Skocz do zawartości

Redmi 1S - pytania ogólne - wątek zbiorczy


mto

Rekomendowane odpowiedzi

no jezeli az taka jest roznica z przejscia androida 4.3 na 4.4 w zuzyciu baterii to naprawde nie moge sie miui v6 doczeka. a to ze ten jest pusty ten pelny to badzmy szczerzy  - te dodatki to zabieraja moze 5%baterii. ciekaw jeste jak chodzi miuiv6 na obecnych sprzetach co tego miui dostaly, leiej czy gorzej niz v5? a moze nie ma roznicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://lucky-patcher.netbew.com/

btw. ja z redmi 1s jestem mega zadowolony, za tak smieszne jak na smartphone pieniadze mamy calkiem extra sprzet

 

do rzucę swoje dwa grosze za kochałem się w miui jak kupiłem telefon zresztą chyba od kolegi fusse.

ale do prowadził mnie też do szału jak nie mogłem używać swoich kilku aplikacji bez problemów.

bateria zawsze trzymała mi dobę czy obciążony czy nie i nie ważne która wersja miui.

ale jak doszły teraz jeszcze cm11 i mokee asop to było wszystko czego mi było trzeba bo lobię mieć wybór.

testowałem cm11 i moim zdaniem bateria tam działa mega żadnych problemów z zasięgiem i dzwiękiem jedyny problem to cichy dzwonek oczywiście paczka piko gapps bo lubie tylko instalować co mi potrzebne.

teraz testuje mokee i już nie jest taki spartański jak cm11 ale bateria też schodzi szybciej.

dla mnie najważniejsze jest że jest wybór.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez sie zgodze :) kazdy ma to co lubi, ja lubie grzebac i po nagrzebaniu :) uwazam ze MIUI spelnia moje wymagania, wczesniej na XPU mialem CM wiec znam oba systemy i jakos do tego ostatniego nie chce wracac, a jakosc dzwieku chyba od poczatku na CM jest do d*py bo juz na leciwej XPU mialem slaby i cichy dzwonek i widze ze z czasem nic sie nie zmienilo hyh

Edytowane przez OutSideR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jezeli az taka jest roznica z przejscia androida 4.3 na 4.4 w zuzyciu baterii to naprawde nie moge sie miui v6 doczeka. a to ze ten jest pusty ten pelny to badzmy szczerzy - te dodatki to zabieraja moze 5%baterii. ciekaw jeste jak chodzi miuiv6 na obecnych sprzetach co tego miui dostaly, leiej czy gorzej niz v5? a moze nie ma roznicy?

A jak myslisz po co wychodza nowe wersje androida? Najnowszy android l wzgledem 4.4 bedzie w stanie wydluzyc prace urzadzenia nawet o 30%. Bylo to juz testowane na nexusie 5. Co do aplikacji, miui ma ich mnostwo i wszystkie dzialaja w tle np aplikacja aktualizacja za kazdym razem wlacza sie przy polaczeniu z internetem. Ma to duzy wplyw, cm jest pusty jaka aplikacja systemowa ma tam dzialac w tle. Kazdy telefon na rynku, na Cm nie wazne na jakiej wersji zawsze chodzil dluzej na baterii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok spoko ale przecie w zuzyciu bateri mozna zobaczyc jaki wplyw maja aplikacje i jaki procent bateri zuzywaja i wszedze jest 1 lub 2 procent tak wiec nawet jak tych alikacji jest troche to raczej wiecej niz 10 procent sie nie uzbiera, a mi bateria na cm trzymala pi razy dzwi 75% dluzej tak wiec jezeli faktycznie taka jest roznica w kitkacie to naprawde fajnie ze niedlugo bedzie miui v6. ale ogolnie i tak nie ma co narzekac 43 jet naprawde fajne i zadnych wiekszych bugow nie widze - aha i dziwne ale przestalo mi sie pokazywac "aplikacja aktualiacja zostala zatrzymana".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok spoko ale przecie w zuzyciu bateri mozna zobaczyc jaki wplyw maja aplikacje i jaki procent bateri zuzywaja i wszedze jest 1 lub 2 procent tak wiec nawet jak tych alikacji jest troche to raczej wiecej niz 10 procent sie nie uzbiera, a mi bateria na cm trzymala pi razy dzwi 75% dluzej tak wiec jezeli faktycznie taka jest roznica w kitkacie to naprawde fajnie ze niedlugo bedzie miui v6. ale ogolnie i tak nie ma co narzekac 43 jet naprawde fajne i zadnych wiekszych bugow nie widze - aha i dziwne ale przestalo mi sie pokazywac "aplikacja aktualiacja zostala zatrzymana".

No juz bez przesady 75%. To wychodzi na to ze telefon na malym obciazeniu wytrzymalby Ci prawie tydzien. Bo na miui wytrzyma 3 dni a przy jednej karcie sim potrafil dobic do 5 dni, testowalem to. Nawet jak bedzie Miui 6 to wzgledem Cm11 bedzie chodzic krocej na baterii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez sie zgodze :) kazdy ma to co lubi, ja lubie grzebac i po nagrzebaniu :) uwazam ze MIUI spelnia moje wymagania, wczesniej na XPU mialem CM wiec znam oba systemy i jakos do tego ostatniego nie chce wracac, a jakosc dzwieku chyba od poczatku na CM jest do d*py bo juz na leciwej XPU mialem slaby i cichy dzwonek i widze ze z czasem nic sie nie zmienilo hyh

nie chce tu powodować więcej zamętu ale mówisz tylko o dźwiękach dzwonków? bo moim zdaniem Mokee i CM11 samą jakość dźwięku mają trochę lepszą a przynajmniej takie jest moje subiektywne zdanie w odsłuchu muzyki bo połączenia jak dla mnie to we wszystkich trzech są super.

 

 

co do trzymania na baterii to mój rekord na CM11 z włączoną transmisją 3g 20% zużycia baterii w 12 h

wszystkie inne romy po tym samym czasie mają między 65% a 45%

Edytowane przez Erouz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby powrócić do miui z cm wystarczy wgrać rom przez recovery? Mirecovery też powróci?

Nie musisz miec tak naprawde Mirecovery, tylko musisz wgrywac przez recovery. Mirecovery wgrywasz oddzielnie gdzies na forum jest musisz poszukac Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, mam Redmi 1s od 2 dni, od rana szukam sposobu na instalacje gier i aplikacji prosto na karcie pamięci. Przeszukałem już chyba całe forum, google i nic z tego - mimo, że mam dane do gry, to po przeniesieniu wszystkiego przy pomocy FolderMount apka gry po starcie znowu chce pobierać dane. Link2SD z partycją ext2 też odmawiają posłuszeństwa.

Jest na to jakiś sposób czy źle szukam? Czy po prostu w Redmi 1S tak jest i nie da się tego zmienić? Mam wgrane MIUI Polska 43.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos zle robisz, fm dziala jak maselko, a na andku 4.3 i wzwyz nie ma opcji zeby dalo sie na karcie domyslnie instalowac
maly guide do fm, pliki gry wrzucasz do obb na karcie, kopiujesz nazwe folderu w ktorym znajduja sie te pliki, tworzysz pusty folder z taka sama nazwa na obb na pamieci wewnetrznej, laczysz to fm i na koncu dajesz pinezke zeby to wykonal, thats all

Edytowane przez OutSideR
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, mam Redmi 1s od 2 dni, od rana szukam sposobu na instalacje gier i aplikacji prosto na karcie pamięci. Przeszukałem już chyba całe forum, google i nic z tego - mimo, że mam dane do gry, to po przeniesieniu wszystkiego przy pomocy FolderMount apka gry po starcie znowu chce pobierać dane. Link2SD z partycją ext2 też odmawiają posłuszeństwa.

Jest na to jakiś sposób czy źle szukam? Czy po prostu w Redmi 1S tak jest i nie da się tego zmienić? Mam wgrane MIUI Polska 43.

 

Najpierw odopwiedz sobie na pytanie – czy rzeczywiście musisz tam przenosić apki? To nie jest naturalne miejsce dla nich. Pamięć wewn. jest o wiele szybsza. Przy tym częste odwiłania do karty SD to dodatkowe zużycie baterii.

Nie bez powodu w nowszych wersjach Androida nie ma takiej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos zle robisz, fm dziala jak maselko, a na andku 4.3 i wzwyz nie ma opcji zeby dalo sie na karcie domyslnie instalowac

maly guide do fm, pliki gry wrzucasz do obb na karcie, kopiujesz nazwe folderu w ktorym znajuduja sie te pliki, tworzysz pusty folder z taka sama nazwa na obb na pamieci wewnetrznej, laczysz to fm i na koncu dajesz pinezke zeby to wykonal, thats all

 

Rzeczywiście, teraz zaczęło wszystko działać, wielkie dzięki! :)

 

@latet - Chodziło mi przede wszystkim o dane gry, bo zajmują tyle, że nie dałoby się korzystać z telefonu na dłuższą metę. Teraz już nie potrzebuję ich przerzucać na SD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@latet - Chodziło mi przede wszystkim o dane gry, bo zajmują tyle, że nie dałoby się korzystać z telefonu na dłuższą metę. Teraz już nie potrzebuję ich przerzucać na SD :)

Chodziło Ci o to, żeby gry swoje "duże" dane zapisywały na karcie SD zamiast na tzw. pamięci USB, gdzie zapewne to robią (nie licząc obszaru jaki zajmują w pamięci wewnętrznej, czyli na partycji /data/?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło Ci o to, żeby gry swoje "duże" dane zapisywały na karcie SD zamiast na tzw. pamięci USB, gdzie zapewne to robią (nie licząc obszaru jaki zajmują w pamięci wewnętrznej, czyli na partycji /data/?

 

Szczerze mówiąc nie wiem, o czym dokładnie piszesz. Po prostu teraz dane już nie zajmują mi całej pamięci wewnętrznej - o taki efekt mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Latet dokladnie o to mu chodzilo, bo gierki po 2gb danych maja - sama apka instaluje sie na wewn telefonu ale swoje dane tez stamtad chce czytac, majac 3 gry po 2gb nie bylo by juz wogole pamieci wewn wolnej, i po to nam FM wlasnie

 

@Igoor1983 mozna jakos modulem xstoragex (czy jak on tam sie zowie), poza tym w tel domyslnie jest ustawione 6gb wewn na starcie!, cos Ci wzera 3gb ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeszcze raz. NA karcie tworze android=>obb i wrzucam tam apkę. Potem wchodzę w menager i odpalam instaluje apkę. Odpla ale nie śmiga 

W instrukcji jest 

1. Zainstaluj APK
2. Skopiuj '******' folder do 'sdcard/Android/obb' (stwórz folder 'obb' jeśli takiego nie posiadasz)
3. Otwórz grę (musisz mieć połączenie z internetem przy 1szym uruchomieniu).

APK to jakaś aplikacja czy mowa jest o tej grze? Bo w grze mam tn folder do skopiowania i plik .apk z który odpala się w menager
Edytowane przez rm_125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...