Skocz do zawartości

[8.1.0][NIEOFICJALNY] LineageOS 15.1 [Nightly]


Daviteusz

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Horpah napisał:

wyszła aktualizacja Nitrogen z 7 listopada, wgrałem przez twrp po kolei rom, open_gapps-arm64-8.0-nano-20171107.zip, magisk i uruchomiłem system - wszystko poszło bez problemu.

Przechodząc  z vipera zrobić format czy wystarczy wgrać nitrogena i gapps? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku zcx później używałem 3.1.1 ale wróciłem na zcx bo ostatnio nie mogłem przywrócić kopi zapasowej w twrp   
 
Zainstalowałem nitrogenos oreo. W antutu uzyskuje 65k na radon kernel. Na viperos 7.1.2 było 86k.
Po instalacji chce hasło do odblokowania androida, nie wiem jakie jest hasło, jak to obejść

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@lkojder wystarczyło flashnąć ten zip:

https://miuipolska.pl/forum/topic/20749-agni-toolbox-v13/ i wybrać w AROMA usunięcie zabezpieczeń.

Jeśli masz wersję 3/32GB to wrzuć sobie Red Wolf Recovery. Tam taka funkcja jest wbudowana w Skrypty od społeczności a zwie się "Usuń ochronę ROMu"

9 godzin temu, lkojder napisał:

Po instalacji chce hasło do odblokowania androida, nie wiem jakie jest hasło, jak to obejść

Ale zaraz, skoro nie miałeś tych plików to ta opcja którą opisałem wyżej nic nie da... w takiej sytuacji musisz zrobić format /DATA a nie Wipe data. Po tej operacji ROM powinien się bez problemów wybootować. 

Edytowane przez Daviteusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem kilkanaście postów wyżej, też się zastanawiam nad zmianą Miui na jakiś inny rom, ale jak czytam te wszystkie tematy, posty na forum o problemach jakie mogą mnie czekać, to trochę mnie to zniechęca. Jak to jest że wgrywa ktoś czysty rom, odpala fona, a tu niemiła niespodzianka, blokada której nie potrafimy odblokować. Nie jest to mój pierwszy fon na andku, i na poprzednich robiłem "cuda" z przeróbkami i takich baboli nie było.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kajfux ten bug przeważnie występuje gdy używasz DualBootPatcher. Najlepiej przed tą operacją usunąć zabezpieczenia ekranu blokady bo po przełączeniu romu i powrótu na główny nie będzie można odblokować ekranu. No i od tego jest ten zip lub ta opcja w recovery którą opisałem w poprzednim poście. 

Edit:

Uaktualniłem instrukcję instalacji.

Edytowane przez Daviteusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że na kompie mam teraz postawiony tylko Openelec z Kodi do filmów i słuchania muzyki, bo wszystko związane z netem ogarniam na fonie, to czy da się zrobić root'a apk'ami typu Kingroot, bootloader odblokowany oficjalną metodą, i czy jest to bezpieczne?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, gordonn napisał:

A jak usunąć hasło TWRP i ochrony android przy rozruchu telefonu?

Wysłane z Redmi Note 3 Pro
 

W trybie fastboot podłączyć pod kompa i w wierszu poleceń wpisać fastboot format userdata. To usuwa hasło przy rozruchu androida, nie wiem jak z hasłem twrp.

Edytowane przez frenzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trybie fastboot podłączyć pod kompa i w wierszu poleceń wpisać fastboot format userdata. To usuwa hasło przy rozruchu androida, nie wiem jak z hasłem twrp.
Jak by ktoś nie wiedział to komenda ta usuwa całą zawartość telefonu tak więc lepiej zrobić sobie backup wszystkiego i przenieść na SD.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Daviteusz zmienił(a) tytuł na [8.1.0][BETA][NIE/OFICJALNY] LineageOS 15.1
  • Daviteusz zmienił(a) tytuł na [8.1.0][Nieoficjalny] LineageOS 15.1 Beta
  • 10 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Nie uruchamia się bo cały czas jest tylko animacja logo tego linguna czy jakoś tak więc zainstalowałem nitrogena z androidem 9 i wszystko śmiga w przeciwieństwie do Vipera 

Edytowane przez akszyn
Szersze uzupełnienie wypowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...