tomurbanowicz

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje

Recommended Posts

Nie straszcie ludzi modami, osobiście korzystam od samego początku z ostatniego modu Wołkowa spolszczonego przez p. Walka i nie mam żadnych problemów w opcji budzika ani innych korzystam przy tym z MiFita 3.6.0 bez firmware oraz Nitify & Fitness for Amazfit pro.

Witam

Mam wgrany do zegarka amazon fit BIP  Firmware PL FW-1.1.2.05 - PL-FW-1.1.2.05.fw

Niestety pokazuje mi nazwę tylko nielicznych kontaktów jak do mnie dzwonią.

Przeważnie się nie pokazuje 

Musial zostać wgrany stary Firmware bo wcześniejsze było cały czas łączenie z GPS-em.

Proszę o informacje co robić?

Firmware zaktuzliowal sie sa do wersji  1.1.5.24

firmware.jpg

Edited by monia84
Aktualizacja

@grzegorzkx4 Ja tam Ci polecam FW-1.1.5.24, GPS 18344 i do tego MrTomi-3.5.9-PL2.apk. Apka bazująca jeszcze na starej szacie graficznej, jak dla mnie lepszej. Problemów z przerywaniem treningów i innych rzeczy nie mam. Jest na prawdę stabilnie, przynajmniej u mnie. Kilka stron wcześniej była dyskusja o tym w której zresztą brałem udział i instrukcja jak to wszystko poinstalować

Edited by avira

[mention=62559]grzegorzkx4[/mention] Ja tam Ci polecam FW-1.1.5.24, GPS 18344 i do tego MrTomi-3.5.9-PL2.apk. Apka bazująca jeszcze na starej szacie graficznej, jak dla mnie lepszej. Problemów z przerywaniem treningów i innych rzeczy nie mam. Jest na prawdę stabilnie, przynajmniej u mnie. Kilka stron wcześniej była dyskusja o tym w której zresztą brałem udział i instrukcja jak to wszystko poinstalować
Jeśli w tej chwili w zegarku mam nowszy fabryczny FW, to przez GB bez problemu wgram spolszczony FW-1.1.5.24 ?

Tak nie powinno być problemów, ja miałem oryginalny najnowszy FW i po prostu wgrałem wersję 1.1.5.24

56 minut temu, avira napisał:

@grzegorzkx4 Ja tam Ci polecam FW-1.1.5.24, GPS 18344 i do tego MrTomi-3.5.9-PL2.apk. Apka bazująca jeszcze na starej szacie graficznej, jak dla mnie lepszej. Problemów z przerywaniem treningów i innych rzeczy nie mam. Jest na prawdę stabilnie, przynajmniej u mnie. Kilka stron wcześniej była dyskusja o tym w której zresztą brałem udział i instrukcja jak to wszystko poinstalować

Ten MrTomi-3.5.9-PL2.apk to z pierwszej strony ?? Ale on jest z FW to nie będzie mi się aktualizował znowu zegarek ?? Powoli się gubię ;d Np jak mam najnowszą wersję i bym wgrał 3.5.9 to bym miał normalną szatę i do tego nazwy dzwoniących. Po za tym w 3.5.9 działa normalnie logowanie przez google ?

Edited by grzegorzkx4

Tak to ten z pierwszej strony. Nie będzie się na nim aktualizował FW jeżeli wgrasz FW 1.1.5.24. Chyba stronę albo dwie strony wcześniej w tym wątku jest podany MiFit bez FW, tam możesz sobie wgrywać jakie chcesz FW i nic się nie zaaktualizuje. Nie wiem czy działa logowanie przez google bo akurat przez to się nie loguję.

Znalazłem na xda wersję bez FW 3.5.9, zostaje tylko sprawdzić jak działają treningi, jak będzie wszystko okej to wkońcu znalazłem idealne połączenie, najnowsze aktualizacje na zegarku, polska czcionka i mifit w starej wersji graficznej :)

Edited by grzegorzkx4

Panie Włodek, będziesz Pan rozwijał swój mod? Bo dobry.

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Zainstalowałem jednak 3.6.0, pytanko to, że mimo ustawienia czasu pomiaru tętna w mifit co 30 min to normalny problem, że mierzy co 5 min czy tylko ja tak mam ? 

Niejako odpowiadając Carolefowi umieszczam cytat Walka z dnia 07 sierpnia, nie wiem wprawdzie o jakim Włodku mówisz ale być może właśnie o to Ci chodzi.

Przy okazji p. Walkowi naleźą się olbrzymie podziękowania za Jego pracę przy spolszczaniu modów Wołkowa co niniejszym czynię, tylko proszę tak dalej życzę wytrwałości i sukcesów:

"

Co do dodatków do Amazfit Bip, to pisze je Maxim Volkov i on decyduje jaki "ficzer" dorzucić i co poprawić. Moim zdaniem kalendarz jest OK podobnie możliwość zmiany ustawienia budzików, reszta (kalkulator, latarka) mnie nie zachwyca, ale sam fakt, że się pojawiła pokazuje, że jest potencjał. Pisałem do Maxima (mamy trochę wspólnego z czasów modowania Sony J7 i tzw. Nimar OOK3 Mod) i on powiedział, że ma w planach coś takiego jak Nimar OOK3 mod dla BIPa, to będzie oznaczało możliwość uploadowania przeróżnych aplikacji pisanych przez zapaleńców (na Sony było sporo ciekawych rzeczy, począwszy od gier po przeróżne przydatne programiki).

"
Edited by lisek1953
  • Like 1

13 godzin temu, Antoni Czaplicki napisał:

Czy może mi ktoś dokładnie wytłumaczenie jak wgrać moda volkov z językiem polskim na całym amazficie od zera

Aby wgrać mod Wołkowa należy używając Gadgebridge lub Motory & Fitness for Amazfit zainstalować kolejno pliki z modu: fw, chwilę poczekać na restart zegarka po ponownym połączeniu z aplikacją instalujemy plik res i na końcu plik z fontów. Można jeszcze zainstalować oddzielny plik gps ( ten który uważamy że najlepiej wskazuje np. 18344 ) ale później aby nam się nie zaktualizował musimy używać nieoryginalnego MiFita bez firmware np. 3.6.0. Przy używaniu oryginalnego MiFita GPS wersja GPS będzie się aktualizowała niekoniecznie do lepszej a czasem nie dokończy aktualizacji, również pogoda która jest dostarczana właśnie z MiFita może zdarzyć się że będzie w obcym języku.

Wszystko to napisałem na podstawie własnych doświadczeń, życzę powodzenia i pamiętaj, wszystko co robisz, robisz na własną odpowiedzialność !

Edited by lisek1953

1 godzinę temu, lisek1953 napisał:

Aby wgrać mod Wołkowa należy używając Gadgebridge lub Motory & Fitness for Amazfit zainstalować kolejno pliki z modu: fw, chwilę poczekać na restart zegarka po ponownym połączeniu z aplikacją instalujemy plik res i na końcu plik z fontów. Można jeszcze zainstalować oddzielny plik gps ( ten który uważamy że najlepiej wskazuje np. 18344 ) ale później aby nam się nie zaktualizował musimy używać nieoryginalnego MiFita bez firmware np. 3.6.0. Przy używaniu oryginalnego MiFita GPS wersja GPS będzie się aktualizowała niekoniecznie do lepszej a pogoda która jest dostarczana właśnie z MiFita może być w obcym języku.

Wszystko to napisałem na podstawie własnych doświadczeń, życzę powodzenia i pamiętaj, wszystko co robisz, robisz na własną odpowiedzialność !

Czy masz może pliki o których mówisz?

Chodzi o mifita moda i inne

2 godziny temu, Antoni Czaplicki napisał:

Czy masz może pliki o których mówisz?

Chodzi o mifita moda i inne

Jeśli dobrze poszukasz linki do wszystkich w/w aplikacji modów i plików znajdziesz na tym forum.

Trochę wytrwałości.

Edited by lisek1953

2 godziny temu, lisek1953 napisał:

Jeśli dobrze poszukasz linki do wszystkich w/w aplikacji modów i plików znajdziesz na tym forum.

Trochę wytrwałości.

Ok już wszystko działa tylko że zniknęła informacja o połączeniu 

IMG_20190903_143632.jpg

Moim zdaniem informacja o połączeniu wyświetlana jest na tarczy zegarka patrz niżej:

IMG_20190812_190248.jpg

Dnia 3.09.2019 o 19:43, lisek1953 napisał:

Moim zdaniem informacja o połączeniu wyświetlana jest na tarczy zegarka patrz niżej:

Znalezione obrazy dla zapytania amazfit bip dnd  chodzi mi o to

Czy może mi ktoś powiedzieć jak z edytować plik .res.latin który jest w przesłanym przez @walek75 modzie Wołkowa na amazfit bip

•  
Edited by mrosi
Nie przewalamy cytowanych obrazków...

Mam pytanie, bo od jakiejś aktualizacji BIP nie jest w stanie zsynchronizować się z Mifit. Jedzie do 100% i potem zwiecha. Przywracałem ustawienia fabryczne i wszystko na nic. Pozostaje podobno downgrade firmware czy możecie polecić dobrą stabilną wersję? Widzę, że jest sporo alternatywnych modów robionych przez ludzi ale nie wiem czy są stabilne. Mi głównie zależy na dobrym stoperze i timerze (ten w oryginale boli mnie tylko tym, że podczas pomiaru stoperem nie widać godziny :( ) i na treningach.

Dnia 3.09.2019 o 21:05, Antoni Czaplicki napisał:

chodzi mi o to

Czy może mi ktoś powiedzieć jak z edytować plik .res.latin który jest w przesłanym przez @walek75 modzie Wołkowa na amazfit bip

•  

U mnie to wygląda tak:

IMG_20190904_082430.jpgIMG_20190904_082438.jpgIMG_20190904_082450.jpg

A tak przy wyłączonym telefonie:

IMG_20190904_134714.jpgIMG_20190904_134732.jpg

Czy może mi ktoś powiedzieć jak z edytować plik .res.latin oraz .fw który jest w przesłanym [email protected]walek75 modzie Wołkowa na amazfit bip

Dnia 28.08.2019 o 12:39, :Darecki napisał:

Czy ktoś zauważył samoresetowanie budzika w tym modzie? Tzn ustawiam budzik na zegarku. Pojawia mi się ustawiony alarm godzina/ zaznaczony suwak i ikonka dzwoneczka. nietety po pewnym czasie wszystko znika bez śladu :-( 

To wina aplikacji ponieważ wysyła informacje o ustawionych w niej alarmach i przy okazji resetue te które nie były ustawione w aplikacji też tak mam

Czy da się zamienić w pliku res nazwę alipay na narzędzia oraz ikonę alipay na coś takiego:

MNVolkov_mod.png

Dzień dobry

czy ktoś wie od którego softu zmienił się czas wibracji alarmu obecnie to 10 sekund troche za krótko, poprzednio było chyba 20, ile trwają wibrację w alarmnie w modzie volkowa?

Pozdrawiam

Wiechu

Kombinujecie, wgrywacie jakieś cuda, "zpalszczacie" nie wiadomo po co (i przy okazji wgrywacie jakieś nowe bugi). Dla zainteresowanych podaję 100% działający zestaw oprogramowania (ostatni oficjalny FW działa źle, dlatego taka kombinacja):

1. Fonty z załącznika, to jest połączenie fontów PL z tego wątku z pełnym zestawem oryginalnych, czyli mamy polskie i chińskie (potrzebowałem, to zrobiłem dla siebie). Jak ktoś potrzebuje tylko polskie, to niech wgra to, co jest na początku tego wątku, bo moje wgrywają się baardzo długo.

2. Firmware 1.1.5.04 stąd :

https://amazfitwatchfaces.com/firmware

3. MiFit, który nie aktualizuje firmware, oraz nie zostanie nadpisany przez wersję z Google Play, stąd (wersja 4.0.7 Revolutions):

https://forum.xda-developers.com/android/software/mod-mifittcxexport-based-oficial-mifit-t3857636

Firmware i fonty wgrywamy przez Gadgetbridge.

To wszystko działa, MiFit aktualizuje A GPS, łączy się z chmurą Xiaomi, wgrywamy wszystko raz i zapominamy o sprawie, można normalnie używać zegarka!

Mili_chaohu_moje.ft

• Like 1

Dnia 5.09.2019 o 11:28, bembenek napisał:

Kombinujecie, wgrywacie jakieś cuda, "zpalszczacie" nie wiadomo po co (i przy okazji wgrywacie jakieś nowe bugi). Dla zainteresowanych podaję 100% działający zestaw oprogramowania (ostatni oficjalny FW działa źle, dlatego taka kombinacja):

Ciekawe jest to co piszesz, zwłaszcza o " zpalszczaniu " a później też mówisz że wszystko może być po polsku. Te nasze użyte mody też są po polsku i w 100% skuteczne. Ciekawi mnie czy Twój MiFit też dostarcza pogodę w języku polskim, coś mi się zdaje że w hiszpańskim.Tobie może nie zależy ale mnie owszem tak ! Po za tym np. mod Wołkowa daje możliwość korzystania z kalkulatora, kalendarza i latarki i to w pięciu językach: polskim angielskim włoskim hiszpańskim i francuskim, może Tobie nie zależy widocznie wolisz chiński, ale np. mnie tak !

Nie pisz więc z taką pogardą o innych jak sam niewiele masz do zaoferowania !

IMG_20190905_134419.jpg

IMG_20190905_134425.jpg

• Like 2

Kto chce, ten skorzysta i będzie miał spokój, kto nie chce, może "modować" i "zpalszczać", oraz wisieć na forach i szukać rozwiązania coraz to nowych problemów. A do zaoferowania mam tylko kompletny plik z fontami (wszystkimi), który zrobiłem na podstawie tego, co tu znalazłem. Nie ma obowiązku korzystania :)

Cześć. 

Mam problem z powiadomieniami o SMS na bipie. Messenger, połączenia, whats up, wszytko działa oprócz tych nieszczęsnych SMS. W aplikacji wszystko poodchaczane, aplikacja dodana do listy powiadomień. 

Wcześniej wszystko działało. Problem pojawił się po zmianie telefonu. 

2 godziny temu, Leszektrepczy napisał:

Cześć. 

Mam problem z powiadomieniami o SMS na bipie. Messenger, połączenia, whats up, wszytko działa oprócz tych nieszczęsnych SMS. W aplikacji wszystko poodchaczane, aplikacja dodana do listy powiadomień. 

Wcześniej wszystko działało. Problem pojawił się po zmianie telefonu. 

Już zrobione. Pomogła najnowsza wersja Mifit

Dnia 4.09.2019 o 10:35, Antoni Czaplicki napisał:

Czy może mi ktoś powiedzieć jak z edytować plik .res.latin oraz .fw który jest w przesłanym [email protected]walek75 modzie Wołkowa na amazfit bip

Nie wiem czy Cię to usatysfakcjonuje, ale można uzyskać dojście do ekranu dostępu do kalkulatora, kalendarza i latarki ( w spolszczonym modzie Wołkowa ) po przesunięciu w prawo tarczy zegarka nie poprzez ikonę Alipay.

Ja uzyskałem to w sposób następujący:

W aplikacji MiFit wszedłem kolejno Profil/Amazfit Bip/Ustawienia wyświetlacza zegarka, ikonę Alipay przesunąłem do samej góry powyżej tarczy,  i mimo że ukazał się komunikat o niemożności wykonania kliknąłem zapisz, dało to właśnie taki rezultat jak na załączonym filmiku wersji rosyjskiej a ikonę Alipay w aplikacji MiFit przesunąłem później do ukrytych elementów aby nie była w ogóle widoczna:

IMG_20190905_194919.jpg

Proszę napisz czy to Ci wystarczy i czy się udało ?

Czy ktoś może mi powiedzieć ile czasu trwa budzik w modzie Wolkowa? w nowej wersji z pierwszej strony 10 sekund to zdecydowanie za krótko, zrobiłem downgrade do wersji 0.1.0.86 i tutaj jest 21 sekund o wiele lepiej (czy łatwo zmienić ten czas w plikach res czy fw) myślę ze 30-40 sekund byłoby idealnie. wiem że mam bardzo starą wersje softu ale nie mam pojęcia od której czas budzika został ustawiony na 10 sekund :( no i zasypiam ;)

dodatkowo MIFIT mam wersje z xda 407brevolution jest okej ale... pewnie jak u większości nie ma powiadomienia o sms-sie :)

Dnia 5.09.2019 o 20:03, lisek1953 napisał:

Nie wiem czy Cię to usatysfakcjonuje, ale można uzyskać dojście do ekranu dostępu do kalkulatora, kalendarza i latarki ( w spolszczonym modzie Wołkowa ) po przesunięciu w prawo tarczy zegarka nie poprzez ikonę Alipay.

Wiem jak to robić i mam to ale chodzi mi o tam tą ikonę z samej ciekawości

Edited by mrosi
Czy edycja cytowanej zawartości sprawia ból...?

Dnia 3.09.2019 o 21:05, Antoni Czaplicki napisał:

Znalezione obrazy dla zapytania amazfit bip dnd  chodzi mi o to

•  

Może ten filmik Ci pomoże: 

Dnia 6.09.2019 o 08:13, lisek1953 napisał:

Może ten filmik Ci pomoże: 

To nie działa na wersję którą potrzebuje czyli 1.1.5.36

Edited by mrosi
Edycja cytowanej zawartości przekracza możliwości...?

Guest
This topic is now closed to further replies.