tomurbanowicz

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje

Recommended Posts

https://amazfitwatchfaces.com/bip/firmware/    -   w folderze 1.1.5.04 jest więcej plików, czyli trzeba zainstalować Mili_chaohu.fw , Mili_chaohu.res i Mili_chaohu.gps ?

A pozostałe latin nie ?

"Copy the desired Amazfit Bip firmware and ressource files as a *.gps, *.res and *.fw file to your Android device and open it from any file manager on that device. The Gadgetbridge FW/App Installer activity should then be started and guide you through the installation process.

Recommended flashing order:
Mili_chaohu.fw
Mili_chaohu.res (The Bip will tell you when needed)
Mili_chaohu.gps or Mili_dth.gps when available (his rarely changes, check the table below, if you should update)
Flashing the *.fw triggers a reboot and will show a screen which will ask you to flash the .res if your version is outdated."

- czy to jest aktualne??

Co do aktualizacji GPS -  należy zrobić downgrade FW do poprzedniej wersji, następnie odinstalować bieżącą wersję MiFit a następnie zainstalować oryginalną MiFit 3.5.4. Sparować  zegarek i poczekać aż oryginał wrzuci plik FW, RES i GPS. Potem wrzucić mod FW-PL i MrTomi-3.5.4

Na pierwszej stronie informowałem, że najlepiej zacząć aktualizację od wersji oryginalnej, żeby powrzucała wszystko jak trzeba.

Edited by tomurbanowicz

2 godziny temu, Crazytomi9 napisał:

Witam, mam dziwny problem z MiFit, po aktualizacji do androida 9.0 (Sony XZ2 Compact) nie pokazuje mi nazwy osoby dzwoniącej na MiBand 2.Mam tylko komunikat taki jak na fotce. Wie ktoś o co biega? 

Screenshot_20181115-153639.png

Wie ktoś jak to obejść? 

piszę na prośbę emer1 (to jego problemy) ponieważ dostał ban ;-)

Nim tomurbanowicz odpisał (dzięki) zainstalowałem od razu oryginalny FW 1.1.5.04 (fw, res i gps) za pomocą GadgetBrigde.

A teraz mam tak samo zainstalować tylko PL-FW-1.1.5.04.fw , czy tez  PL-FW-1.1.5.04-tomi.res i fonty pl ?

Edited by marglcia

emer1 prosił o napisanie:  dzięęęki wszystkim za pomoc, tomurbanowicz za mody, a dla potomnych to, co napisał tomurbanowicz - naaaajpierw oryginał MiFit, zaktualizowanie wszystkiego, a potem mod MiFit. A co ja zrobiłem finalnie, to zainstalowałem big polskie fonty, zmieniłem oryginał MiFit 3.5.4 na zmodowany MiFit 3.5.4 i na razie wszystko OK ;-)

Edited by marglcia

Czy można obejść jakość wymóg stałego włączenia lokalizacji przy MiFit z Bip'em? Nie rozumem po cholerę lokalizacja, skoro do połączenia telefonu z zegarkiem wystarczy bluetooth.
Pierdzielona inwigilacja....

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

14 godzin temu, tomurbanowicz napisał:

Co do aktualizacji GPS -  należy zrobić downgrade FW do poprzedniej wersji, następnie odinstalować bieżącą wersję MiFit a następnie zainstalować oryginalną MiFit 3.5.4. Sparować  zegarek i poczekać aż oryginał wrzuci plik FW, RES i GPS. Potem wrzucić mod FW-PL i MrTomi-3.5.4.

W sumie zawsze od razu wrzucałem MiFit mod MrTomi. Niestety tym razem wywalił się na aktualizacji GPS. Kombinowałem, ale docelowo też musiałem obniżyć wersję i zainstalować oryginalnym MiFit 3.5.4. W każdym razie ciekawe było to, że tym razem oryginalny MiFit nie chciał wrzucić RES. Normalnie synchronizował a na zegarku prośba o podłączenie do apki. Zabiłem aplikację, uruchomiłem ponownie i poszło, ale trwało to  niesamowicie długo. GPS update poszło normalnie bez zgrzytów. Na sam koniec poszedł jeszcze A-GPS i tu ciekawostka. Odinstalowałem oryginał, wrzuciłem Moda od MrTomi i ona na dzień dobry zainstalowała aktualizacje A-GPS,

Też miałem problem z gpsem. W moim wypadku wystarczyło wgrać oryginalny res, fw i GPS w najnowszej wersji przez gadget bridge, zainstalować oryginalnego mifita ze sklepu, po czym mifit znów zrobił aktualizację GPS, tym razem pomyślnie. Następnie wrzuciłem ponownie najnowszy res i fw pl oraz zmodyfikowany mifit i tu podobnie jak u kolegi wyżej zrobił się update a-gps. Póki co działa.

Mam pytanie z innej bajki otóż

Mam w posiadaniu światową wersje bip'a, wgralem do niego polskie czcionki itp. Chcialbym jeszcze zeby pokazywaly mi sie emoji/emotki jest na to jakis sposób ? Chodzi mi o powiadomienia z messengera sms czy telegram 

Edited by qwerty97m

Dnia 11.11.2018 o 19:02, Dorek22 napisał:

Cześć,

Od wczoraj mam problem z eksportem tras przez Gadgetbridge a raczej z ich poprawnością. Na Mi Fit, trasa odzwierciedla rzeczywistość a po eksporcie gpx z Gadgetbridge robią się jakieś dodatkowe punkty. Ma ktoś może pomysł/inna aplikację, którą mogę przetestować?

Witam

Aktualizacja MiFit do 3.5.4 (1.1.14) i FW do 1.1.5.04 w Bipie nie usunęły błędu, który generuje Gadgetbridge przy eksporcie pliku do GPX.

Czy to błąd Gadgetbridge?

Kiedy to naprawią?

Czy jest inna metoda eksportu pliku GPS z Amazfita Bipa ?

• Like 1

Nie naprawili też błędu z reconnectem, po jednym-dwóch dniach używania zaczyna się rozłączać "po cichu", Gadgetbridge dalej pokazuje "connected", ale nie przychodzą żadne powiadomienia, trzeba rozłączyć i połączyć ręcznie. Lipa i niedoróba, odpuściłem sobie już to Gadgetbridge. No i w ostatniej wersji wykrywany czas snu jest tak rozjechany z rzeczywistością, że ręce opadają. Jednak Mi Fit jest z tego wszystkiego nadal najlepsze, chociaż też badziewie.

Dnia 15.11.2018 o 17:46, tomurbanowicz napisał:

Co do aktualizacji GPS -  należy zrobić downgrade FW do poprzedniej wersji, następnie odinstalować bieżącą wersję MiFit a następnie zainstalować oryginalną MiFit 3.5.4. Sparować  zegarek i poczekać aż oryginał wrzuci plik FW, RES i GPS. Potem wrzucić mod FW-PL i MrTomi-3.5.4

Na pierwszej stronie informowałem, że najlepiej zacząć aktualizację od wersji oryginalnej, żeby powrzucała wszystko jak trzeba.

dzięki, pomoglo

• Like 1

Witam

Mam pytanie. Z powodzeniem zainstalowałem wczoraj nową wersję i firmware wraz z czcionkami i nowego MiFit, ale nie wiem dlaczego nie mam pogody po polsku. Nie to żeby mi przeszkadzało ale gdzieś mi w necie mignął screen z pogodą w PL to znaczy że się da. W poprzedniej wersji firmware i MiFit też miałem po angielsku. Chodzi o dopiski że np. pochmurno czy deszczowo.

Koledzy co zrobić jak zegarek nie chce zaktualizować gps na MiFit z play i na MiFit Mod. Jest jakiś poradnik ?

Żeby była pogoda po polsku, potrzebny jest mod MiFit - w moim modzie jest pogoda PL.

Nie używam modów a pogodę mam po polsku dzięki Notify

2bc50f396c83e8635341464d3d309c52.jpg

U mnie na nowym fw i ostatnim modzie mifit pogoda niestety nie działa. Włączałem lokalizację, odświeżałem milion razy i nic. Nadal znaki zapytania na zegarku...

Witam jak poprawić problem braku powiadomień SMS po aktualizacji MIUI przestało działać wszystko powłączanie Mifit nie blokowany przez oszczędzanie energii.

Ktoś coś ??

Telefon Redmi 5 Plus

Amazfit BIP

Edited by pic_q2

Cześć,

Bip jest moim świeżym nabytkiem. Zainstalowałem tylko MrTomi-3.5.4-PL.apk i od tej pory, za każdym razem gdy włączam MiFit'a, próbuje zaktualizować A-GPS. Za każdym razem kończy się to niepowodzeniem. Nie wgrywałem FW ani RES przez GadgetBridge. Muszę wykorzystać sposób użytkownika tomurbanowicz, czy jest może inny sposób?

Btw: Jest opcja powrotu do stanu zegarka zaraz po wyciągnięciu z pudełka? (język angielski)

Dnia 15.11.2018 o 15:42, Crazytomi9 napisał:

Witam, mam dziwny problem z MiFit, po aktualizacji do androida 9.0 (Sony XZ2 Compact) nie pokazuje mi nazwy osoby dzwoniącej na MiBand 2.Mam tylko komunikat taki jak na fotce. Wie ktoś o co biega? 

Screenshot_20181115-153639.png

Musisz ustawic w telefonie blokade zeby system nie zabijal procesu Mi fit, przy dłuższej bezczynności, lub po wygaszeniu ekranu. 

A jak się ustawia tę blokadę (w Oreo 8.1), oprócz kliknięcia kłódki na liście ostatnich aplikacji? U mnie to klikanie w kłódkę raczej niczego nie zmienia, MiFit jest co jakiś czas ubijane.

17 godzin temu, jakdrimer napisał:

Zainstalowałem tylko MrTomi-3.5.4-PL.apk i od tej pory, za każdym razem gdy włączam MiFit'a, próbuje zaktualizować A-GPS.

Czytałeś uważnie tą i pierwszą stronę? 

Edited by tomurbanowicz

20 godzin temu, tomurbanowicz napisał:

Tyle że niestety prognoza z Notify jest średnia w porównaniu z MiFit. Testowałem kilka apek które klikają z BIP - MiFit wygrywa z nimi. 

Ja tam na pogodę z N&F nie narzekam, jest dokładna, można sobie wybrać skąd chcemy mieć aktualizację pogody, jest do wyboru czterech dostawców. 

3 minuty temu, szadoky napisał:

Ja tam na pogodę z N&F nie narzekam, jest dokładna, można sobie wybrać skąd chcemy mieć aktualizację pogody, jest do wyboru czterech dostawców. 

Mimo wszystko IMO prognoza pogody w MiFit jest i tak lepsza :)

1 godzinę temu, tomurbanowicz napisał:

Mimo wszystko IMO prognoza pogody w MiFit jest i tak lepsza :)

Chodzi Ci o to czy jest ładniejsza , czy dokładniejsza?

2 godziny temu, tomurbanowicz napisał:

Czytałeś uważnie tą i pierwszą stronę? 

Tak, najpierw miałem oryginalnego MiFit. Chodzi mi tylko, czy muszę teraz bawić sie przez GB czy da się inaczej :).

Ja jestem slepy czy w pierwszym poscie nie ma nigdzie linka do oryginalnych fw i res?

mam ciagle akrualizacje gps nieudana wiec chce zronic od nowa z oryginalami ale widze tylko mody ;)

moze kros podac link do oryginalnego fw i res zeby zrobic od nowa?

Edited by Mobik

Witajcie,

Otóż wgrałem na poprzedniego MiFita MrTomi-3.5.4-PL.apk . Standardowo jak piszą inni nie mogłem zaktualizować GPS. Zrobiłem tak jak zasugerował Tomurbanowicz i cofnałem się do nowego fw, res. Zaktualizowałem do nowego Mi Fit - tym razem GPS zainstalowal sie bezbłednie. Problem zaczął się kiedy po tym wszystkim zainstalowałem ponownie MrTomi-3.5.4-PL.apk i za kazdym razem przy probie zalogowania do konta na okrągło kreci się ikona "czekaj" 

Guest
This topic is now closed to further replies.