tomurbanowicz

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje

Recommended Posts

21 godzin temu, b4s1l napisał:

@rogal198 Historia aktywności i ustawienia nie zginą jeśli zalogujesz się do moda Mi Fit tym samym kontem. Podłączone czy rozłączone urządzenia, restarty czy zmiana telefonu itp nie mają żadnego wpływu na te dane.

Logujesz kontem google lub facebook?

No właśnie loguje się kontem google. I nie mogłem się w modzie nim zalogować. Można istniejące konto powiązać np z FB albo miui?

2 godziny temu, rogal198 napisał:

No właśnie loguje się kontem google. I nie mogłem się w modzie nim zalogować. Można istniejące konto powiązać np z FB albo miui?

Powiązać się nie da. Zerknij TU i sprawdź " Logowanie do modyfikacji Mi Fit kontem google", powinno zadziałać.

• Thanks 1

9 godzin temu, b4s1l napisał:

Powiązać się nie da. Zerknij TU i sprawdź " Logowanie do modyfikacji Mi Fit kontem google", powinno zadziałać.

No dobra. Rozparowalem bipa, odinstalowałem MiFit i zainstalowałem moda MiFit. Przy logowaniu google cały czas kręci się kółko i jest napis chwilę...

15 minut temu, rogal198 napisał:

No dobra. Rozparowalem bipa, odinstalowałem MiFit i zainstalowałem moda MiFit. Przy logowaniu google cały czas kręci się kółko i jest napis chwilę...

Wykonaj po kolei każdy punkt tamtej instrukcji, nawet jeśli wygląda głupio (BTW nie ma tam rozparowania). Kluczowe jest odłączenie w opcjach googla. Jak się nie uda to musisz założyć konto xiaomi by korzystać z modów.

• Thanks 1

2 godziny temu, b4s1l napisał:

Wykonaj po kolei każdy punkt tamtej instrukcji, nawet jeśli wygląda głupio (BTW nie ma tam rozparowania). Kluczowe jest odłączenie w opcjach googla. Jak się nie uda to musisz założyć konto xiaomi by korzystać z modów.

No tak. Przeszukałem cały polecony przez Ciebie temat na forum i nie mogłem znaleźć. Oczywiście wszystko było w pierwszym poście. Działa. Wielkie dzięki za pomoc.

Witam może trochę nie na temat, ale proszę o pomoc bo nie wiem co zrobić i gdzie szukać odpowiedzi na mój problem...

Zegarek pewnego dnia zaczął pokazywać taki napis connect AAP to update. Po wejściu w MiFit zaczyna się robić update ale na końcu pojawia się info że nie udało się zrobić update'u. Próbowałem na drugim telefonie. Zegarek jest podłączony mierzy puls itd.ale nie da się nic zrobić. Rozparowalem ściągnąłem wersję 3.4.6 i dalej jest to samo. Jak przywrócić normalność? Jak zrobić żeby zaczął znów działać? Proszę o pomoc. 

Screenshot_20180817-192411.jpg

Witam forumowiczów.

Od dwóch dni jestem posiadaczem Amazfit Bip. Jestem zadowolony z działania tylko zastanawiam się nad polską czcionką i info kto dzwoni i przysyła sms. Kilka tematów wcześniej przeczytałem, że do tego wystarczy wgrać plik z czcionką oraz zmodyfikowany MiFit. Czyli muszę:

-odłączyć Bipa z MiFit

- odinstalować MiFit

- wgrać GadgetBridge

- sparować Bip

- wgrać czcionkę

- odpiąć Bip z Gadget Bridge, odinstalować Gadget Bridge ( to nie wiem czy jest konieczne ), wgrać zmodyfikowany MiFit i sparować Bip.

Czy w razie aktualizacji FW będzie się on bez problemu aktualizował na zmodyfikowanym MiFit ? Bipa zakupiłem w polskiej dystrybucji i jest zaktualizowany do najnowszej wersji FW.

Dzięki i pozdrawiam. 

Panowie, szybkie pytanie. Po wgraniu najnowszego FW przez MrTomi 3.4.4 w menu zegarka nie ma polskich znaków tylko znaki zapytania:

51ccf73dafe43b8533e91283dc237619.jpg

Da się coś z tym zrobić?

Edited by pkonrad

Nigdy w ten sposób nie robiłem. Spróbuj dla pewności wrzucić przez GadgetBridge.

3 godziny temu, pkonrad napisał:

Panowie, szybkie pytanie. Po wgraniu najnowszego FW przez MrTomi 3.4.4 w menu zegarka nie ma polskich znaków tylko znaki zapytania:

51ccf73dafe43b8533e91283dc237619.jpg

Da się coś z tym zrobić?

brakuje polskich czcionek... widać od razu :)

Witam, wiem że pytanie banalne, ale szukam czytam i nie mogę znaleźć informacji. 
Proszę o wyrozumiałość.

Jak wgrać pojedyncza tarczę?

Czy jak wgram pojedynczą tarczę - ona zastąpi jakąś z już wgranych czy będzie jako dodatkowa, czy będzie tylko ta jedna którą wgram? 

dzięki za info :wink:

2 godziny temu, Rafaello napisał:

dzięki za info :wink:

Tarcze wgrywasz MiFitem, a  najłatwiej je wgrywać programem ze sklepu "My Watchface". On zamienia domyślne tarcze w MiFit. Z poziomu zegarka możesz mieć tylko jedną własną tarczę z pliku bin, ale w MiFicie jest ich chyba 10.

Dnia 20.08.2018 o 15:34, emer1 napisał:

TUTAJ   (ostatnie pare postów)

BTW - czy aż tak potrzebne są te polskie czcionki ? Mod MiFit i są w SMSach wyświetlanych w BIP ... (jak i kto dzwoni/smsuje, oraz pogoda po polsku)

Czyli wystarczy zainstalować zmodyfikowany MiFit bez żadnych zmian FW ? Jak mam teraz oryginalny MiFit i najnowszy FW to po podmianie na mod MiFit będzie próbował aktualizować coś czy nie ?

Dzięki

Witam.

Mam problem z synchronizacją treningów z BIP do GB. Gadget Bridge pobiera tylko "chodzenie", dla czego tak jest?

Edited by Pstryko

51 minut temu, Pstryko napisał:

Gadget Bridge pobiera tylko "chodzenie", dla czego tak jest? 

Gadget Bridge dziwnie synchronizuje dane treningowe. Aby mieć całość należy x razy uruchamiać synchronizację (aż do skutku) .
Zwróć uwagę, że GB podaje zakresy dat pobieranych treningów, tyle razy uruchamiaj synchronizację, aż dojdziesz do daty najświeższego wpisu (we wszystkich kategoriach typu: spacer, bieg, rower itp).

• Thanks 1

Jest możliwość dodania konta, ale synchronizacja przestaje działać po pewnym czasie i trzeba dodawać na nowo.....

Edited by Damian_Kocon

Ja natomiast zaktualizowałem honora 8 do oreo i niestety braluje mi powiadomień w bipie, są ustawione uprawnienia itp. gdy testuje działają ale po jakimś czasie przestają

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Może ci ubija apke w tle? Ewentualnie spróuj inną aplikację typu alert bridge. Itp.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

No włączyłem autostart i działanie w tle.
Więc to mało prawdopodobne.
Teraz znów testuje, jeśli będzie lipa to muszę sprawdzić inne aplikacje

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

3 godziny temu, Damian_Kocon napisał:

Jest możliwość dodania konta, ale synchronizacja przestaje działać po pewnym czasie i trzeba dodawać na nowo.....

Gdzie jest taka możliwość?

Screenshot_20180823-160620_Mi Fit.jpg

Witam, mam pewien problem, po wgraniu moda i apki 3.4.4 po włączeniu MiFit następuje próba aktualizacji GPS'u i za każdym razem kończy się niepowodzeniem. Po za tym problemem wszytko działa jak należy (język, fonty, powiadomienia). Jest to trochę irytujace, ponieważ próba aktualizacji występuje przy każdej synchronizacji z apką. Czy ktoś ma pomysł jak sobie z tym poradzić ?

14 minut temu, emer1 napisał:

najnowsza beta to  3.4.7.10 ... czy gdziekolwiek jest gdzieś changelog czym one różnią się

Na pewno inaczej przelicza dane np snu. Ale miałem u siebie losowe problemy z aktualizacją danych i odblokowaniem w pobliżu. Wróciłem na stabilnego moda.

• Like 1

19 godzin temu, hugx napisał:

Witam, mam pewien problem, po wgraniu moda i apki 3.4.4 po włączeniu MiFit następuje próba aktualizacji GPS'u i za każdym razem kończy się niepowodzeniem. Po za tym problemem wszytko działa jak należy (język, fonty, powiadomienia). Jest to trochę irytujace, ponieważ próba aktualizacji występuje przy każdej synchronizacji z apką. Czy ktoś ma pomysł jak sobie z tym poradzić ?

Mam ten sam problem, próbowałem aktualizować przez zmodyfikowanego mifita oraz gadgetbridge, zawsze ten sam efekt.

19 minut temu, pkonrad napisał:

Jak masz ochotę postępować nową wersję beta 3.4.7.14 to niżej masz link:

Poczekam aż wydadzą wersję z istotnymi zmianami dla Bip-a. Z tego co widzę to na razie głównie poprawiają  MiBanda 3.

@Spyrek A próbowałeś resetu do ustawień fabrycznych zegarka i dopiero wtedy połączenia z oficjalnym najnowszym MiFitem?