Skocz do zawartości

Aktualizacja nieudana. Spróbuj pobrać pełny ROM


hubmak

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc.

Posiadam Redmi 4 Pro z Global ROM (zakupiony u pośrednika w PL). Poza automatycznymi aktualizacjami nie ingerowałem w system.

Screenshot_2017-09-30-10-07-38-647_com.android.settings.thumb.png.ca9a93b286a423f781e64b5218c509ae.png

Wszystko było w porządku do czasu próby instalacji aktualizacji MIUI V8.2.4.0:

Screenshot_2017-08-04-21-00-24-919_com.android.updater.thumb.png.e7f7911cb3d7642cf24024e971dd47ec.png

Po pobraniu, rozszyfrowaniu i ponownym uruchomieniu na pulpicie pojawia się komunikat "Aktualizacja nieudana. Spróbuj pobrać pełny ROM":

Screenshot_2017-08-04-21-19-49-734_lockscreen.thumb.png.cd09ead8ef3f402c4c0ec1165e4c06bf.png

 

Od tego czasu problem powtarza się przy okazji każdej kolejnej aktualizacji.

Wiem, że podobny wątek został usunięty do kosza, gdyż podobno odpowiedź znajduje się już na forum, jednak nie potrafię jej znaleźć. Jeżeli problem był wyjaśniony, proszę przynajmniej o link/wskazówki jak znaleźć pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hubmak napisał:

a po ponownym uruchomieniu wyskakuje ten sam komunikat: "Aktualizacja nieudana. Spróbuj pobrać pełny ROM":

W takich przypadkach najskuteczniejsze jest wgranie romu fastboot w trybie fastboot MiFlashem. Tylko do tego potrzebny jest odblokowany bootloader. Pobrałeś pełną wersję stąd? http://en.miui.com/download-320.html tam masz też starszą wersję, czyli 8.2.4. Może ta starsza przejdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, hubmak napisał:

Starsza wersja aktualizacji również nie przechodzi. Pozostaje zatem 

Dziękuję wszystkim za porady.

Może jeszcze reset do ustawień fabrycznych by pomógł. Tak czy inaczej będziesz musiał zrobić jakąś kopię i danych, np systemową lokalną kopię Miui.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odgrzeję trochę wątek, bo od dłuższego czasu mam problem z telefonem żony. Mianowicie nie mogę zaktualizować jej telefonu. Dalej siedzi na 8.2.1.0 a objawy jak u założyciela tematu.

I tu pojawia się moje pytanie: czy da się wgrać jakoś nowszego globala bez odblokowania bootloadera?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIPcSuite, MiFlash.
A to MiPCSuite działa już z Androidem 6? Bo dawno nie sprawdzałem.
A pod MiFlasha to ściągnąć normalnie że strony najnowszy dostępny czy trzeba jakąś specjalną wersję?
Sorry za te pytania ale już nie mam siły do tego telefonu, zważywszy na to że mam taki sam tylko w innym kolorze i aktualizuje się bez problemu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko masz na stronie http://en.miui.com/a-234.html ale pamiętaj, że na zablokowanym BL wiąże się to z wyczyszczeniem telefonu.
Wysłałem prośbę o odblokowanie bootloadera bo nie udało mi się wgrać na zablokowanym. Przy każdej opcji (flash and lock itd.) wywala błąd error flash tz czy jakoś tak... (Nie mam kompa pod ręką żeby dokładnie napisać) i wyczytałem że to przez zablokowany BL. Muszę odczekać 72h (do środy) żeby spróbować odblokować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...