Skocz do zawartości

Redmi 1S - pytania ogólne - wątek zbiorczy


mto

Rekomendowane odpowiedzi

Opcja zamykania procesow dzialajacych w tle. Jednak jak napisal Outsider za wczesnie zeby cos mowic. Napewno wersja 45 nie dziala gorzej niz 43. Czytalem na miui.com jakie zmmiany wprowadzili i jest ich sporo. Ograniczyli grzanie sie telefonu ale dalej maja nad tym pracowac zeby zlikwidowac to, wydluzyli prace na baterii, poprawili jeszcze zarzadzanie ramem, zlikwidowali jakies tam lagi w systemie. Wszystko dzieki ludziom z Indii bo stamtad szlo najwiecej skarg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45.0 nadal mocny spadek. mam go od 1h i 5% w plecy

A masz dobry zasieg czy telefon ma problemy z zasiegiem?

Na czym to polega dokładniej? Działanie tej opcji? Można zobaczyć screena?

Ta opcje mozna wlaczyc albo wylaczyc. Nic wiecej nie mozna robic. Jest ona ustawienia-bateria. Mysle ze system ubija sam aplikacje dzialajace w tle. Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naraze bym sie wstrzymal z instalacja v45 ludzie strasznie na wszystko narzekaja - ze zmniejszono taktowanie procesora i wszystko ogolnie bardziej laguje kosztem minimalnego zmnijeszenia temperatury, baterie drenuje tak samo czyli jak cholera

edit: taktowanie procka zmniejszyli do 1ghz czyli rozwiazali problem grzania jak ruski kazdy problem ze sprzetem "przyp... i bedzie chodzic". a to ze niektorym wydajnosc w antutu spadla az do 13000 i ze w polowe gier nie da razy grac bo tak laguja to ich nie obchodzi. czyli jak zwykle lepiej zamiat rzucac sie na nowe aktualizacje lepiej poczytac troche czy nprawde warto bo xiaomi jak zwykle robi jedna dobra aktualizacje i pare lipnych.

Edytowane przez igoor1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko isze co czytam na nnych forach - dla jednych jest  lepiej  dla drugich tak samo a da trzecich znacznie gorzej i badz tu madry. jak to jest jeden telefon a rzy aktualizaji sprawia rozne problemy roznym ludziom. nawet komus w antutu spadlo do 12000 a komus innemu baterie drenuje 2 razy mocniej nic v43, a jeszcze innym jest lepej. no ale jednoglosnie wszyscy pisza ze gry chodza o wiele gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko isze co czytam na nnych forach - dla jednych jest lepiej dla drugich tak samo a da trzecich znacznie gorzej i badz tu madry. jak to jest jeden telefon a rzy aktualizaji sprawia rozne problemy roznym ludziom. nawet komus w antutu spadlo do 12000 a komus innemu baterie drenuje 2 razy mocniej nic v43, a jeszcze innym jest lepej. no ale jednoglosnie wszyscy pisza ze gry chodza o wiele gorzej

Test antutu 19932 wiec ciekawi mnie skad te 12000. Druga sprawa antutu jest niedokladne w testach wiec mozna pogratulowac ludziom ktorzy kieruja sie tymi testami. Co do procesora to nie bede sie wypowiadal bo nie widze tego. Co do baterii to jak telefon dziala na baterii wplyw ma wszystko, a najbardziej czy ma sie dobry zasieg. Jak jest slaby zasieg to bateria w oczach znika i nikt z tym nic nie zrobi. Prawda jest taka niewazne jaka aktualizacje zrobi xiaomi i tak ludzie beda narzekac to samo jest przy mi3 i mi4.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmniejszyli taktowanie do 1000? bzdura jakas, a test w antutu 12000? hle hle hle....

dla ludzi ktorzy spokoj zaklocaja kumatym obywatelom

v45

 

Dzięki, a czy mógłbyś zaktualizować Antutu do 5.1 i zrobić też jego dodatkowe testy (HTML5 oraz 64/32-bit CPU Test)?

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wykonujesz test tego samego modelu, to wynik jest wiarygodny - a tu od 24 do 45 wyraźny spadek, co prawdo coś kosztem czegoś :)

 

----

 

zrobiłem sobie miui, sprawdźić jak działa po tych wszystkich mega poprawkach no i nie jestem zbytnio pozytywnie zaskoczony

 

Największy problem to chyba bateria, 2h po ładowaniu 11% w dół i to z greenify.

 

9RNVwpW.png

 

1 sim, telefon głównie w spoczynku, jedynie wifi i viber (katastrofa ile się namęczyłem żeby aktywować numer) włączone

 

dodatkowo idzie odczuć że telefon jest wolniejszy niż pod kontrolą andka 4.4.4 cm11, na dalsze testy coś ochoty brak... więc trza wracać :)

Edytowane przez eXclusive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wykonujesz test tego samego modelu, to wynik jest wiarygodny...

Hmmm, ciekawe.

To jak wytłumaczysz:

Ten sam soft, bodajże 24, ten sam Redmi 1S -mój, wyniki w Antutu od 21500 do 14000?

Na wyniki w Antutu, jak już pisał Acid bodajże, ma wpływ wiele czynników, chociażby temperatura SoC, ilość śmieci w pamięci.

_____________

Pozdrawiam

OsekLtd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak lepiej jak Ty przypierdalać się napędzając niepotrzebnie dyskusję. a odpowiadając na twoje wywody, tak przeglądałem cały temat cm, tak pytałem tam ale nie dostałem odpowiedzi. dlatego miałem nadzieję że tutaj znajdę osobę zaznajomioną w temacie. po drugie jeżeli nie masz pojęcia jak odpowiedzieć na moje pytanie to się nie udzielaj. pytanie mogę zadać w inny sposób jeżeli tamten Cię drażni. "jak usunąć widoczność nieaktywnej karty sim na górnej belce nie mając tej opcji w systemie. czy są jakieś dodatki które to umożliwiają?

w CM jedynie trzeba szukac odpowiedzi, w miui gasnie ona sama przy jednym sim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka godzin temu wgralem wersje 45 (wczesniej mialem 41) i moge potwierdzić że telefon działa dużo szybciej i widać to że lepiej zarządza RAMem, muzyka juz mi sie nie wylacza przy graniu w cos, gry szybciej sie laduja i chodza duzo plynniej np. Boom Beach.

Ogolnie telefon sporo przyspieszyl i to widac.

O baterii moge powiedziec ze nie widze roznicy. Za kilka dni dam znac jak to dokladniej wyglada.

W antutu i inne pierdółki nie bede sie bawic,bo jesli ktos na podstawie takich programikow ocenia czy dana wersja systemu jest gorsza/lepsza to jest po prostu smieszny.

Ja z wersji 45 jestem b.zadowolony.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w system/etc jest plik thermalcontrol8226, z niego nalezy usunac ostatnie wiersze

 

 

w system/etc/thermal-engine-8226.conf dopisano na końcu w v45

algo_type        monitor
sensor           batt_temp
sampling         1000
thresholds       380 390 420 500 550
thresholds_clr   370 380 400 450 500
actions          cpu+hotplug_2+hotplug_3 cpu+hotplug_3 cpu+hotplug_3 cpu cpu
action_info      998400+1+0 998400+1 787200+1 600000 600000

Czyli o ile dobrze rozumiem to jak temperatura baterii przekracza 37C to procesor zaczyna zwalniać.

Edytowane przez fredek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...