tomurbanowicz

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje

Recommended Posts

18 godzin temu, Refes napisał:

Spróbuj najpierw zainstalować oryginalnego Mi Fit a jak przejdzie aktualizacja to zainstaluj MrTomi - aktualizacja uruchomi się ponownie ale powinno przejść.

Probowałem, odinstalowałem MrTomi, zrobiłem reset zegarka i zainstalowałem MiFit ze sklepu, niestety ten sam problem,

Probowałem, odinstalowałem MrTomi, zrobiłem reset zegarka i zainstalowałem MiFit ze sklepu, niestety ten sam problem,
Nie dobrze, to zostaje jeszcze wgranie oryginalnego softu na zegarek i zrobienie na nim aktualizacji. Stronę czy dwie wcześniej ktoś pisał z podobnym problem i wysłał link z oryginalnymi romami.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

33 minuty temu, Refes napisał:

Nie dobrze, to zostaje jeszcze wgranie oryginalnego softu na zegarek i zrobienie na nim aktualizacji. Stronę czy dwie wcześniej ktoś pisał z podobnym problem i wysłał link z oryginalnymi romami.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Zegarek wygląda, że działa normalnie , więć jeszcze sie zastanowie czy chcę kąbinować :) 

Dziękuję za pomoc!

Jak chcesz to zrobićrbic to wgraj na zegarek starszy soft, i zaaktualizuj przez mifit z google play, do nowszego, potem wgraj soft od tomurbanowicz i wszystki śmiga.

Zadziałala przetestowane.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka

17 godzin temu, przemm87 napisał:

Zegarek wygląda, że działa normalnie , więć jeszcze sie zastanowie czy chcę kąbinować :) 

Dziękuję za pomoc!

Kąbinować?

Masz kilka postów wcześniej tutorial jak to zrobić, ale ok:

mój cytat:

Nie ma linka do oryginalnych fw i res ale to nie problem.

Wgraj wersję polską 1.1.2 a potem jak zainstalujesz oryginalny MIFIT 3.5.4 to sam pobierze oryginalny firmware angielski i zaktualizuje zegarek.

Robiłem tak i bez problemu.

Wywal po prostu wszystkie wersje MIFIT i zainstaluj Gadgetbridge.

Potem exlporerem plików te fw i res z linka z pierwszej strony (1.1.2). Ja wszystko pójdzie to wyrzuć zegarek z Gadgetbridge i zainstaluj oryginał MIFIT i on zaktualizuje zegarek do najnowszego FW.

Znalazłem u siebie pewną zależność włączam tel łączy się z mifit wszystko działa git ale gdy odejdę od telefonu rozłączne się po bt następnie wrócę po tel. Zegarek się połączy ale nie ma żadnych powiadomień oprócz poczty nie ma kto dzwoni sms. Aby to naprawić wystarczy otworzyć aplikacje mifit i znowu wszystko działa. Czy da się coś z tym zrobic?

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

11 godzin temu, whitearrow napisał:

Zrobiłem update z MiFit 3.2 na 3.5.4 i nowa apka non stop wisi na gps zjadając przez to mocno baterię telefonu.

Też mam z tym problem ale szczerze mówiąc u mnie pojawiło się to po aktualizacji na telefon. Może instalacja oryginalnej aplikacji Mi Fit i aktualizacja rozwiąże problem? W wolnej chwili sprawdzę i dam znać.

1 minutę temu, pic_q2 napisał:

Nic to nie daje sprawdzalem

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

No to słabo, a na oryginalnej też cały czas szuka GPS?

Koledzy mając wgrane Firmware PL FW 0.1.0.86 oraz MrTomi-3.2.9-PL.apk bazowany na oryginalnej aplikacji MiFit bez FW i jak bym chciał coś nowszego wgrać jak najlepiej to zrobić żeby nie mieć problemów zegarkiem, z aktualizacją gps itp..

Z góry dzięki za info.

Ale appke czy fw

Jak byś ze 3 strony poczytał to byś wiedział. Najlepiej zrób tak jak ja default_icon_e_smile.gif wgraj na najnowszy Soft polskie czcionki pogrubione i zmodyfikowany mi Fit na telefon. Wszystko będzie działać jak chciałeś.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

2 minuty temu, Abees napisał:

Jak byś że 3 strony poczytał to byś wiedział. Najlepiej zrób tak jak ja :-) wgraj na najnowszy Soft polskie czcionki pogrubione i zmodyfikowany mi Fit na telefon. Wszystko będzie działać jak chciałeś.

Jest w necie jakiś film w języku polskim który pokazuje po kolei wykonywane czynności ?

Pytanko odnośnie AmazFit Bip'a

A co jeśli chciałbym zostać przy menu angielskim? Mam powiadomienia odnośnie tego kto dzwoni lub pisze, a denerwują mnie tylko zapytajniki zamiast polskich znaków?

Nie wiem, czy było już to pytanie, ale 137 stron wątku mnie odstrasza od lektury :-P

Czy wystarczy, że wgram np. (Mili_chaohu_pl.ft) przez Gadgetbridge'a?

Dajcie znać, nie chciałbym sobie zrobić brick'a ;-)

FW: V1.1.5.04

HW: V0.11.19.5

Edited by Dugi

1 godzinę temu, Dugi napisał:

Pytanko odnośnie AmazFit Bip'a

A co jeśli chciałbym zostać przy menu angielskim? Mam powiadomienia odnośnie tego kto dzwoni lub pisze, a denerwują mnie tylko zapytajniki zamiast polskich znaków?

Nie wiem, czy było już to pytanie, ale 137 stron wątku mnie odstrasza od lektury :-P

Czy wystarczy, że wgram np. (Mili_chaohu_pl.ft) przez Gadgetbridge'a?

Dajcie znać, nie chciałbym sobie zrobić brick'a ;-)

FW: V1.1.5.04

HW: V0.11.19.5

Dostałem dzisiaj mojego bipa i wgrałem czcionkę z pierwszego postu przez Gadgetbridge i wszystko działa z angielskim softem (mam FW: V1.1.5.04).
Mam pytanie do osób, które mają większe doświadczenie z bipem. Mam dziwny problem, po wyłączeniu aplikacji mifit (często przypadkowo, mam nawyk maniakalnego ubijania aplikacji :D) gdy uruchomię ją ponownie, nie otrzymuje powiadomień na bipa. Da to się jakoś rozwiązać? Uciążliwe jest każdorazowe restartowanie telefonu po przypadkowym wyłączeniu aplikacji. Może jest jakaś inna aplikacja, która nie ma problemu z powiadomieniami po ponownym połączeniu? Dodatkowo zauważyłem też problem z powiadomieniami z messengera, jeśli ktoś wyśle kilka wiadomości w krótkim czasie, czasami zdarza się, że nie wszystkie zostaną wyświetlone.

W ustawieniach androida masz możliwość zablokowania aplikacji przed ubiciem jej procesu. Musisz poszukać bo zależy to od marki telefonu i wersji oprogramowania.

2 godziny temu, Druk napisał:

Mogę prosić o link z którego można pobrać pliki do spolszczenia. Z pierwszego postu nie można pobrać.

Właśnie sprawdzałem i można wszystko pobrać.

1 minutę temu, fido napisał:

Właśnie sprawdzałem i można wszystko pobrać.

Próbowałem w domu i teraz w pracy. Wszystkie linki mi działają prócz pkt. 3 Przetłumaczony .fw oraz .res - POBIERZ . :?

3 godziny temu, Druk napisał:

Kończąc temat, kolejność instalacji plików  1.  PL-FW-1.1.5.04-tomi.res  dalej  2. PL-FW-1.1.5.04.fw następnie  Font PL (by Januz) .?

Pliki wgrane, Bip działa. Odinstalowałem MiFit-a i zainstalowałem MrTomi-3.5.4-PL.apk założyłem konto na Xiaomi, za pomocą facebook-a rzuca błąd, za pomocą konta gmail każe czekać w nieskończoność. Apka się odpala ale podczas parowania wyskakuje komunikat "Nie udało się sparować, skontaktuj się z obsługa klienta".

11 minut temu, Toldo napisał:

W zmodyfikowanej apce logowanie działa tylko przez konto xiaomi.

Konto założone ale komunikat ten sam. Czy wybór kraju ma znaczenie. ?

Guest
This topic is now closed to further replies.