tomurbanowicz

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje

Recommended Posts

1 godzinę temu, Neverbf napisał:

Pomóżcie proszę w ustaleniu czy mam wersję eu czy cn..gdyż nie wiem, czy mogę bezpiecznie wgrywać mody?

Ściągasz zegarek z ręki. Kładziesz go na stole ekranem w dół, tak aby fizyczny przycisk był z lewej strony. Patrzysz na złącze ładowania (dwie metalowe kropki). Jeśli pod nimi znajduje się logo CE to jest wersja europejska. Chińska tego logo nie ma. Dla zobrazowania randomowe zdjęcie z internetem z dorysowaną czerwoną strzałką gdzie szukać.

ce.thumb.png.b140a51ac83403aa8f2264790c1e9f1a.png

• Like 1

Czy jest jakikolwiek sposób by wyłączyć wibracje przy powiadomieniu, ale nadal otrzymywać tekstowe powiadomienie z mozliwoscią jego przeglądania?

A ja tu szukam po oprogramowaniu...dzięki...

Czyli mogę wgrywać mrtomi i spolszczenia od razu według instrukcji?

Proszę o "krok po kroku" co zrobić żeby działał GPS. Się już pogubiłem.

Po aktualizacji FW i RES jest lipa. 

Nic nie daje zmiana wersji Mod Mi Fit. Na oryginalnej też nie chodzi.

Na oprogramowaniu z pierwszego postu czyli Firmware PL FW-1.1.5.16  i MrTomi-3.5.9-PL.

Ale zmiana FW na niższe (RES też), MrTomi czy nawet Mi Fit oryginalne nic nie zmienia.

To może koledzy się wypowiedzą, bo ja dopiero mam zamiar instalować, ale jak czytam o tych problemach to się dość mocno zastanawiam.. wracałeś do fabrycznych ustawień jakoś? Może masz wersję cn? Lub wygrywasz coś w złej kolejności?

Pobrać oryginalną apkę MiFit z APK-MIRROR

Poczekać aż się wszystko zaktualizuje FW i GPS

Pobrać GadgetBridge

Wgrać przy pomocy GadgetBridge RES, FW, FONTY

Pobrać MiFit MrTomi wersję 1 (nie 2) i poczekać aż się wszystko zaktualizuje 

Ja tak zrobiłem i jak na razie jest ok.

Przy MiFit MrTomi 2 nie chciał się aktualizować GPS

Przechodziłem z wersji 0.1.0.86

Możliwe. Nie zmienia to faktu, że niestety nie zmienia mi się gps i cały czas jest 9587 czy jakoś tak.

Nawet aktualizacja FW z poziomu oryginalnego Mi Fit nie zmienia gps. 

Można gps wgrać jakoś osobno czy co?

Proszę o "krok po kroku" co zrobić żeby działał GPS. Się już pogubiłem.

Po aktualizacji FW i RES jest lipa. 

Nic nie daje zmiana wersji Mod Mi Fit. Na oryginalnej też nie chodzi.

Edit.

Pomogło wgranie niższego FW. Wgranie najnowszego Mi Fit z mirrora. Wszystko samo się zaktualizowało.

Potem dogranie najnowszego FW i RES z pierwszego postu.

Całość chwyciła dopiero za 2 razem.

Cześć,

Czy ktoś z Was ma problem z ponownym połączeniem do GadgetBridge?

kupiłem BIPa, wiedziałem o modyfikacji oprogramowania, więc od tego zacząłem.

Odinstalowałem mifita (mam mibanda 2), gadgetbridge i po kolei pierwszy post.

Znalazł prawidłowo, połączył, fw i res. Czcionek nie wgrałem,

zaktualizowałem mifit do wersji spolszczonej i chciał wymusić aktualizację GPS.

OK -> błąd, ponownie -> błąd

na forum zobaczyłem, że jest druga wersja mifit dla tych co mają problem z aktualizacją GPS -> błąd, ponownie, błąd

mifit z apkmirror - błąd, tak samo z sklepu google'a.

najgorsze jest to, że doczytałem, że trzeba teraz wcześniejszy fw, ok, ale GADGETBRIDGE NIE WYSZUKUJE MI ZEGARKA TYLKO MIBAND i kończy poszukiwania.

Pomocy!

2 godziny temu, ozizu napisał:

najgorsze jest to, że doczytałem, że trzeba teraz wcześniejszy fw, ok, ale GADGETBRIDGE NIE WYSZUKUJE MI ZEGARKA TYLKO MIBAND i kończy poszukiwania.

To usuń MI Band z urządzeni BT w telefonie i po sprawie.

Witam podpowie ktoś dla czego tak rozbieżność w kilometrach wyszła w aplikacji a w zegarku .w aplikacji włączony miałem trening a t zegarku bieganie poczekałem aż złapie współrzędne zegarek i takie wyniki dodam że w zeszłym tygodniu było ok ale w weekend wygrywałem na nowo mody i spolszczenie

Screenshot_2019-03-20-20-40-55-471_com.xiaomi.hm.health.png

Snejk213

Sądząc po średnim tempie 3:53 w zegarku wystąpił syndrom zygzakowania (na firmware 15974 miałem to często, szczególnie na początku trasy). Mocno powiększ sobie początek śladu trasy, to zobaczysz o co chodzi. Zamiast linii prostej jest zapisany zygzak którego długość może być nawet 3 x dłuższa niż linii prostej. Taki objaw występuje w systemie GPS w przypadku słabej jakościo FIXa (np mała ilość śledzonych satelitów, położenie tych satelitów, których dane odbieramy) , dlatego powinien być on korygowany przez odpowiednie filtrowanie w firmware (np. Suunto w zegarkach serii 9 stosuje technologię wygładzania ścieżki za pomocą danych z acceleratora).
Z firmware 18344 tylko raz miałem podobny objaw, ale niebo było mocno zachmurzone, a startuje zawsze z osiedla bloków 11 kondygnacyjnych - więc warunki trudne dla GPS.
Możesz skorzystać z opcji wygładzania tras GPSa  (http://www.gpsvisualizer.com/tutorials/track_filters.html) poprzez filtrowanie dziwnych odchyłek (wówczas wystarczy np. za pomocą MifitTcxExportera zapisać ślad do pliku gpx lub jeszcze lepiej do pliku tcx i można uploadować http://www.gpsvisualizer.com/convert_input#show_advanced&highlight=trk_simplify,trk_distance_threshold i pobawić się opcjami advance track option).

Edited by walek75
edycja linków

Walek75 a nie wiesz czy jak wrócę do firmware z końcówką 12 tak jak miałem tydzień temu i było ok ładnie trasę rysował a teraz mam 16 i jest słabo tak jak pisałeś za miast linii prostej są zygzaki

Dnia 18.03.2019 o 13:47, Mayex napisał:

Czy jest jakikolwiek sposób by wyłączyć wibracje przy powiadomieniu, ale nadal otrzymywać tekstowe powiadomienie z mozliwoscią jego przeglądania?

Na tarczy zegarka przesuwasz palcem w dół i włączasz DND.

Hey. W załączeniu zrzut z wersji mojego zegarka. Mam problem dot. GPS mianowicie zazwyczaj na początku wyrzuca na mapach ślad kilkadziesiąt metrów poza realna trasę. Proszę dajcie znać co muszę zrobić/wgrać żeby naprawić ten błąd. Wydaje mi się że gdy złapie fixa i rozłącze i ponownie dam mu złapać to błędów nie ma lub są mniejsze.

Ogólnie używam MiFit MrTomi 1.1.2.05. 

Na 2 zrzucie zaznaczony na fioletowo obszar realnego biegu a wszystko poza to błąd GPS. 

Screenshot_2019-03-22-23-07-00-534_com.mc.amazfit1.png

IMG_20190322_231151.jpg

Cześć. Za każdym razem jak próbuję zainstalować czcionkę wyskakuje mi informacja 'element cannot be installed'. Czy ktoś jest w stanie mi pomóc? Czcionki pochodzą z tego posta. Drugim problem jest to, że gadgetbridge nie chce mi wyszukiwać zegarka. Wgl nawet wyszukiwanie się nie włączy. Próbuję na telefonie żony, a ma taki sam to udaje się. Ale dziś próbowałem i znów ten sam problem nie da rady wyszukać zegarka... Nie ogarniam. 

Dnia 22.03.2019 o 13:57, Snejk213 napisał:

do firmware z końcówką 12 tak jak miałem tydzień temu i było ok ładnie trasę rysował a teraz mam 16

Możesz spróbować zrobić downgrade, ale gwarancji poprawnego działania nie ma. Na firmware do GPS w wersji 15974  błąd nie pojawia się w 100% przypadków. Jest zależny od warunków atmosferycznych, pory dnia, aktualności danych AGPS. To, że działało Ci dobrze kiedyś na firmware z końcówką 12 nie oznacza, że z tą wersją zawsze będzie hulało poprawnie.
Ja większości problemów pozbyłem się po podniesieniu wersji oprogramowania do GPSu (raz tylko zdarzyły mi się nieznaczne błędy podczas rejestracji trasy).

Cześć. Za każdym razem jak próbuję zainstalować czcionkę wyskakuje mi informacja 'element cannot be installed'. Czy ktoś jest w stanie mi pomóc? Czcionki pochodzą z tego posta. Drugim problem jest to, że gadgetbridge nie chce mi wyszukiwać zegarka. Wgl nawet wyszukiwanie się nie włączy. Próbuję na telefonie żony, a ma taki sam to udaje się. Ale dziś próbowałem i znów ten sam problem nie da rady wyszukać zegarka... Nie ogarniam. 
A włączyłeś w MiFit, żeby zegarek był widoczny w Bluetooth?

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Z mifit łączy się bez żadnego problemu. Tylko nie radzę sobie z gadgetbridge. No i ten problem z wgraniem czcionki. Bo irytują mnie te pytajniki jak dostanę wiadomość z polskimi znakami :)

Edited by unknowdude69

Z mifit łączy się bez żadnego problemu. Tylko nie radzę sobie z gadgetbridge. No i ten problem z wgraniem czcionki. Bo irytują mnie te pytajniki jak dostanę wiadomość z polskimi znakami

Ok, ale żeby się połączyć z GadgetBridge musisz w mifit odpowiednią opcję uaktywnić. Nazywa się ona "widoczność" jeśli się nie mylę
  • Like 1

Dnia 26.02.2019 o 13:47, bembenek napisał:

W tandetnym zegarku no-name może być inaczej, bez pomiaru nie dowiemy się co tam oznacza 0% i 100%. W telefonie nie można tak "cisnąć" baterii do absolutnego minimum, bo jak ładujesz codziennie czy co drugi dzień, to większość by padła jeszcze w czasie gwarancji, bo cykli jest dużo (no i jeszcze ryzyko eksplozji i pożaru, bateria w telefonie jest duża, to i potencjalne skutki groźne). A w tym zegarku masz jedno ładowanie na 2-3-4 tygodnie, nawet jak będziesz wysysał "do zera" (czyli poniżej 3V) i pompował do 4,3V, to może przeżyje okres gwarancyjny, producent mógł iść na maksa w "osiągi", kosztem trwałości baterii. Zresztą to jest produkt z kategorii jednorazówka, mało kto będzie go używał dłużej, niż parę miesięcy.

głupoty opowiadasz, baterie tego typu mają średnio ok 500-800 cykli ładowania, to teraz sobie policz na ile starczy lat.

https://pl.aliexpress.com/item/SD-502025-rechargeable-3-7v-200mah-li-polymer-battery-502025-with-CE-MSDS-Rohs/32790686527.html?spm=a2g17.10010108.1000016.1.86802a54spzjw1&isOrigTitle=true

coś mniej wiecej takiego siedzi w BIP,  tutaj podaje sie trwałośc na 800 cykli, a przeciez nie oznacza ze po tylu cyklach bateria nie bedzie w ogóle działać.

W ciągu okresu gwarancyjnego ile zrobisz ładowań 20-30, no to jak to sie ma do wartosci 500-800.

Edited by PeterMac

Nie ja opowiadam głupoty, tylko ty się nie znasz. 500-800 cykli to dla baterii bardzo dobrej jakości, kiepskie "no-name" mogą tracić pojemność po kilkunastu cyklach i to jest sprawdzone (różne chińskie zabawki). Nie wiemy jakie napięcia oznaczają 0% i 100%, ekstremalnie to może być 2,5V i ponad 4,2V, pełne cykle przy takim zakresie to rzeźnia dla baterii, nawet dobrej jakości. Zresztą, temat jest szeroki, nie na takie forum, jak tutaj.

Cos w tym moze byc bo ladowanie od niskiego napiecia moze powodowac puchniecie baterii i dlatego mamy morze odskoczonych ekranow(wypchnietych i odklejonych bo bateria rozdela sie)...

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Czy u Was tez w aplikacji MiFit migają mapy ? uzywam wersji 3.5.8 zmodowanej.

Edited by PeterMac

Dnia 29.03.2019 o 13:56, bembenek napisał:

Nie ja opowiadam głupoty, tylko ty się nie znasz. 500-800 cykli to dla baterii bardzo dobrej jakości, kiepskie "no-name" mogą tracić pojemność po kilkunastu cyklach i to jest sprawdzone (różne chińskie zabawki). Nie wiemy jakie napięcia oznaczają 0% i 100%, ekstremalnie to może być 2,5V i ponad 4,2V, pełne cykle przy takim zakresie to rzeźnia dla baterii, nawet dobrej jakości. Zresztą, temat jest szeroki, nie na takie forum, jak tutaj.

A te z Alliexpres to niby jakie są, takiej samej jakosci siedzi w Bip.

Edited by PeterMac

6 minut temu, Jepcio napisał:

Zmieniła się u Was godzina na zegarku ?

Tak, po wyłączeniu i ponownym włączeniu bt w telefonie.

• Thanks 1

Cześć,

jak najszybciej wgrać w zegarku ustawienia fabryczne? Soft i fonty. Zegarek jest z x-kom a chciałbym go odsprzedać.

Pozdrawiam i dziękuję

A po co masz wgrywac fabryczny soft sprzedając go komus ? 

Edited by PeterMac

1 godzinę temu, PeterMac napisał:

A po co masz wgrywac fabryczny soft sprzedając go komus ? 

Skoro sprzedaje zegarek  z gwarancją to chciałbym kupującemu taką gwarancję zapewnić tak, aby nie było żadnego ALE.

Poza tym obecny soft sprawia małe problemy z parowaniem :)

Edited by Hexia

Dnia 22.09.2017 o 08:31, tomurbanowicz napisał:

Co posiada MOD MrTomi:
  • Google Maps,
  • Google Fit,
  • 0 sekundowe opóźnienie przy połączeniu przychodzącym,
  • Nazwa kontaktu przy połączeniu głosowym i wiadomości SMS.
  • Polska pogoda w Amazfit BIP.
  • Polski głos.

Witam,
czy to oznacza, że będziemy mieli "Google maps" i "Google Fit" na zegarku? Wgrałem sobie tą wersję i poza pogodą w języku polskim nie zauważyłem żadnych różnic od wersji oryginalnej.

Witajcie,

udało mi się coś znaleźć w temacie problemu z aktualizacją GPS. Nie zabijcie mnie, nie wiem, czy jest jakaś różnica między GPS a A-GPS, ale trafiłem na xda-developers na mod o nazwie "Revolution", który bez problemu aktualizuje A-GPS w BIP'ie, w którym po wgraniu fw i res 1.1.5.16 z pierwszego postu tak oficjalna apka MiFit jak i mod MrTomi wywalały błąd przy przy próbie aktualizacji GPS 

https://forum.xda-developers.com/android/software/mod-mifittcxexport-based-oficial-mifit-t3857636

Gość pisze o 2 wersjach moda - z opcją aktualizacji fw i bez. Ja wybrałem bez, A-GPS zaktualizował się bez problemu, zegarek działa bez problemu. Mod oparty jest na oficjalnej wersji MiFita i też ma nr, 3.5.9

Nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za użycie tego oprogramowania. Mi pomogło, dlatego dzielę się informacją. 

• Like 2

nie wiem, czy jest jakaś różnica między GPS a A-GPS

No i tu cały problem.... z aktualizacją danych A-GPS raczej nikt nie ma problemu... ani na oryginale ani na modzie... problem jest z wersją softu do obsługi GPS.
A różnica jest znacząca bo A-GPS to nic innego jak programowe wsparcie modułu GPS dla lepszego i szybszego łapania fixa...

Wysłane w biegu...

Guest
This topic is now closed to further replies.