tomurbanowicz

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje

Recommended Posts

4 godziny temu, drabollo napisał:

Ja to robilem sposobem uzytkownika walek75   i u mnie dziala pieknie

I to jest właśnie mój sposób a nie @walek75, w którym miejscu pisze o instalacji MiFit MrTomi-3.5.9-PL2.apk ?

Wczoraj opisałem ten sposób jednemu z użytkowników ( na priv), a dzisiaj dziwnym sposobem jest na forum.

Dnia 22.05.2019 o 10:12, walek75 napisał:

@ryba94Z moich obserwacji firmware do GPS w wersji 18344 zdecydowania lepiej się zachowuje. zobacz ten wątek:

Generalnie aby mieć tęwersję firmware'u w zegarku trzeba trochę pokombinować.Ja robię to tak:

1. instaluję wersję beta 3.5.5.4  i ona wczytuje starą wersję firmwere, res i gps w wersji 18344
2. z pierwszego posta w ty,m wątku modyfikowany MiFit MrTomi-3.5.9-PL2.apk (on wczytuje modowany firmware i res)
3. za pomocą Amazfit Notify wczytuję firmware PL 1.1.5.24 i res do niego (też sa na pierwszym poście w tym wątku).

Po tych operacjach mam najnowsze oprogramowanie w zegarku i wszystko działa super.
MiFita w wersji 4.0 nie używam na razie, bo nie podchodzi mi jego nowy look & fill , ale po zainstalowaniu na 100% zrobi downgrade firmware'u do GPS i problemy znowu się pojawią.

To widze ze musze zacytowac caly post z ktorego korzystalem bo mi ktos nie wierzy .  Data postu to 22.05.2019   wiec ponad 2 miesiace temu . 

Edited by drabollo

@konstantyno110 Wszystkie uprawnienia nadałem. Powiadomienia o SMSach działają ale Mi Fit jak gdyby musi być na liście otwartych aplikacji. Bo jak zamknę Mi Fita to on się uruchamia w tle i wszystko działa ale nie ma tych nieszczęsnych smsów, i to na tej wersji 3.5.9 MrTomi, bo na innych działa.

Nie wiem jaki masz telefon. Ja używam Xiaomi i zawsze MiFit ma dodane do autostartu i założoną kłódkę.

@drabollo & @maciek04 Panowie, dajcie sobie spokój ;)
Historia zna różne przypadki, np. Aleksander Popov ( Александр Степанович Попов ) wynalazł zespół nadawczo-odbiorczy Guglielmo Marconiego i obu uznaje się za twórców radia, pomimo faktu, że Nikola Tesla zrobił to wcześniej (w pewnym uproszczeniu).
Wniosek z tego taki, że nie ma co toczyć płomiennych dyskusji na mało istotne zagadnienia...

• Like 3

@maciek04 Ja również Xiaomi, mam kłódkę, oszczędzanie baterii bez ograniczeń, wszystkie uprawnienia i autostart ale mimo wszystko  na tej wersji niestety coś nie trybi. No ale przyzwyczaję się.

Ma ktoś może Mi fit bez firmware? Chcę testować mod, ale każdy Mi fit wrzuca mi na nowo nowy firmware.
Były kiedyś na pierwszej stronie ale już nie widzę.
Może ktoś podać? Wersja nie ma znaczenia.

Wyższa wersja GPS jest chyba bardziej dokładna. Porównywałem z Ednomodno i ja razie dobrze to wygląda. Jutro grubszy test bo dzisiaj aby teraz to był kilometr. 592dc3ad2e6bfc1b2c208207579ba0b7.jpg

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Ktoś ma taki problem, że budzik za szybko się wyłącza? Bo nie wiem czy to wina tej wersji czy ogólnie. Zegarek wibruje jakieś 6 sekund i się wyłącza, dziś mnie w ogóle nie obudził.

Edited by avira

@aviraNiestety ten typ tak ma. Budzik wibruje 10 sekund i w przypadku braku reakcji (typu drzemka) kończy swojej działanie i wchodzi w tryb drzemki (po 10 minutach znowu 10 sek. wibruje itd).
Jak mawiają "fachowcy": to nie jest wada, tylko cecha ;)
Swoją drogą jak długo budzik powinien wibrować ?

Edited by walek75
  • Like 1

Tak długo aż nie obudzi

Macie sposób na znikająca pogodę teraz? Lokalizacja na auto jak i manualnie bez różnicy. Aplikacja mi fit ma wszystkie zezwolenia może pracować w tle, nie jest optymalizowana. Niby nic ale trochę irytuje d9d0b5021a9c570e8c35e80415044bb4.jpg

11 godzin temu, konstantyno110 napisał:

Tak długo aż nie obudzi emoji3.png

Macie sposób na znikająca pogodę teraz? Lokalizacja na auto jak i manualnie bez różnicy. Aplikacja mi fit ma wszystkie zezwolenia może pracować w tle, nie jest optymalizowana. Niby nic ale trochę irytuje emoji12.png

Zarządzanie energią czasem nie ubija mifit?

Jak poczytasz trochę forum to wiele osób miało ten problem już od dawna. Ja również go mam. Ludzie pisali że jest to problem mifita i tego skąd bierze dane pogodowe. U mnie częściej jest niż nie ma ale jak stracę połączenie to potem pojawia się po kilku godzinach. Podobno np. w notify fitness ten problem nie występuje.  I jeszcze apropos budzika to dzwoni on dłużej w płatnej aplikacji Tools & Amazfit i można wybrać ilość powtórzeń. Informuję jakby ktoś był ciekawy.

Edited by avira

Witam. 

Skąd mogę pobrać przetłumaczone 

.fw i .res aby zmienić język na polski. 

Po kliknięciu linku z pierwszej strony POBIERZ przenosi mnie cały czas na pierwszą stronę tematu. 

Pozdrawiam 

1 godzinę temu, Dawid07 napisał:

Witam. 

Skąd mogę pobrać przetłumaczone 

.fw i .res aby zmienić język na polski. 

Po kliknięciu linku z pierwszej strony POBIERZ przenosi mnie cały czas na pierwszą stronę tematu. 

Pozdrawiam 

Bo się klika  przy konkretnym pliku.

Screenshot_2019-06-29-13-24-33-654_com.android.browser.jpg

Wiecie jak wyłączyć Amazfit Bip? Jadę na wycieczkę i nie chcę go zabierać ze sobą, a nie wiem jak się go wyłącza. 
Settings - Turn Off?

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

Witam. Od wczoraj nie dostawałem żadnych powiadomień na zegarku Amazfit Bip. Dziś postanowiłem rozlaczyc się w aplikacji MiFit.. Gdy to zrobiłem, mam dokładnie to co na zdjęciu. Nie mogę nic zrobić. Ma ktoś jakieś rady jak z tego wyjść i żeby wszystko wróciło do normy? 

IMG_20190702_155329.jpg

Restart telefonu, a potem parowanie z zegarkiem bisko obok telefonu. Powinien zalapac.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

No właśnie nie pomaga. A jeśli na zegarku jest tylko ten obrazek to się połączy z telefonem? Próbuje go wyszukać przez MiFit, albo Gadgetbridge i nic... Dziwne. Może ktoś coś jeszcze poradzi? 

Ma ktoś jakąś sprawdzoną folię na bipa? taka żeby nie odchodziła po rogach. Wolałbym, żeby była mniejsza niż żeby zachodziła na rogi i odklejała się tam.

Dokładnie taka. Były małe pęcherzyki ale po 24 godzinach same zniknęły. Dużo zależy od precyzji montażu. Ja już kilkanaście folii i szkieł zwykłych i UV nakładałem. Chociaż tutaj montaż dziwny 1 zmarnowałem bo źle się do tego zadałem de0743917f41d940636dd2f11317df5d.jpg

• Thanks 1

14 godzin temu, konstantyno110 napisał:

Polecam 3MK z początku trochę odchodziła ale po 24 godzinach się ułożyła 9b51a8aca4e19cdb3c90ff0aef903b15.jpg

Fajna tarcza. Dwa pytania:

1 Skąd masz?

2 Czy drenuje baterię?

Ma ktoś jakąś sprawdzoną folię na bipa? taka żeby nie odchodziła po rogach. Wolałbym, żeby była mniejsza niż żeby zachodziła na rogi i odklejała się tam.
Kupowałem na Ali za grosze... taka jak piszesz... mniejsza, ale za to bardzo gruba, elastyczna jak z gumy i dobrze chroni przed uszkodzeniami...3e02b17d32fd6b73b2679be286841bf2.jpg

Wysłane w biegu...

Dnia 2.07.2019 o 22:59, konstantyno110 napisał:

Polecam 3MK z początku trochę odchodziła ale po 24 godzinach się ułożyła cb6cb105838d73647d60f737023760e4.jpg0a5903e01005af7051f71d168120e0a2.jpg9b51a8aca4e19cdb3c90ff0aef903b15.jpg

A ja nie polecam folii 3MK, ani na ten zegarek (aktualnie używam) ani na telefony. Szczególnie kiepsko spisują się o tej porze roku. W upały te folie po prostu zaczynają na wyświetlaczach pływać.

• Like 1

@KrisKW

Masz rację 3mk to porażka ,miałem 4 sztuki i zaczęły pływać przy większej temperaturze, też się odklejały przy zacheczeniu zegarkiem np. o kieszeń spodni..,szkoda że nie ma nic sensownego na ten model.

• Like 1

Dnia 2.07.2019 o 22:53, avira napisał:

7,64 zł 28%OFF | 10 sztuk/partia miękkie Ultra cienkie Anti-explosion HD folia TPU dla oryginalny Xiaomi Huami Amazfit Youth ochraniacz ekranu inteligentny zegarek sportowy 

https://s.click.aliexpress.com/e/3fUdKhw

Używam tej. 10szt za 7 zeta a robi robotę. "Okleiłem" wszystkich posiadaczy BIPa w pracy i w rodzinie :)

Edited by Łewap
  • Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.