tomurbanowicz

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje

Recommended Posts

12 minut temu, Zulwiczek2017 napisał:

A jakiś przybliżony termin? 

Myślę, że w tym tygodniu powinni wydać nowy FW. Beta testy FW 9.33/35 chyba się już skończyły.

W końcu dotarł i do mnie Amazfit Bip.
Zainstalowałem MiFit, zaktualizował sobie wszystko po czym odinstalowałem Mi Fit i zainstalowałem GB. Znalazł Bip'a ale w żaden spisób nie chce się sparować. Próbowałem również na najnowszej wersji BP i cały czs wyświetla się komunikat o łączeniu. Z Mi Fit łączy się błyskawicznie. Brak mi pomysłu gdzie leży problem. Będę wdzięczny za pomoc. Czy można właczyć przynajmniej język angielski?

1 godzinę temu, xiar napisał:

Będę wdzięczny za pomoc. Czy można właczyć przynajmniej język angielski?

A próbowałeś włączyć widoczność BIP-a w MiFit? Masz najnowszego MiFita 3.1.3.2.965-play? Jak tak to może po zmianie języka systemu w telefonie na angielski coś się zmieni z językiem w zegarku.

A próbowałeś włączyć widoczność BIP-a w MiFit? Masz najnowszego MiFita 3.1.3.2.965-play? Jak tak to może po zmianie języka systemu w telefonie na angielski coś się zmieni z językiem w zegarku.
Z widocznością noe próbowałem. Mi Fita mam MrTomi 3.1.2

4 minuty temu, xiar napisał:

Z widocznością noe próbowałem. Mi Fita mam MrTomi 3.1.2

To spróbuj włączyć widoczność, to zapamiętuje nawet po odinstalowaniu MiFita, a najnowszego MiFita oryginalnego masz np tu https://www.apkmirror.com/apk/anhui-huami-information-technology-co-ltd/mi-fit/mi-fit-3-1-3-2-release/ Kolega tej wersji chyba nie będzie przerabiał, poczeka na następną.

Angielski ustawiłem. Niestety z GB w dalszym ciągu nie mogę się połączyć. Może spróbować połączyć się z innym telefonem?

Żeby połączyć z GB musisz najpierw rozłączyć bip z MiFit, czyli rozparować (głupie słowo) go z MiFit, robisz tak?

Redmi Note 4X

10 minut temu, xiar napisał:

Niestety z GB w dalszym ciągu nie mogę się połączyć

Dziwne. U mnie się bez problemu łączyło, nawet bez odinstalowania MiFita, czy odpinania, wystarczyło tą widoczność ustawić.

W końcu udało się sparować z GB. Teraz jest dopiero jazda, ponieważ uruchomiłem aktualizację pliku fw i trwa to już kilkanaście minut. Tak ma być?

15 minut temu, xiar napisał:

W końcu udało się sparować z GB. Teraz jest dopiero jazda, ponieważ uruchomiłem aktualizację pliku fw i trwa to już kilkanaście minut. Tak ma być?

Kilka minut tak. Ile z zegarkiem w ręku nie pamiętam. Ten GB pokazuje postęp  po rozwinięciu górnej belki w telefonie (przynajmniej z Miui)

• Like 1

Trochę mnie przeraził czas aktualizcji, ale wszystko zakończyło się pomyślnie. Jeszcze pytanie o instalowanie tarcz. Mogę instalować dowolną i nie muszę nic więcej robić, oprócz instalacji pliku res z GB?

W danym res masz wszystkie przerobione tarcze i to powinno wystarczyć. Niektóre res wymagają wgrania innego fw żeby wszystko do siebie pasowało.

W danym res masz wszystkie przerobione tarcze i to powinno wystarczyć. Niektóre res wymagają wgrania innego fw żeby wszystko do siebie pasowało.
Wgrałem fw z odwróconyemi dni/ miesiące i res tarcza biała, czy mogę teraz wgrać plik res tarcza invert " biała"?
Szkoda, że nie ma zdjęć tarcz, żeby można sobie zobaczyć jak dana tarcza wygląda przed instalacją.

9 minut temu, xiar napisał:

Wgrałem fw z odwróconyemi dni/ miesiące i res tarcza biała, czy mogę teraz wgrać plik res tarcza invert " biała"?

Tego już ci nie powiem. Najwyżej będzie coś źle wyglądało. Na pewno wgrywanie res jest mniej ryzykowne od fw. Nawet jak coś pójdzie nie tak, to kiedyś Bip wstanie.

• Like 1

7 godzin temu, krzysiek5121 napisał:

A ja mam trochę inny problem. Po wgraniu polskiego FW i RES podczas łączenia z mifit apka sama instaluje mi RES w którym nie ma PL. Czy da się to jakoś zablokować?

A używasz MiFita zmodowanego MrTomi czy stockowego? Oryginalny MiFit może podmieniać.

Od kolejnej wersji MiFit będę do MiFit wrzucać PL FW.

I w związku z tym mini ankieta: jaką wersję z pierwszego postu sobie życzycie? Wersja z większością głosów będzie osadzona.

Edited by tomurbanowicz

Tomurbanowicz, do przetłumaczenia komunikat po godzinie bezruchu, niestety zdjęcia nie mam bo znika, ale dokładnie brzmi "Get up and move"

Dnia 3.11.2017 o 20:36, tomurbanowicz napisał:

Zmiana języka nic nie dawała w MiFit, bo MiFit nie przełączał flagi w FW. Można to było zrobić ręcznie, bądź z Notify. 3.1.3 nie instalowałem.

czy mógłbym prosić o dokładniejsze objaśnienie co i jak wykonać? zegarek przyjechał do mnie wczoraj jedynie poprzez mifit pobrał sobie update'y, w każdym razie zachęcony powyższym stwierdzeniem wykonałem operację pobrania Notify, wybrałem wymuszenie języka angielskiego - efekt OK, wszystko natychmiast po angielsku. Niestety, każdorazowe uruchomienie MiFit (używam MrTomi-3.1.2-PL.apk z pierszego postu) przywraca mi język chiński - co robię źle? Czy muszę jednak wgrać zmodowane FW by mieć na stałe angielski z MiFit?

Jestem za:

FW z odwroconymi miesiącami...bo w PL jest najpierw dzień...miesiąc...rok- bynajmniej Ja się posługiwałem taką kolejnością...

RES to tylko invert white

Edited by kzybu1983

12 godzin temu, FromWP napisał:

A używasz MiFita zmodowanego MrTomi czy stockowego? Oryginalny MiFit może podmieniać.

Dzieje się tak na zmodyfikowanej wersji MiFit (MrTomi-3.1.2-PL.apk) z pierwszego posta.  Spotkaliście się z czymś takim czy jestem pierwszą osobą z takim problemem?

tomurbanowicz dzięki za kawał dobrej roboty...

Jeśli chodzi o twoją ankietę to ja jestem za PL-FW  odwrócone dni/miesiące, a RES  invert-white   

cześć

w załączniku res dla 9.26 w oparciu o *invert.res Tomka.
wymieniłem tarcze nr1, 2, w 3 zmieniłem pasek postępu na % i kolory w miarę postepu kroków i moja ulubiona a'la a-watch nike+.

dla chetnych wrzuciłem pliki png do własnych modyfikacji, choć lepiej je zdekompilować z pliku res.

pozdr

PL-FW-0.0.9.26-invert-color-nike.res

20171107_210423.jpg20171107_210510.jpg20171107_210549.jpg

000.png001.png002.png003.png004.png005.png006.png007.png008.png009.png

013.png

051.png052.png053.png054.png055.png056.png057.png058.png059.png

189.png190.png191.png192.png193.png194.png195.png196.png197.png198.png

283.png

20171107_210535.jpg