Skocz do zawartości

Home Assistant - alternatywne sterowanie dla Smart Home Xiaomi


Lector

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję waszej porady na temat tabletu. Szukam co najmniej 10'' z androidem i co najmniej 64gb pamięci wewnętrznej. Tablet na którym bez problemów odpalę netflixa, youtube czy mi home A jednocześnie nie trafi mnie szlag jeśli chodzi o płynność i szybkość działania.

Macie jakieś typy? A może macie jakieś z takich urządzeń i możecie polecić.

Dzięki z góry

Wysłane z mojego Pixel 2 XL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Potrzebuje waszej rady w temacie home assistant i połączenia w sieci gdzie mam dwa vlan'y. Ten drugi stworzony aby było bezpieczniej w sieci głównej.

Jeden to moja sieć domowa A drugi to dodatkowy vlan przeznaczony dla wszystkich urządzeń IoT. Po przeniesieniu smart urządzeń do nowej sieci nie widzę smart żarówek, np lampki na biurko czy taśmy Led yeelight, oczyszczacza powietrza i odkurzacza. W mi home są widoczne A w home asystent nie. Znalazłem info że komunikują się inne po porcie 9898 oraz 4321 i dodałem co do firewall'a. Nadal nic.

Jakieś pomysły jak to ogarnąć?

To już jakoś ogarnięte, trzeba pokazac bramce że używa się innego adresu IP :) 
xiaomi_aqara:
  discovery_retry: 5
  gateways:
    - host: 192.168.xx.xx
      mac: xxxxxxxxxxxx - tutaj oczywiście mac adres bez dwukropków
      key: xxxxxxxxxxxxxxxx

 

Nadal jednak walczę z resztą oświetlenia która działa po IP. 


I jeszcze pytanie, zdziwiłem się bardzo przy próbie odzyskania tokena z odkurzacza...nie widzę zakładki z informacjami o sieci, adresie ip i tokenie z aplikacji modowanej skąd je wziąć teraz?

Jeśli coś jest niejasne, chętnie wyjaśnię
Pozdrawiam
Michał

Wysłane z mojego Pixel 2 XL przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez acidmk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rezmus napisał:

zrob screen i powieksz, albo w pamiec_wewnetrzna/SmartHome/logs/ zrob katalog vevs i wejdz w mi home w urzadzenie. w katalogu bedziesz mial plik z logiem komunikacji urzadzenia, a na samej gorze model, token i ip.

Dzięki, o to mi chodziło :) przynajmniej odkurzacz ożył ;) no to jeszcze żarówki zostały i oczyszczacz.
Btw. czy jest strona na której można śledzić now wersje Twojego Mi home? Tak aby Ci gitary nie zawracać jak coś? 

Pozdrawiam
Michał

Edytowane przez acidmk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam Panowie, próbuje podpiąć tą kamere Xiaomi Chuangmi 720p IP pod HA, potrzebne pliki pobrałem z stąd  ( micam hack ) wrzuciłęm na kartę sd zawartość katalpgu sdcard w pliku config.cfg w miejscu WIFI_SSID i WIFI_PASS wstawiłem ssid sieci i hasło do niej i nic, w routerze nie widać ip kamery, co może być nie tak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...