Skocz do zawartości

Redmi 1S - pytania ogólne - wątek zbiorczy


mto

Rekomendowane odpowiedzi

No tak, ja akurat nie zamierzam mieć tam Androida. Oryginalnie mam Win 8.1 i jestem zadowolony.

Do każdego sprzętu powinien być dostosowany system, a twierdzenie, że Atom jest "G" jest nad wyrost.

Czytaj ze zrozumieniem:

Android nie jest przystosowany do procesorow 32bitowych.

Wiekszosc osob nie interesuje windows tylko android a producenci motuja atoma bo jest to jeden z najtanszych procesorow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem co napisałeś. Są procesory Intel Atom, na których działa system 64bit.

Ciągle generalizujesz używając choćby słowa "większość". Sam mam sprzęt na Androidzie i na Windows. 

 

Koniec tej polemiki, bo to nie o tym wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że nie wolno zapytać o używalność NFC w Polsce…

 

Pisałem: HCE i PSP

 

A w czym HCE z NFC jest lepsze od paypassa w karcie? Np. w tym, że możesz ustawić sobie hasło i w przypadku zgubienia/kradzieży telefonu nikt nie wyda ci kilka razy po 50 zł jak w przypadku kart zbliżeniowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w czym HCE z NFC jest lepsze od paypassa w karcie? Np. w tym, że możesz ustawić sobie hasło i w przypadku zgubienia/kradzieży telefonu nikt nie wyda ci kilka razy po 50 zł jak w przypadku kart zbliżeniowych.

Ale wtedy – skoro trzeba wpisywać to hasło – to gdzie wygoda szybkiego płacenia samym zbliżeniem?

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie śmiećcie w wątku o Redmi 1s jakimi wywodami na temat różnicy między Windowsami. Proszę, dziękuję.

 

A wracając do tematu - aktualizujecie swojego Armaniego ręcznie, z Miuipolska, czy przez aplikację "Aktualizacje"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu - aktualizujecie swojego Armaniego ręcznie, z Miuipolska, czy przez aplikację "Aktualizacje"?

Tu nie ma "czy", tu jest raczej "oraz". Plik zip, który się pobiera z MIUI PL wgrywa się przez aplikację "Aktualizacje".

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma "czy", tu jest raczej "oraz". Plik zip, który się pobiera z MIUI PL wgrywa się przez aplikację "Aktualizacje".

 

Ja tam akurat używam TWRP ;) Ale nie w tym rzecz, źle się wyraziłem.

Chodziło mi o pliczek który instalujecie. System sam krzyczy, że jest aktualizacja i coś proponuje ściągnąć. Albo można pobrać pliczek z Miuipolska. Jest w praktyce jakaś różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy telefony np zenfone maja atoma 64bity? Nie maja. Ja jak wiekszosc osob nie kupie tableta na windowsie 8.1 bo ten windows to jeden z najgorszych jakie stworzyl microsoft. Mam na laptopie i wiem co mowie. Nawet microsoft wie juz ze ten system to niewypal dlatego aktualizacja do Windows 9 dla posiadaczy 8 bedzie prawdopodobnie darmowa. Ostatnio czytalem nawet artykul ze deweloperzy microsoftu pracuja na 7 a nie na 8.

Co do samego atoma na androidzie ludzie jak kupuja np pile do drzewa to kupuja ja zeby ciac pustaki? Jak cos nie jest przystosowane to nie bedzie dzialac tak jak powinno.

 

najtanszy czy nie, przystosowany czy nie, ale chodzi o niebo lepiej jak s1, chocbys na glowie stanął i tak stabilnoscią nie dorównasz ze swoim s1, nie mówiąc o grach  . pol roku roku ludzie czekali zeby przestaly sie aplikacje same zamykac, nie ma co, support wręcz boski,co tydzien aktualizacja, a dopiero po pol roku cos zrobili by bylo lepiej . no ale to pewnie byla wina ludzi,zle uzywali telefonu, po co w ogole instalowali ten CM 11 ? wystarczylo im przeciez napisac poradnik jak uzywać by był uzywalny, czemu go nie napisales? powiedz to tym wszystkim ktorzy zachwalają teraz CM ,ze nie umieli obslugiwac miui. 

 

zebym nie byl stronniczy, redmi s1 ma lepszy dzwiek , na sluchawkach i na glosniku, oraz conajmniej porównywalny aparat jak zenfone, oraz cene niczego sobie . teraz warto kupic s1 biorąc pod uwage ,ze naprawili najwiekszą bolączke tego modelu, a cena zenfone szybuje coraz wyzej (tak jak i dolara! $$) 

 

ps, aktualizacja , jak napisales bedzie darmowa do windowsa 9 .

Edytowane przez fusse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu xiaomi za sybko wydali s1 bo najierw szybko go wydali a potem dopiero zaczeli poprawiac bledy, a ludzie pokupowai e telony liczac ze sa doprcowaane jak inne telefony xiaomi a tu d*pa. v5 do dzis nie jest zoptymalizowany od ten telefon i podejrzewam ze przesiadka na v6 to dopiero bedzie strzal adrenaliny dla niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Acid.

 

btw, Bo gdyż iż ja nie potrzebuję polskiego w ogóle bo mi przeszkadza ;-)

 

 

Ktoś już pomęczył 43 wystarczająco długo ażeby zobaczyć czy telefon przestał zamulać?

Bo ja ostatnio na 36 i ze słapem doznałem nieprzyjemnego efektu: endomodno, osmmaps+, dolphin browser i jak chciałem zrobić zdjęcie, to aparat się włączył, ale wywaliło z pamięci wszystkie pozostałe aplikacje :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się przesiadłem wczoraj z wersji sprzed kilku miesięcy (chyba 27? nawet nie pamiętam) na 43. Problemów z RAMem faktycznie nie ma. Odpalone na raz w ch*j aplikacji (Endomondo, TuneIn radio, Yanosik, przeglądarka z wieloma kartami) i nic nie ubija. Pamięci wolnej coś tam zawsze jest.

Kilka rzeczy coś nie styka (to może być efekt nieczyszczenia żadnego cache) - np. przeglądarka czasem ma jakąś dziwną zwieszkę, ale generalnie ok.

Jedna rzecz jednak zauważalnie inna. Bateria - trzyma zdecydowanie krócej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie mam takie pytanie czy to tylko ja tak mam czy wszyscy po instalacji wersji 43 dosłownie bateria znika w oczach fakt problem z pamięcią został rozwiązany ale moim zdaniem pojawił się kolejny tj znikanie baterii w zaskakującym tempie nawet jeżeli nic się nie robi mam takie same ustawienia i aplikacje jak na 37 tam było całkiem niezle z baterią a na 43 muszę codziennie ładować telefon. BateryStat nie pokazuje nic co by mogło tak szybko zjadać baterię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na oficjalnym forum  tez trabia o tej znikajacej baterii - ponoc masakra wrecz zchodzi w oczach. mi sie cos wydaje ze ta znikajaca bateria jest wlasnie spowodowana tym ze utworzono  zram  i wszelkie informacje sa mocniej przez cpu prerabiane - tak wiec to albo to czyli brak problemow z ramem lub trzymajaca bateria- w sumie ciezkii wybor. obym nie mial racji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca jest to zależne co się robi chodzi mi konkretnie o wersję 43 tak jak pisałem konfiguracja identyczna jak na 37 a bateria znika w oczach więc moim zdaniem Xiaomi znów dało ciała rozwiązując jeden problem i tym samym stworzyli nowy a wybór albo bateria albo pamięć jest bez sensu to ma działać a nie albo jedno albo drugie widzę że MIUI prócz ładnego wyglądu nie może nic więcej zaoferować na S1 i CM mimo że z wyglądu jest brzydki to bije na lep na szyje MIUI wydajnością jak i czasem pracy na baterii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca jest to zależne co się robi chodzi mi konkretnie o wersję 43 tak jak pisałem konfiguracja identyczna jak na 37 a bateria znika w oczach więc moim zdaniem Xiaomi znów dało ciała rozwiązując jeden problem i tym samym stworzyli nowy a wybór albo bateria albo pamięć jest bez sensu to ma działać a nie albo jedno albo drugie widzę że MIUI prócz ładnego wyglądu nie może nic więcej zaoferować na S1 i CM mimo że z wyglądu jest brzydki to bije na lep na szyje MIUI wydajnością jak i czasem pracy na baterii

To wgraj Cm jak jest lepszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość osób na forum nie zauważyła różnicy w pracy na baterii. Ja zauważyłem trochę dłuższe działanie na baterii, jednak to i tak kwestia ustawienia wszystkiego. Wcześniej system miał problemy z ubijaniem aplikacji systemowych, na wersji 43 ten problem znikł, zatem jest to trochę dziwne, że telefon działa krócej na baterii (w tle działa teraz mniej aplikacji). Co do Cm, oczywiście, że tam działa dłużej na baterii. Cm jest pusty, tam nie ma żadnych aplikacji systemowych. Na twoim miejscu sprawdziłbym jakie aplikacje działają w tle, bo to one pobierają dużo energii.

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie piszę że w pamięci mam te same aplikacje co w 37 i i konfiguracja jest ta sama i bateria znika w oczach. Natomiast jeśli chodzi o to że CM jest pusty to nie do końca jest minus bo możesz zainstalować to co ty uważasz że ci bardziej pasuje lepiej działa itp a nie jak to robi MIUI daje jakieś dziwne nie potrzebne programy antywirusowe,firewalle czy monitory danych to wszystko zżera pamięć a moim zdaniem jest mało użyteczne mi jeszcze nie zdarzyło się np złapać żadnego virusa a korzystam z androida już kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co kupowałeś telefon xiaomi? Przecież w Miui o to chodzi, że instaluje system i wszystko mam. Wybacz ale monitor danych czy firewall to przydatne aplikacje. Ja np. mam w firewallu ustawione parę numerów telefonów, które są blokowane. Działa to bardzo dobrze. Po co kupować telefon xiaomi i potem narzekać, że jest tu tyle aplikacji. Co do aplikacji działających w tle to skąd wiesz jakie działają w tle? Wgrywałeś aplikację dzięki której można to sprawdzić czy tylko przypuszczasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no spoko telefon jak i system jest oki do wszystkiego można się przyzwyczaić ale jeżeli Xiaomi wypuszcza telefon z MIUI to chyba powinni ten system tak zoptymalizować by wszystko względnie działało a nie jak nie problem z RAM to problem z baterią a kolejne poprawki to są zmiany kosmetyczne których i tak nikt praktycznie nie zauważa niech dodadzą jeszcze jakiś zarządców procesora do kernela np SmartassV2 który jest bardziej oszczędny dla baterii i będzie to wszystko pewnie całkiem ładnie działać a nie albo rybki albo akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę wgrać Cm i telefon rozładować w kilka godzin. To znaczy, że telefon czy system jest do d*py? Nie. Wszystko zależy jak używasz telefonu, jakie masz ustawienia i jakie aplikacje masz wgrane. Większość osób na stable 43 więcej używa tego telefonu niż na 37 i dlatego zauważają większe zużycie. Ja używam tak samo, bo nie mam żadnych gier, telefon działa trochę dłużej na baterii, ale tak powinno być bo system wcześniej nie ubijał aplikacji systemowych, które działały w tle i pożerały baterię. Dlatego wgraj jakiś program (na forum gdzieś polecali jaki) do sprawdzenia jakie aplikacje pożerają ci baterię, ponadto sprawdź jakie aplikacje masz w autostarcie. Dla przykładu taka aplikacja facebook non stop działa w tle i non stop pożera baterię. Musisz to sprawdzić.


Duży wpływ też na działanie na baterii ma czy używasz 1 karty sim czy 2 i czy masz dobry zasięg, bo jeżeli są problemy z zasięgiem to telefon szybciej się rozładowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...