Skocz do zawartości

Redmi 1S - pytania ogólne - wątek zbiorczy


mto

Rekomendowane odpowiedzi

co ten team miui, to ja nawet nie :D

 

--------

Siedzę na CM11 R6, wszystko już pięknie działa :) Nawet głośność ta sama co na miui (z małym patchem, który będzie wrzucony do R7) :) Sieci nie wywala, jak się ustawi dobrze multisim (tylko przy kolejnym KAPCIU od aero2, wybija na 15-20 sek oba simki). Po prostu jestem mega zadowolony. I nie trza nic grzebać, żeby to chodziło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to zwalnia na stale pierw do 998 a potem do 787, wdlg mnie gowniane rozwiazanie, szczegolnie jak sie uzywa intensywnie tel

btw. smiech na sali, pierw daja podkreconego procka na 1.6 a potem ida w dol do 1gh

 

Mnie dziwi tylko tak niski próg jak 37°C. Sprawdziłem analogiczny plik w Mi2S i tam się dopiero powyżej 55°C zaczyna spowalnianie procka. A przecież te telefony nie są chyba zbudowane z materiałów o tak różnej temp. topnienia? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nic nie wywala ani nie przycina. Ogółem to spinasz się bo chcesz pokazać ze cm jest lepszy a dobrze wiesz ze jest niedopracowany. Cm dostaje aktualizacje i MIUI wiec tak jakby jedziemy na tym samym wózku. I jeśli mnie wiatraczek będzie potrzebny to i Tobie bo przeciesz to to samo jądro;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wiatraczkiem sie usmialem :-D to jest niejedyny problem, jak usune ten wpis jest ok mam proca na 1.6 ale dziala tak ze albo jest uspiony albo jedzie na maxa, stad ten drenaz baterii

poprostu w antutu jak wejde w zakladke lroc to uzycie rdzenia jest np 8% a predkosc max, nie widze tu skalowania czestotliwosci, jakis bug chyba

VHZOfmK.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziwi tylko tak niski próg jak 37°C. Sprawdziłem analogiczny plik w Mi2S i tam się dopiero powyżej 55°C zaczyna spowalnianie procka. A przecież te telefony nie są chyba zbudowane z materiałów o tak różnej temp. topnienia? :)

Temp... eratura topnienia??

Przy tej temperaturze to Ci masło topnieje ale nie krzem czy plastik.

Wysłane z MI4 W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden błąd. Ten procek tak działa. Analizowałem taktowanie na CM11, MIUI 43 i 45. I wszędzie było tak samo.
Zawsze taktował od 900 do 1.6 GHz, momentami schodził do 300MHz. Nie wiem na jakiej zasadzie to działa. Przy wysokich temperaturach maksymalne taktowanie schodziło do 900. Raz, z tego co pamiętam zeszło do 600 i nie chciało wyżej -  strasznie mulił. Próbowałem zewnętrznymi programami ustawiać go, żeby normalnie taktował od 300 do 1.6, ale to nic nie dawało i taktował od 900.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nic nie wywala ani nie przycina. Ogółem to spinasz się bo chcesz pokazać ze cm jest lepszy a dobrze wiesz ze jest niedopracowany. Cm dostaje aktualizacje i MIUI wiec tak jakby jedziemy na tym samym wózku. I jeśli mnie wiatraczek będzie potrzebny to i Tobie bo przeciesz to to samo jądro;)

 

to Ty się spinasz wyśmiewając działanie CM rozpoczynając naszą dyskusję, mimo że mnie to rybka warto wyprowadzać innych użytkowników z fermentu który Ty siejesz... kernel to połowa działania, reszta jest w konfiguracji i systemie który umie go wykorzystać... mi cm odpowiada i to uratowało ten telefon, bo za tą kasę to cud jest :) najważniejsze że każdy ma to co lubi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do throttlingu to przecież w każdym telefonie tak macie, myślcie że snap 801 cały czas jest na 2,5? Były różne testy na portalu pclab, wzięli dwa topowe tel ze snapem 801 i jednego z 1,7. Snapy były na maksie tylko 3 sekundy, zaraz po tym 5 sekund na niższym itd., wszystko przez temperaturę. Ten z procem 1,7 miał cały czas 1,7, ale był bardzo gorący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale ten wpis musi cos powodowac bo faktycznie jak temp ma ponad 37 stopni (czyli po chwili uzywania) to wydajnosc spada, a przecie to powinno inaczej dzialac tzn robie pare rzeczy naraz cos sciagam ogladam slucham muzy to powinno byc goraco ale trzymac obroty na full a nie zwalniac. po jakims czasie uzywania stwierdzam ze predkoscia systmu, multaskingiem i robieniem paru rzeczy na raz ten miui cm11-owi do piet nie dorasta. ale poza tym to pod kazdym innym wzgledem jest to lepszy system. no i dalej widze jakis problem ze wspolgraniem z gram i niektorymi programami (asphalt chodzi dobrze ale w menu tragedia, tak samo sygic w menu chodzi cienko ale may juz dobrze pokazuje - mam nadzieje ze w v6 to naprawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w system/etc/thermal-engine-8226.conf dopisano na końcu w v45

algo_type        monitor
sensor           batt_temp
sampling         1000
thresholds       380 390 420 500 550
thresholds_clr   370 380 400 450 500
actions          cpu+hotplug_2+hotplug_3 cpu+hotplug_3 cpu+hotplug_3 cpu cpu
action_info      998400+1+0 998400+1 787200+1 600000 600000

Czyli o ile dobrze rozumiem to jak temperatura baterii przekracza 37C to procesor zaczyna zwalniać.

 

Jak i czym edytowac ten plik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak i czym edytowac ten plik?

 

Ja edytowałem ES File Explorer - do edycji wymagany jest root.

 

Teoretycznie to wystarczy zmienic progi, zrobic inne wartosci krytyczne, pytanie tylko w jakich to jednostkach jest podane, w ohmach? czy to jakas jednostka programowa?

 

sampling - czas w ms czyli 1000 to 1 sekunda

thresholds - temperatura w 0,1C czyli 370 to 37C

action_info - częstotliwość procka w kHz czyli 600000 to 600 MHz

 

Ja zmieniłem tylko 2 linijki i jest ok jak dla mnie (po edycji trzeba zrestartować telefon):

thresholds       410 420 450 500 550
thresholds_clr   400 410 430 450 500

Edytowane przez fredek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze nie moge po edycji w es file zapisac zmian, prawa root ma rzyznane wiec nie wiem o co chodzi. czym moge to edytowac jeszcze?

edit: ok juz se poradzilem trza w es file oprocz przyznania prawa root wlaczyc "root explorer"

edit 2: sprawdzilem te twoje opcje i mi przy normalnym uzytkowaniu temperatura dochodzi to 41 stopni tak wiec musze troche podnies te wartosci bo nie chce by zmniejszal taktowanie tak szybko

Edytowane przez igoor1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze nie moge po edycji w es file zapisac zmian, prawa root ma rzyznane wiec nie wiem o co chodzi. czym moge to edytowac jeszcze?

edit: ok juz se poradzilem trza w es file oprocz przyznania prawa root wlaczyc "root explorer"

edit 2: sprawdzilem te twoje opcje i mi przy normalnym uzytkowaniu temperatura dochodzi to 41 stopni tak wiec musze troche podnies te wartosci bo nie chce by zmniejszal taktowanie tak szybko

Ja to robie przez root browser.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam chcialbym zapytac sie o plynnosc miui. bo mam 1s i miui juz od wersji 43 jwat super ale nie do konca bo system dalej troche laguje. bawilem sie s3 i tam ten wszedzie krytykowany toughwiz dziala naprawde sprawnie a tu u mnie to wszedzie zachwalane miui (miedzyinnymi za predkosc) czesto dosc muli. powiedzcie mi jak to jest z tym miui np na mi3 - tez ma zaciecia?  i jakie sa szanse ze w v6 cos sie o tym wzgledem zmieni? bo uwielbiam miui ale wkurza mnie to ciagle lagowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igor, powiem z mojego doswiadczenia. Mialem mi2s, tam wszystko smigalo naprawde bez zacięcia. Pomijajac problemy, jakie czasami sprawiał soft w wersji dev. Teraz mam rr1s, i widac roznice. Temat poruszany tu dosc czesto. Ten tel to wersja budzetowa, i braki w dopracowaniu systemu na tą sluchawke nasilaja sie z tylko 1gb ramu. Ramexpander mi sporo pomaga, mam szybką karte sd.

Czy v6 bedzie lepsze? Podejzewam, ze jak to bylo zawsze, gdy wchodzi nowa wersja softu, to jest pelna dziur i błędów, ktore po kilku miesiacach są dopracowywane. Niech sie wypowiedza uzytkownicy mi3, jak sobie radzili z miui v6 jak wyszlo na ich tel...

Wysłane z mojego HM 1SW przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach uzytkowania wersji 45 widze WIELKA poprawe (wczesniej 41 ) jesli chodzi o multitasking i ogolna szybkosc i wydajnosc.

Widze rowniez poprawe na plus w kwesti BATERII.

Jestem bardzo zadowolony z tej wersji. Telefon w koncu odzyl.

Z niecierpliwoscia czekam na dalsze tak udane aktualizacje.

Pozdrawiam i bardzo dziekuje osobom ktore sa za to odpowiedzialne.

Edytowane przez KingdomPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to prawda ostatnie aktualizacje sprawily ze telefon jest juz naprawde bardzo uzywalny, nawet ja wrocilem do miui, a strsznie go krytykowalem do v37, ale po prostu tza "troche" zmodyfikowac ustawienia procka i jest super. jeszcze by sie przydao toche "przyspieszyc to miui" i by bylo super, ale na to mam nadzieje juz w wersji v6 bo licze ze bedzie ona jednak specjlnie pod ten  telefon napisana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...