Skocz do zawartości

Home Assistant - alternatywne sterowanie dla Smart Home Xiaomi


Lector

Rekomendowane odpowiedzi

@Lector Zacząłem się bawić HA, porobiłem grupy, pododawałem urządzenia itp. Napotkałem kilka problemów:

1. Nie mogę wysterować żarówki Yeelight White. HA ją wykrył, mam ją na liście urządzeń ale stan cały czas "niedostępny"

2. Nie wiem jak dodać ten czujnik temperatury Xiaomi na BT, ten który łaczy się przez bramkę BT z lampką bedside lamp.

3. Chciałbym móc edytować zdalnie plik konfiguracyjny. Jak jestem w domu to ok, mogę przez SAMBĘ ściagąć, mogę otworzyć i wyedytować w module configurator. Ale spoza sieci lokalnej? Wypuściłem configuratora za NATa na routerze, mogę się zalogować ale dostaję komunikat "Policy not fulfilled"

Teraz zabieram sie za automatyzację ale trochę trudno mi to wszystko ogarnąć:

1. Czy jest jakiś spis wszystkich komend i stanów czujników xiaomi?

2. Czy mógłbyś udostępnić kilka przykładów np.

jak zrobić

a) "Jeśli drzwi otwarte to wyślij powiadomienie na telefon oraz powiadomienie na pulpit HA i po 5s jeśli drzwi sie zamkną usuń komunikat z HA"

b) Jeśli naciśnięto przycisk1 lub przycisk2 to odegraj jakiś dzwonek na gateway1 i gateway2 na max głośności oraz zamrugaj 5x czerwonym światełkiem na obu bramkach.

Myślę, że jak obejrzę sobie jak skonstruowane są takie dwie akcje to ogarnę jak się pisze warunki, pętle itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarowki yeelight:

https://www.home-assistant.io/components/light.yeelight/

 

Zapewne nie wlaczyles w aplikacji yeelight 'lan mode'

 

Czujniki:

https://www.home-assistant.io/components/binary_sensor.xiaomi_aqara/

 

Wszystko, lub prawie wszystko jest opisane na stronach HA. Wiele osob publikuje swoje konfiguracje na githubie:

https://www.home-assistant.io/cookbook/

 

Maja tez bardzo aktywny kanał na discord.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomaruszę jeszcze trochę :)

Wyczytałem wcześniej że aby ściągeło urządzenia podłączone do routera należy dodać

" device_tracker:
    platform: xiaomi
    host: 192.168.31.1
    password: HASLO "

 

I tutaj moje pytanie co robię nie tak ?

Bo cały czas są tylko te urządzenia które są w Gateway-u przez zigbee

W pliku configuration.yml dodałem na końcu :  (oczywiście MOJE HASŁO to hasła wpisane prawidłowo) sagemcom - to nazwa modemu neostrady jaki posiadam FunBox2.0

# XIAOMI GEATWAY

xiaomi_aqara:

  gateways:

   - mac:

     key: MOJE HASŁO

device_tracker:

  - platform: sagemcom

    host: 192.168.1.1

    username: admin

    password: MOJE HASŁO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, slides napisał:

W xiaomi agara to token , który mi się pokazał jak włączyłem obsługę po lan-ie

 

Czyli mówisz że jak tego dziadostwa z neostrady nie obsługuje to ....generalnie jestem w ciemnej...d ?

Ze swojej strony polecę jednak sprawdzanie obecności po BT - https://www.home-assistant.io/components/device_tracker.bluetooth_tracker/

W moim przypadku nmap nie działał tak dobrze jak działa BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już powoli się poddaje z tym szukaniem tokena dla smartplug-a w wersji wifi. Nie działa Mitoolkit i wszystko inne zawodzi :)

Kilka nocy zarwanych w necie i trafiłem na takie coś http://www.kapiba.ru/2017/11/mi-home.html

Z tego co się udało mi zrozumieć to zmodyfikowana wersja Mihome tak że token można wyłapać ale powiem szczerze mam mieszane uczucia jeśli chodzi o wpuszczenie takiego wynalazku do telefonu :)

Co sądzicie o tym ? ja z jednej strony w akcie desperacji już mam ochotę zaryzykować z drugiej się boję bo w końcu pół domu w tych urządzeniach będę miał a przede wszystkim kamery ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jeszcze starsza wersje mihome z apk mirror. Chyba wersja 5.0. W nowszych nie ma tej opcji. Z tego co pamiętam to klikało się about czy jakoś tak i było menu debug lub developer

 

Z tym ze nie wiem czy tam będzie ten token.

 

https://www.home-assistant.io/components/vacuum.xiaomi_miio/#retrieving-the-access-token

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gawronnek napisał:

Używałem modowanej przez Rosjan wersji 5.1.25 MiHome w której widoczny token, jak widać i ja i telefon żyjemy. Dałem nawet link do niego w wątku o odkurzaczu.

Właśnie w nocy trafiłem na Twoje wpisy na ten temat i dzisiaj do tego przysiądę :) - Dzięki

12 minut temu, canibalo napisał:

@slides nie możesz tego jakoś objeść? w sensie dodawania smart pluga, np. zwykły przycisk, przypisujesz do niego scenę związaną z smart plugiem do jednego kliknięcia przez mi home, i wrzucasz przycisk do HA??

Kurcze a na to nie wpadłem . :) - To jest myśl - Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gawronek , dziękuję pomogły Twoje rady i mam te tokeny :) Super.

Ale mam też kolejny problem. Dodałem jedno gniazdko , pokazało się i działa super. Dodałem drugie i tego niestety już nie widać.  Czy gdzieś popełniłem błąd wpisując w configuration kolejne ?

switch:

  - platform: xiaomi_miio

    name: Original Xiaomi Mi Smart WiFi Socket

    host: 192.168.1.25

    token: TOKEN

    model: chuangmi.plug.m1    

 

switch:

  - platform: xiaomi_miio

    name: Original Xiaomi Mi Smart WiFi Socket

    host: 192.168.1.33

    token: TOKEN

    model: chuangmi.plug.m1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapiorr jesteś wielki !!! :) Dzięki

Jeśli mogę Cię jeszcze pomęczyć , bo ja zupełnie zielony jestem i zaczynam od zera , zarówno tego malinowego jak i i wiedzy komputerowej wykraczającej poza Windows :) 

Chciałbym sobie pogrupować pomieszczeniami ale teraz nie bardzo wiem skąd wyciągnąć (nie wiem czy dobrze się wyrażę ) te ID urządzeń np ( switch.plug_158d00012452a9 ) . Jakby nie ma problemu z tymi które mam podpięte przez Gateway przez ZIGBEE, bo widzę je w pliku entity_registry ale tych dwóch switchy ( które dzięki Tobie wreszcie zobaczyłem ) tam niestety nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam problem z Gateway - HA stoi na NAS Synology

Testing configuration at /volume1/homeassistant
ERROR:homeassistant.loader:Unable to find component discovery_retry
ERROR:homeassistant.setup:Setup failed for discovery_retry: Component not found.
WARNING:homeassistant.components.xiaomi_aqara:Key is not provided for gateway None. Controlling the gateway will not be possible
ERROR:homeassistant.loader:Unable to find component gateways
ERROR:homeassistant.setup:Setup failed for gateways: Component not found.
ERROR:homeassistant.loader:Unable to find component key
ERROR:homeassistant.setup:Setup failed for key: Component not found.
Failed config
  General Errors: 
    - Component not found: discovery_retry
    - Setup failed for discovery_retry: Component not found.
    - Component not found: gateways
    - Setup failed for gateways: Component not found.
    - Component not found: key
    - Setup failed for key: Component not found.

Ktoś pomoże? Jeżeli wywalę funkcję discovery to coś takiego:

esting configuration at /volume1/homeassistant
ERROR:homeassistant.loader:Unable to find component key
ERROR:homeassistant.setup:Setup failed for key: Component not found.
ERROR:homeassistant.loader:Unable to find component gateways
ERROR:homeassistant.setup:Setup failed for gateways: Component not found.
WARNING:homeassistant.components.xiaomi_aqara:Key is not provided for gateway None. Controlling the gateway will not be possible
Failed config
  General Errors: 
    - Component not found: key
    - Setup failed for key: Component not found.
    - Component not found: gateways
    - Setup failed for gateways: Component not found.

 

Edytowane przez towalski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapiorr mądry człowieku :) dzięki Twoim radom rozwiązałem jak dotąd wszelkie problemy, a nawet sam milighta dodałem co dla mnie totalnego laika jest wielkim sukcesem,   ale powiedz mi jeszcze czy mogę podłączyć się z zewnątrz do HA , mam neostradę ze zmiennym IP

 

I jeszcze jedna najważniejsza sprawa bo człek się narobi a karta nagle może paść. Czy obraz wystarczy jak zrobię zwykłym programem do obrazów np AOMEI ( to akurat sobie w zasadzie sam mogę sprawdzić ) - bardziej chodzi mi o jakieś ściągnięcie po lanie co jakiś czas aktualnego ,żeby kart nie wyciągać. Choć regularnie po każdej zmianie kopiuje sobie katalog config ale czy to jakby co wystarczy ?

Edytowane przez slides
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...