tomurbanowicz

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje

Recommended Posts

Gdzieś na tym forum czytałem o aplikacji która w wersji pro umożliwiała zmianę wszystkich wewnętrznych tarcz zegarka, czy ktoś mógłby mi pomóc i podpowiedzieć która to aplikacja i w jaki sposób to zrobić ?

@lisek1953 Zmiana wbudowanych tarcz, z tego co się orientuję, możliwa jest jedynie poprzez modyfikację plików res (część firmware'u odpowiedzialna za obrazki, napisy, tarcze itp - czyli po prostu za wygląd).

22 godziny temu, xtr1969 napisał:

Ta apka to Notify&Fitness for Amazfit PRO

Mam tę apkę w wersji 8.12.1 pro i nie bardzo sobie z nią radzę w tej kwestii udaje mi się wymienić zawsze tylko ostatnią tarczę a pozostałe są niewymienialne , umiałbyś coś poradzić czy sam może próbowałeś ?

Edited by lisek1953

Cześć, czy Wy też macie spore opóźnienia w powiadomieniach poprzez Amazfit Tools lub N&F?
Tylko w oryginalnym Mi Fit są w czasie rzeczywistym. A tak powiadomienie widzę na telefonie a zegarek wiruje dopiero po paru sekundach...
To normalne zachowanie tego ustrojstwa?

Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka

12 minut temu, haldrigar napisał:

To normalne zachowanie tego ustrojstwa? emoji6.png

Jak ustrojstwa, przecież sam napisałeś, że z MiFit nie ma opóźnień. Niestety z N&F bywają opóźnienia, nawet jak się ustawi bez opóźnień.

Witam, mam problem bo mój zegarek mi złe liczy kroki.. jestem z szwagrem na wakacjach i ma zegarek xaomi mi band 3 i dziś chodziliśmy razem po Grecji , on ma 14tys kroków a ja 6890.. i sprawdzaliśmy w pokoju on zrobił 10 kroków które mu zaliczyło a ja to samo i nie zaliczyło mi żadnego w czy moze być problem??

@Krisstow "mi złe liczy kroki" - złe kroki to coś jak "zły dotyk" ? ;)

A tak poważnie, to w zegarkach/opaskach od Xiaomi wprowadzono algorytm niwelujący "nabijanie" kroków (zaczyna zliczać po wykonaniu kilku kroków, aby była pewność, że zlicza spacer, a nie przypadkowe ruchy). Generalnie jest różnica w zliczaniu kroków, w przypadku, gdy zegarek/opaska jest noszona na prawej ręce (też wynika ze sposobu rozróżnienia ruchu ręką/wstrząsu ciała, wynikającego z chodu, od innych wstrząsów/ruchów nadgarstka).
Kiedyś robiłem takie porównanie wskazań krokomierzy używając 4 urządzeń: zegarków (Amazfit BIP i Suunto Startan Trainer) , telefonu (Huawei P10) i sensora Amazfit znajdującego się w smart butach Xiaomi. Wyniki trochę się różniły, ale wszystkie mieściły się w zakresie błędu pomiarowego (+/- 2%, co przy 10 tyś kroków jest liczbą 200 kroków).
Największą ilość kroków pokazała aplikacja Huawei Zdrowie w telefonie, następne w kolejności były buty, BIP i na końcu z najmniejsza ilością zliczonych kroków znajdował się zegarek Suunto.

Kiedyś porównywałem Amazfita BIP z chińskim zabawkowym sportowym zegarkiem (z GPS, pomiarem tętna i krokomierzem), pod koniec dnia chińska zabawka miała na liczniku prawie dwukrotnie więcej niż BIP (pewnie,tak na zachętę, by klient był z siebie zadowolony).
14 tyś kroków "po Grecji" w moim przypadku, 14 tyś kroków po Polsce (nie wiem czy kraj po którego terytorium się stąpa ma znaczenie) daje mniej więcej 11,5 km. Pytanie: czy tyle wychodziliście ?

Trochę informacji o sposobach liczenia kroków: http://web.cs.wpi.edu/~emmanuel/courses/cs528/F17/slides/lecture06b.pdf

Edited by walek75
Dodanie linku do Step Counting & Activity Recognition

Cześć, pytanie trochę innej treści. Wertuje wszystkie informacje i nie widzę..

Po pierwsze, czy używając Amazfit tools for bip muszę mieć Mi fit? Teoretycznie jak się wyloguje z minfit to wszystko działa..do momentu kiedy wyskoczy brak połączenia bluetooth.

Druga, ważniejsza sprawa, mi fit i amazfit tools drenują baterie. Co może być przyczyna? Obie działają cały czas, ale bateria leci..oczywiście też usługi Google Play strasznie obciążają tel..ale to pewnie powiadomienia. 

Możecie coś doradzić?

Dnia 17.08.2019 o 20:48, domin33 napisał:

Jeszcze jedna rzecz. Mianowicie non stop włącza mi się aktualizowanie GPS i nie kończy się ono powodzeniem? a wgrywałem plik GPS i pisało że został zainstalowany poprawnie.

Hej, mam dokładnie ten sam problem - wgrałem przez gadgetbridge najnowsze oprogramowanie w wersji PL (fw i res), weszły poprawnie. GPS niestety się nie wgrał i teraz za każdym razem przy użyciu zmodyfikowanego mifit 4.0.0 próbuje z niepowodzeniem wgrać GPS. Jest to dosyć irytujące...

Co ciekawe, sam GPS zegarku działa w porządku - rejestruje trasy bezbłędnie. 

Załączam wersję oprogramowania. Jest na to jakiś sposób?

Capture+_2019-08-21-19-17-13.png

Potrzebuję pomocy bo mi już ręce opadają :(

Instaluję wszystko w takiej kolejności jak poniżej poprzez GB:
1. Firmware PL FW-1.1.5.24 - PL-FW-1.1.5.24.fw
2. PL-FW-1.1.5.24-tomi.res 
3. Fonty PL (by Janusz) - POBIERZ
4. Font PL (by Januz) wersja big - POBIERZ

Wszystko spolszczone jak trzeba, natomiast nie pokazuje pogody. Pisze że dostępna będzie po połączeniu z aplikacją MiFit. Instaluję MrTomi-4.0.0-PL.apk bazowany na miusiu MiFit z PL FW dla Amazfit BIP - POBIERZ, łączę amazfita również w tej aplikacji. Po chwili robi jakieś aktualizacje. Ukazuje się z powrotem angielska wersja bez polskich znaków. Pobierałem również wersję  MrTomi-3.5.9-PL.apk ale taki sam skutek.

Podpowiedzcie mi w jaki sposób korzystacie jednocześnie z aplikacji GB i Mifit?
Chciałbym mieć po prostu polskie menu z polską czcionką wraz z pogodą.

edit: z tego co się doszukałem to zapewne będę musiał zainstalować mifit bez firmware. Teraz pytanie czy ktoś może wrzucić ten plik mifit_3.6.0_signed.apk na jakiś przyjemniejszy serwer niż uploadfiles.io

Edited by znow

Przepraszam za gapiostwo :(

Zmylila mnie nazwa pliku. Dzięki działa wszystko jak trzeba.

Wysłane z mojego H8266 przy użyciu Tapatalka

Pytanie nie w kwestii oprogramowania: Już kolejny raz miałem taki przypadek, że gdy mam ustawioną auto pauzę w zegarku i gdy ta pauza trwa dość długo ostatnio jakieś 20 min to zegarek zawiesza się i nie można wznowić ( u mnie jazdy rowerem) w końcu po próbach uruchomienia zegarek restartuje się i nie zapisuje przebytego dystansu Czy ktoś tak miał, zna przyczynę?

d7ejkej: to może być ten sam problem, co wieszanie się podczas treningu (patrz osobny temat). Ci, którzy używają zegarka, mają ten problem (co najmniej z najnowszym FW), natomiast ci, którzy za bardzo nie używają, tylko "modują" i "zpalszczają", mogli niczego nie zauważyć :)

• Like 1

d7ejkej: to może być ten sam problem, co wieszanie się podczas treningu (patrz osobny temat). Ci, którzy używają zegarka, mają ten problem (co najmniej z najnowszym FW), natomiast ci, którzy za bardzo nie używają, tylko "modują" i "zpalszczają", mogli niczego nie zauważyć

Ewidentnie coś spierdzielili w ostatnich s/w mi nawet MiFit zaczął kuleć i zawieszać chwilami. Niestety ja nie mogę pobawić się wersjami aplikacji i firmware, to jeden z minusów iPhone

Witaj w klubie ale płakać nie ma o co.
Przynajmniej mniej możemy sobie zepsuć.
Czy żałuję? Bynajmniej.

Hej, mam szybkie pytanko, czy używając wersji MrTomi można używać apki Amazfit Bip & Cor WatchFaces ?? Niedługo przyjdzie do mnie zegarek i się zastanawiam, czy wgrać tylko polską czcionkę i resztę zostawić, czy zmieniać wszystko na PL.  

Dnia 14.08.2019 o 09:55, walek75 napisał:

@:Darecki Faktycznie literówka ;). Poprawiona wersja pliku z zasobami jest dołączona do tego wpisu. Przy okazji, jeżeli pojawia Ci się komunikat o konieczności aktualizacjo AGPS, to nie jest dobrze. Oznacza to, że MiFit nie aktualizuje Ci "dopalaczy" GPS, a bez tego złapania FIXa może zamiast kilkunastu sekund trwać kilka minut.

@lisek1953 Nie czepiasz się, po prostu masz 100% rację. Zwaliłem ostatni plik z zasobami. Do tego wpisu dołączam poprawioną wersję (usunięta literówka i przywrócony wpis "ustawień fabrycznych").

Mili_chaohu_pl.res.latin 450 kB · 21 downloads

Czy ktoś zauważył samoresetowanie budzika w tym modzie? Tzn ustawiam budzik na zegarku. Pojawia mi się ustawiony alarm godzina/ zaznaczony suwak i ikonka dzwoneczka. nietety po pewnym czasie wszystko znika bez śladu :-( 

Miałem taki błąd w którejś wersji firmware, nie w modzie, ustawiony budzik "znikał", oraz nie działała "drzemka" 10min (nic się nie działo po 10 minutach). Nie pamiętam czy te dwa błędy były w jednej wersji FW, czy w różnych, ale były, jeśli na tym jest oparty ten mod, to może mieć te same błędy. Plus błędy, dodane przez "modera". Ja bym się trzymał z daleka od "modów", to w stanie fabrycznym nie za bardzo działa i ma kupę błędów, a co dopiero poprzerabiane przez jakiegoś amatorskiego "hackera"...

14 godzin temu, avira napisał:

@grzegorzkx4 Jasne, czemu by nie.

Dzięki :) Jeszcze jedno, muszę zainstalować ori MiFita aby się zaktualizował zegarek do najnowszej wersji, potem już mogę ori wywalić, wgrać PL wersje i zainstalować z modowaną  MrTomi ? Po za tym nie powinno być na odwrót niż w poradniku, że najpierw .fw, a później .res ?? 

Edited by grzegorzkx4

Najlepiej tak będzie, wgraj wszystko aktualne i oryginalne i potem wywal oryginał i zainstaluj modyfikowanego MiFita od MrTomi. Ja wgrywałem kolejnością fw(po wgraniu fw następuje restart) > res -> czcionki.

• Like 1

Oki, to jutro będę się bawił, jednak znowu mam pytanie, jak się wchodzi w kompas później przesunie na NL, EL, Altitude, Pressure to pokazuje tylko ciśnienie o co w tym chodzi ?? Myślałem, że problem z widocznością to będzie tylko w dzień, a tu w dzień wszystko widać, a w nocy prawie nic :D Może, że nie dowidzę hehe

Poza tym, nawet jak wezmę spacer to nie widzę różnicy wysokości... tylko jak się ustawi biegi... no to akurat jest słabe... :(

Edited by grzegorzkx4

Witam. Dawno już nie miałem do czynienia z Amazfit BIP. Muszę "spolszczyć" zegarek, który ma obecnie zainstalowany firmware V1.1.5.56

Jest gdzieś do pobrania spolszczony ten FW, bo w pierwszym poście są tylko starsze wersje.

Kilka stron do tyłu jest link do moda od Volkowa czy jakoś tak. Ja na twoim miejscu wgrał bym ten z pierwszej strony.

@grzegorzkx4 NL, EL, Altitude czyli współrzędne i wysokość związane są z GPS. Jak jesteś w budynku to raczej Ci się to nie wyświetli bo w budynku nie złapiesz fixa GPS.

Edited by avira
  • Like 1

Witam używam Mitfit od Mr.Tomi 4.0.0 oraz starsze ver, zauważyłem że po jakimś czasie mimo ustawionych w opcjach “podnieś nadgarstek aby zobaczyć informacje"
oraz"przypomnieniu o rozłączeniu" działa przez chwilę a po jakimś czasie już nie, dodam że jest połączenie bo wszelkie inne powiad. działają sms itp!również kulawo z pokazywaniem pogody działa przez chwile, później muszę znowu zmieniać miasto na inne żeby się wyświetiła temp. oraz "ikonka"
Będę wdzięczny za pomoc, pozdrawiam! 

Dzień dobry wszystkim,
uruchamiając w MiFit trening np. rower na Bipie nie wyświetla się ekran aktywności co miało miejsce w opasce Mi Band 4 i 3 czy tak ma być ?
poza tym w tym zestawieniu barometr nie rejestruje ciśnienia ( chodzi mi o przewyższenia). Odpalając trening z Bipa ekran aktywności jest i barometr też.

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Tak czytam poprzednie komentarze i wychodzi na to, że jeszcze po aktualizacji do PL wersji potrzebna MrTomi bez FW ?? 

Da się jakimś cudem w ori MiFit ustawić aby było widać kto dzwoni ? Bo modowany 4.0 odpada bo strasznie wariuje.

Edited by grzegorzkx4

Guest
This topic is now closed to further replies.