Skocz do zawartości

Redmi 1S - pytania ogólne - wątek zbiorczy


mto

Rekomendowane odpowiedzi

Z góry przepraszam za pisanie w tym dziale, ale z tego co widzę, to więcej osób zagląda tu niż do działu Redmi 1s. Jeżeli to jakiś kardynalny błąd, to proszę o przeniesienie tematu. Swoją drogą - można by połączyć te dwa działy w jeden. No ale to taka dygresja ;) Do rzeczy!

Kupiłem kilka dni temi Xiaomi Redmi 1s (aka Hongmi). Telefonik super, po przesiadce ze starego Desire S o niebo lepszy. Jest jednak kilka rzeczy, z którymi mam problem.

Najpierw zacznę od specyfikacji. Mam MIUI w wersji MIUI-JHCCNBD92.0. Wyczytałem gdzieś, że nie ma takiej ;) i że to jest wersja "instalowana przez Chińczyka".

1. Ubijanie aplikacji w tle. To najbardziej boli. Przykład:

Odpalam Endomondo, włączam rejestrowanie trasy. Wszystko cacy. Odpalam na chwilę aparat, żeby zrobić zdjęcie - i już Endomonto ubite. Albo inny: uruchamiam Yanosika, włączam nawigację. Przełączam się np. na gmaila i już Yanosik nie żyje.

Od razu dodam, że próbowałem lockowania aplikacji w tej liście, która się pokazuje po dłuższym przytrzymaniu home. Pojawia się kłódeczka, ale aplikacja i tak jest ubijana.

Wiem, że telefon ma tylko (tylko?) 1GB RAMu, ale to bardzo irytujące. Mój poprzedni tel miał jeszcze mnie RAMu, ale nic takiego się nie działo. Teraz czasem boję się odebrać połączenie z obawy przed utratą rejestrowanej trasy w Endomondo [:(]

Przekopałem się po różnych opcjach (jak np. dodanie do autostartu) i niestety nic nie pomogło.

Pytanie: czy ten typ "tak ma"? Czy instalacja nowszego/innego ROMu (MIUI Polska) pomoże?

2. Mój system nie ma takiej aplikacji jak "Updater" (teoretycznie każde MIUI mieć powinno, ale moje nie ma, może to wina w/w "Chińczyka"). Chciałbym wrzucić sobie nowy ROM (jakiś ostatni MIUI Polska), ale nie bardzo wiem jak zrobić wcześniej backup obecnego. MI Recovery nie ma takiej opcji. Jakie recovery jest pewne? 4ext nie obsługuje. Wyczytałem, że TWRP powinno zaskoczyć. Czy mam go zainstalować tak jakbym instalował nowy ROM (czyli zapisać jako update.zip etc) i nie zmieni on nic z moim ROMie i będę mógł spokojnie zrobić backup?

Przejrzałem tematy związane z powyższym zagadnieniami zarówno na tym forum jak i na en.miui.com, i właściwie wszystkie moje pozostałe problemy/zagadnienia znalazły rozwiązanie, ale co do tych dwóch kwestii nie mam pewności i dlatego się z tym zwracam do Was :) Z góry dziękuję! :)

Na tym forum jestem nowy, więc jeżeli popełniłem jakieś faux pas, to przepraszam i proszę o wskazówkę/linka/reprymendę.

Edytowane przez mto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest ładnie opisane na forum. Jeśli chodzi o ubijanie aplikacji czekamy na poradnik od ddra, możesz zainstalować tb i kilka aplikacji zamrozić. Jeśli chodzi o drugie pytanie musisz zainstalować przez mirecovery. Jak to zrobić masz opisane na miuipolska.pl

Swypniete z RedMi 1s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie wygląda to tak:

1. Sciągasz najnowsze miui

http://miuipolska.pl/download/miui-v5-stable/

2. Zmieniasz nazwę pliku na update.zip

3. wgrywasz na pamięc wewnętrzną telefonu

4. odpalasz mirecovery (przytrzymujesz przycisk volume + i power)

5. Robisz update.

6. Potem wczyszczasz pamieć

7. Odpalasz telefon i się cieszysz z Miui.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ale namieszałem z tymi tematami. Przywracam w takim razie ten ;)

Co do instrukcji - dzięki wielkie. Pytanie tylko, czy wcześniej jestem w stanie zrobić backup obecnego systemu? I czy w MIUI V2 Stable | MIUI Polska nie ma problemu z samozamykającymi się aplikacjami w tle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kurcze jednak kicha :(

Po wgraniu nowej wersji, robiłem testy: odpaliłem Yanosika, odpaliłem Endomondo, nagrałem długi filmik w hd - zero ubijania.

Wczoraj byłem w górkach - włączona tylko jedna karta sim, dopaliłem Endomondo. Przełączyłem na chwilę na gmaila - Endomondo ubite. Odpalam ponownie. Przełączyłem na aparat - znowu go ubiło.

 

Ktoś ma jakieś pomysły? Bardzo to irytujące i przeszkadzające..

Czy poza wersjami stabilnymi i developerskimi MIUI są jeszcze jakieś inne wersje systemu na ten model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie cache czyszczone, nowy ROM instalowany całkowicie od podstaw.

O dziwo, tak jak pisałem, zrobiłem testy i było ok. Teraz problem znów ten sam.. Żadnej innej aplikacji w międzyczasie nie instalowałem. Jest jakaś biała lista aplikacji w MIUI żeby ich nie ubijać? Tak jak pisałem wcześniej, dodanie "kłódki" do aplikacji w tym "ubijaczu", który się pojawia po dłuższym wciśnięciu home nic nie daje.

Swoją drogą, w takim Desire S to było aż czasem wkurzające w drugą stronę, jak zapomniałem "ładnie" wyjść z Endomondo to wisiał do usranej śmierci, choćby nie wiem jak mu pamięci brakowało to nie był ubijany.

Edytowane przez mto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to przeczy konstrukcji systemu androida, to tak jakby problem ze stabilnością Windowsa miało rozwiązać ponowne ściąganie filmu zamiast skopiowanie go z dysku przenośnego ;)

No ale dobra, spróbuję. Problem jest na tyle uciążliwy, że dam temu szansę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i d*pa. Czyściutki system i efekt ten sam.

Próbowałem zarówno na systemie z miuipolska, próbowałem też na najnowszej wersji dla Redmi 1s (MIUI-29).

Googlam w tej sprawie, na wielu forach spotkałem się z podobnymi pytaniami, jednak wszędzie bez konkretnej odpowiedzi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz że w temacie jest podane rozwiązanie?

 

Masz na myśli Titanium Backup? Trochę mi szkoda wydawać 20 zł po to żeby mieć coś co w innych systemach (nawet tych sprzed 2-3 lat) jest w standardzie.

To, że będzie trochę więcej wolnego RAMu chyba nie rozwiąże problemu, co najwyżej będzie trochę rzadziej występował..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze nie ta wersja o której pisałem, niestety. Właśnie dlatego już go sprzedałem.

Wysłane z mojego HM 1SW

 

Sprzedałeś telefon, z którego piszesz? ;-)

I co masz na myśli pisząc "ta" wersja? Wiesz, że problem zniknie w kolejnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kurcze jednak kicha :(

Po wgraniu nowej wersji, robiłem testy: odpaliłem Yanosika, odpaliłem Endomondo, nagrałem długi filmik w hd - zero ubijania.

Wczoraj byłem w górkach - włączona tylko jedna karta sim, dopaliłem Endomondo. Przełączyłem na chwilę na gmaila - Endomondo ubite. Odpalam ponownie. Przełączyłem na aparat - znowu go ubiło.

 

Ktoś ma jakieś pomysły? Bardzo to irytujące i przeszkadzające..

Czy poza wersjami stabilnymi i developerskimi MIUI są jeszcze jakieś inne wersje systemu na ten model?

W Lewa OS we frameworku lewa-res.apk jest plik o nazwie apps_to_keep.xml w którym na sztywno można dodać apki i procesy które mają nie być ubijane, ja np dodaję do listy apkę pogodaBZ i zawsze działa sobie w tle

<package name="pro.burgerz.weather" type="keep" />

a taką np pogodę Lewa ubijam

<package name="com.lewa.weather" type="kill" />

ale czy w MIUI jest tak samo to nie wiem. No i nie da się tego zrobić bez dekompilacji frameworka ale jeśli mogłoby to pomóc to czemu by tego nie zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałeś telefon, z którego piszesz? ;-)

I co masz na myśli pisząc "ta" wersja? Wiesz, że problem zniknie w kolejnych?

Tak, kolega chce bym jeszcze się trochę pobawił z tweakami i popatrzył czy może jakiś ciekawy update wyszedł.

Wiem tylko tyle, że któryś devs napisał o rozwiązaniu tych problemów w wersji 4.7+

Wysłane z już nie mojego HM 1SW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...