Skocz do zawartości

Redmi 1S - pytania ogólne - wątek zbiorczy


mto

Rekomendowane odpowiedzi

witam

po wgraniu wersji 36 i WDM tools plus mod na intelli3g bez swapa telefon śmiga aż miło. odpięty od ładowarki o 7 teraz ma jeszcze 55%

kilka rozmów od 5min do 15min z klientami dwie karty sim plus kilka naście wiadomości whatsapp.

muszę powiedzieć po dwóch ostatnich aktualizacjach odzyskałem wiarę w tą słuchawkę a już miałem sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednego nie rozumiem, mam Redmi 1S i nie mam żadnych z powyższych problemów. Mam rom 34 z 512 MB na partycji swap. Rom instalowany po full wipe. Przejechałem na navi (automapa) na Węgry i z powrotem ( na romie 24), po Polsce robię na navi (też automapa, ewentualnie yanosik) średnio 1500 km na tydzień, na Yanosiku jeżdżę nawet codziennie po mieście. Podłączony do zestawu BT, ładowarka 2A ładuje bez problemu, i jak pisałem na wstępie żadnych "losowych" wyłączeń nie obserwuje. Ramu też mam od około 480 do minimum 150 wolnego. Także nie wiem, czy to wina aplikacji które macie zainstalowane, czy zasyfionego systemu.

_____________

Pozdrawiam

OsekLtd

Bo navi to żadne obciążenie. Uruchom sobie Injustice albo coś z grafą na 3h z włączonym bluetoothem i podłączoną ładowarką to cuda zaczną się dziać :P

 

U mnie w aucie ładowarka 500mA. Podczas Navi S3 na tym ładnie ładował się, a Redmi 1s praktycznie stoi.

 

 

witam

po wgraniu wersji 36 i WDM tools plus mod na intelli3g bez swapa telefon śmiga aż miło. odpięty od ładowarki o 7 teraz ma jeszcze 55%

kilka rozmów od 5min do 15min z klientami dwie karty sim plus kilka naście wiadomości whatsapp.

muszę powiedzieć po dwóch ostatnich aktualizacjach odzyskałem wiarę w tą słuchawkę a już miałem sprzedać.

U mnie odpięty na noc praktycznie baterii nie ubywa. Normalne dzwonienie jakieś 40min to zostaje koło 80%/dzień.

 

Dla mnie aktualizacje ostatnie są bardzo bardzo kosmetyczne. Tylko więcej aplikacji do wywalenia jak MiKey.

Edytowane przez SunTzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo navi to żadne obciążenie. Uruchom sobie Injustice albo coś z grafą na 3h z włączonym bluetoothem i podłączoną ładowarką to cuda zaczną się dziać :P

U mnie ładowarka 500mA, S3 na tym ładnie ładował się, a Redmi 1s praktycznie stoi.

Może i tak. Nie gram na telefonie. Używam go jako telefonu, przeglądarki netu, maili, navi, aparatu i kamery, no i słucham muzę. Jak bym szukał telefonu do gier top brał bym Mi3/4, LG G2 lub coś podobnego.

_____________

Pozdrawiam

OsekLtd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówcę. Ja też nie używam go do grania, bo ten telefon nie został stworzony z myślą o grach.

Czyli redmi 1s ma prawo wyłączac moduły komunikacyjne bo nie jest z s800 i jest telefonem. Absurd/fanboystwo. Edytowane przez SunTzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie na ROM-ie ENG tego nie będzie? Miałem orginalny soft i ten sam bug. Stress+bluetooth+telefon=losowe wyłączanie modułów komunikacyjnych. Zarówno było to w waszych ROM-ach jak i oryginalnych. 

 

Drugi błąd telefon jest reklamowany jako 1.6GHz gdy podczas nawigacji w GPS i ładowania zegar zszedł dziś do nawet 300MHz (czli maksymalny throttling)

 

Na obronę rozwoju MIUI mogę tylko powiedzieć, że latarka działa już dość dobrze, a zarządzanie pamięciąteż się poprawiło... ale weźmy samsunga czy htc, którzy mają bardziej dopracowane ROM-y przy premierze niż Redmi 1s jakiś czas po....

... sądzę, że rok od wydania nie jeden telefon samsunga ma bardziej dopracowanego CM-a/MIUI niż Xiaomi dopracuje Redmi 1s.

Edytowane przez SunTzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to na razie nic nie pomaga żeby fon działał bez bugów, przesiadłem się z gorszego Huawei i byłem w rozterce co kupić Xiaomi 1S czy Huawei 3C, zdecydowałem się na 1S bo wszyscy chwalili Redmi i to chyba był mój błąd.

W Huawei soft działał poprawnie , można było wybrać pamięc docelową a wydjność mojego P1 LTE była taka jak 1S na sofcie 36 poniżej 17000 w Antutu (na 24 powyzej 21000).

Myslę że trzeba zostać na 24 bo wszystkie nowsze są gorsze lub pomyśleć nad zmianą tego super smartfona (przechwalonego) np. na Ascenda G6.

Edytowane przez wiesiek3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to na razie nic nie pomaga żeby fon działał bez bugów, przesiadłem się z gorszego Huawei i byłem w rozterce co kupić Xiaomi 1S czy Huawei 3C, zdecydowałem się na 1S bo wszyscy chwalili Redmi i to chyba był mój błąd.

W Huawei soft działał poprawnie , można było wybrać pamięc docelową a wydjność mojego P1 LTE była taka jak 1S na sofcie 36 poniżej 17000 w Antutu (na 24 powyzej 21000).

Myslę że trzeba zostać na 24 bo wszystkie nowsze są gorsze lub pomyśleć nad zmianą tego super smartfona (przechwalonego) np. na Ascenda G6.

 

Świeży test antutu (specjalnie ściągnęłam, żeby zrobić ten test) wynik: 21680. Wersja Miui to Stable 36, nie wyłączałem i włączałem telefonu (bo wtedy wyniki są najwyższe), tylko ściągnęłam i zrobiłem test a telefon pracuje już około 15 godzin na baterii.  Ostatnio pracował na baterii 3 dni 10h, telefon średnio używałem bo miał 4 godziny rozmów i 3,5 godziny wyświetlacz był włączony. Smsy piszę rzadko, więc te 3,5h to było na pocztę i internet. Na wersji 24 nie byłem w stanie osiągnąć takiego wyniku. Wersja 36 jest bardzo dobra, wiele rzeczy poprawili, ale dużo mają jeszcze do zrobienia.

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne zrobiłem downgrade do 24 ale z powodów błędów ponownie zainstalowałem 36 i wynik w antutu 21711.

Wypadało by chyba po kaźdej instalacji zrobić wipe, wtedy wszystko działało by lepiej ale ponowna instalacja apek to stracony czas.

Ja mam brak ikony kopi zapasowej ,a u Was ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę nad zamianą Lg l90 na 1s ze względu na MIUI :) Jednak trochę się boję, że te sławne problemy zniszczą całą przyjemność....

 

Po prostu- jak to teraz wygląda: np przeglądam internet i nagle wywala, czy bardziej przeglądam neta, w tle muzyka, filmik na youtubie i milion innych rzeczy i dopiero wtedy ? ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od wersji 24 nie robiłem wipe. Tylko aktualizacja do wersji 31, 33, 36. Teraz nie ma aplikacji kopii zapasowej, sciagnij sobie titanium backup z marketu, tylko musisz zrobic root.

Ja też nie robiłem wipe od 24.

Soft jest rootowany, masz przecież panel roota w  panelu sterowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam telefon od miesiąca i nie odczuwam dyskomfortu ani żadnych problemów na wersji 36. Jedynie co mnie boli to brak możliwości instalacji aplikacji na karcie sd, tylko zabawa w folder mount. Dla przeciętnego użytkownika spokojnie wystarczy. Mając tę same pieniądze jeszcze raz kupiłybym 1s. Zwłaszcza że dostanie MIUI 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę nad zamianą Lg l90 na 1s ze względu na MIUI :) Jednak trochę się boję, że te sławne problemy zniszczą całą przyjemność....

 

Po prostu- jak to teraz wygląda: np przeglądam internet i nagle wywala, czy bardziej przeglądam neta, w tle muzyka, filmik na youtubie i milion innych rzeczy i dopiero wtedy ? ;p

Masz 400MB wolnego ram-u co w tym zmieścisz jest twoje. Przeglądanie net-a + muza może wywalić przeglądarkę, bo mało RAM-u, gdy dużo kart otworzonych. Generalnie oglądając filmy na youtube też nic nie powinno się dziać, ale np. granie angry birds go, może wywalić grę/jakieś procesy systemowe/wyłączyć bluetooth/moduł telefonu. 

 

Oprócz tego przyzwyczaj się, że to wersja beta softu jaki masz na LG/Samsungu, losowy reboot też się może zdarzyć itp...

Czy coś co jest domeną android-a, ale tu się często zdarza jakiś battery drain, ktoś gdzieś pisał, że zdaję się po trochę bardziej intensywnym użytkowaniu bateria zaczyna lecieć, mam to samo.

Edytowane przez SunTzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale to co opisujesz pasuje do każdego telefonu z androidem i 1gb ramu :) Moj L90 ma max 300 mega wolnego ramu i działa dla mnie wystarczająco dobrze....

 

Z tego co się nauczyłem z korzystania z andka to to że on ma zawsze problemy z pamięcią ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza część to była normalna sytuacja opisana z jaką będziesz miał problem na każdym telefonie, który ma 400MB wolnego. Druga jest wynikiem błędów xiaomi, masz 150MB wolnego ram-u i nie ma przyczyny, by aplikacja jakaś się "wywaliła", tak samo nie ma możliwości by w normalnym telefonie wyłączył się bluetooth/telefon z powodu tego, że grasz.

Tak samo nie jest normalne to, że po zamknięciu gry wyczyszczeniu pamięci, telefon zaczyna zjadać 2% baterii/h zamiast 1% na 10h...

... albo telefon sam z siebie się zrestartuje. 

 

 

Takie wersje softu beta nawet nie wyciekają do sieci.

Edytowane przez SunTzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten telefon od środy i mam co do niego tak mieszane uczucia że nie wiem co o nim sądzić. Wyświetlacz cudny, aparat robi naprawdę przyzwoite zdjęcia, wykonanie obudowy oceniam na dobre (tylna klapka mogła być lepiej spasowana). Miui jak miui, inny luncher od tych które znam. Ale jedna rzecz mnie irytuje. Ubijanie się aplikacji, nawet tj. klawiatura w przeglądarce (sic!). I niech nikt mi nie mówi że to wina ilości pamięci RAM, gdyż to totalne bzdury. Modecom z 1 GB RAM`u chodził jak marzenie, a Xperia SK17i z 512 i kit katem na pokładzie też daje radę. A co najważniejsze na w/w telefonach nie miałem ani razu akcji by aktualnie używana aplikacja była ubijana przez system. Czy faktycznie nie ma innego stabilnego romu niż tez ostatni 36 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten tel od 2 dni , zainstalowalem 36 i naprawde jest ogromna roznica w stosunku do 29 pod wzgledem gospodarnosci ramu. nie wiem co wy macie w tych telefonach namieszane ze tak wam apki ubija, bo ja mma czase po 8  albo i wiecej aplikacji uruchomionych i jest prawie ok. rzadko kiedy cos  zabije. ogolnie telefon pierwsza klasa, dzis porownywlem ze swiezo kupionym s3 tescia za 2 razy tyle i pod kazdym wzgledem xiaomi jest lepsze (no chyba ze ktos lubi przekoloryzowanego amoleda). tylko kurcze nie wiem jak zobic backup w chmurze.gdzies przeczytalem  "Ustawienia > Konta >Xiaomi > Kopia zapasowa w chmurze" ale u mnie nie ma zegos takiego, kopie zapasowa moge zrobic tylko na wewnetrznej. no i ciekaw jestem jak mam wejsc na chmure z windowsa by np obejrzec moje fotki bo wchodze na ta strone i.mi.com loguje sie i d*pa, nic sie nie wyswietla, mam nadzieje ze to tylko dzisiaj problem z ich serwerem.aha i z zainstalowanymi wszystkimi moimi aplikacjami w antutu mam 21499 tak wiec ogolnie jak na telefon za 500zl to w swojej klasie nie ma zadnej konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Wam że 36 i swap i nie zdażyło mu się ani razu wywaić aplikacji (endomondo+muzyka+osmand+aparat) i chodzi, można dzwonić pisać sms/whatsapp. Czasem przymli lekko przy wczytaniu tego czy tamtego, ale nie ubija w ogóle. No i te 3 dni na baterii jest mega :D

 

91q44subcsvgfkbbvsoz.png

Edytowane przez msk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś udało się go kupić za 500 zł to fajnie ... ale ... i tak można od niego wymagać więcej niż od telefonu za 300 zł (Modecom Xino z25) czy 3 letniej Xperii. Najdziwniejsze jest to że po jakimś czasie problem sam się naprawia, mimo że nie czyszczę pamięci Ram bo po co ? System sam powinien dobrze nią zarządzać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przecie tyle kosztuje np na pandawill.com a sa czeste promocje i mozna nawet za 470 wyrwac, przesylka nl post i prawdopodobienstwo vatu bardzo male (sprawdzone przeze mnie juz 2 telefony hongmi 1s przeszly bez vatu). no i przecie wymaggamy od wiecej niz od telefonu za 300 zl i naprawde wedlug nie 1s przegina pale. wiadomo ma drobne bledy ktore napewno zostana niedugo usoniete (bo juz z kazda wersja oprogramowania jest coraz lepiej), ale ktory ich nie ma spojrz na najnowszego LG G3 - telefon za 2500 z lagujacym systemem - to jest dopiero zenada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W telefonie za 300 zł nie uświadczysz problemów z ramem jakie mają miejsce w 1s. Niestety programiści xiaomi dali ciała i wypuścili wybrakowany produkt. I nie mówicie że jak telefon kosztuje 500 zł to można akceptować tak fundamentalny błąd. Czekam na miui 6 i naprawę problemu. Jeśli tak będzie nic mu nie zarzuce :-)

Swypniete z RedMi 1s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...