Skocz do zawartości

Problem z aktualizacją do Android 7 z Android 5, bootloader odblokowany


machlo1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów,

 

Mam problem z aktualizacją mojego Mi Note Pro do najnowszej wersji softu opartej na Andku 7.

Obecnie mam 8.2 Stable z odblokowanym bootloaderem i TWRP 2.8.6

Próba aktualizacji do aktualnej wersji kończy się bootloopem, mam wrażenie że system nawet się nie instaluje bo za szybko ta aktualizacja przelatuje.

Późniejsze zainstalowanie 8.2 stable oczywiście przywraca telefon do działania bez żadnych wipe, stąd też podejrzenia że aktualizacja nie instaluje się poprawnie.

Próbowałem wersji:

7.9.7

7.9.14

7.9.21

Stable 8.5 dla Mi Note Pro

 

Liczę na Wasze sugestie.

Edytowane przez machlo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi promował(a), przestał(a) promować i odblokował(a) ten temat

Oczywiście zapoznałeś się z tą informacją w temacie o aktualizacji?

 

Aktualizacja Mi4c/Mi4s/MiNotePro do 7.0

Pierwsza aktualizacja do nowego Androida dla wyżej wymienionych modeli niestety wymaga nowego bootloadera (bez niego system nie wstaje), stąd też nasz niezablokowany bootloader, który funkcjonował do tej pory nie może być użyty do dalszych aktualizacji. Instalacja Xiaomi.eu z 6.12.22 (Android 5.1) na Android 7.0 jest możliwa tylko raz, ponieważ po niej bootloader w Waszych telefonach zostanie ZABLOKOWANY i będzie wymagał odblokowania oficjalną metodą przez pozwolenie na koncie Xiaomi. Wymagane jest też ręczne zaktualizowanie TWRP recovery po odblokowaniu bootloadera.

Procedura instalacji Xiaomi.eu Android 7.0 prosto na 6.12.22:

  1. Usunąć wzór lub kod blokady ekranu
  2. Instalacja Xiaomi.eu Android 7.0 bez wipe przez aplikację Aktualizacje lub z TWRP 3.0.1*
  3. Odblokowanie bootloadera oficjalną metodą przez Mi Unlock Tool
  4. Instalacja nowego TWRP przez fastboot flash recovery twrp.img
  5. Instalacja następnych aktualizacji standardowo przez Aktualizacje

* – w pkt 1 aktualizacja blokuje bootloader. Próba przejścia do recovery wyłącza telefon.
W razie problemów z błędnym kodem ekranu blokady ten poradnik pomoże.
Nowe TWRP dla Androida 7 do instalacji po odblokowaniu bootloadera*:

* – twrp.img znajduje się w archiwum zip, które trzeba rozpakować i zainstalować wg komendy powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@machlo1 sprawdź w plikach zip aktualizacji, czy w katalogu firmware-update masz taki plik emmc_appsboot.mbn ?? Powinien być w pierwszej aktualizacji z bazą 7.0 dla twojego modelu, chyba 7.2.9 jak się nie mylę. Jeśli jest jak napisałem to albo zacznij od tamtej aktualizacji albo sobie ten pliczek skopiuj do najnowszej wersji.

To jest tylko na przykładzie mojego modelu gdzie go szukać ;) 

7.2.9_7.8_17.thumb.jpg.db2898b5d8befeef93d4431397e77d3b.jpg

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lex Luthor

 

Tak, zapoznałem się i postępowałem zgodnie z tą instrukcją.

Jest tam jednak napisane: "Procedura instalacji Xiaomi.eu Android 7.0 prosto na 6.12.22:"

 

Ja jestem aktualnie na stable 8.2 i z niego bym chciał podnieść system, co w chwili obecnej jest średnio możliwe. W/w metoda nie działa w tym wypadku.

 

 

@slimdick

W firmware które wymieniłem wyżej nie ma takiego pliku. Pobrałem dziś jeszcze wersję dla fastboot china dev i tam takie coś jest. Domniemam że jest to pliczek konieczny do działania i zmienia on coś w strukturze pamięci?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@machlo1 to jest nowy bootloader 7.0, weź ten pliczek z wersji china dev i skopiuj do katalogu firmware-update aktualizacji miuipolska i instaluj ;) Jest pewnie tak jaka w moim przypadku dla MI4c , był tylko w wersji 7.2.9 i jak ją pominąłem to nie miałem na telefonie nowego bootloadera. Pewnie w twoim modelu jest to samo , Acid dodał do pierwszej wersji a potem przestał umieszczać ;) 

Cytat

Pierwsza aktualizacja do nowego Androida dla wyżej wymienionych modeli niestety wymaga nowego bootloadera (bez niego system nie wstaje), stąd też nasz niezablokowany bootloader, który funkcjonował do tej pory nie może być użyty do dalszych aktualizacji.

 

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slimdick dzięki kolego! 

jeden mały detal ale jak istotny, brak pliku bootloadera w kolejnych paczkach (a nie każdy leci z aktualizacją tydzień po tygodniu) i średnia informacja na ten temat były źródłem mojego problemu.

Dorzuciłem plik do paczki i poleciało elegancko, następnie unlock bootloadera, nowe twrp, root i wszystko śmiga jak należy.

 

Dziękuję raz jeszcze za cenną radę!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, slimdick napisał:

@machlo1 nawet jak byś przeczytał całe forum to byś tego nie znalazł , wychodzi na to że tylko ja to zauważyłem a Acid nie raczył o tym wspomnieć :D 

Przekopałem, na myśl mi nie przyszło grzebać w paczce. Na miui.com też była cisza no ale to nie ich paczka ;) a w chińskim devie faktycznie ten pliczek jest.


Grunt to doświadczenie praktyczne, wszyscy mnie odsyłali do tutka, a w tutki takich info brak ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

Na początku chcę zaznaczyć, że nie jestem osobą która raz w miesiącu bawi się w aktualizacje softu dlatego też moja wiedza może nie być aktualna, w razie odpowiedzi proszę o łopatologiczne tłumaczenie. 

Po roku nie-aktualizowania mojego Mi Note Pro (Android 5.1 Miui Polska 6.4.x) skusiłem się na aktualizację https://miuipolska.pl/miui-7-9-21/ która zmieni wersję androida a przy okazji wgra nowe Miui. 

Podłaczam się do tematu, gdyż telefon podczas wgrywania softu przez "Aktualizacje" wyłączył się i podczas próby włączenia utyka na logo Mi i się wyłącza. Volume - i Power button wprowadza w FastBoota. Po pierwszym poście autora wnioskuje że telefon jest w "bootloopie" ?

Z postów powyżej wnioskuję, że w paczce którą pobrałem brakuje pliku bootloadera emmc_appsboot.mbn.

1) Może ktoś pomóc z odszukaniem tego pliku ? - To dopiero początek mojej przygody bo z tego co rozumiem @machlo1 najpierw wgrał 8.2 Stable. 

2) Jak wgrać jakikolwiek ROM jeśli telefon jest w bootloopie ( utyka na logo Mi). Można jakiś poradnik aby to zrobić - najlepiej łopatologiczny. 

3) Jęśli uda się przejść przez pkt 1) i 2) to rozumiem, że samo wgranie ROMu 7-9-21 już normalnie przez aplikacje "Aktualizacja" ? 

Pomożcie :)

Z góry dzięki

 

// OK - Jeżeli chodzi o wgrywanie softów to odświeżyłem więdzę i wszystko udało się zrobić ale.... Za to pojawił się inny problem. Przedstawię po kolei co zrobiłem.

1) użyłem MiFlash i wróciłem do wersji z tego linka dla Mi Note Pro - https://miuipolska.pl/archiwum-wersji-miui-v7/

2) Oblokowałem bootloadera (bo pokazywało, że zablokowany) Mi Unlock Tool

3) Bateria była już na 40% więc zacząłem ładować w trybie samolot :( nie zmieniając tego zanim zabrałem się za instalację nowego ROMu

4) Wgrałem wersję 7-2-9 (pierwszą która upgradowała Mi Note Pro to Androida 7 - ze względu na to ze 7-9-21 nie miała pliku bootloadera emmc_appsboot.mbn.

5) Telefon sie uruchomił - ale prosi o Aktywację urządzenia bo telefon jest połączony z istniejącym już dla tego urządzenia. (Tu pojawia się problem bo bez braku połączenia z internetem przy wpisywaniu nawet poprawnego hasła - nic sie nie dzieje, a ekran wisi tylko na tym oknie)

6) Unlock telefonu oficjalną metodą (7-2-9 blokuje bootloadera)

7) Wgranie nowego TWRP 3.0

8) Wgranie nowego ROMu 7-9-21 - niestety telefon po włączeniu zostaje w tym samym trybie co w pkt 5. 

 

Pytania: jest opcja aby przez TWRP 

a) wyłączyć tryb samolot,

b. włączyć WLAN / Dane komórkowe? 

 

Proszę o pomoc :)

 

// Do zamknięcia. Factory reset przez TWRP pomogł. 

 

Pozdrawiam... po takiej przygodzie pewnie się za update softu nie wezme przez kolejny rok :D

Edytowane przez aamoss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...