Skocz do zawartości

Redmi 1S - pytania ogólne - wątek zbiorczy


mto

Rekomendowane odpowiedzi

ten teleon po srobieniu swapa jest naprawde jednym z lepszych w tej cenie no i wspaniale miui ktore smiga jak szalone, wiem co mowie mam ioceana x7s ktory jest telefonem 2 razy drozszym i 2 razy gorszym. jak dla mnie w tej cenie 1s jest polaczeniem telefonu na przynjmniej dobryh podzespolach z dobrym wykonaniem i dobrym systemem, wszystko jest naprawde dobre (na 720p dobrze chodza prawktycznie wszystkie gry na tym adreno 305). jedyny jego problem to ten nieszczesny ram, ale to problem programowy i napewno zostanie szybko rozwiazany, ludzie z xiaomi napewno tego tak nie zostawia to za powazna firma na to, a do tego  czasu swap jest bardzo dobrym rozwiazaniem. przez dlugi czas zastanawilem sie nad kupieniem jakiegos kozaka typu oneplus one lub mi3 lub 4, ale jak ojcu kupilem 1s stweirdzilem ze ja tez chce miec takigo i jest to telefon zupelnie dla mnie wystarczajacy. tak wiec lada chwila bede takiego znow z  pandawila dla siebie zamawial.

Edytowane przez igoor1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przymierzam się do tego 1S, w sumie pierwszy SF na androidzie, trochę grzebałem w swoim tablecie także myślę że dam radę coś z niego wycisnąć i ustawić pod siebie.

Szukałem, czytałem i jakoś nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.

To że 1S ma 1GB RAM i że pewnie będę musiał zrobić swap to wiem.

Nie wiem tylko jak te 8GB jest podzielone, zakładam że to 8GB to marketingowe 8000MB, i czy idzie to pociąć pod siebie? Z Qualcomm Snapdragon nie miałem styczności, jedynie z RK i MT.

/boot zakładam że ma tyle ile potrzebuje i nie przechowuje za dużo powietrza

/system z tego co czytałem miui zajmuje ~300MB a partycja ma ponad 2x więcej więc przydało by się ją przyciąć

/recovery zakładam że podobnie jak /boot nie za duży w stosunku do tego co jest potrzebne

/misc zakładam że też jest także dobrany optymalnie

/cache dużo powietrza tu siedzi czy też optymalnie?

/sdcard czy /sd występuje tu ta druga partycja, i jaką ma wielkość, na pierdoły użytkownika, na którą standardowo wymusza się przeniesienie części danych apki czy jest tylko jedna partycja pod /data gdzie trafia wszystko?

/data ile tu tego jest i czy idzie to powiększyć kosztem /system /sdcard /sd usunąć w ogóle /sdcard /sd z pamięci wewnętrznej i postawić to na microSD?

Reasumując irytuje mnie to, że w tablecie mam 8GB z czego 6GB wolne ale jest pierwsza partycja np /sd 1GB gdzie domyślnie instalują się apki, trafia cały syf i szybko się zapełnia, druga partycja /external_sd 5GB jak z palca nic nie przeniesiemy do niej to była by pusta więc mogło by jej nie być i powiększyć /sd a /external_sd było by na 32GB microSD a nie montowane jako 3 partycja /usb_sd...

Jak to wygląda w 1S?

Edytowane przez Shamoth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu mówię. Zapomnij o jakimkolwiek cięciu partycji. Kup kartę SD i tyle. 6GB jest wspoldzielone, więc tyle jest na dane użytkownika.

No dobra, ale te 6GB jest w 1 kawałku czy pocięte na „10” i nawet 1 ripa BD nie zmieszczę na partycję?;]

Był bym zapomniał, da radę zrobić mem swap? 6GB zamontowane jako pamięć 2 poziomu i na niej np swap a 32GB z microSD jako pamięć 1 poziomu do której będą instalowane apki, żeby się nie bawić z A2SD i podobnymi?

Edytowane przez Shamoth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok 2G jest na pamięci systemowej (z 8G) czyli /system, /boot, /cache i parę innych.

Reszta czyli 6G jest na /data (userdata emulowane) i nie ma tu żadnych "kawałków"

Czyli na tym 6G masz aplikacje, fotki i inne dane użytkownika. Osobno karta SD jak ją wstawisz.

Apki idą na /data - nie ma funkcji przeniesienia na SD.

 

No i... czemu ripy BD chcesz wstawić na 6G pamięć? Przecież po to masz SD 32G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, tak jako przykład podałem, przynajmniej teraz na 100% wiem że jest to w 1 kawałku.

Ale wracając do meritum, trochę mnie zaniepokoiłeś bo z tego wynika, że co wyższy numerek droida i lepszy sprzęt tym mniej da się w tym grzebać i z otwartej platformy robi się "ios". O ile w starszych MTK czy RK z bólami ale dało się to i owo zrobić tak tutaj jesteśmy zdani na 6GB "użytkowe" i magazyn na microSD.

I zaczynam się zastanawiać czy wymiana starego telefonu, który dzwoni, wysyła sms'y/mms'y, ma budzik, organizer i całą resztę a przy tym trzyma na baterii półtora tygodnia w porywach do dwóch, na coś z bardziej komfortowym przeglądaniem internetu i możliwością grania ma sens...

Podejrzewam że Note pozwala na głębszą ingerencję tylko że to już kobyła, także chyba się chwilę pobawię 1 lub 1s i pójdzie do baby jako telefon a ja zostanę przy zwykłym telefonie i awaryjnym tablecie 7-8" na nudę i niepogodę.

Chyba że jest coś sensownego z dual sim, dobrym gps'em, możliwością wymiany baterii, 2G ram lub 1G z możliwością zrobienia zgrabnego swap'a i albo 64G pamięci albo możliwością powiększenia jej "użytkowej" pojemności o kartę SD, mocnymi bebechami na nadchodzące gry i nie przekraczało 4.5-5"?

Seria Mi nie była by głupia tylko 2 rzeczy, brak dual sim i zabudowana batka...

Edytowane przez Shamoth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem... o co pytasz, co chcesz zrobić, co osiągnąć...

To budżetowy telefon. Specyfikację masz podaną wszędzie, na miuipolska, gsmarena czy na stronie xiaomi. Kupujesz telefon Redmi to widzisz co i jaki ma hardware. Jeśli oczekujesz coś innego to dołóż sobie do MI3. Redmi 1S jest na qualcommie i nie ma tam grzebania w partycjach (zresztą i tak byś tego nie zrobił bo raczej nie masz na to wiedzy...). Po prostu. Masz 6G i tyle. Tak zrobili ten telefon i koniec. 

 

Jeśli potrzebujesz coś innego to masz mnóstwo chińczyków z dual sim na MTK. Może tam znajdziesz coś pod siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem zdaje sobie z tego sprawę ale myślałem że da się coś extra wyciągnąć.

Nad Mi3 czy Mi4 też się zastanawiałem ale brak dual sim i zabudowana bateria je przekreślają, także coś czuję że zabawa się skończy lub zacznie na jiayu g5s...

Dzięki za kubeł zimnej wody ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre wieści. Razem z kolegą Redmaner z xiaomi.eu sprawdziliśmy pewne modyfikacje Services.jar. 

Na MI2 testy wyszły pomyślnie i daje to więcej pamieci ram dostępnej dla aplikacji.

 

Test wyglądał tak:

- uruchomienie MI2 (w wersji 4.5.23) na starcie 1,4G free, potem po używaniu standardowych aplikacji i wyczyszczeniu pamięci zostaje 1,3G free. Czyli 100MB jest używane przez aplikacje w tle. Po modyfikacji zostaje wciąż 1,4G ale nie ma to złego wpływu na aplikacje. 

 

Zrobimy patch dla Redmi 1S bo tam ten mod może coś dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre wieści. Razem z kolegą Redmaner z xiaomi.eu sprawdziliśmy pewne modyfikacje Services.jar. 

Na MI2 testy wyszły pomyślnie i daje to więcej pamieci ram dostępnej dla aplikacji.

 

Test wyglądał tak:

- uruchomienie MI2 (w wersji 4.5.23) na starcie 1,4G free, potem po używaniu standardowych aplikacji i wyczyszczeniu pamięci zostaje 1,3G free. Czyli 100MB jest używane przez aplikacje w tle. Po modyfikacji zostaje wciąż 1,4G ale nie ma to złego wpływu na aplikacje. 

 

Zrobimy patch dla Redmi 1S bo tam ten mod może coś dać.

 

A kiedy można się spodziewać tego patcha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre wieści. Razem z kolegą Redmaner z xiaomi.eu sprawdziliśmy pewne modyfikacje Services.jar.

Na MI2 testy wyszły pomyślnie i daje to więcej pamieci ram dostępnej dla aplikacji.

Test wyglądał tak:

- uruchomienie MI2 (w wersji 4.5.23) na starcie 1,4G free, potem po używaniu standardowych aplikacji i wyczyszczeniu pamięci zostaje 1,3G free. Czyli 100MB jest używane przez aplikacje w tle. Po modyfikacji zostaje wciąż 1,4G ale nie ma to złego wpływu na aplikacje.

Zrobimy patch dla Redmi 1S bo tam ten mod może coś dać.

Będzie można to jakoś przenieść do wersji stable? Nie to, żebym narzekał na ilość pamięci operacyjnej w Mi2, ale każde ulepszenie... to jednak ulepszenie :-P

Tapatalk User from Mi2s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wiedzieć czy Xiaomi wie i pracuje nad tym to naucz się chińskiego i jedź do ich studia developerów :P

Viper FX domyślnie byłby na pulpicie, ale Acid zrobił specjalnie tak by go nie było ;) Ustaw sobie by wyświetlał się na belce powiadomień, będziesz mieć go pod ręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok tu jest rom z poprawką dla aplikacji w pamięci:

http://91.205.75.29/Acid/MIUIPolska_armani_31.0.0_jb-4.3.zip

 

Ważne:

Coś może pójść nie tak więc wiadomo, backup warto mieć i posiadać umiejętność wyjścia z bootloopa - choć nie powinno go być.

Jak sprawdzić działanie:

 

Przed instalacją tego romu:

- odpalić na czysto telefon

- zanotować sobie ile ramu jest wolnego po naciśnięciu home.

- porobić jakieś rzeczy w telefonie. Włączyć aplikacje jakie używamy.

- wyczyścić pamięć i zanotować sobie ile ramu zostaje wolnego.

 

Wgrać rom i zrobić to samo co powyżej. Teoretycznie w ostatnim kroku ramu powinno być więcej.

 

BTW. Cudów nie należy się spodziewać. Na chińskim romie Redmi 1S ma wolne nawet 450MB w normalnym używaniu.

W naszych romach to i tak nie jest możliwe do osiągnięcia. 

 

Przy okazji ten rom ma przywróconą obsługę koreańskiego (tak mi się wydaje...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To testujemy:-)

 

Przed instalacją "poprawionego" miui polska 31

 
po starcie systemu 459 mb ram wolne
po 10 minutach (poczta facebook internet) 240 mb ram wolne
 
Po instalacji "poprawionego" miui polska 31
 
 
po starcie systemu 451 mb ram wolne
po 10 minutach (poczta facebook internet) 270 mb ram wolne

 

 

Ogólnie wrażenie jakby rom lepiej sobie radził z ubijaniem nieaktywnych procesów.

Zobaczymy za parę dni.

Edytowane przez AntyS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ok a tera pytanie do uytkownikow 1s: czy jak zrobie swapa na karcie class 10 to nie bedzie uz mi ubijalo aplikacji? czy to wszytko bedzie chodzic komfortowo? czy wogule jest ktos kto ma ten telefon i z niego korzysta dosc intensywnie i nie uzywa swapa? no i ostatnie pytanie czy oprocz swapa jakie sa jeszcze jakies powane dolegliwosci tego fona?

Edytowane przez DrDee
Przenoszę do odpowiedniego wątku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie używam Swapa, wywala launcher co chwilę (co mnie nie przejmuje). Aplikacje wywalają się niezależnie od ilości dostępnej pamięci, rozłącza moduł telefonu/bluetooth w stresie niezależnie od wolnej pamięci. Duże obciążenie=losowe wyłączenia bluetooth/wyłączenie modułu telefonu/co jakiś czas zamknięcie się aplikacji....

 

Pomaga zmniejszenie zegara CPU, ale problemy dalej są. 

 

... najlepsze jest to, że baterię ładuję w 2h z hakiem, a telefon rozładowywuje się w 4h. Niestety podczas grania/nawigacji telefon w zasadzie nie ładuje się. Za to powyższe problemy nasilają się.

Edytowane przez SunTzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednego nie rozumiem, mam Redmi 1S i nie mam żadnych z powyższych problemów. Mam rom 34 z 512 MB na partycji swap. Rom instalowany po full wipe. Przejechałem na navi (automapa) na Węgry i z powrotem ( na romie 24), po Polsce robię na navi (też automapa, ewentualnie yanosik) średnio 1500 km na tydzień, na Yanosiku jeżdżę nawet codziennie po mieście. Podłączony do zestawu BT, ładowarka 2A ładuje bez problemu, i jak pisałem na wstępie żadnych "losowych" wyłączeń nie obserwuje. Ramu też mam od około 480 do minimum 150 wolnego. Także nie wiem, czy to wina aplikacji które macie zainstalowane, czy zasyfionego systemu.

_____________

Pozdrawiam

OsekLtd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam. Jedynie co mam zrobione to mam WSM tools wgrane i mod na kartę SD. Te 6gb to za malo. Teraz używam najnowszej wersji 36 i szczerze z coraz to nowsza aktualizacja telefon dziala lepiej, ale naprawdę nie mam tych problemów o których tu ludzie pisza. Wiadomo ramu jest malo, ale jest coraz lepiej.

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...