Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, KrisKW napisał:

Mam podobnie z tą różnicą, że jak odmówię to zegarek jest podłączony. Może to faktycznie wina Androida 9, chociaż myślałem że to wina mojego telefonu, który ostatnio zmieniłem.

Dodatkowo dużo częściej pojawia mi się komunikat o rozłączeniu zegarka z telefonem - chodzi o odległość. Wcześniej tak nie było. Mam rozumieć że bluetooth w nowym telefonie ma gorszy zasięg?

Jak ja odmówię to w 5/10 przypadków zegarek nadal działa. W pozostałych przypadkach pomimo działającego bluetootha aplikacje się nie łączą do zegarka.  Muszę zrestartować bl. Także kicha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze musisz mieć zainstalowane Mi Fit oraz AmazTools, a następnie klikasz po kolei w poniższe linki:

Firmware PL FW-1.1.5.12 - PL-FW-1.1.5.12.fw
Fonty PL (by Janusz) - POBIERZ
Font PL (by Januz) wersja big - POBIERZ
pasujące pliki RES:
PL-FW-1.1.5.12-tomi.res - "biała uproszczona" - z tarczami: link, link, link.

Fonty pobierasz te które bardziej Ci pasują.

Pliki będą otwerać się za pomocą AmazTools i klikasz instaluj.

Edytowane przez mfp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, d7ejkej napisał:


Niestety musisz wszystko przez Android emoji17.png

Wgrałem przez AmazTools :). Czy jest możliwość, aby przetłumaczyć resztę menu, tzn pogodę? Oraz w jaki sposób ustawić pobieranie pogody z innego źródła?

Edytowane przez Ernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

Witam wszystkich. 

W związku z tym iż po wielu poszukiwaniach opasek sportowych natrafiłem przez przypadek na Amazfit Bip (o mało nie zakupiłem Polara M430) chciałem napisać parę zdań z popełnionego zakupu.

Po niezbyt dobrych wspomnieniach z Samsung Gear Fit szukałem niedrogiej opaski do biegania z pomiarem tętna, GPS i przede wszystkim baterią działającą  około tygodnia. Samsunga musiałem ładować co 2 góra 3 dni poza tym miał problem z prawidłowym śledzeniem GPS i pulsometr był niezbyt udany. Przyglądając  testy Bip-a w internecie podchodziłem oczywiście sceptycznie bo nie wierzyłem że opaska za niecałe 300 zł może mieć aż tak dobre parametry ale po kilku dniach użytkowania jestem bardzo zadowolony aż trudno uwierzyć że np. 

  • pomiar tętna jest na poziomie Fenixa 5s który kosztuje przecież 2500zł PORÓWNANIE a dodatkowo pomiar niewiele się różni od pomiaru z klatki piersiowej POMIAR Z KLATKI
  • pomiary śledzenia  tras GPS  porównałem z  iPhonem z  aplikacją endomondo i wyniki były niemal identyczne - na klika kilometrów różnica zaledwie kilkunastu ... metrów więc tak naprawdę bez znaczenia.

Nie oczekuję super dokładnych pomiarów bo nie oto chodzi. Aplikacja Samsunga na iPhonie to jakiś żart bo nawet nie ma śladu dystansu naniesionego na mapę a także czas działania baterii to czarny humor bateria w ciągu jednego cyklu treningowego rozładowywała Samsunga Gear Fit o  30-35 % jego baterii  natomiast w Bipie przy tym samym cyklu  jest to tylko.. kilka procent. Pod względem wydajności baterii Bip ośmiesza opaski od Apple, Samsunga, Garmina itd. Pochwalę też aplikację MiFit bo też to fanie jest zintegrowana z iPhonem  i wystarcza do moich zastosowań treningowych a aplikacja AmazTools także eksportuje dane do Stravy.

Mogę śmiało napisać że to świetna opaska sportowa nie czuć jej na ręku a do tego  czujnik tętna nie "wpija się" w nadgarstek tak jak w Samsungu.

Nie wiem co tutaj kombinujecie  z tymi modyfikacjami ;-) (choć jest to ciekawe) ale u mnie wszystko działa jak należy - data produkcji opaski to 01.2019 wiec może ma wgrany poprawny firmware GPS.

Edytowane przez vulkanwawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vulkanwawa: też nie wiem po co oni wgrywają te "mody", podobno tylko dlatego, że "umią, to wgrywają". Nawet sam autor nie wie co jego "mod" zmienia na lepsze :)

Ale nie przesadzaj, że to świetna "opaska sportowa", bo nadaje się tylko do biegania i jazdy rowerem, do pozostałych sportów nie, a przecież oprócz biegactwa i pedałowania jest jeszcze parę innych, no nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bembenek napisał:

też nie wiem po co oni wgrywają te "mody", podobno tylko dlatego, że "umią, to wgrywają". Nawet sam autor nie wie co jego "mod" zmienia na lepsze :)

Jak nie wiesz po co wgrywają, to może po raz kolejny  napiszę. Głównie dla wyświetlania ID dzwoniącego i nadawcy sms-ów z polskim menu w telefonie (czego androidowy oryginał MiFita nie potrafi). Po co kombinują z polskim FW to już inny temat. Dla tych kilku angielskich sformułowań w menu nie ma to rzeczywiście sensu. Czcionki z ogonkami (w szczególności pogrubioną wersję) po to żeby powiadomienia były czytelniejsze i po polsku. Różnica w czytelności jest zauważalna, a wgranie pogrubionej czcionki z naszymi znakami to operacja jednorazowa i trwała. Nie znika po wgraniu innego FW, czy nawet resecie zegarka do ustawień fabrycznych.

Autor wie co jego mod zmienia na lepsze (inne), a w opisie zmian w wersji MiFita przytoczył to co zmienili Chińczycy. Te zmiany są również w modowanej wersji bo tego nie rusza. Dodatkowe zmiany to polski komendy głosowe podczas treningów, pogoda po polsku i wyświetlanie ID z polskim menu w telefonie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiesz po co wgrywają, to może po raz kolejny  napiszę. Głównie dla wyświetlania ID dzwoniącego i nadawcy sms-ów z polskim menu w telefonie (czego androidowy oryginał MiFita nie potrafi). Po co kombinują z polskim FW to już inny temat. Dla tych kilku angielskich sformułowań w menu nie ma to rzeczywiście sensu. Czcionki z ogonkami (w szczególności pogrubioną wersję) po to żeby powiadomienia były czytelniejsze i po polsku. Różnica w czytelności jest zauważalna, a wgranie pogrubionej czcionki z naszymi znakami to operacja jednorazowa i trwała. Nie znika po wgraniu innego FW, czy nawet resecie zegarka do ustawień fabrycznych.
Autor wie co jego mod zmienia na lepsze (inne), a w opisie zmian w wersji MiFita przytoczył to co zmienili Chińczycy. Te zmiany są również w modowanej wersji bo tego nie rusza. Dodatkowe zmiany to polski komendy głosowe podczas treningów, pogoda po polsku i wyświetlanie ID z polskim menu w telefonie. 
Ale on wie swoje, a raczej ciągle nie wie "po co ?" Więc też się powtórzę BO MOGĘ I LUBIĘ

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś dodał polskie czcionki, nie psując wszystkiego, co było w oryginale, to byłby duży sukces. W pliku Mili_chaohu_pl_big.ft jest 1628 znaków, a w oryginalnym Mili_chaohu.ft 30084 znaków. Nie ma chińskich, ja akurat potrzebuję, wiem, że pewnie nikt inny tutaj nie potrzebuje, ale to nie powód, żeby to tak zepsuć, zamiast zrobić porządnie. Nie wiedzę żadnego sensownego uzasadnienia, żeby ten plik "odchudzać", zamiast tylko dodać czy podmienić te polskie znaki z ogonkami. Oryginał ma niecały 1MB, chyba nie chodziło o oszczędność miejsca w internecie :)

Gdy będę miał nadmiar wolnego czasu, to może sam to w końcu zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.02.2019 o 11:21, liarein napisał:

Mam od jakiegoś czasu problem z mifitem a tym samym z poprawnym działaniem zegarka. Jeśli się nie mylę zaczęło się to od upgrade'u do androida 9.

Co jakiś czas pojawia mi się info jak poniżej:

fwiol.jpg

 

Mi fit chce wyłączyć mi bluetooth. Jak odmówię to efekt jest taki, że bluetooth niby działa ale zegarek już nie jest połączony. Ani mi fit ani Amazfit tools nie jest już w stanie się połączyć. Muszę wyłączyć i włączyć bluetooth. Strasznie mnie to denerwuje. Nigdy nie wiadomo kiedy przestanie mi działać połączenie. Ktoś miał coś podobnego? Telefon to Mate 10 pro.

[Huawei Mate 10 Pro]

U mnie podziałały następujące czynności:

Wchodzimy w ustawienia i wpisujemy na górze w wyszukiwarce "Uprawnienienia aplikacji"

Specjalny dostęp ->

Nieograniczony dostęp do transmisji danych -> i zaznaczamy amazifit

oraz wracamy i

zapisywanie ustawień systemu -> i wybieramy dla MiFit "tak"

być może jedna z tych opcji zadziała ale jakoś nie mam ochoty znowu ego testować.

... a już miałem przywracać poprzednie Emui :]

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Stuf napisał:

[Huawei Mate 10 Pro]

U mnie podziałały następujące czynności:

Wchodzimy w ustawienia i wpisujemy na górze w wyszukiwarce "Uprawnienienia aplikacji"

Specjalny dostęp ->

Nieograniczony dostęp do transmisji danych -> i zaznaczamy amazifit

oraz wracamy i

zapisywanie ustawień systemu -> i wybieramy dla MiFit "tak"

być może jedna z tych opcji zadziała ale jakoś nie mam ochoty znowu ego testować.

... a już miałem przywracać poprzednie Emui :]

Pozdrawiam.

 

Ok. Spróbuję tego.

 

Tak swoją drogą mam wrażenie, że komunikat ten pojawia się w momencie gdy stracę połączenie z telefonem. Tak mi się wydaję. Sprawdzam to. Staram się teraz mieć cały czas telefon w zasięgu. Zobaczę czy moja teoria ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, trzymajcie, Mili_chaohu_moje.ft, połączenie oryginalnych fontów i polskich pogrubionych, tych z pierwszego  wpisu w tym wątku. Literki rzeczywiście są bardziej czytelne (tzn. te dodane, bo oryginalne, np. chińskie, bez zmian). Uprzedzam, że wgrywanie tego pliku przez Gadgetbridge trwa z 15 minut, albo i dłużej.

Wielkie litery ŚŻŃĄÓĆ są przesunięte w dół względem SZNAOC, ale rozumiem, że to wynika z maksymalnego wypełnienia bitmapy, żeby się zmieściły kreski i ogonki, trzeba było przesunąć cały znak w górę lub w dół.

Jeśli po jakimś updacie czy resecie to mi zniknie, to drugi raz nie będę walczył, parowanie z GB, wgrywanie, rozparowanie, upierdliwe maksymalnie, pół dnia spalone.

Nadal nie ma emotikonów np. na Whatsapp, kwadraciki, ale to może już sprawa MiFit, a nie samego zegarka i fontów.

Mili_chaohu_moje.ft

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

22 minuty temu, Jepcio napisał:

Jak często trzeba robić kalibrację kompasu ?

Tak często jak to jest wymagane ;)
Generalnie kompasy cyfrowe dobrze jest kalibrować (kręcąc ósemki) przed każdym użyciem (nawet jeżeli zegarek tego się nie domaga).
Taka jest cecha tych czujników. Można to sprawdzić np. w telefonie: wystarczy odpalić aplikacje typu kompas i zobaczyć wskazania, następnie pokręcić ósemki i znowu zobaczyć odczyt. Po kalibracji jest lepiej. Należy pamiętać, że kompasy cyfrowe, to po prostu czujniki pola magnetycznego i podobnie jak klasyczne kompasy magnetyczne będą pokazywać bzdury w pobliżu silnych pól magnetycznych czy dużych kawałków metalu.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, liarein napisał:

Ok. Spróbuję tego.

 

Tak swoją drogą mam wrażenie, że komunikat ten pojawia się w momencie gdy stracę połączenie z telefonem. Tak mi się wydaję. Sprawdzam to. Staram się teraz mieć cały czas telefon w zasięgu. Zobaczę czy moja teoria ma sens.

I dobre masz wrażenie bo własnie w takim momencie ma to miejsce... ja odseparowałem od siebie oba urządzenia tak żeby zerwały połączenie. Trwało to ponad godzinę po czym po zbliżeniu połączyły się bez problemu.

Inny problem to taki że nie wyświetla mi nazwy kontaktu tylko w przypadku powiadomień o połączeniach głosowych. Jakieś rady ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość, aby zegarek nie resetował ustawień po rozłączeniu go z telefonem? Mam aktualnie taki problem, że BIP nie chce połączyć się z AmazTools (iOS). Wiem, że wynika to z wersji iOS na telefonie, ale nie mam możliwości aktualizacji. Próbowałem z innym telefonem i inną wersją iOS i działa, ale po odłączeniu tego telefonu i połączeniu mojego, zegarek resetuje się, tarcze też się usuwają, a w zasadzie na tym zależy mi najbardziej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.02.2019 o 13:15, mfp napisał:

Po pierwsze musisz mieć zainstalowane Mi Fit oraz AmazTools, a następnie klikasz po kolei w poniższe linki:

Firmware PL FW-1.1.5.12 - PL-FW-1.1.5.12.fw
Fonty PL (by Janusz) - POBIERZ
Font PL (by Januz) wersja big - POBIERZ
pasujące pliki RES:
PL-FW-1.1.5.12-tomi.res - "biała uproszczona" - z tarczami: link, link, link.

Fonty pobierasz te które bardziej Ci pasują.

Pliki będą otwerać się za pomocą AmazTools i klikasz instaluj.

Jako że jedzie do mnie BIP który ma być prezentem mam pytanie, czy jeśli wgram za pomocą swojego smartfona spolszczenie a następnie docelowy użtkownik zainstaluje sobie mifit ze sklepu to zegarek zaktualizuje się do wersji angielskiej? W sumie z angielskim nie ma problemu ale wolałbym aby bylo po polsku. i zeby tak zostało. Rozumiem z tego co czytam ze z najnowsza wersja sa jakies problemy z GPS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, vulkanwawa napisał:

Dziwne bo u mnie z iPhonem X i iPadem wszystko pięknie działa,  AmazTools też się łączy bez problemu i nic nie resetuje. Napisz czy coś modyfikowałeś w swoim Bipie?

Łączy się jednocześnie z dwoma urządzeniami? Modyfikowałem FW na polski według instrukcji, ale jeszcze przed modyfikacją zrywało mi połączenie z AmazFitem na moim telefonie. Z kolei na telefonie mojej mamy połączenie się utrzymuje. Jednak, gdy chcę połączyć się z powrotem ze swoim telefonem, no to wtedy muszę rozparować urządzenia i wszystkie ustawienia, włącznie z tarczami, znikają. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje czy na nowym FW bateria coś leci szybciej? Na poprzednim ładnie schodziło tak do 2% dziennie. Teraz po naładowaniu już po paru godzinach miałem 98% i zauważalnie szybciej leci, chociaż mam wyłączony pulsometr, powiadomienia jedynie na smsy i połączenia. Tarczy używam tej samej od kilku miesięcy, bin, bez sekundnika. Ma ktoś podobne odczucia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jepcio napisał:

A ja mam jeszcze jedno pytanie. Przy dłuższych sms nie pokazuje całej wiadomości tylko część. Czy jestmożliwość aby pokazało całą? Używam aplikacji notiffy &fitness dla amazift. Z góry dziękuję za odpowiedź. 

Przy długich smsach w prawym dolnym rogu jest strzałka, po przesunięciu ekranu do góry [gest z dołu do góry] i masz pozostałą część smsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od prawie 3 miesięcy użytkuję Amazfit Bip, z którego ogólnie jestem zadowolony. Z uwagi na brak wyświetlania nazwy kontaktu przy powiadomieniu o połączeniu w oryginalnej aplikacji MiFit, dość szybko znalazłem zmodyfikowaną wersję MrTomi (wtedy było to v3.5.6), która ten problem rozwiązała. Obecnie korzystam z aktualnej wersji 3.5.8. Chciałbym w końcu rozwiązać problem braku polskich znaków w powiadomieniach i napisach występujących w spolszczonej wersji firmware (obecnie znaki zapytania '?'). Przeglądałem trochę ten temat na forum (choć trudno jest przejrzeć 149 stron postów :-) ), jednak na przestrzeni czasu pozmieniały się wersje HW, FW, MiFit (chociażby zintegrowanie polskiego FW w modyfikacji MrTomi v3.5.8, który instaluje się z automatu) i nie za bardzo wiem co i jak powinienem zrobić, by wgrać polskie fonty, by czasem czegoś nie zepsuć :-)

Po pierwsze, mowa jest o zmianie wersji HW z CN (V0.11.1.4) na CE (V0.11.2.4), tylko że u mnie wersja HW (odczytana w GadgetBridge) jest V0.11.19.5 - co to oznacza? CN czy CE? (dodam, że zegarek zakupiony był na "znanym portalu aukcyjnym", więc być może z chińskiej dystrybucji, jeżeli ma to jakieś znaczenie, aczkolwiek nigdy nie zobaczyłem na nim żadnych chińskich krzaczków :-) ).

Obecnie w zegarku mam firmware 1.1.5.12 PL, który zainstalował się przy instalacji aplikacji MiFit MrTomi-3.5.8-PL.apk (co przy okazji spowodowało, że napisy w głównym menu zegarka wyrównały się do lewej strony). Wersja GPS pokazywana w GB to 15974,e61dd16,126.
Na tą chwilę interesuje mnie wrzucenie polskich fontów i ewentualnie przywrócenie wyśrodkowania napisów. Dodam, iż chciałbym jak do tej pory korzystać z tarczy, którą zainstalowałem z aplikacji "Amazfit Bip & Cor WatchFaces", a wyglądającej jak w załączniku.

Czy wystarczy, że w obecnym stanie mojego zegarka przez GadgetBridge załaduję plik "Fonty PL (by Janusz)", czy muszę zrobić coś jeszcze / coś inaczej? Za co odpowiada plik .res? Czy muszę też go wrzucać?

Z góry dziękuję bardziej doświadczonym Forumowiczom za pomoc i pozdrawiam.

WF.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pkkielas napisał:

Czy wystarczy, że w obecnym stanie mojego zegarka przez GadgetBridge załaduję plik "Fonty PL (by Janusz)"

Tak, wystarczy że wgrasz plik fontów przez Gadgetbridge (najlepiej pogrubione janusza, do pobrania tu:  https://miuipolska.pl/forum/applications/core/interface/file/attachment.php?id=29077 ) Fonty są niezależne od FW, czy Res i raz wgrane nie są zmieniane (nadpisywane) przy zmianach FW, res, czy resetu do ustawień fabrycznych zegarka.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...