Skocz do zawartości

Umowa między Pocztą Polską, a China Post


Nezumi

Rekomendowane odpowiedzi

http://media.poczta-polska.pl/pr/369861/nowy-jedwabny-szlak-staje-sie-faktem-poczta-polska-podpisala-porozumie

Nie wiem jak wy, ale ja już współczuje reszcie europy, będą czekać na swoje paczki wieczność, o ile w ogóle je otrzymają :P. Jestem w sumie też troszkę w szoku... PP ma problem, aby ogarnąć te paczki, które aktualnie trafiają jedynie do PL, a co dopiero będzie, gdy zlecą tutaj paczki dla całej EU? :D

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, kamillm napisał:

Gorzej jak to my bedziemy teraz czekac 2 razy dluzej na swoje paczki jak sie wszystkei tu zleca. Kazdy wie ile czasami paczki potrafia kwitnac w takich WERach...

No, jedna z moich paczek sobie leży w WER Wa-wa już od 3 tygodni i nie zapowiada się, aby się coś ruszyło... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kamillm napisał:

@Nezumi a dzowniles poganiales? Ja kiedys tez tak mialem, po telefonie w 2 dni ruszyla dalej, bo jakas "mila" Pani nie potrafila maila przeczytac. Ja ogolnie mam wrazenie ze w WER Warszawa to ledwo co komputer potrafia wlaczyc...

Yhh... bo to raz? Jedyne co słyszę, to tyle, że nie jestem nadawcą i nie mam prawa się w ogóle o nic upominać... Dlatego jak tylko mogę unikam PP...  To jest cyrk, a nie firma... Ale tak jest, jak ktoś ma monopol...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Nezumi napisał:

Jedyne co słyszę, to tyle, że nie jestem nadawcą i nie mam prawa się w ogóle o nic upominać...

No tak wspanialy WER Warszawam, jak ja ich nienawidze..... Nie masz prawa sie upominac o paczke za ktora zaplaciles i ktorej jestes odbiorca... tam komuna jeszcze panuje.

Edytowane przez kamillm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, kamillm napisał:

No tak wspanialy WER Warszawam, jak ja ich nienawidze..... Nie masz prawa sie upominac o paczke za ktora zaplaciles i ktorej jestes odbiorca... tam komuna jeszcze panuje.

Tia... Nie wiem czemu mi paczki na WER wawa pakują... Jeszcze z rok temu wszystko lądowało w Pruszczu, nie dość, że mało kiedy miałem VAT/clo, to paczki szły migiem, a teraz... uhhh...  To jest jakiś żart, a nie poważna firma logistyczna i oni chcą zaopatrywać Europę... dobre żarty...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WER Warszawa to państwo w państwie. Niczego się tam nie dowiesz o swojej przesyłce. Do tego przetrzymują niektóre paczki w nieskończoność. Jak kupuje coś droższego w Chinach to tylko DHL-em, bo wolę zapłacić za przesyłkę więcej niż tracić pieniądze na telefon i swój cenny czas, żeby dowiedzieć się gdzie jest moja przesyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może u ciebie jest ciut lepiej.... U mnie z pół roku temu dostałem od gazowni rachunek... 3 tygodnie po terminie zapłaty... Nie chcesz wiedzieć jaki mi dowalili %% za opóźnienie, a niestety, wtedy jeszcze nie było możliwości sprawdzenia rachunków poprzez stronę... Jedyne co mi wtedy powiedziała babka z poczty (między nami, ona chyba II wojnę pamięta...), która przez 30 minut popijała sobie kawkę mając z 15 osób w kolejce to "Nie mamy listonoszy, to listy nie są dostarczane... Czego Panie chcesz?! Sama mam latać?!". Także ja poczty unikam jak ognia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na statystyki to zazwyczaj paczki wychodzą szybko z tego WER:
https://alipaczka.pl/statystyki/pro/

Więc raczej opóźnienia nie na jakąś wielką skalę, sam też nie narzekam. Najdłużej czekałem~ 10dni ale to sytuacja gdzie musiałem oplacic vat. A zazwyczaj 3-4 dzień i przesyłka zmienia status na wydaną do doręczenia- Łódzkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złego doświadczenia osobiście nie mam. Ale za to moje przesyłki lubią się teleportować. Tzn? Mieszkam na podkarpaciu. Już kilka razy miałem tak, że po 2-3 dniach wiszenia w WER przesyłka nagle dostaje status z mojej miejscowości, że przesyłka przekazana do doręczenia. It's magic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczta Polska zeszła na psy. W tamtym roku czekałem ponad miesiąc na kartę bankomatową i nie przyszła. Zgłosiłem zaginięcie karty i złożyłem wniosek o nową kartę. Jakież było moje zdziwienie gdy przyszły obie karty w osobnych kopertach. Z tym, że ta co rzekomo zaginęła miała 1,5 miesięczna datę wysyłki wstecz . Ostatnio dostałem przesyłkę uszkodzoną z ważnymi dokumentami i nie chcieli przyjąć reklamacji, bo to tylko uszkodziła maszyna do sortowania listów, tak się tłumaczyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki ile paczek wam nie dochodzi?

Moim zdaniem pracownicy PP zaczęli robić na tym biznes.

Jeszcze z 2 3 lata temu zginęła mi może 1 paczka na 200 z Chin.

Obecnie ginie mi jakoś tak jedna na 7szt.

Innymi słowy na 10 zamówionych pierdoł jedna mi nie dochodzi albo lepiej.

Np od czerwca nie doszły mi:

listwa xiaomi, Mi Band, odstraszacz na komary, żele, dot glue (polecam wyrywa dziury w ścianach itd) https://www.aliexpress.com/item/HOT-100pcs-lot-Removable-Balloon-attachment-glue-dot-attach-balloons-to-ceiling-or-wall-happy-birthday/32733660234.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.oglEtf

Bluzka, maska, szybka, hybryda, czyścik do garnków.

 

Raczej wątpię by Chińczycy zaczęli nagle jakoś oszukiwać.

I nigdy nie ma problemu z resendem.

 

 

 

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złego doświadczenia osobiście nie mam. Ale za to moje przesyłki lubią się teleportować. Tzn? Mieszkam na podkarpaciu. Już kilka razy miałem tak, że po 2-3 dniach wiszenia w WER przesyłka nagle dostaje status z mojej miejscowości, że przesyłka przekazana do doręczenia. It's magic.

Listy polecone nie mają takiego śledzenia jak paczki dlatego widzisz tylko status wer i wydano do doręczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.09.2017 o 12:21, kamillm napisał:

Nie masz prawa sie upominac o paczke za ktora zaplaciles i ktorej jestes odbiorca...

Akurat to standard. Wszędzie to nadawca musi reklamować, bo to on zapłacił za usługę. PP nie jest jakimś wyjątkiem.

Osobiście nigdy nie miałem żadnego problemu z nimi. Wszystko dochodziło w ciągu 3 tygodni, a bywało, że i szybciej. Kiedyś Listonosz Krzysztof dzwonił w sprawie poleconego i pytał, kiedy ktoś będzie w domu, żeby odebrać, bo nie chce awizować.

Dla odmiany z DHLem miałem problemy szczególnie jak chciałem przekierować paczkę, a odebrać w punkcie paczek zagranicznych w ogóle nie można.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, hackmaniak napisał:

pisałem ogólnie o PP

Tak to rowniez nigdy nie mialem problemow. Problemy zaczynaly sie tylko w przesylkach z chin ktore trafialy do WER Warszawa. Kiedys wyslalem im maila z dokumentami, zeby puscili mi paczke to odczytali go dopiero po tygodniu jak do nich zadzownilem (Pani podczas rozmowy telefonicznej szukala) bo wczesniej nie wiem, nie chcialo im sie. Z kolejna paczka mieli pretensje, ze zamowilem nie na siebie i wysylam im maila z dokumentami, zeby puscili paczke, mimo iz wiadomosc zawierala dane oraz dokumenty od odbiorcy. Kilka razy "mila Pani" rzucala sluchawka jak z nia rozmawialem nie dajac mi zadac pytania. Zdarzalo sie rowniez, ze podczas dzwonienia slyszalem, ze sluchawka jest podnoszona a nastepnie odkladana. Raz w zyciu trafilem na przemilego czlowieka ktory spokojnei ze man porozmawial, wszystko wyjasnil i kulturalnie sie pozegnal. Takze tak mniej wiecej wyglada WER Warszawa. Nikomu nie zycze sie z nimi kontaktowac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, hackmaniak napisał:

@kamillm, sprawdziłem te słuchawki Xiaomi, które dzisiaj przyszły. Były w WER Warszawa. Z tym, że mała paczka, $25 i jeszcze przez Szwecję wysyłana, więc pewnie stąd nie robili problemów. 

Ja nie mowie o małych paczkach z tymi nigdy nie ma problemu. Schody zaczynają się gdy paczka zatrzymana jest w cle ;) Co do małych paczek które przechodzą bez cła w WER Warszawa nie mam żadnych zastrzeżeń. Tylko raz zdarzyło mi się czekać tydzień, ale był to okres przedświąteczny co jest zrozumiałe, że mieli opóźnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, kamillm napisał:

Ja nie mowie o małych paczkach z tymi nigdy nie ma problemu.

Ja zamawiam tylko małe paczki i problemy są! Zawsze myślałem, że to Chińczyk wali ściemę, że wysłał a towar jeszcze u niego, ale nie... Sprawdziłem kilka paczek rejestrowanych i poleconych (ciul wie dlaczego, ale były polecone z Chin) i okazywało się, że czasem paczki (lakiery do paznokci za 60 zł...) leżały 2-3 tygodnie w Warszawie, a kolejna paczka wychodziła na drugi dzień :|

Więc zdarzały się sytuacje, gdzie paczka zamawiana 2-3 tygodnie później od poprzedniej była u mnie szybciej. Normalne machina czasu.

Edytowane przez galakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kamillm napisał:

@galakty to w sumie chyba mam szczescie do malych paczek bo zawsze leza krotko w WER Warszawa w moim przypadku. Ogolnie jak sie popatrzy to wysylka z chin i i ch obsluga trwa sprawniej niz obsluga paczek przez nasza poczte.

Jak na ironię to właśnie Polska jest jedynym minusem zakupów na Ali. :D 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

redmi note 3 pro w 15 dni od zakupu :)

 

 Za to Leeco le pro 3 od wysłania łącznie  4 miesiące ! Chińczyk zwrócił kasę z ochrony kupującego a telefon doszedł 4 tygodnie później. Co najlepsze to Kupiłem następnego leeco po zwrocie kasy i w tym samym dniu przyszły 2 paczki. Jeden od innego dostawcy a jeden gratis który zaginął w WER właśnie na 4 miesiące.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...