Recommended Posts

Siemka, ostatnio szukając w plikach telefonu napotkałem się na plik media_profiles w /system/etc 

Tam odnalazłem opcje tylnej kamery i poszczególne ustawienia dotyczące nagrywania. Można zmieścić opcje bitrate dla każdej rozdzielczości. Ja zmieniłem dla FHD z 20mbps do 40mbps i 4k z 42mbps do 60mbps bitrate. Po restarcie wszystko działa i nagrywa w takich ustawieniach jakie wpisaliśmy. Osobiście zauważyłem znaczną poprawę w FHD. 

Obecnie próbuje pokombinować z [email protected] lecz aplikacja aparatu wtedy crashuje. Jak coś się zmieni lub ktoś coś wymyśli to informacja będzie mile widziana ;)

W załączniku wstawiam screeny z opcji które zmieniałem. Są one na samej górze i bądźcie uważni żeby nie zmienić ustawień przedniej kamery ;)

Screenshot_2017-09-25-23-12-41-110_com.estrongs.android.pop.pngScreenshot_2017-09-25-23-14-26-038_com.estrongs.android.pop.png

Ale wiesz, że aparat nie bierze danych z tego pliku? Więc wpisywanie bitrate mija się z celem?

CHYBA, że w tym telefonie i ostatniej wersji to zmienili, ale nie wierzę póki nie zobaczę zrzutów i dowodów. miuicamera.apk bierze dane z plików systemowych oraz bibliotek, a nie media_profiles.

Hm, widocznie coś zmienili w ostatnich tygodniach, albo na tym telefonie akurat, na innych nigdy to nie działało.

Tak czy siak 40 mbps to za dużo, 25 wystarczy w zupełności. 35-40 jest używane do 60 fps.

I nadal Variable, nie ma pełnych 30 fps, ehh :/ 

Ale nie masz stałych 30 klatek, zainstaluj sobie MediaInfo na PC i zbadaj film, nigdy nie będzie 30.00 FPS, bo nagrywa w trybie Variable, którego nikt od kilku lat nie używa.