tomurbanowicz

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje

Recommended Posts

U mnie działa prześlicznie
Według mnie ta nowa wersja z nowym GPSem w wersji 18344 powinna być jako domyslna wrzucona. Też u mnie super działa.

Wszystko wgrałem,  apka zainstalowana po modyfikacji. Niestety pogoda po angielsku. 

U mnie coś poszło nie tak. Po wgraniu wersji 2, próbuje się aktualizować gps - bez powodzenia. Kiedyś tak miałem jak wgrywałem wcześniej wersję modowaną.

A wrzuciliście oryginalnego MiFit wcześniej żeby wszystko poukładał? 
A nie... Czyli falstart

Wysłane w biegu...

Tak, ale po wrzuceniu oryginalnego MiFita, wgrałem pierwszą wersję MiFit modowaną i na nią dograłem drugą.

U mnie jednak wszystko działa! Wielkie dzięki za aktualizacje. Wiecie może jak ustawić w mifit na iosie częstsza aktualizacje pogody?

Edited by Prof.liszka
Bląd

5 godzin temu, xiar napisał:

Tak, ale po wrzuceniu oryginalnego MiFita, wgrałem pierwszą wersję MiFit modowaną i na nią dograłem drugą.

Też mam tenproblem i cały czas próbuje aktualizować  

Edit. 

Po zainstalowaniu pierwszej zmodyfikowanej aplikacji wygląda na to że wszystko jest w porządku. Aplikacja nie aktualizuje gps. 

Edited by Jepcio

A ja po raz kolejny mam problem z zalogowaniem... wywaliłem moda, wgrałem oficjalną, wywalilem i zainstalowalem ponownie moda... i teraz mieli i mieli... ostatnim razem po trzech dniach mi się w końcu zalogował. Czy może jest jakiś kruczek przy tych wymianach softu?

Wysłane w biegu...

35 minut temu, peetpeet napisał:

Czy może jest jakiś kruczek przy tych wymianach softu?

Jedyny to nie rozparowywać, nie resetować tel. i nie czyścić pamięci po wywaleniu oryginałua, a logowanie przynajmniej przez konto Mi powinno działać bez problemu. Czasami bywa problem z serwerami, nie zalogujesz się, a potrafi to trwać kilka dni.

Jedyny to nie rozparowywać, nie resetować tel. i nie czyścić pamięci po wywaleniu oryginałua, a logowanie przynajmniej przez konto Mi powinno działać bez problemu. Czasami bywa problem z serwerami, nie zalogujesz się, a potrafi to trwać kilka dni.
No i już nic nie rozumiem... oryginalna loguje się w sekundę, modowana nie chce... czy w kodzie jest coś, że serwery mogą odrzucać mody?

Wysłane w biegu...

No i już nic nie rozumiem... oryginalna loguje się w sekundę, modowana nie chce... czy w kodzie jest coś, że serwery mogą odrzucać mody?

Wysłane w biegu...

Głowy nie dam ale wydaje mi się że kiedyś było info że do moda tylko konto mi, ale to musiałby wypowiedzieć się Tomi

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Którą wersję instalować, czy może obydwie i jaka jest różnica tak w prostych słowach ?

MrTomi-3.5.9-PL2.apk bazowany na miusiu MiFit z PL FW dla Amazfit BIP zmodyfikowany JSON (GPS) - POBIERZ
MrTomi-3.5.9-PL.apk bazowany na miusiu MiFit z PL FW dla Amazfit BIP - POBIERZ

No ja zrobiłem jak zawsze. Najpierw oryginał zainstalował tylko FW. Później przez gadgetbridge res, fw i czcionka. I na końcu Mi Fit...PL2 i nie chce mi zaktualizować GPS

42 minuty temu, peetpeet napisał:

czy w kodzie jest coś

Mody nie mają oryginalnego podpisu bo tego się chyba nie da podrobić. Jakbyś się logował kontem Mi nie było by problemu. 

Mam to samo. Nie aktualizuje GPS. Zainstalowałem pierwszą wersje Mr.Tomi i działa bez problemu.

Po kolei...instalacja 3.59 z apk mirror i aktualizacja fw. Nastepnie res i fw przez gadgeta, nastepnie mifit 3.59 w wesji numer 2 i coś nie działa.

Dla tych co się nie aktualizuje GPS, po prostu używajcie MOD'a bez numer 2 - ja używam wersji normalnej MOD'a.

Edited by tomurbanowicz
  • Like 2

47 minut temu, tomurbanowicz napisał:

Dla tych co się nie aktualizuje GPS, po prostu używajcie MOD'a bez numer 2 - ja używam wersji normalnej MOD'a.

Tak zrobiłem. Jednak nadal nie mam nowego GPS. Niedosyt trochę pozostał. A mam pytanko. Używasz konta miui czy Google? Może tutaj jest problem?

5 minut temu, janek125 napisał:

Używasz konta miui czy Google? Może tutaj jest problem?

Konta MIUI.

Wiecie jak sprawdzić, jaka wersje GPS jest w zegarku?

Edited by tomurbanowicz

@tomurbanowicz

Możliwości jest wiele ;)

1. Amazfit Notify jest napisane w okienku aktualizacji firmware

image.thumb.png.72346d87bc1242b7eb49c2a2aa90d407.png

2. MiFit TCX Export mod (oprócz fantastycznej opcji eksportu treningów do GPX lub bezpoścrednio do  Stravy, podaje także pełne info o oprogramowaniu)

image.thumb.png.fff72b11f00ff2c66538a0bbd69ced5b.png

BTW:
Ciekawe, czy ktoś ma inną wersję sprzętu niż v0.11.2.4 ?
A jeżeli są tacy, to ciekawe, czy się różni ?

Próbowałem wrzucić ten nowszy GPS przez GB -niby proces przeszedł, ale nadal mam po staremu. Może to po prostu zależy od wersji sprzętowej.

Jakiś czas temu próbowałem wczytywać oprogramowanie do GPS za pomocą Nofify & Fitness oraz Gadget Bridge i pomimo tego, że proces zakończył się w obu przypadkach poprawnie - nie było zmian w zegarku. Jedyna opcja to zmodyfikowany MiFit.
Parokrotnie zmieniałem oprogramowanie GPSa w celach testowych (mam dwa BIPy - jeden częściowo uszkodzony po rozklejeniu ekranu w czasie biegu w deszczu, ale GPS dział w nim OK i zmieniam firmware do GPS i porównuje wyniki z drugim BIPem) i za pomocą zmodyfikowanego MiFita zawsze działa to "bez pudła".
Inna sprawa, że wczytuję firmware GPS razem z niemodowanym firmwarem do zegarka, dopiero po tej operacji wczytuje za pomocą N&F modowane, polskie oprogramowanie układowe.

Nie wiem ile wam to pomoże, ale mam:

wersja sprzętu 0.11.19.5

sprzętowo 1.1.5.16

GPS 18344

Wszystko instalowałem przez Nofify & Fitness i wszystko śmiga.

Ale już wcześniej miałem zainstalowany org. 1.1.5.16 też przez Nofify & Fitness

Guest
This topic is now closed to further replies.