Skocz do zawartości

Redmi 1S - pytania ogólne - wątek zbiorczy


mto

Rekomendowane odpowiedzi

Ten telefon otrzymuje tylko wersje stable, także możesz czekać dalej  :cool:

 

otrzymuje wersja ... z tym stabilne to bym się wstrzymał, bo dopiero 43 była tą wersją na której można było obsługiwać telefon. Co do częstotliwości aktualizacji to widzę, że nie ma reguły, jak chińczyk wstanie prawą nogą to coś naskrobie. Szkoda, że z tym miui v6 tak długo karzą sobie czekać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Acid, czy dałoby radę wrzucać do Redmi 1S thermal-engine-8226.conf od Note LTE? Plik jest taki sam z wyjątkiem ostatnich linijek dotyczących throttlingu, których w Note nie ma. Ewentualnie podwyższyć trochę temperatury, bo 37 osiąga przy normalnym użytkowaniu, więc prawdziwego 1,6GHz prawie wcale nie używa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że są ustawienia, nie jestem nowicjuszem. Chodzi mi o wrzucanie tego do każdego ROMu Redmi 1S, dla Acida to jeden czy dwa wpisy do skryptu, a my musimy się bawić. Są też użytkownicy mniej zaawansowani, którzy również ucieszyliby się gdyby ich telefon działał szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że są ustawienia, nie jestem nowicjuszem. Chodzi mi o wrzucanie tego do każdego ROMu Redmi 1S, dla Acida to jeden czy dwa wpisy do skryptu, a my musimy się bawić. Są też użytkownicy mniej zaawansowani, którzy również ucieszyliby się gdyby ich telefon działał szybciej.

Wrzucenie tego to pikuś. Tylko kwestia tego czy to robić. Bo to cofnięcie zmian MIUI w tym telefonie. W ich intencji była optymalizacja temperatur telefonu a my chcemy to usunąć.

Wysłane z MI4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na v45 można zainstalować WSM i ściągać płatne motywy? Czy dalej to dziala.?

Edit: po dłuższym użytkowaniu v45 ze to juz jest całkiem spokoju soft, choć z aplikacji nadal potrafi wywalic jak np cos ściągały torrentem i chodziły po stronach to potrafi dalej torrenta ubić. No i jak uruchomienie telefon to mam nawet 380ramu wolnego a po dniu używania potrafię juz zejść do oko260mb wiec dalej jakieś aplikacjie systemowe lub nie systemowe nie są dobrze ubijane. No a Tak to ogólnie telefon juz się naprawdę nadaje do użytkowania choć mam wielkie nadzieje ze v6 będzie o wiele lżejsze i zoptymalizowane

Edit: cos mi się popiprzylo chciałem edytować poprzedni swój post a nie na niego odpowiadać

Edytowane przez igoor1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak to jest... miałem S4-S5 tam snapy 600/800 podczas używania spowalaniały...

... ale tu jest masakra...

 

Daleko do moto g... jak oni to uwalili nie mam pojęcia, ale z telefonu nie da się korzystać. Grzeje i spowalnia, a teraz spowalnia do minimalnych zegarów o co chodzi...

 

z tymi indiami... to nie tak. Przecież jeżeli tam jest cieplej to tam spowalnia bardziej, a u nas mniej. To nie ma wpływu, po prostu ustalili limity temperatur wg specyfikacji qualcomma.

Edytowane przez SunTzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo prawda jest taka ze miui muli na 1gb RAM i tyle. Ten system nie.jest zoptymalizowany pod ten telefon i do tego dochadza re powalone ramy temperatur w jakich procek zwalnia w nowym sofcie. Albo wracasz.do v43 bo tam tych zmian taktowania procka nie ma albo modyfikujesz odpowiedni plik -jest mowa gdzieś tu o tym -bardzo proste. No i oczywiście czekasz i się modlisz o v6 by było zoptymalizowane pod ten telefon, a jak dalej nie będzie to sprzedajesz go na allegro - ja u siebie przynajmniej innego wyjścia nie widzs

Edit. Oczywiscie ten smartfon i tak chodzi mi 39 razy lepiej niż mój 39 razy mocniejszy laptop na Windows 7, ale w.porównaniu do innych nawet słabszych telefonów 1s po prostu muli. Ale trza mieć nadzieje no na mieszał on nieźle na indyjskim rynku i może xiaomi się za niego wezmie

Edytowane przez igoor1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo prawda jest taka ze miui muli na 1gb RAM i tyle. Ten system nie.jest zoptymalizowany pod ten telefon i do tego dochadza re powalone ramy temperatur w jakich procek zwalnia w nowym sofcie. Albo wracasz.do v43 bo tam tych zmian taktowania procka nie ma albo modyfikujesz odpowiedni plik -jest mowa gdzieś tu o tym -bardzo proste. No i oczywiście czekasz i się modlisz o v6 by było zoptymalizowane pod ten telefon, a jak dalej nie będzie to sprzedajesz go na allegro - ja u siebie przynajmniej innego wyjścia nie widzs

Edit. Oczywiscie ten smartfon i tak chodzi mi 39 razy lepiej niż mój 39 razy mocniejszy laptop na Windows 7, ale w.porównaniu do innych nawet słabszych telefonów 1s po prostu muli. Ale trza mieć nadzieje no na mieszał on nieźle na indyjskim rynku i może xiaomi się za niego wezmie

 a po co wracac do 43? tutaj jest bardziej ram dopracowany, a zwalnianie procka mozna samemu latwo obejsc lub wylaczyc i mamy super wersje wrecz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pliku system/etc/thermal-engine-8226.conf kasujesz te linijki by całkiem wyłączyć:

algo_type        monitor
sensor           batt_temp
sampling         1000
thresholds       380 390 420 500 550
thresholds_clr   370 380 400 450 500
actions          cpu+hotplug_2+hotplug_3 cpu+hotplug_3 cpu+hotplug_3 cpu cpu
action_info      998400+1+0 998400+1 787200+1 600000 600000

lub zmieniasz na bardziej sensowne wartości np. takie:

Thermal_fix.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywalem programu snapdragon battery dostał - 5 dni robił jakieś testy i obserwacje i 5 dni był u mnie po testach. Ja różnic żadnych nie widziałem w trzymaniu baterii tak wiec juz wylądował w koszu. Jaka będzie najlepszą aplikacja do obsługi poczty? Tzn taka która będzie usowala wiadomości z serwera. Która będzie miała zaznaczania nadawcy jako spamu i od razu go usowala i taka która nie będzie mia reklam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pytanie chyba najbardziej do Acida.

Znalazlem taki topic w xda. http://forum.xda-developers.com/redmi-1s/general/guide-solve-heating-issues-ram-issues-t2882549/page5

Ponoc poprawia wydajność, zmniejszajac grzanie sie.

I tu pytanie - czy cos z powyzszego moda jest stosowane w miui polska? Czy ktos to testowal na PL romie v. 45?

Wysłane z mojego HM 1SW przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu prowadził em tu z kimś rozmowę ze to blokowanie reklam w miui nie działa. Heh po prostu we wcześniejszych romach go nie było. Tera juz jest w panelu sterowania w zakładzie firewall i działa bardzo dobrze tzn nie teza juz adaware używać. Jest to wersja beta ale działa ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...