Skocz do zawartości

Redmi 1S - pytania ogólne - wątek zbiorczy


mto

Rekomendowane odpowiedzi

Być może wynika to z wipe. Romy są identyczne +- kilka rzeczy po stronie MIUIPolska. Dodatkowo system jest szczuplejszy. Root faktycznie ale tylko dlatego że go nie poprawiłem kiedy było to robione na xiaomi.eu. Z ramem to przypadek.

A czemu przypadek?

Jak poszukasz to znajdziesz mój temat gdzie podałem tweak dalvika po którym ludzie widzieli poprawę nawet 100mb.

Tego nie ma w xiaomi.eu. A Ty widzisz na plus jednak rom xiaomi.eu. To dowodzi po części, że użycie ram zależy od użytkownika. W sensie u jednych jest lepiej u drugich gorzej.

Wysłane z MI4 W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sortować aplikacje w folderach, albo na pulpitach. Da się w ogóle? Wersja 37.0.0 pobrana stąd http://91.205.75.29/miui-v5/37.0.0/MIUIPolska_armani_37.0.0_jb-4.3.zip.

 

Wcześniej miałem  MIUI-JHCCNBD24.0.1 i zaktualizowałem przez mi-recovery. Wszystko działa prawidłowo, ale te foldery mnie denerwują...

 

Znalazłem na innym forum informację, że na miui da się w folderach sortować. Poza tym powinno się dać jeszcze takie coś zrobić http://en.miui.com/thread-25531-1-1.html ale to nie działa  :mad:

Proszę o pomoc.
 

Edytowane przez drozdaxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, a nie masz profili pomylonych?

Widzę, że od 23.10 do 6.15 masz profil wydajny (ja np mam uśpienie)

a od 6.15 do 23.10 masz profil normalny.

Daj ten pierwszy na sleep czy coś takiego.

 

performance dla baterii to jest właśnie tryb oszczędny.. tu chodzi o wydajność baterii.

normal to mój tryb, w którym włącza 3g i wifi oraz podbija mi jasność ekranu.

sleep nie dam bo to włącza tryb samolotowy, a tu nie o to chodzi

 

Po testach mi wyszło że chyba greenify usypia mi tą apke power z miui i nie wybudza jak trzeba. Bo jak wejdę w nią 5 min przed planowanym przełączeniem, to przełącza bez problemu.. dziwne, bo wcześniej nie miałem problemu, a updejtu nie było do greenify ostatnio -,-

 

 

A jakiego ty Miui używasz, że masz po angielsku?

 

Miui Polska. Ale używam po angielsku właśnie ze względu na takie rzeczy jak wspomniana na górze. Po angielsku wszstko jest dla mnie w pełni jasne do czego dana opcja służy, a po polsku nie mam pojęcia... tłumaczenie technicznych rzeczy imho na polski to jest jakieś nieporozumienie :-P (nie mówię tu o naszym tłumaczeniu MIUI tylko ogólnie jak to kiedyś na początku przetłumaczył i zostało do dziś i to się tyczy większości rzeczy które mają jakiś OS) :->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszkę się bałem napisać tamtego posta żeby nikogo nie urazić.

chcę powiedzieć że nie mam nawet ułamka wiedzy którą Ty posiadasz i domyślam że jak coś jest nie tak to tylko przez przypadek.

tak co do ramu to zauważyłem że jego ilość jest zależna od tego co zainstalowane co zamrożone.

tak mogę mieć więcej ramu bo to czego nie używam pozamrażałem, a moje wymagania są małe co do ilości aplikacji

spotify, yanosik, endomondo, viber i whatsapp. po przeinstalowaniu na rom z eu wszystko chodzi dobrze oprócz spotify.

jestem troszkę zawiedziony telefonem bo spodziewałem się więcej po przesiadce z samsung xcover2

ale co do wipa to sprawdzałem kilka krotnie romy i z wipem i bez i nie widziałem różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

performance dla baterii to jest właśnie tryb oszczędny.. tu chodzi o wydajność baterii.

normal to mój tryb, w którym włącza 3g i wifi oraz podbija mi jasność ekranu.

sleep nie dam bo to włącza tryb samolotowy, a tu nie o to chodzi

Po testach mi wyszło że chyba greenify usypia mi tą apke power z miui i nie wybudza jak trzeba. Bo jak wejdę w nią 5 min przed planowanym przełączeniem, to przełącza bez problemu.. dziwne, bo wcześniej nie miałem problemu, a updejtu nie było do greenify ostatnio -,-

Miui Polska. Ale używam po angielsku właśnie ze względu na takie rzeczy jak wspomniana na górze. Po angielsku wszstko jest dla mnie w pełni jasne do czego dana opcja służy, a po polsku nie mam pojęcia... tłumaczenie technicznych rzeczy imho na polski to jest jakieś nieporozumienie :-P (nie mówię tu o naszym tłumaczeniu MIUI tylko ogólnie jak to kiedyś na początku przetłumaczył i zostało do dziś i to się tyczy większości rzeczy które mają jakiś OS) :->

Jeśli wiesz lepiej jak przetłumaczyć to i owo to napisz nam a się poprawi.

Moim zdaniem tłumaczenie jest właśnie bardzo dobrze zrobione. I techniczne rzeczy poprawnie tłumaczone. Pamiętaj że tłumaczenie nie jest łatwe i nie zawsze jest możliwość zrobienia czegoś wprost jak to słownik angielsko polski nakazuje. Często konieczne jest utrzymanie kontekstu a czasem nawet maksymalnej ilości znaków w linijce.

Wysłane z MI4 W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acid - nie wiem. Ja sam nie potrafię użyć polskich odpowiedników angielskich nazw bo nie potrafią one oddać dokładnie znaczenia. Dla tego niestety/stety każdego sprzętu z jakimkolwiek oprogramowaniem używam po angielsku bo po prostu jest to dla mnie łatwiejsze (pewnie wynika to z tego też że kiedyś dawno temu zdecydowana większość sprzętu nie miała w interfejsie opcji: polski :D ).

Raz tłumaczyłem angielski soft na język polski - jakaś makabra i w życiu się nie podejmę tego więcej bo sam nie mogłem znaleźć opcji które po angielsku trafiam na ślepo :wink:

Edytowane przez msk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że w dziale download pojawiła się wczoraj (9 września) nowa wersja stable dla tego telefonu ( MIUIPolska_armani_37.0.0_v5-4.3.zip ). Czemu tak cichaczem? :smile: Co ona wnosi nowego? Pewnie coś ważnego, skoro pojawiła się nagle we wtorek?

 

P.S.

Nie rozumiem tej numeracji. Skoro po "37" są jeszcze dwa oddzielone kropkami miejsca i oba są zerami, dokładnie tak samo, jak w wersji opublikowanej wcześniej. Jeśli w tej wczorajszą są wprowadzone jakiekolwiek zmiany (a pewnie są), to czemu nie zmieniona jej numeracji przynajmniej na 37.0.1 ?

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co z tego ze sie aplikacje nie zamykaja jak otwierasz przegladarke i w ciagu sekundy  z 350mb robi sie 100. sa wycieki  ramu jak cholera gdzes to przecie musi uciekac bo w zachowaniu ramu tego telefonu ja nie widze zadnej logiki. leiej niech xiaomi to naprawi bo coraz bardziej mnie ten telefon wkur...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest tylko przegladarka odpalona to da sie zyc tylko u mnie nigdy nie jest odpalona tyko przegladarka ale jeszcze pare innych programow i ram spadajac ponizej 100 zaczyna potwornie zamulac telefon i staje sie on momentalnie nieuzywalny, juz gdzies to wspomnialem jest to dobry telefon tylko dla BARDZO MALO WYMAGAJACYCH uzytkownikow. dla calej reszty to lepiej kupic w biedronce cos za 100zl i bedzie wszystko tam lepiej chodzilo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak masz duże wymagania to po co brałeś 1s?

Ja z góry znałem swoje wymagania i 1s kupiłem świadomie i jestem zadowolony.

To tak jakbyś kupił trabanta (nawet w biedronce) i płakał, że ktoś Cię wyprzedza...

Hehe dobre porownanie.

Co do wydajnosci to ja odpalam bez zadnych problemow 5-6 aplikacji. Gdybym musial uzywac 10-12 aplikacji naraz kupilbym telefon z 2 gb ramu. Nawet jak problem z ramem zostanie naprawiony to niektorzy i tak beda mieli problem z ramem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja problemow zbytnich z ramem nie mam po moich zabiegach wlasnych

wyszlo stable 41 i oto co sie zmienilo:

-dodana nowa funckcja w aplikacji od limitu danych

-raporty miui jako osobna apka

-inna animacja przy wylaczaniu tel i zupelnie inne zachowanie podczas wlaczania (zobaczycie np przy wipe)

-nie wywala juz apka aktualizacje

-zmienione pare rzeczy w kalendarzu oraz wiadomosciach

-dodany proces traffic assistant w skladzie romu (nie wiem do czego to)

jedynie to apka transfer dalej sie crashuje

Edytowane przez OutSideR
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem nie polega na tym ze ram jest zajety. Problem polega na tym ze jak sie zamknie aplikacje i sie wyczysci ram to on znika w magiczny sposob. Dla przykladu kazdy moze to sprawdzic uruchomienie aplikacji panel sterowania pozbawia telefonu na stale 50 mb. Ten ram nie wraca po wyczyszczeniu pamieci. Jak sie wlacza telefon to ma on okolo 400 mb, wystarczy uruchomic pare aplikacji systemowych i ram spada do 200 mb i tylko uruchomienie ponownie telefonu pomoze. Na tym polega problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...