Skocz do zawartości

Redmi 1S - pytania ogólne - wątek zbiorczy


mto

Rekomendowane odpowiedzi

na horyzoncie rom CM 10.2, jest też inny "czysty" andek od chinczyków, zainstalowałem na chwilę i ciekawie się zapowiada :)

no coś ruszyło z CUSTOMAMI :)

To taki sam custom jak i na Redmi 1, oparty na stock kernelu, który jest słaby, więc nie spodziewałbym się wyeliminowania problemu z ramem, jedynie lekkiego zmniejszenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest jeszcze beta, zanim wyjdzie finalna wersja to pewnie będzie Miui v6.

Tylko jest pytanie , co się zmieni w V6 na lepsze ? bo CM jst znany z szybkości i szybkiego łatania bugów.

W tej chwili mamy już 37 a okienko o zatrzymaniu aktualizacji nadal wyskakuje ? żeby w 3 aktualizacjach nie dało rady tego poprawić.

Edytowane przez wiesiek3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wersję z Xiaomi.eu i tam nie ma tego błędu z aplikacją aktualizacja, dlatego tego nie poprawiają bo ten błąd jest tylko na romie z MiuiPolska. Nie wiem dlaczego bo rom z xiaomi.eu to jest to samo, tylko nie ma tam kilku tweaków. Co do CM, są dobre, ale ten rom będzie na Androidzie 4.3, natomiast Miui v6 będzie na 4.4. Ja osobiście wolę 4.4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jest pytanie , co się zmieni w V6 na lepsze ? bo CM jst znany z szybkości i szybkiego łatania bugów.

W tej chwili mamy już 37 a okienko o zatrzymaniu aktualizacji nadal wyskakuje ? żeby w 3 aktualizacjach nie dało rady tego poprawić.

 

Ja osobiście po przejściu na 36 nie mam tego problemu. Na 37 okienko "aplikacja aktualizacja(...)" pojawiło mi się przy pierwszym uruchomieniu.

Przed update ROM zawsze przywracam do ustawień fabrycznych. Po uruchomieniu konfiguaratora MIUI wszytko klikam skip, next.

Reset tel i nowy ROM MIUI PL wgrywam przez recovery.

Po wgraniu ROM znowu powrót do fabrycznych. Wtedy ustawiam wszystko w konfiguratorze MIUI i przywracam kopię zapasową.

 

Jestem zalogowany na koncie xiaomi i nie mam wspomnianego problemu.

 

Ps. Zawsze usuwam "transfer".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak, tak jak pisałem już kiedyś tylko wipe po instalacjach nowych romów może nas uratować :-|

Jednak takie działanie jest trochę wkurzające bo mamy częstą aktualizację romów.

Muszę spróbować jeszcze tego EU.

W nowym miui powinni tylko zrobić możliwość wybrania pamięci docelowej, trochę porawic zarzadzanie ramem i małe bugi złatwić a było by super, ale w cuda nie wierzę.

Edytowane przez wiesiek3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby tel mi działał jak należy, musiałem zrobić tak:

wipe/factory reset

flash stable 24

potem

flash stable 29 - z tym romem używany był ze dwa tygodnie

potem

flash stable 37

Jak flashowałem po kolei każdym romem to sypało błędami apki aktualizacje i czasami apki telefon.

Po zabiegu jak wyżej, żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się zrobić taki backup żeby po factory reset nie stracić apek i ich danych? U sumie factory reset robilem dawno temu,na 24.później flashowalem bez i jestem ciekawe czy coś to daje.

Co do stabilności w grach,może to kwestia temperatury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da radę, robisz backup programem Kopia Miui, titanium backup Ci teraz nie polecam bo ja ostatnio robiłem,  a w ostatniej aktualizacji jakieś zmiany zrobili i przy instalowaniu każdej aplikacji prosi o potwierdzenie zainstalowania aplikacji, wcześniej tego nie było. Aplikacja Kopia Miui jest w ustawienia-kopia i kasowanie danych-utwórz kopię Miui.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sofcie EU dioda powiadomień działa jak trzeba, brak wyskakujacego okna o aktualizacji, pamięć zachowuje sie jak w PL, brak mało potrzebnego equalizera.

Myślę że działa tak samo i zmniejszymi błędami niz nasz PL.

Wniosek...........gdzie są jakieś tam tweaki w romie PL, bo EU działa tak jak trzeba a może lepiej.

Edytowane przez wiesiek3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, przestało mi samo z siebie działać przełączanie telefonu w "tryb oszczędzania baterii"...

 

Nic nie zainstalowałem, nic nie zmieniałem w telefonie, nie restartowałem go.

 

Chodzi o automatyczne przełączanie w Security > Power > Scheduled.

Mam tam wszystko normalnie włączone (enable, podane godziny i profile między jakimi ma przełączać), wszystko działało jeszcze do 2 dni wcześniej a dziś i wczoraj na noc mi sie nie przełączył już...

Co może być powodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, przestało mi samo z siebie działać przełączanie telefonu w "tryb oszczędzania baterii"...

 

Nic nie zainstalowałem, nic nie zmieniałem w telefonie, nie restartowałem go.

 

Chodzi o automatyczne przełączanie w Security > Power > Scheduled.

Mam tam wszystko normalnie włączone (enable, podane godziny i profile między jakimi ma przełączać), wszystko działało jeszcze do 2 dni wcześniej a dziś i wczoraj na noc mi sie nie przełączył już...

Co może być powodem?

 

Inne zaplanowane działanie  (jakis backup w tym czasie)?

Może to głupie, ale zobacz czy masz aktywny suwak na "zaplanowane włączenie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu zamówiłem 1S. W dniu jutrzejszym dojdzie do mnie. Postanowiłem więc przeczytać to forum i jestem załamany :( Nigdy bym nie przypuszczał, że telefon wydany przez Xiaomi ma tak ogromne problemy z MIUI, które jest przecież wydane przez Xiaomi. Nigdy bym nie przypuszczał, że Xiaomi nie zechce udostępnić źródeł kernela, a przecież zobowiązuje ich do tego licencja GNU. Nigdy bym nie przypuszczał, że Xiaomi będzie wydawać nowe wersje MIUI z ciągle tym samym błędem (zarządzanie RAM).

 

Co ja kupiłem? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu zamówiłem 1S. W dniu jutrzejszym dojdzie do mnie. Postanowiłem więc przeczytać to forum i jestem załamany :( Nigdy bym nie przypuszczał, że telefon wydany przez Xiaomi ma tak ogromne problemy z MIUI, które jest przecież wydane przez Xiaomi. Nigdy bym nie przypuszczał, że Xiaomi nie zechce udostępnić źródeł kernela, a przecież zobowiązuje ich do tego licencja GNU. Nigdy bym nie przypuszczał, że Xiaomi będzie wydawać nowe wersje MIUI z ciągle tym samym błędem (zarządzanie RAM).

Co ja kupiłem? :(

Jaka licencja GPL/GNU? Nic ich nie zobowiązuje do niczego.

Wysłane z MI4 W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stable 37 jest moim zdaniem trochę lepiej jednak do ideału jeszcze dużo brakuje. Ile macie wolnego ramu na stable 37 bo o ile do wersji 36 trzymało się tak około 200Mb to na wersji 37 jest około 300 i w miarę stabilnie się ta wartość trzyma nawet jak uruchomie coś pamieciozernego to po zamknięciu bardzo szybko wraca do tej wartości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce żeby to źle zabrzmiało ale zainstalowałem Stable 37.0.0 Multilang z xiaomi eu i jest potężna różnica.

po instalacji nie ma informacji o zamknięciu update i nie ma problemu z rootem.

endomonda śmiga cały czas dużo lepiej z zasięgiem dużo stabilniejszy ramu mam od 450mb do 270mb.

a co do baterii jest ok cały dzień włączona transmisja danych kilka rozmów raz mniej raz więcej kilka naście wiadomości przez whatsapp

po pracy jeszcze z dwie godziny endomondo i muzyka i jeszcze zostaje z 40% o 21godz

jedyne co mi nie działa jak należy to wywala mi co chwilę spotify jak chce używać razem z endomondo .

od razu mówię że ten post to nie jest krytyka osób zajmujących się romem na tej stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...