tomurbanowicz

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje

Recommended Posts

Ma ktoś może oryginalny plik res ang V1.1.5.24 żeby napisy się nie rozjechały?

Może też być oryginalny 1.1.5.16. fw i res.

Edited by blaze85

@tomurbanowicz Mówisz i masz - w załączniku skompilowana wersja wprost z repo (ostatnie zmiany z 4 maja 2019r.).

WatchFace.zip

dodatkowo sprawdź rosyjską wersję "Magic" AmazfitBipToolZ_Magick.zip

Mi niestety nie chce MiFit pobrać wersji nowszej niż 1.1.15.24, więc nie mam pliku z zasobami, by sprawdzić, czy nowe wersje AmazfitBip tools działają.

• Like 2

5 minut temu, walek75 napisał:

Mówisz i masz - w załączniku skompilowana wersja wprost z repo (ostatnie zmiany z 4 maja 2019r.).

Poszło, dzięki :)

• Like 1

38 minut temu, walek75 napisał:

@tomurbanowicz Mówisz i masz - w załączniku skompilowana wersja wprost z repo (ostatnie zmiany z 4 maja 2019r.).

WatchFace.zip

dodatkowo sprawdź rosyjską wersję "Magic" AmazfitBipToolZ_Magick.zip

Mi niestety nie chce MiFit pobrać wersji nowszej niż 1.1.15.24, więc nie mam pliku z zasobami, by sprawdzić, czy nowe wersje AmazfitBip tools działają.

Rosyjska "Magic" nie działa. Wywala błędy palet kolorów (a wychodzi na to że po prostu źle przeskakuje po plikach.

Ta pierwsza za to dała radę.

30 minut temu, tomurbanowicz napisał:

Zaktualizowany pierwszy post:

• MrTomi-4.0.0-PL
  • FW-1.1.5.24-PL.fw
  • FW-1.1.5.24-PL.res
  • FW-1.1.5.24.gps

zainstalowałem i oprócz przesuniętego tekstu pod ikonkami to brak większości tłumaczeń, coś pomieszałem?

2 minuty temu, maniel napisał:

zainstalowałem i oprócz przesuniętego tekstu pod ikonkami to brak większości tłumaczeń, coś pomieszałem?

Pewnie masz chińską wersję, albo wrzuć jeszcze raz FW przez najnowszy GB.

Edited by tomurbanowicz

2 minuty temu, maniel napisał:

Zerknij czy wszystkie pliki się zaktualizowały

Mnie jak na razie nie chce parować z gadgertbridgem a RES nie chce się wgrać (przez Notify & cośtam) co może być powodem u Ciebie

1 minutę temu, tomurbanowicz napisał:

Pewnie masz chińską wersję.

Miałem od prawie roku polskie tłumaczenie z tego wątku, także nie wiem jak się mogło zmienić na chińskie:)

Mnie mifit wgrał. Także miałem wszystko po angielsku i przesunięte w lewo. Dograłem to co potrzeba (fw i res) i jest ok.

Dzieki Śliczne za aktualizacje

czy ten plik FW-1.1.5.24.gps ,  trzeba dogrywać? czy on aktualizuje gps do najnowszej wersji?

no ja podobnie, mifit jakby inny soft wgrał, ciągnąłem oddzielnie i przez gadgetbridge wgrałem, teraz jest spoko

W wersji 4.0.0 jakoś namieszali, że nie wrzuca softu zaszytego, tylko ciągnie z serwera, mimo, że w MrTomi-4.0.0 zaszyłem już przerobiony najnowszy soft.

A propos GPS - ja sobie wrzuciłem tak, jak wrzuca się FW, czy RES.

Edited by tomurbanowicz

4 minuty temu, tomurbanowicz napisał:

W wersji 4.0.0 jakoś namieszali, że nie wrzuca softu zaszytego, tylko ciągnie z serwera, mimo, że w MrTomi-4.0.0 zaszyłem już przerobiony najnowszy soft.

Na szczęście już nie aktualizuje w kółko. A aktualizacje 'OTA only' już się zdarzały (gdzieś na wiki gadgetbridge jest info)

Zobaczymy co dalej z tego wyjdzie ale jak na razie nic nie wymusza

GPS też instalowałem przez GB - w Twoich wersjach 3.5. cośtam miałem gps update loop więc wracałem do wcześniejszych wersji

1 godzinę temu, tomurbanowicz napisał:

Zaktualizowany pierwszy post:

• MrTomi-4.0.0-PL
  • FW-1.1.5.24-PL.fw
  • FW-1.1.5.24-PL.res
  • FW-1.1.5.24.gps

Jak zwykle wszystko super działa. Dziękuję.

Jest jedna rzecz, która mi się nie podoba - powiadomienia SMS. Nadawca jest w wiadomości, a nie nagłówku jak wcześniej. Jako, że średnio korzystam z MiFit - praktycznie tam nie zaglądam - to pewnie wrzucę poprzednią wersję.

O widzisz. potwierdzam. Do chrzanu. I tak się przymierzam do zakupu któreś z apek. Z funkcji fit praktycznie nie będę korzystał. Gadgetbridge jest jeszcze niedopracowany i ma nieprzyjemne GUI. Mi Fit to samo. N&F jest całkiem ładne. Tego najpopularniejszego płatnego nie testowałem ale ma miliardy opcji i to już do sporego dlubania się wydaje zabawa.

Ja się trzymam MiFit, bo u mnie pogoda się sprawdza jak w żadnej innej apce. 

Edited by tomurbanowicz

Czy te kolejne wersje firmware wnosza cos w temacie firmware gps czy caly czas15xxxx zamiast 18xxx?

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Ja mam problem z notiffy taki że zegarek pokazuje innąodległość i kalorie od aplikacji. Ktoś wie czemu tak jest?

U mnie każda próba aktualizacji GPS, kończy się błędem.

2 minuty temu, xiar napisał:
1 godzinę temu, tomurbanowicz napisał:

U mnie każda próba aktualizacji GPS, kończy się błędem.

Podobnie u mnie, nie ważne czy wrzucam przez GB czy przez mi fit 

Jakby ktoś znalazł rozwiązanie jak to naprawić to proszę o łopatologiczne wyjaśnienie :) 

Nie ukrywam że działa mi to na nerwy :) 

Na pierwszej stronie stronie jest napisane, aby przed wrzucanie FW zainstalować oryginalna apke MiFit i poczekać aż wszystko poukłada w zegarku.

Wszystko ładnie pięknie tylko nie mogę wgrać tarczy na najnowszym modzie.

Na pierwszej stronie stronie jest napisane, aby przed wrzucanie FW zainstalować oryginalna apke MiFit i poczekać aż wszystko poukłada w zegarku.
Oryginalny MiFit był wgrany.

2 godziny temu, wist7 napisał:

U mnie też nie działa strona z tarczami w MiFit. I co dziwniejsze , po powrocie do wersji 3.5.9 również nie działa. Może to tylko jakaś awaria serwera w chinach ?? :)

EDIT: Już działa

Edited by Marchelius

7 godzin temu, wist7 napisał:

Ja niestety również, ani GB ani Notify nie wgrywa żadnej tarczy :(

Problem pewnie jest z plikiem RES (i pewnie w FW też jest coś przestawione)  - po rozpakowaniu oprócz pliku log, header, są jeszcze dwa plik 0993.dat i 1021.dat. Nie udało mi się wrzucić ręcznie RES (nawet oryginalnego) z FW .24. Ten w najnowszym modzie jest RES z .16. Co ciekawe, MiFit oryginalny wszystko ładnie wrzuca, a ręcznie przez GB jeszcze czegoś brakuje.

Wygrałem z powrotem komplet plików z .16 i nadal nie da się wczytać żadnej tarczy. Czy jest jakaś procedura powrotu do poprzedniej wersji softu ?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Guest
This topic is now closed to further replies.