qbicone

Brak IMEI, Wifi i bluetooth po nieudanym flashowaniu.

Recommended Posts

Witam wszystkich w swoim pierwszym poście, choć użykownikiem jestem od dawna.

Ucegliłem wczoraj swojego Redmi 3S Prime (z polskiej dystrybucji).
Przez głupotę próbowałem wrzucić ROMa od nieswojego telefonu. Udało się ogarnąć MiFlashem ROM'a. Udało się Przywrócić Hexem IMEI i MEID. Nie udało się przywrócić MAC address'u i Bluetootha. Problem jest też z modemem, mimo przywrócenia IMEI, dalej jest cegłą nie łączącą sie z siecią.
Nie pomogło wrzucenie samego NON-HLOS.bin przez fastboot'a. W TWRP zauważyłem, że jest problem z /persist. Próba podgrania persista kończy się:
FAILED (remote: 'flash' operation on partition persist is not allowed)
Z tego: http://en.miui.com/thread-576052-1-1.html nie bardzo mam jak skorzystać bo mój obecny mac to 02-00-00-00-00-00-00-00 i takich ciągów znaków w 00000000_0.xqcn znajduje ponad 70.
Telefon oczywiście ma odblokowany bootloader. Macie jakieś pomysły?

Screenshot_2016-01-01-01-50-16-331_com.android.settings.png

________________edit__________________
Jest mały sukces. Wrócił MAC i bluetooth. Wrzuciłem miflashem w trybie download najstarszy jaki znalazłem rom, czyli land_global_images_V7.5.8.0.MALMIDE_20160712.0000.26_6.0_global z opcją clean_all_and_lock. Wifi działa. Jednak telefon prosi o PINy z kart, wklepuje je, a on dalej nie loguje się do sieci. Po wklepaniu *#06# pokazuje mi poprawne IMEI. Co mogłem zrobić nie tak?

________________edit2_________________

Pasmo pomyłek. Naprawione, w hexie wpisałem imei na odwrót, czyli zamiast 1 2 a zamiast 2 1. Mimo wszystko proponuję zostawić ku potomności.

Pozdrawiam.

Edited by qbicone
dodanie zrzutu ekranu

Guest
This topic is now closed to further replies.