Skocz do zawartości

Q: Jak zaoszczedzić RAM-u w RR1S?


Kislev

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
od kilku dni jestem posiadaczem telefonu Redmi 1S. Generalnie jestem z niego zadowolony, telefon śmiga, jest dobrze wykonany itd.
Pojawił się jednak problem z brakiem pamięci ram. Wcześniej byłem posiadaczem budżetowego Pentagrama Combo, telefon jaki był taki był, ale na wydajność nie mogłem wbrew pozorom narzekać. Wszystko śmigało jak należy, bardzo rzadko zdarzały mi się przycięcia, a i pograć sobie mogłem.
Przesiadając się na RR1S spodziewałem się podobnej wydajności i dosyć mocno się przeliczyłem. 
Przy próbach odpalenia gier typu GT Racing 2 czy FIFA 15, najzwyczajniej w świecie wywala mi je na pulpit. Korzystając z przeglądarki Chrome, po kilkunastu sekundach wywala i ją na pulpit. Nie jestem w stanie korzystać z aparatu bo (zaskoczę Was) wywala mi go na pulpit. Jak nakręcę jakiś filmik, to nie mogę go odtworzyć itp.  
Ponadto po każdorazowym korzystaniu czy to z przeglądarki, czy to z GMaila czy facebooka otrzymuje komunikat, że trwa ładowanie pulpitu i telefon przez chwilę jest nie do użytku.
Widżet umożliwiający czyszczenie ramu non-stop pokazuje mi zajęcie pamięci na poziomie 85%+
Zacząłem się więc zastanawiać co zrobić aby telefon był zdatny do użytku (w obecnym stanie ciężko mówić o łatwej obsłudze).
Jest jakaś wersja miui dla 1S "jedząca" mniej ramu? Usunąć jakieś aplikacje domyślnie instalowane? Jeżeli tak to które? 
Wersja MIUI zainstalowana to: JHCCNBD92.0
Proszę o jakieś sugestie. 
Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wiec może jakaś alternatywa dla MIUI?
Wygląd systemu pal licho, zależałoby mi na wygodnym korzystaniu z telefonu oraz jego funkcji (powiadomienia diody led, klawisze skrótów itp). Wiadomo dzwonienie i sms-y na pierwszym miejscu, Korzystanie z internetu, ze wszystkich funkcji aparatu/kamery i w miarę możliwości na graniu (chociażby w dwie wyżej podane produkcje). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DDR na telchina.pl radziles zamrożenie aplikacji aktualizacje,firewall, minitor danych przez Titanium Backup. W moim przypadku pomogło znaczną pracą baterii plus więcej ramu, więc autorze radzę zrobić to samo w oczekiwaniu na poradnik ddra.

Swypniete z RedMi 1s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OsekLtd

 

Dobrze prawisz, na MIUI PL takich problemow nie ma, mam 10 gier i z 15 programow poinstalowanych i jedynie 2 gry mnie wyrzucaja - Shadowgun co jakis czas i jeszcze jedna nie pamietam tytulu, ale nic z wspomnianych rzeczy. net, muza, aparat - wszystko chodzi plynnie bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OutSideR, wiem.

Po czyszczeniu, pamięci wolnej mam w granicach 450-480.

Kilka tweak'ów z tego działu, swap 512MB, bez miui launchera, bez przeglądarki miui, bez kilku innych apek. Telefon stabilny nic, nie wywala. Navi AM działa, muzyka, dolphin browser, yanosik też. Żadnych "ładowanie pulpitu" czy innych lagów.

PS

W autostarcie 10 programów, łącznie zainstalowanych około 80.

______________

Pozdrawiam

OsekLtd

wysłano z mojego HM 1SW

przy użyciu Tapatalk

Edytowane przez osekltd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OutSideR, wiem.

Po czyszczeniu, pamięci wolnej mam w granicach 450-480.

Kilka tweak'ów z tego działu, swap 512MB, bez miui launchera, bez przeglądarki miui, bez kilku innych apek. Telefon stabilny nic, nie wywala. Navi AM działa, muzyka, dolphin browser, yanosik też. Żadnych "ładowanie pulpitu" czy innych lagów.

PS

W autostarcie 10 programów, łącznie zainstalowanych około 80.

______________

Pozdrawiam

OsekLtd

wysłano z mojego HM 1SW

przy użyciu Tapatalk

 

Ja w tym dziale nie widzę zadnych tweaków tylko jakieś tam dyskusje z żadnym konkretnym nakierowaniem na rozwiazaniem problemu.

Podziel się radami jak doprowdzić to coś do używalności bo zaczynam mieć dosyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wiesiek3d, np:

http://miuipolska.pl/forum/index.php?/topic/2739-Poprawki-systemu:-tweaki-(testy)

http://miuipolska.pl/forum/index.php?/topic/2715-Problem-z-Xiaomi-Red-Rice-;(

______________

Pozdrawiam

OsekLtd

wysłano z mojego HM 1SW

przy użyciu Tapatalk

Edytowane przez osekltd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam dalej pytanie o swapa, probowalem go robic Ram-expanderem, niby twoerzy plik na karcie, niby autorun i wszystko dziala ale za akzdym razem wywala jakies cudo "Warning cos tam texit i libs from generic device", tak ma byc? bo mialem niby te 512 ustawione a przy gierce i tak mnie wywalilo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam się pojawiało, osobiście tego nie używam bo tweaki dają radę, ale że swapem pewnie by było jeszcze lepiej. Gdzieś też jest opis jak w inny sposób zrobić swapa w nieco trudniejszy sposób poprzez utworzenie partycji na karcie.

Wysłane z mojego HM 1SW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś skoczę kupić kartę, class 10.. to postawię na niej tego swapa sposobem robienia partycji, w sumie wolę tak na sztywno niż jakimś dziwnym programem.. dam znać jak poszło :) szkoda że pozbyłem się mojego netbook'a z linuxem, tam przynajmniej partycjonowanie jest bajką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na stanie dwa rr 1s, jak jednego się pozbędę to wrzucę :-P. Te 580 to jest nic bo problem był ten sam czyli szybko spadało do około 50 i fc, aktualnie udało mi się uzyskać efekt jak na stocku, czyli 200mb wolnego przy odpalonej przeglądarce i jeszcze nie udało mi się zmusić do fc, czyli jest ok. Poza tym chcę jeszcze parę rzeczy przetestować.

Wysłane z mojego HM 1SW

Edytowane przez ddr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie masz co o tym marzyć. Kitkat może, może kiedyś za xxx pokoleń :-D . Ale v6 nie realne...

Ja też w Mi2 czekam na jakieś ruchy ze strony Xiaomi. Ale nie widzę raczej szansy, tym bardziej, że mi4 na horyzoncie. Więc....

Tapatalk User from Mi2s

Edytowane przez kulig007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dodam od siebie ze udalo mi sie swapa postawic dzieki wspomnianemu przeze mnie programowi ale - przy aktywnym swapie czesc gier sie wysypuje, wogole sie nie laduja jak np. Soul Calbiur badz wywalaja jak Real Racing 3 wiec swapa usunalem i czekam na tweaki od kolegi DDR :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem MIUIPolska i widzę poprawę. Przynajmniej częściowo, już mi tak nie wywala wszystkiego na pulpit, jednak "ładowanie pulpitu" wciąż jest nagminne. Zastanawia mnie natomiast coś innego, otóż zainstalowałem sobie Antutu i przeprowadziłem test. Wyniki są takie jakich się spodziewałem, jednak w informacjach o procesorze jest podane, że rdzeń 3 i 4 są uśpione. Gdy robiłem podobny test na poprzednim telefonie (Pentagram Combo) wszystkie rdzenie pracowały i były testowane. Moje pytanie dotyczy właśnie uśpionych rdzeni. One są tak fabrycznie ustawione? Czy to tylko w moim modelu tak jest? Jak je uaktywnić? To zawsze jest przyrost na wydajności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...