Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

50 minut temu, pkonrad napisał:

Teraz jakbym zainstalował oficjalny to mi podmieni polski FW 1.36?

Edytowane przez drabiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Dzień dobry,
[...] Teraz w Amazfit Bip codziennie kilkukrotnie pojawia się problem z Disconnected. Zegarek nie chce się połączyć z aplikacją. Nie pomaga wyłączenie zegarka, bluetootha. Jedyne lekarstwo to wyłączenie i włączenie telefon. Niestety codziennie jest to uciążliwe. 
Bluetooth mam ciągle włączony, gps, internet też. Aplikacja Mi Fit ma wszystkie uprawnienia, założona kłódka. Android 8.0.0 
Z góry dziękuję za odpowiedź i pomoc. 


A wyłączenie ograniczeń baterii? MiBanda miałeś na tym samym MiFit, czy może na innej apce? Może optymalizacja baterii ubija łączność bluetooth? Ja np do MiBanda używam MiBand Tools i wyłączyłem ograniczenia baterii i jest miodzio. Może z tym Bip'em (a w zasadzie Mi Fitem w tym jest problem? 793d4b7e7cdf93d7cbf15106d12f9d12.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach






A wyłączenie ograniczeń baterii? MiBanda miałeś na tym samym MiFit, czy może na innej apce? Może optymalizacja baterii ubija łączność bluetooth? Ja np do MiBanda używam MiBand Tools i wyłączyłem ograniczenia baterii i jest miodzio. Może z tym Bip'em (a w zasadzie Mi Fitem w tym jest problem? 793d4b7e7cdf93d7cbf15106d12f9d12.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Cześć,

Dzięki za odpowiedź. Mi Banda miałem na innym telefonie, więc nie ma co brać pod uwagę.

Sporo pomogło w akcji z Disconnected wyczyszczenie aplikacji bluetooth. Problem występuje rzadziej.

Odnośnie baterii to mam włączone oszczędzanie energii. Zmienię tak jak u Ciebie i zobaczę.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, drabiu napisał:

a ktoś ogarnia jakie zmiany weszły do mifita i fw najnowszego w porównaniu do wersji modowanej?

Zainstalowałem. Dziwnie długo  sie aktualizowal. W firmware poza dwoma dodatkowymi ekranami w info nie ma nic nowego. W aplikacji zupełnie nic nowego (porownuje z poprzednią stabilną).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pan Arek napisał:

Zainstalowałem. Dziwnie długo  sie aktualizowal. W firmware poza dwoma dodatkowymi ekranami w info nie ma nic nowego. W aplikacji zupełnie nic nowego (porownuje z poprzednią stabilną).

A czy ta wersja wyswietla id dzwoniacego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, drabiu napisał:

A czy ta wersja wyswietla id dzwoniacego?

Nie sprawdzałem tego ale bardzo wątpię.

EDIT: Nie wyświetla tylko "incoming call". Zauważyłem jeszcze, że po wyłączeniu budzika pojawia się komunikat, że go wyłączono wcześniej po prostu wracał do tarczy.

Edytowane przez Pan Arek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.06.2018 o 12:58, silver111 napisał:

Cześć.

 

Mam amazfit bip w wersji 0.1.1.36 (oryg)

Pobrałem i zainstalowałem:

Firmware PL FW 0.1.1.36 - PL-FW-0.1.1.36.fw
Fonty PL (by Janusz) 
PL-FW-0.1.1.36-tomi.res

efekt jest jak w załączniku - poprzesuwane w prawo napisy

 

Ktoś ma pomysł jak się z tym uporać?

Ew. Jak wrócić do oryginalnego FM (angielskiego) zachowując polskie fonty?

 

Z góry dziękuję. Jestem zielony jeśli chodzi o amazfit'a

 

 

 

Dzieje się tak, ponieważ masz chińską wersję FW. Musisz przejść na na wersję EN (opis w pierwszym poście) wtedy będzie OK. Ja spolszczam wersję angielską, nie chińską. To, że pojawia Ci się menu główne po polsku, to pozostałość jeszcze (nie usunąłem samym obrazków z chińskiego obszaru RES).

Edytowane przez tomurbanowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla czego mimo ustawionej opcji 'automatycznie pobierz lokalizację' zegarek ciągle pokazuje mi to samo miasto mimo że jestem kilkaset kilometrów dalej? W związku z tym informacje o pogodzie są nieodpowiednie. Każde ponowne ustalenie lokalizacji wybiera to samo miasto.

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.06.2018 o 19:36, fake4r napisał:

U mnie natomiast dzisiaj nie zliczało. Pierwszy raz takie coś się zdarzyło. Dziwny zbieg okoliczności.
 

Czyli niepotrzebnie edytowałam mój post z 27, bo dotyczył dokładnie tego samego problemu, najpierw zauważyłam, że nie działa mi zliczanie kroków, potem pulsometr. Ja zrobiłam factory reset, bo włącz/wyłącz nie działało, potem znów nie chciał mnie podłączyć, w końcu ruszył.

Jak to możliwe, że taka zwiecha u większej grupy, wirus jakiś czy inna przypadłość??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z MiFita zdaje się nie pokaże Ci treści smsów. Ja używam osobnej aplikacji do powiadomień Tools & Amazfit (https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.zdenekhorak.amazfittools), wprawdzie jest płatna, ale ma spore możliwości konfiguracji i jest moim zdaniem bardziej przystępna niż Notify&Fitness for Amazfit (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mc.amazfit1).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Toldo napisał:

Z MiFita zdaje się nie pokaże Ci treści smsów. Ja używam osobnej aplikacji do powiadomień Tools & Amazfit (https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.zdenekhorak.amazfittools), wprawdzie jest płatna, ale ma spore możliwości konfiguracji i jest moim zdaniem bardziej przystępna niż Notify&Fitness for Amazfit (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mc.amazfit1).

Cześć.

Też jestem nowym posiadaczem Amazfit Bip.

Pytanie czy warto wydać te 15 zł na Tools & Amazfit? Jakie dodatkowe funkcje ma w porównaniu do Mi Fit?

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Toldo napisał:

Przede wszystkim bardzo duże możliwości konfiguracji powiadomień.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Ok. A to działa tak, że albo Mi Fit albo Tools & Amazfit? Bo w sumie dwie apli to już ciut za dużo. W sensie czy Tools ma jakiś braki względem Mi Fit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam obu razem. W mificie mam wyłączone powiadomienia, tylko trackuje sen, kroki i wagę, ew treningi, a do powiadomień używam ww apki. Może ktoś jeszcze się wypowie na ten temat bo nie chciałbym abyś wydał kasę a potem żałował ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Toldo napisz jak wygląda pobór mocy z baterii przez tą aplikację? Nie mogę znaleźć w necie żadnych informacji (nawet na oficjalnym supporcie autorów tej aplikacji czy może pracować samodzielnie bez MiFita i jak wygląda pobór prądu? Może coś napisać na ten temat? Moje pytanie do autorów pozostało bez odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, neotion napisał:

@Toldo napisz jak wygląda pobór mocy z baterii przez tą aplikację? Nie mogę znaleźć w necie żadnych informacji (nawet na oficjalnym supporcie autorów tej aplikacji czy może pracować samodzielnie bez MiFita i jak wygląda pobór prądu? Może coś napisać na ten temat? Moje pytanie do autorów pozostało bez odpowiedzi.

kupiłem... sprawdzę i mogę się podzielić info za około tydzień... tyle że mocno eksploatowany jest mój bip

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=23843]Toldo[/mention] napisz jak wygląda pobór mocy z baterii przez tą aplikację? Nie mogę znaleźć w necie żadnych informacji (nawet na oficjalnym supporcie autorów tej aplikacji czy może pracować samodzielnie bez MiFita i jak wygląda pobór prądu? Może coś napisać na ten temat? Moje pytanie do autorów pozostało bez odpowiedzi.
Zużycie baterii jest marginalne bo nawet się nie pojawia w statystykach pod własnym uid'em, tylko zapewne jako inne. Jeśli chodzi o samodzielną pracę to wydaje mi się, że mogłaby tak działać, aczkolwiek bez takich statystyk snu jak w mifit, dlatego że nie posiada ona sama w sobie takiej funkcji. Zamiast tego ma integrację z aplikacją Sleep as Android, która jest chyba najlepszą tego typu. Jeśli chodzi o sam zakup, mam kupione Tools & Amazfit, jak i Notify & Fitness Pro, I lepiej mi się korzysta z tej pierwszej w połączeniu z MiFit. N&F jest jakiś taki przeładowany i mało intuicyjny.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Mi Fit i mam pełną treść smsów, no chyba że są bardzo długie... Mieszczą się 2 czy 3 strony. Może dlatego że mam MIUI (nie testowałem na innych telefonach). Problem miałem właśnie z innymi aplikacjami, bo wyświetlały tylko treść powiadomienia, czyli np 'otrzymano wiadomość' bez treści. Od kiedy pojawił się Polski firmware, Mi Fit i czcionki zegarek ma to, czego od niego oczekiwałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się pokazują treści powiadomień. Jednak przy smsach nie ma nadawcy a przy połączeniach pokazuje się tylko incoming call. Wersja mi fit najnowsza. 

Ale np przy powiadomieniach z messengera pokazuje się i treść i nadawca.

Rozumiem że polski firmware wymaga głębszej ingerencji i utraty gwarancji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...