soc, umiejscowiony w tym samym miejscu i telefon jest pod względem budowy podobny. Każdy telefon, tablet się nagrzewa, to jest normalne, mam Mipada i przy obciążeniu też robi się gorący. Problem z Redmi 1S polega na tym, że on nagrzewa się za szybko, winny jest system, bo Xiaomi spartaczyło Miui do tego telefonu, przecież problem z ramem nie został naprawiony, tylko został zrobiony tuning dzięki któremu tego problemu już nie widać. Wszystko okaże się jak będzie Miui 6.

 

Moto G nie ma tego samego SoC. Fizycznie rzecz jasna są, ale redmi 1s ma zegary 1,6GHz, a moto g 1,2GHz. By uzyskać 400MHz więcej musisz podnieść napięcia i to drastycznie. Problemem jest też 28nm, które jest bardzo gęste i rdzeń A7, który z definicji jest mały oznacza to mimo teoretycznie małego poboru energii duża ilość wydzielana ciepła z małej powierzchni. Dlatego Kabini@28nm, które ma TDP 15W osiąga 3GHz, a FX-y@32nm osiągają 5GHz. Lepszym przykłądem jest SB/IB, gdzie duże zagęszczenie tranzystorów podniosło temperaturę i tu to właśnie ma miejsce... 

SoCi szybko skaczą pomiędzy deepsleep, a 998MHz->1,6GHz oznacza to by układ był stabilny muszą być wysokie napięcia, bo napięcie ma małe opóźnienie vs zegar, więc by osiągnąć stabilne 1,6GHz trzeba podnieść napięcia też dla 998MHz, 1,2 GHz....

 

Podnosząc zegar pobór energii rośnie dość liniowo przy tym samym napięciu. Jak zwiększysz napięcie pobór rośnie do potęgi. 

 

SoC grzeje się na CM-ie, miui, mokee... każdym rom-ie, przeglądanie neta rozgrzewa telefon, a nie powinno, zwłaszcza 4 rdzeniowy procesor. Nie wspomnę o takich zadaniach prostych jak NAVI, ten SoC powinien być chłodny.

Edytowane przez SunTzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moto G nie ma tego samego SoC. Fizycznie rzecz jasna są, ale redmi 1s ma zegary 1,6GHz, a moto g 1,2GHz. By uzyskać 400MHz więcej musisz podnieść napięcia i to drastycznie. Problemem jest też 28nm, które jest bardzo gęste i rdzeń A7, który z definicji jest mały oznacza to mimo teoretycznie małego poboru energii duża ilość wydzielana ciepła z małej powierzchni. Dlatego Kabini@28nm, które ma TDP 15W osiąga 3GHz, a FX-y@32nm osiągają 5GHz. Lepszym przykłądem jest SB/IB, gdzie duże zagęszczenie tranzystorów podniosło temperaturę i tu to właśnie ma miejsce... 

SoCi szybko skaczą pomiędzy deepsleep, a 998MHz->1,6GHz oznacza to by układ był stabilny muszą być wysokie napięcia, bo napięcie ma małe opóźnienie vs zegar, więc by osiągnąć stabilne 1,6GHz trzeba podnieść napięcia też dla 998MHz, 1,2 GHz....

 

Podnosząc zegar pobór energii rośnie dość liniowo przy tym samym napięciu. Jak zwiększysz napięcie pobór rośnie do potęgi. 

 

SoC grzeje się na CM-ie, miui, mokee... każdym rom-ie, przeglądanie neta rozgrzewa telefon, a nie powinno, zwłaszcza 4 rdzeniowy procesor. Nie wspomnę o takich zadaniach prostych jak NAVI, ten SoC powinien być chłodny.

 

SoC w Moto G i Redmi 1S jest ten sam, różnica polega na tym, że Redmi ma podkręcony do 1.6 ghz. Tylko każdy procesor można podkręcić o około 30%, procesory nigdy nie pracują na pełnej mocy, wszystkie mają rezerwy. Jak dalej uważasz, że problem jest z Soc to dlaczego na Redmi Note LTE ten problem nie istnieje? Proste pytanie, tam jest ten sam Soc z podkręceniem. To, że na Cm, Mokee itd ten problem istnieje to nic nie znaczy, bo te custom romy bazują na Miui stable 24, które miało ten problem. Ktoś kto to tworzy poszedł na łatwiznę. Nie ma znaczenia czy procesor jest 22nm, 28nm czy 32nm, każdy wytwarza ciepło a procesory arm przystosowane są do pracy w wysokich temperaturach, dlatego nie mają żadnego radiatora. Procesory ARM zmniejsza się, żeby pobór energii był mniejszy, 32bit i 64bit zmniejsza się po to żeby zlikwidować chłodzenie. Napięcie w procesorze zwiększa się i zmniejsza w zależności od wytwarzanej mocy, jednak kiedy procesor zaczyna się przegrzewać to SoC zaczyna wariować, bo robi wszystko, żeby zmniejszyć temperaturę. Problem w Redmi 1S polega na tym, że Soc za szybko się nagrzewa, tylko tak jak pisałem kiedyś problem z ramem, baterią i przegrzewaniem to jest jeden problem, bo one są ze sobą powiązane. Problem jest w Miui, bo są procesy w tle które non stop pracują i powodują, że telefon jest obciążony, przez co wytwarza ciepło.

 

Gdyby był problem z SoC to każdy telefon który ma Snapdragona 400 miałby ten problem, a tak nie jest, a już na pewno ten problem byłby na Redmi Note LTE.

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SoC w Moto G i Redmi 1S jest ten sam, różnica polega na tym, że Redmi ma podkręcony do 1.6 ghz.

Serio, a co ja przed chwilą napisałem?

 

 

 

Tylko każdy procesor można podkręcić o około 30%, procesory nigdy nie pracują na pełnej mocy, wszystkie mają rezerwy.

Hmm... czyli mają snapa 2,5GHz mogę go podkręcić do ponad 3,2GHz... 

Tak mają rezerwy i gwarantuje Ci, że tak samo jak w moto g możesz podkręcić tak i tu o mniej więcej taki sam % bez podnoszenia napięć w zależności sztuki. Podnosząc napięcia uzyskasz taki sam MHz maksymalny na redmi 1s jak i moto g

 

 

 

 

. To, że na Cm, Mokee itd ten problem istnieje to nic nie znaczy, bo te custom romy bazują na Miui stable 24, które miało ten problem.

Czyli jednak nie MIUI, a kernel...

dziękuję za przyznanie racji w poście wcześniej gdzie napisałem właśnie o kernelu "Xiaomi zakneblowało kernel, więc wiele nie da się sprawdzić."

 

 

 

 

 Nie ma znaczenia czy procesor jest 22nm, 28nm czy 32nm, każdy wytwarza ciepło

Na pewno? 

Masz 2 układy o TDP 4W.  22nm, 32nm. W 32nm będzie zajmował załóżmy 100mm^2, a w 22nm 70mm^2.   To oznacza, że ten z 22nm będzie odprowadzał taką samą ilość energii, ale z 30% mniejszej powierzchni. Ale jak mi nie wierzysz to dotknij sobie rozgrzanej patelni, a potem kaloryfera do którego podgrzania użyłeś takiej samej energii. 

 

 

 

 

przystosowane są do pracy w wysokich temperaturach

Nie są, dlatego throtlują wszystkie snapy, exynosy... 

 

 

 

dlatego nie mają żadnego radiatora

Wyobrażasz sobie telefon z radiatorem?

 

Procesory ARM zmniejsza się, żeby pobór energii był mniejszy, 32bit i 64bit zmniejsza się po to żeby zlikwidować chłodzenie.

Ano niby tak, ale za tym idzie wzrost zegara, większe GPU i wracamy do punktu wyjścia, do czego zmniejszasz 32bit? do 16bit? nie rozumiem o co chodzi...

 

 

 

 

. Napięcie w procesorze zwiększa się i zmniejsza w zależności od wytwarzanej mocy,

Chyba kluczowy aspekt tego co ja napisałem. Po co powtarzasz w okrojonej wersji.

Przecież napięcie 1,2GHz w moto g będzie znacznie niższe od tego w redmi 1s.

 

 

 

 

 Problem jest w Miui, bo są procesy w tle które non stop pracują i powodują, że telefon jest obciążony, przez co wytwarza ciepło.

Ustaliliśmy, że jak już to kernel....

Jest to o wiele mniej prawdopodobne niż SoC... Bo Android ma masę narzędzi developerskich i można telefon diagnozować na wszystkie sposoby... powiedz który proces to zbadam u siebie....

Ja nie widziałem żadnego procesu. Gdyby to było prawdą nie miałbym 90%< deep sleep.

 

NIe koniecznie. Zobacz na Samsunga S5,M8,Z4... ten sam SoC, ale Alu obudowa M8 sprawia, że tam SoC jest najchłodniejszy i osiąga najwyższą wydajność... minusem jest krótszy czas działania (bo mniej throtluje). Problemem nie jest obudowa w S5/Z4, a to, że Snap 801 wytwarza ogromną ilość ciepła z małej powierzchni i Qualcomm źle zrobił SoC.

Edytowane przez SunTzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio, a co ja przed chwilą napisałem?

 

 

 

Hmm... czyli mają snapa 2,5GHz mogę go podkręcić do ponad 3,2GHz... 

Tak mają rezerwy i gwarantuje Ci, że tak samo jak w moto g możesz podkręcić tak i tu o mniej więcej taki sam % bez podnoszenia napięć w zależności sztuki. Podnosząc napięcia uzyskasz taki sam MHz maksymalny na redmi 1s jak i moto g

 

 

 

 

Czyli jednak nie MIUI, a kernel...

dziękuję za przyznanie racji w poście wcześniej gdzie napisałem właśnie o kernelu "Xiaomi zakneblowało kernel, więc wiele nie da się sprawdzić."

 

 

 

 

Na pewno? 

Masz 2 układy o TDP 4W.  22nm, 32nm. W 32nm będzie zajmował załóżmy 100mm^2, a w 22nm 70mm^2.   To oznacza, że ten z 22nm będzie odprowadzał taką samą ilość energii, ale z 30% mniejszej powierzchni. Ale jak mi nie wierzysz to dotknij sobie rozgrzanej patelni, a potem kaloryfera do którego podgrzania użyłeś takiej samej energii. 

 

 

 

 

Nie są, dlatego throtlują wszystkie snapy, exynosy... 

 

 

 

Wyobrażasz sobie telefon z radiatorem?

 

 

Ano niby tak, ale za tym idzie wzrost zegara, większe GPU i wracamy do punktu wyjścia, do czego zmniejszasz 32bit? do 16bit? nie rozumiem o co chodzi...

 

 

 

 

Chyba kluczowy aspekt tego co ja napisałem. Po co powtarzasz w okrojonej wersji.

Przecież napięcie 1,2GHz w moto g będzie znacznie niższe od tego w redmi 1s.

 

 

 

 

Jest to o wiele mniej prawdopodobne niż SoC... Bo Android ma masę narzędzi developerskich i można telefon diagnozować na wszystkie sposoby... powiedz który proces to zbadam u siebie....

Ja nie widziałem żadnego procesu. Gdyby to było prawdą nie miałbym 90%< deep sleep.

 

NIe koniecznie. Zobacz na Samsunga S5,M8,Z4... ten sam SoC, ale Alu obudowa M8 sprawia, że tam SoC jest najchłodniejszy i osiąga najwyższą wydajność... minusem jest krótszy czas działania (bo mniej throtluje). Problemem nie jest obudowa w S5/Z4, a to, że Snap 801 wytwarza ogromną ilość ciepła z małej powierzchni i Qualcomm źle zrobił SoC.

 

w skrócie hehehe. Pisz te swoje mity i twórz tą mitologię ale nie odpowiedziałeś na jedno pytanie jeżeli to jest problem SoC to dlaczego na Redmi Note Lte ten problem nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedziałem na samym końcu tak jak ty wspomniałeś na samym końcu... dotyczy tego ostatni akapit, ale coś się źle wkleiło.

 

Ty za to nie odpowiedziałeś, który proces powoduje twoje grzanie się.

 

To nie są mity, ale diagnozowałem problem na wszystkie sposoby. Robiłem to za czasów wersji 3x i mogę stwierdzić, że akurat miui w tym wydaniu to jest jeden z najmniej cpu-żernych systemów jakie powstały i obciążenie CPU było bardzo niskie, wręcz byłem tym zaskoczony... dużo niższe użycie CPU niż np. touchwiz czy Sense....

Sprawę niestety zepsuli w 45 "naprawiając" ram przy użyciu z-ram (fatalne wyjście)

 

Niestety tu jest problem z RAM-em oraz wszystko jest fajnie dopóki się coś nie wywali, ale wtedy jak zżera to w 10h nie masz baterii.

 

wypadałoby pisać zgodnie z netykietą

Edytowane przez SunTzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedziałem na samym końcu tak jak ty wspomniałeś na samym końcu... dotyczy tego ostatni akapit, ale coś się źle wkleiło.

 

Ty za to nie odpowiedziałeś, który proces powoduje twoje grzanie się.

 

To nie są mity, ale diagnozowałem problem na wszystkie sposoby. Robiłem to za czasów wersji 3x i mogę stwierdzić, że akurat miui w tym wydaniu to jest jeden z najmniej cpu-żernych systemów jakie powstały i obciążenie CPU było bardzo niskie, wręcz byłem tym zaskoczony... dużo niższe użycie CPU niż np. touchwiz czy Sense....

 

Niestety tu jest problem z RAM-em oraz wszystko jest fajnie dopóki się coś nie wywali, ale wtedy jak zżera to w 10h nie masz baterii.

 

Gdzie wytłumaczyłeś? Podałeś inne telefony i napisałeś, że niektóre mają aluminiową obudowę. Ja pytałem się Ciebie wyraźnie dlaczego Redmi Note Lte nie ma problemów z grzaniem się? Ja nie pytam się jak jest w Samsungu S5 czy Htc M8. Redmi Note Lte i Redmi 1S mają taką samą budowę, ani w tym ani w tym nie ma żadnych metalowych elementów, tylko plastik a plastik nie odprowadza ciepła. Odpowiesz w końcu na pytanie czy nie, przecież to wina Soc a w obu jest ten sam?

 

Co do procesu. To skąd mogę to wiedzieć? Człowieku na tym polega problem, że my nie mamy wglądu do kernela i gówno możemy zobaczyć ale jak chociaż trochę byś pomyślał to byś zobaczył jedną rzecz procesor w Redmi 1S jest cały czas obciążony, nieważne czy przeglądasz stronę internetową czy grasz w grę, jest non stop obciążony a nie powinien być. Obciążony procesor wytarza ciepło. Wejdź sobie na forum Miui.com i pisz tam sobie z ludźmi bo tam już tyle teorii powstało, że aż popłakać się ze śmiechu można np. nowa teoria że xiaomi oszukało i telefon ma 850 mb ramu.

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam note nie potrafię tego powiedzieć nie mając telefonu. Nie wiem czy to ten sam plastik czy ma takie same właściwości...

Z tego co widzę ty też nie masz więc jak możesz powiedzieć coś na ten temat...

 

 

 

 

Co do procesu. To skąd mogę to wiedzieć? Człowieku na tym polega problem, że my nie mamy wglądu do kernela i gówno możemy zobaczyć ale jak chociaż trochę byś pomyślał to byś zobaczył jedną rzecz procesor w Redmi 1S jest cały czas obciążony, nieważne czy przeglądasz stronę internetową czy grasz w grę, jest non stop obciążony a nie powinien być. Obciążony procesor wytarza ciepło. Wejdź sobie na forum Miui.com i pisz tam sobie z ludźmi bo tam już tyle teorii powstało, że aż popłakać się ze śmiechu można np. nowa teoria że xiaomi oszukało i telefon ma 850 mb ramu.

 

Możesz wiedzieć, bo są narzędzia diagnostyczne do tego. Root jest... więc dostęp do systemu jest.  Źródło jest potrzebne do zmian, a do diagnostyki potrzebujesz root-a.

 

Jeśli telefon przez noc jest przez 95% czasu w deep sleep to gwarantuje ci, że to jeden z lepszych wyników...

Po otwarciu telefonu jest przez 90% czasu na 300MHz/998MHz (czyli najniższe zegary, telefon skaluje się 300MHz,998-....>1300), jest to jeden z najlepszych wyników jakie mogą być, na Touchwizie mam 50% czasu na najniższych zegarach. 

 

Dalej możesz diagnozować poszczególne procesy i kernel, ale tu też nic się nie dzieje

 

 

 

PS

nie komentujesz postu nad twoim. Zwłaszcza gdy jest rozbudowany.

Edytowane przez SunTzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrace swoje 3 grosze..

Powiedzcie mi panowie.. skoro procesor w innych telefonach spokojnie daje rade, i systemy sie tak nie wysypuja (wspomniany moto g, htc one mini chyba tez na tym samym procku), i system tak dopracowany, to dlaczego kazdemu dzieją sie takie rzeczy, ze procesy sa ubijane tak często (ostatnio wywalilo mi aplikacje sms, po tym jak otrzymałem smsa, czyli nic nie otrzymalem!), 10% baterii znika po 30 min czytania ksiazki na tel, w tle messenger na ktorym co jakis czas pisalem. Na nawi grzeje sie tak, ze nic innego nie idzie zrobic. po 2h ladowania jest 50%. Telefon jest fajny, uwielbiam miui, ale cos tu jest nie teges..

Wysłane z mojego HM 1SW przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SunTzu i tyle z twojej teorii, nie mam note'a  nie potrafię ocenić. Plastik ma inne właściwości, widać jakie masz pojęcie, plastik jaki by to był, żaden nie ma właściwości odprowadzania ciepła. Każdy plastik pochłania ciepło. Mówisz, że wszystko możesz zdiagnozować to powiedz jak wygląda problem wycieku ramu w Redmi i jak go naprawić, tak samo z baterią. Bo ja wiem jedno, problem i rozwiązanie można znaleźć jak ma się dostęp do kernela, tak to nic nie zrobisz.

 

@pablitto83 bo właśnie problem jest z systemem. Xiaomi dało niedopracowane Miui, które ma bugi. Nie jest to problem SoC z prostego względu, MSM8228 ma taktowanie na poziomie 1.4Ghz, Xiaomi podkręciło go do 1.6. Jak ktoś kiedykolwiek podkręcał procesory to wie, że podkręcenie o 200Mhz nie spowoduje zmian, wzrost temperatury w tym wypadku byłby na poziomie 1-2 stopni. Jeżeli w ogóle byłby. Podkręcenie procesora jest na poziomie 15%. Gdyby był problem z SoC, to każdy telefon z MSM8228 miałby ten sam problem, by się przegrzewał, a tak nie jest. Tylko Redmi 1S ma ten problem, i wystarczy go delikatnie obciążyć i pojawia się problem. To jest ewidentnie bug systemu. Co do baterii, ten problem jest powiązany z nagrzewaniem się i wyciekiem pamięci. Pytanie jest co powoduje te problemy ale bez kernela nikt nic nie zobaczy i instalacji jakiś tam aplikacji do diagnozy nic nie da, a xiaomi nie udostępnia kernela. Xiaomi robi dobre telefony w super cenie ale programistów mają beznadziejnych. Tylko Miui 6 która będzie na androidzie 4.4 jest w stanie rozwiązać te problemy, bo ten system będzie od podstaw tworzony na Redmi 1S. Dlatego wszystko wyjaśni się za miesiąc.

 

Na koniec dodam, że nawet zmniejszenie taktowania procesora do 1.2Ghz czyli o 200Mhz mniej niż SoC jest fabrycznie przystosowany do pracy nie rozwiązuje problemu. Telefon i tak i tak się przegrzewa gdzie inne telefony na tym SoC się nie przegrzewają przy taktowaniu 1.4Ghz.

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tosshi2

mamy nadzieję, ze tym razem bedzie to system stworzony pod ten tel, a nie portowany z innego..

pojawila sie data miui 6 na nasze tel. Wersja chinska. Pytanie- czy wystarczy to przetlumaczyc, i bedzoe ok, czy jest jakas roznica miedzy wersja tdcma a wdcma, i trzeba bedzoe tak czy siak czekac od nowego roku

Wysłane z mojego HM 1SW przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tosshi2

mamy nadzieję, ze tym razem bedzie to system stworzony pod ten tel, a nie portowany z innego..

pojawila sie data miui 6 na nasze tel. Wersja chinska. Pytanie- czy wystarczy to przetlumaczyc, i bedzoe ok, czy jest jakas roznica miedzy wersja tdcma a wdcma, i trzeba bedzoe tak czy siak czekac od nowego roku

Wysłane z mojego HM 1SW przy użyciu Tapatalka

Nie, za miesiac bedzie wersja Wcdma tylko wersja chinska. Jest jeszcze wersja global a ta wersja ma byc pozniej. Miui Polska jest robiona na wersji chinskiej czyli za miesiac bedzie Miui 6 dla nas. Pytanie jest czy bedzie dobre a tutaj nikt tego nie wie. Na chwile obecna pewne jest jedno Miui 6 bedzie robione pod Redmi 1S i Xiaomi jest swiadome tego ze system musi byc dobry bo jak nie bedzie to straca klientow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastik ma inne właściwości, widać jakie masz pojęcie, plastik jaki by to był, żaden nie ma właściwości odprowadzania ciepła. Każdy plastik pochłania ciepło.

 

Nie istnieje materiał, który nie ma właściwości odprowadzania ciepła... pomyśl czasem. 

 

 

Mówisz, że wszystko możesz zdiagnozować to powiedz jak wygląda problem wycieku ramu w Redmi i jak go naprawić, tak samo z baterią. Bo ja wiem jedno, problem i rozwiązanie można znaleźć jak ma się dostęp do kernela, tak to nic nie zrobisz.

Chyba nie wiesz  skoro się mnie pytasz :P

Jak patrzysz ile jaki proces zajmuje pamięci i jeśli po czasie zwiększa obojętość to go ubijasz, czasowo szybciej przytrzymać home jak za mało ram-u zrestartować telefon. By naprawić... jak wspomniałem musisz mieć dostęp do źródła :P Do zdiagnozowania wystarczy root.

 

Z baterią jaki konkretnie problem masz na myśli?

Jak telefon spokojnie sobie leży to bardzo jest dobrze. Mała CPU żerność OS-u dobra optymalizacja.... trzyma się w deep sleep...

Edytowane przez SunTzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SunTzu cytuję "Nie istnieje materiał, który nie ma właściwości odprowadzania ciepła" zdanie bez żadnego sensu. Proponuje wrócić do postu który napisałem i jeszcze raz przeczytać powoli ze zrozumieniem. 

 

I co? Nie potrafisz wytłumaczyć dlaczego są wycieki ramu a możesz to zdiagnozować. Gdy ubijasz aplikacje systemowe to ram nie powraca, chociaż aplikacja jest ubita, na wersjach do 41 było widać to wyraźnie.

 

Przestań już pisać te swoje głupoty, bo nic nie umiesz wytłumaczyć a próbujesz wmówić wszystkim, że wszystko zdiagnozowałeś i wiesz gdzie leży problem. Jednak ja nie zobaczyłem żadnego, nawet najmniejszego argumentu który potwierdza twoją tezę.

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SunTzu cytuję "Nie istnieje materiał, który nie ma właściwości odprowadzania ciepła" zdanie bez żadnego sensu. Proponuje wrócić do postu który napisałem i jeszcze raz przeczytać powoli ze zrozumieniem. 

Twój cytat "żaden nie ma właściwości odprowadzania ciepła"

Ja na to odpowiedziałem dokładnie tak jak ty mi...

Nie istnieje materiał, który nie ma właściwości odprowadzania ciepła.

Logika wypowiedzi zachowana-> twoja.

 

I co? Nie potrafisz wytłumaczyć dlaczego są wycieki ramu a możesz to zdiagnozować. Gdy ubijasz aplikacje systemowe to ram nie powraca, chociaż aplikacja jest ubita, na wersjach do 41 było widać to wyraźnie.

 

Przestań już pisać te swoje głupoty, bo nic nie umiesz wytłumaczyć a próbujesz wmówić wszystkim, że wszystko zdiagnozowałeś i wiesz gdzie leży problem. Jednak ja nie zobaczyłem żadnego, nawet najmniejszego argumentu który potwierdza twoją tezę.

W sensie nie wraca? oczywiście, że wraca. Jak ubiję aplikację to mam więcej ram-u.

Ty jedynie napisaleś czego nie potrafisz zrobić. Nie potrafisz udowodnić ani jednej swojej teori.... jeśli twierdzisz, że jest coś w MIUI udowodnij to!, jeśli jest coś w kernelu udowodnij to.... Pisz konkretami.

Ja piszę, że nic tam nie ma, wszystko jest na 0% nic nie rżnie CPU. Pokaż mi, który proces obciąża procesor. Wejdź przez adb do telefonu i sam szukaj. Daj znać jak coś znajdziesz.

Edytowane przez SunTzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój cytat "żaden nie ma właściwości odprowadzania ciepła"

Ja na to odpowiedziałem dokładnie tak jak ty mi...

Nie istnieje materiał, który nie ma właściwości odprowadzania ciepła.

Logika wypowiedzi zachowana-> twoja.

 

W sensie nie wraca? oczywiście, że wraca. Jak ubiję aplikację to mam więcej ram-u.

Ty jedynie napisaleś czego nie potrafisz zrobić. Nie potrafisz udowodnić ani jednej swojej teorii, ja za to daję argumenty.

 

Ile ty masz lat? 13. Naucz się czytać ze zrozumieniem. Cytuję "plastik jaki by to był, żaden nie ma właściwości odprowadzania ciepła". Dalej nie potrafisz przeczytać tego ze zrozumieniem? Odnosiłem się do plastiku, a nie że nie istnieje, żaden materiał. Tylko metale jak aluminium mają właściwości odprowadzania ciepła, dlatego np. istnieją na rynku laptopy, które mają aluminiową obudowę a nie mają wiatraka, bo całe ciepło odprowadzają przez obudowę. Plastik nie ma takich właściwości a rodzajów plastiku jest gdzieś 15.

 

Używasz argumentów. Ciekawe bo ja dalej nie usłyszałem dlaczego w Redmi Note Lte nie ma problemów z grzaniem się chociaż twierdzisz, że winny jest SoC. Piszesz non stop, że zdiagnozowałeś problemy, ale nie potrafisz wytłumaczyć na czym polega problem z ramem w Redmi 1S. Tłumacze Ci, czytaj ze zrozumieniem:

 

Na wersji stable 36-37 było widać to wyraźnie. Jak odpalam telefon mam wolnych 400 mb ram i włączę aplikację systemową np panel sterowania zabiera mi ona 55-60 mb ramu. Gdy ubije aplikację ten ram powinien mi powrócić a nie powraca i mam wolnych 340 mb ramu. Gdy odpalę znowu panel sterowania nie pobiera mi on już ramu, tak jak by gdzieś w tle non stop działał. Dlatego telefon jest taki zamulony, bo jest obciążony, dlatego pisałem, że działają jakieś procesy w tle. Tego nie widać i nic nie zdiagnozujesz bez kernela i nic nie naprawisz.

 

@Okulowiec

 

Masz rację, to nie ma sensu. Koś ma swój świat i swoje kredki. 

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

... Piszesz o sobie,bo fizyka przed tobą. "Nie istnieje materiał, który nie ma właściwości odprowadzania ciepła." czyli plastik ma takie właściwości... tak to trzeba rozumieć kolego.

 

Tylko metale jak aluminium mają właściwości odprowadzania ciepła,

Powietrze odprowadza ciepło ponieważ są w nim metale jak aluminium? nie no przepraszam...

Zawsze myślałem, że w kaloryferach jest zwykła woda, ale widać w wodzie jest dużo metalu.

 

Na wersji stable 36-37 było widać to wyraźnie. Jak odpalam telefon mam wolnych 400 mb ram i włączę aplikację systemową np panel sterowania zabiera mi ona 55-60 mb ramu. Gdy ubije aplikację ten ram powinien mi powrócić a nie powraca i mam wolnych 340 mb ramu. Gdy odpalę znowu panel sterowania nie pobiera mi on już ramu, tak jak by gdzieś w tle non stop działał. Dlatego telefon jest taki zamulony, bo jest obciążony, dlatego pisałem, że działają jakieś procesy w tle. Tego nie widać i nic nie zdiagnozujesz bez kernela i nic nie naprawisz.

Uruchamiasz przez adb listę procesów i widzisz dokładnie co jest uruchomione i jak obciąża system, zamykasz aplikację polecenim kill....

Pisałeś o wyciekach pamięci to o czym piszesz to nie jest wyciek pamięci!

Zakładając, że proces się nie zamknął wytłumacz mi jak SoC może się grzać będąc obciążonym w 20%-30%?

Ale się "zamknął" i cachował, linux cachuje to co otworzyłeś. Tak samo działa windows gdzie zamykając aplikacje wcale nie zwalnia ci się ram.

Można twoją teorię sprawdzić nawet bez adb, uruchom 8 aplikacji po 50MB-60MB i nie powinieneś mieć zgodnie z twoją teorią RAM-u

Edytowane przez SunTzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...