Skocz do zawartości

Mi Mix 2 - problem "bootloop"


Mielcar

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

instalował ktoś już rom xiaomi.eu na Mi Mix 2? 

Wgrałem TWRP_chiron i ROM xiaomi.eu_multi_MIMix2_7.9.22_v9-7.1 telefon po reboocie od godziny wisi na ekranie startowym.  Czarny ekran MI mi.com na środku, powered by android na dole. 

Rozwiązane, trzeba zrobić FORMAT Data przed instalacja romu.

Edytowane przez Mielcar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

cześć 

 

mam problem z moim mi mix 2 . Po odblokowaniu bootloadera przystąpiłem do instalacji ROM'u xiaomi.eu_multi_MIMix2_7.11.23_v9-7.1 przez funkcję install w TWRP

 

Rom niby się zainstalkował, telefon zoribł reset i od tamtej pory wisi na oknie uruchamiania systemu z logiem Mi naśrodku i logiem Android poniżej.  Kropki podświetlają się tak jakby system się ładował niestety nic nie dzieje się dalej. 

po wyłączeniu ciągle mogę włączyć w opcji fast boot jednak  próbowałem wgrywać także wcześniejszą wersję ROMu o nazwie xiaomi.eu_multi_MIMix2_7.11.9_v9-7.1  - również bez powodzenia.

Na moim komputerze nie działa poprawnie MiFlash - nie mogę przez niego załadować softu.

 

Czy ktoś mógłby mi poradzić co mam teraz zrobić żeby w jakikolwiek sposób postawić system na telefonie ?

 

 

Edytowane przez Miswiezak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzięki,

Poszukuję działającego twpra 3.2, nie wiem czemu po wgraniu tych polecanych nadal jest 3.1.1 lub poprostu zostaje stary? :o

Trzeba najpierw: wymazanie partycji: fastboot erase nazwapartycji? sformatowanie partycji: fastboot format?

Druga kwestia to taka, że przy wgrywaniu w konsoli ADB nic się nie dzieje tylko miga kursor, zwykle kilka lini wyświetlało się z statusami.

Ktoś coś podpowie...

Edytowane przez 10zer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

@Orjon cześć, męczę się aktualnie z moim mi mix 2, instaluje przez twrp najnowszy rom.

Wcześniej popełniłem błąd wipe'owałem, coś czego nie powinienem i nie miałem przez to nic w sdcard. 
Udało mi się chociaż tak, że mam folder TWRP gdzie wrzucam rom.

Zrobiłem wipe data przed instalacją, potem instalacja, aktualnie jestem na logu mix'a i powered by android i tak już kilka razy instalowałem.
Nie mam już pomysłu co dalej robić by go w końcu postawić :c
Jakikolwiek pomysł?

+raczej to nie wina romu, md5 się zgadza. Może ten mój błąd coś namącił... oby nie :(
EDIT: Jestem idiotą, do wszystkich którzy kiedykolwiek będą mieli podobny problem, wipe data, to nie to samo co format data. 

Wszystko śmiga, dziękuję! :) 
 

Edytowane przez Vicodinox
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Vicodinox napisał:

wipe data, to nie to samo co format data.

Wczoraj również "stawiałem" wersję eu na podstawie tego poradnika - https://miuipolska.pl/forum/topic/29008-instalacja-xiaomieu-poradnik-małe-faq-dla-telefonów-2016-i-nowszych/ (dokładnie według poradnika). wszystko zajęło dosłownie 15 minut. 

Obyło się bez niespodzianek, ale miałem sporo czasu czekając na odblokowanie bl (72h), więc się odpowiednio przygotowałem. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...