Daviteusz

[8.1.0][NIEOFICJALNY] LineageOS 15.1 [Nightly]

Recommended Posts

wyszła aktualizacja Nitrogen z 7 listopada, wgrałem przez twrp po kolei rom, open_gapps-arm64-8.0-nano-20171107.zip, magisk i uruchomiłem system - wszystko poszło bez problemu.

9 minut temu, Horpah napisał:

wyszła aktualizacja Nitrogen z 7 listopada, wgrałem przez twrp po kolei rom, open_gapps-arm64-8.0-nano-20171107.zip, magisk i uruchomiłem system - wszystko poszło bez problemu.

Przechodząc  z vipera zrobić format czy wystarczy wgrać nitrogena i gapps? 

46 minut temu, Kamil Kupiec napisał:

Jakieś błędy Ci się przytrafiły? 

nie, a jaki twrp używasz bo ja KENZO-ZCX-TWRP-3.0.2-X-20161230.zip i tego polecam

Na początku zcx później używałem 3.1.1 ale wróciłem na zcx bo ostatnio nie mogłem przywrócić kopi zapasowej w twrp   

Zainstalowałem nitrogenos oreo. W antutu uzyskuje 65k na radon kernel. Na viperos 7.1.2 było 86k.

Na początku zcx później używałem 3.1.1 ale wróciłem na zcx bo ostatnio nie mogłem przywrócić kopi zapasowej w twrp   

Zainstalowałem nitrogenos oreo. W antutu uzyskuje 65k na radon kernel. Na viperos 7.1.2 było 86k.
Po instalacji chce hasło do odblokowania androida, nie wiem jakie jest hasło, jak to obejść

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Musiałem znowu przywrócić miui, nie mam takich plików w tym folderze jak wchodzę przez twrp, jest tylko jeden plik jakiś tam

@lkojder wystarczyło flashnąć ten zip:

https://miuipolska.pl/forum/topic/20749-agni-toolbox-v13/ i wybrać w AROMA usunięcie zabezpieczeń.

Jeśli masz wersję 3/32GB to wrzuć sobie Red Wolf Recovery. Tam taka funkcja jest wbudowana w Skrypty od społeczności a zwie się "Usuń ochronę ROMu"

9 godzin temu, lkojder napisał:

Po instalacji chce hasło do odblokowania androida, nie wiem jakie jest hasło, jak to obejść

Ale zaraz, skoro nie miałeś tych plików to ta opcja którą opisałem wyżej nic nie da... w takiej sytuacji musisz zrobić format /DATA a nie Wipe data. Po tej operacji ROM powinien się bez problemów wybootować. 

Edited by Daviteusz

Jak pisałem kilkanaście postów wyżej, też się zastanawiam nad zmianą Miui na jakiś inny rom, ale jak czytam te wszystkie tematy, posty na forum o problemach jakie mogą mnie czekać, to trochę mnie to zniechęca. Jak to jest że wgrywa ktoś czysty rom, odpala fona, a tu niemiła niespodzianka, blokada której nie potrafimy odblokować. Nie jest to mój pierwszy fon na andku, i na poprzednich robiłem "cuda" z przeróbkami i takich baboli nie było.

@kajfux ten bug przeważnie występuje gdy używasz DualBootPatcher. Najlepiej przed tą operacją usunąć zabezpieczenia ekranu blokady bo po przełączeniu romu i powrótu na główny nie będzie można odblokować ekranu. No i od tego jest ten zip lub ta opcja w recovery którą opisałem w poprzednim poście. 

Edit:

Uaktualniłem instrukcję instalacji.

Edited by Daviteusz

Jako że na kompie mam teraz postawiony tylko Openelec z Kodi do filmów i słuchania muzyki, bo wszystko związane z netem ogarniam na fonie, to czy da się zrobić root'a apk'ami typu Kingroot, bootloader odblokowany oficjalną metodą, i czy jest to bezpieczne?

Haslo twrp czy do odblokowania ekranu? 
A jak usunąć hasło TWRP i ochrony android przy rozruchu telefonu?

Wysłane z Redmi Note 3 Pro

7 minut temu, gordonn napisał:

A jak usunąć hasło TWRP i ochrony android przy rozruchu telefonu?

Wysłane z Redmi Note 3 Pro

W trybie fastboot podłączyć pod kompa i w wierszu poleceń wpisać fastboot format userdata. To usuwa hasło przy rozruchu androida, nie wiem jak z hasłem twrp.

Edited by frenzy

Gdzieś niedawno czytałem o problemie z hasłem do TWRP, i tam ktoś napisał że wystarczy wcisnąć "pomiń", i że żadnego hasła nie trzeba wpisywać.

W trybie fastboot podłączyć pod kompa i w wierszu poleceń wpisać fastboot format userdata. To usuwa hasło przy rozruchu androida, nie wiem jak z hasłem twrp.
Jak by ktoś nie wiedział to komenda ta usuwa całą zawartość telefonu tak więc lepiej zrobić sobie backup wszystkiego i przenieść na SD.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 Pro przy użyciu Tapatalka

Wątek zaktualizowany do wersji 15.1, prawdopodobnie niebawem oficjalnej.

Poprzednie problemy opisywane w wątku raczej nie powinny mieć miejsca.

Edited by Daviteusz

Będę instalował 15.1, można o pomoc (odesłaniu) jak dodać tego całego magiska? Oczywiście interesują mnie bajery związane z fotografią

Z góry dzięki :-D

Nie uruchamia się bo cały czas jest tylko animacja logo tego linguna czy jakoś tak więc zainstalowałem nitrogena z androidem 9 i wszystko śmiga w przeciwieństwie do Vipera 

Edited by akszyn
Szersze uzupełnienie wypowiedzi