tomurbanowicz

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje

Recommended Posts

Na iOS nie da się w prosty sposób zainstalować nieoryginalny. Nawet wymuszenie, żeby z automatu nie instalowało nowszej wersji oryginału jest trudne. Można ale z Jailbreak-iem. iOs to podobno dobry, ale niestety bardzo ograniczony system.
Dwa ostatnie słowa mówią dokładnie dla jakich osób on jest (żart androidowców) a tak poważnie, niestety to jest cały ból tego systemu, albo mam iOS i nic poza tym, albo andka i więcej możliwości. O bezpieczeństwie tych systemów się nie wypowiadam, bo to całkiem inna bajka.

11 minut temu, Gravis napisał:

Zostały polskie fonty i jakoś tak musi być

Bo to jest jedyna opcja którą warto modyfikować, reszta to sztuka dla sztuki. Najnowsze wersje MiFita potrafią same pobrać fw, jak pojawi się nowsze i zainstalować. Nawet androidowe.

7 minut temu, dan-tom napisał:

O bezpieczeństwie tych systemów się nie wypowiadam, bo to całkiem inna bajka.

I stopniu inwigilacji,  w iOs nie zrobisz niczego bez zgody i powiadomienia Apple. A bezpieczeństwo, stabilność itd, to rzeczywiście trudne do oceny bajki. 

ma ktoś problem z  baterią ostatnio? od zeszłego tygodnia (bodajże po aktualizacji agps) zauważyłem dość duże zużycie baterii, w dobę poszło mi ponad 10%, pierwszy raz zegarek mi zdechł, pamiętam, że dzień wcześniej miałem ponad 10%, rano patrzę 6% (nie było powiadomienia coby naładować przy 10%), przed południem miałem 2% i zdechł po godzinie... 3 dni temu naładowałem i już mi zeszło 22%

U mnie wszystko ok, ponad 3 tygodnie temu naładowana bateria i jeszcze zostało mi 18%. Ale zegarek służy mi tylko do powiadomień i czasami jako budzik. Także moje użytkowanie może nie być miarodajne za bardzo.

Edit.@maniel naładuj do pełna zegarek, odinstaluj MiFit (wywal też dane z katalogu Android/data w pamięci wewnętrznej) i zainstaluj ponownie MiFit, czasami coś takiego pomoże pomóc.

Bo sam miałem ostatnio problem z czytnikiem tętna, bo cały dzień (tak mi się wydaje) był włączony, i wystarczyło włączyć i wyłączyć zegarek, i wymusić zamknięcie MiFit.

by Tapatalk

@tomurbanowicz

Chciałbym spolszczyć swojego bipa. Czytam ten wątek i przyznaję się że zaczynam się gubić. Czy wystarczy pobrać zmodyfikowanego MiFit i on mi załatwi całą sprawę? Jak byś znalazł chwilę to pomóż troszeczkę proszę.

Dnia 20.06.2019 o 06:33, maciek04 napisał:

@tomurbanowicz

Chciałbym spolszczyć swojego bipa. Czytam ten wątek i przyznaję się że zaczynam się gubić. Czy wystarczy pobrać zmodyfikowanego MiFit i on mi załatwi całą sprawę? Jak byś znalazł chwilę to pomóż troszeczkę proszę.

Jeśli wygrasz język polski to nowy Mi Fit podmieni ci go na angielski. Szkoda zachodu.

Co to może być że nie mogę wgrać gps? Wszystkie inne 5.24 weszły, a gps wgrywa się do końca i błąd. Po sparowaniu z MrTomi 4, aplikacja również chciała zaktualizować GPSa, i też niepowodzenie :(

Generalnie modMiFit cały czas próbuje aktualizować tego GPSa :(

Edited by lakusz

W poniedziałek przyjdzie do mnie amazfit bip i przeglądam temat. Po co wgrywać gps. Na pierwszej stronie pisze o 2 plikach fw i res Mógłby ktoś podpowiedzieć?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

1 godzinę temu, lakusz napisał:

Co to może być że nie mogę wgrać gps? Wszystkie inne 5.24 weszły, a gps wgrywa się do końca i błąd. Po sparowaniu z MrTomi 4, aplikacja również chciała zaktualizować GPSa, i też niepowodzenie 

Tak jak kolega pisze. Wszystkie pliki weszły tylko ten gps nie chce się zaktualizować. Może ktoś wie o co chodzi.

Ogólnie tyle osób to robi ktoś by może się poświęcił i nagrał proces i wrzucił na YT myślę że byłoby to pomocne

Dobra to aby mi ktoś powie czy kolejność będzie dobra. 
Tak jak mówiłem sprzęt przyjdzie w poniedziałek. Więce nie wiem jakie będzie FW, więc:
1. Łącze BIP z oficjalną apką MI FIT i robię update (gdyby nie było)
2. Rozłączam parę i usuwam MI FIT.
3. Instaluje GadgetBridge łącze z BIP 
4. Wrzucam przez GB
    a. Firmware PL FW-1.1.5.24 
    b. PL-FW-1.1.5.24-tomi.res 
    c. FW-1.1.5.24.gps
    d. Fonty PL (by Janusz) albo Font PL (by Januz) wersja big (TRZEBA WRZUCAĆ  czy są już zawarte w "Firmware PL FW-1.1.5.24 " ?)
5. Rozłączam parę z GB
6. Instaluje MrTomi-4.0.0-PL.apk bazowany na miusiu MiFit z PL FW dla Amazfit BIP
7. Łączę i cieszę się :D

PYTANIA:
A. Czy te wersje powodują problemu z GPS czy zostało to już wyeliminowane? (Bo jeżeli mają być problemu z GPS to wolę zostać czy oryginalnej wersji menu angielskie mi nie przeszkadza)
B. Później już mogę pobierać dowolne tarcze w formacie .bin i wrzucać przez AmazfitBipTools?

To chyba na tyle z pytań. W aktualnej Mi Band 2 wystarczyło aby podmienić 2 pliki w GB tutaj więcej opcji:P

Dzięki wszystkim za cierpliwość i wyrozumiałość :):D

Edited by konstantyno110

No dobra kolejność może być inna chociaż w tematach przewijało się najpierw FW później res. Pytanie czy na najnowszych wersjach są problemu z GPS czy działa on dobrze aby w oryginale?

Z tego co zrozumiałem to ani w oryginale, ani w modzie nie jest dobrze. Dlatego trzeba wgrać ten plik. Ale nie wchodzi i du... zbita. Może ktoś nam pomoże z racji tego że po ostatnich promocjach trochę ludzi kupiło tego Bipa.

A to ja znowu zrozumiałem że w oryginale GPS działa ok. Problemy się zaczynając jak się wrzuca moda. Aj żebym wiedział że tyle komplikacji to bym chyba zamówił Mi Banda 4.

Ja nie widzę powodu aby w ogóle ryzykować uceglenie i wyrywać polski firmware. Poza czcionką. Dwa lata temu był tylko chiński i ludzie normalnie używali.

Co do kolejności. FW wgrywa się pierwszy, kiedy wgrywa się inna wersję niż obecna w zegarku. Res to zasoby graficzne i nie powinny byc inne niż wersja FW. 

GPS i fontów nie ma w firmware bo to inny obszar pamięci.

Żaden mod nie naprawi problemu z GPS. Proponuję wgrać niższą wersję firmware i próbować aktualizować przy pomocy sklepowej wersji MiFit.

2 godziny temu, avira napisał:

@Pan Arek Czy mogę wrzucić sobie tylko polskie fonty, żeby nie mieć tych pytajniczków a resztę zostawić fabryczną?

Jak najbardziej. Bardzo się dziwię że fabrycznie nie ma znaków międzynarodowych w końcu to unicode.

• Thanks 1

Pojawiła się wersja 3.0 modu MNVolkov. oprócz kalkulatora i kalendarza, dodane została możliwość edycji alarmów z poziomu zegarka.
Na szybko spolonizowałem zasoby (zamieniając język Hiszpański - który pojawia się jako domyślny, na prawie polski).
Do tego posta dołączam modowany firmware w wersji 1.1.5.36, pogrubione czcionki i plik z częściowo przetłumaczonymi zasobami (do poprawy są obrazki z podpisami w menu i pare drobnych rzeczy).

Kolejność wczytywania: 1. firmware, 2. pliki zasobów, 3 - czcionki. Wszystkie 3 pliki muszą być wgrane.

alipay_menu.thumb.jpg.98c739d33b3d78713245178edb6052fb.jpgkalkulator.thumb.jpg.385daeb6de5cf4485feb02a178bd767f.jpgkalendarz.thumb.jpg.7618e1426b44c450cdc247f804b49dc7.jpgbudzik_01.thumb.jpg.b5cef6e5f756eca356ea51be136e8d01.jpgbudzik_02.thumb.jpg.6b5f90a0770136c7985f15df50ded0de.jpgfirmware_mod.zip

• Like 7
  • Thanks 1

Ja wgrałem język polski i do tego zmodowany MiFit 4.0. Wszystko było by cacy jak dało by się wgrać plik z lepszym GPS, ale się nie da. 

15 godzin temu, walek75 napisał:

Pojawiła się wersja 3.0 modu MNVolkov. oprócz kalkulatora i kalendarza, dodane została możliwość edycji alarmów z poziomu zegarka.
Na szybko spolonizowałem zasoby (zamieniając język Hiszpański - który pojawia się jako domyślny, na prawie polski).
Do tego posta dołączam modowany firmware w wersji 1.1.5.36, pogrubione czcionki i plik z częściowo przetłumaczonymi zasobami (do poprawy są obrazki z podpisami w menu i pare drobnych rzeczy).

Kolejność wczytywania: 1. firmware, 2. pliki zasobów, 3 - czcionki. Wszystkie 3 pliki muszą być wgrane.

alipay_menu.thumb.jpg.98c739d33b3d78713245178edb6052fb.jpgkalkulator.thumb.jpg.385daeb6de5cf4485feb02a178bd767f.jpgkalendarz.thumb.jpg.7618e1426b44c450cdc247f804b49dc7.jpgbudzik_01.thumb.jpg.b5cef6e5f756eca356ea51be136e8d01.jpgbudzik_02.thumb.jpg.6b5f90a0770136c7985f15df50ded0de.jpg firmware_mod.zip 431 kB · 9 downloads

Super że próbujesz spolsczyć tego moda. Czekam na Twoją pełną wersję spolszczenia i z poprawionymi grafikami. Puki co nie wgrywam. Poczekam na finalną wersję 

@Zulwiczek1983

Zachęcam do instalacji i feedbacku co poprawić, oraz czekam na sugestie dotyczące innego tłumaczenia, itp.

Stan pakietu jest taki, że nadaje się do codziennego używania.

@walek75 jaką wersję GPS posiada ta modyfikacja? Który MiFit używasz? Możesz dodać inne zdjęcia z menu Bipa?

@tomurbanowicz czy któraś z twoich modyfikacji MiFit zawiera GPS w wersji 18344?

Edited by maciek04

@maciek04 w modzie nie ma firmware'u do GPS. Ja osobiście mam wersję 18344.

Zainstalowałem w następujący sposób:

1. Instalacja bety z gps 18344
2. Aktualizaja za pomocą N&F firmware, res i czcionek
3. Używam zmidowanej wersji MiFit 3.6.0 (

"czwórka" mi nie odpowiada), w której jest pusty plik firmware.json (dokładnie jego zawsrtość to {} ), więc nie występuje problem downgrade'u oprogramowania GPS przez MiFit.

Edited by walek75
poprawka nr wersji

Czy o tą wersję MiFit chodzi? Bo piszesz że masz 3.9 a ta jest 3.5.9.

IMG_20190624_132101.jpg

Edited by maciek04

Witam czy można zamienić wersje oprogramowania na starszą ? Aktualnie posiadam z końcówką 36 a w dziale jest z 24 . Pytam bo nie chce uszkodzić opaski 

Można. Ale zawsze jest jakaś opcja że coś pójdzie nie tak. Ja od kilku dni różne wersje testuje i wszystko się udaje.

1 godzinę temu, walek75 napisał:

Wersja 3.6 (dokładnie 3.6.0), już poprawiłem poprzedni post. Dyslrktycznie cyfrę odwróciłem do góry nogami :)

Na pierwszej stronie tego tematu nie ma takiej wersji. Skąd ją pobrać?

Guest
This topic is now closed to further replies.