Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum, i mam świadomość, że na starcie narażam się moderatorom i nie tylko, ale jak już niejeden zauważył przebrnięcie przez prawie 5000 wpisów jest mega kłopotliwe. Mam więc nadzieję, ze zamiast na mnie naskoczyć, znajdzie się ktoś kto udzieli szybkich i czytelnych odpowiedzi na kilka poniższych pytań... z góry dziękuję...

Mam BIPa kupionego w polskiej dystrybucji (empik) więc wersja jest CE. Teraz pytania:

1. Instalacja polskich czcionek daje jedynie polskie znaki w powiadomieniach i wiadomościach, nie wpływa natomiast na zmianę języka menu (TAK/NIE) ?

2. automatyczne aktualizacje softu nie likwidują każdorazowo wgranej czcionki PL (TAK/NIE)?

3. Wgranie spolszczonego softu zmienia język menu na PL, wymaga wgrania polskiej czcionki (TAK/NIE) ?

4. Czy  po wgraniu spolszczonego softu możliwa jest automatyczna aktualizacja do nowych wersji softu czy każdorazowo trzeba nadpisywać nową wersję PL pobraną tu ?

5. Aby wyświetlać ID dzwoniącego trzeba mieć modowany MiFit PL? Albo ustawić język telefonu na EN ? Czy soft zegarka też musi być modowany?

6. Czy aktualizacje MiFit wpływają na modowany MiFit ? Czy trzeba aktualizować ręcznie pobierając .apk?

7. Czy przy wgrywaniu modowanego softu łatwo uceglić BIPa? Czy w razie wpadki można jakoś uratować sytuację czy już po wszystkim?

8. Czy w razie potrzeby istnieje możliwość przywrócenia fabrycznego softu tak aby np. serwis się nie zorientował ze coś było grzebane ?

To tyle pytań na starcie przygody z BIPem :) z góry dziękuję za wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, peetpeet napisał:

1. Instalacja polskich czcionek daje jedynie polskie znaki w powiadomieniach i wiadomościach, nie wpływa natomiast na zmianę języka menu (TAK/NIE) ?

2. automatyczne aktualizacje softu nie likwidują każdorazowo wgranej czcionki PL (TAK/NIE)?

3. Wgranie spolszczonego softu zmienia język menu na PL, wymaga wgrania polskiej czcionki (TAK/NIE) ?

4. Czy  po wgraniu spolszczonego softu możliwa jest automatyczna aktualizacja do nowych wersji softu czy każdorazowo trzeba nadpisywać nową wersję PL pobraną tu ?

5. Aby wyświetlać ID dzwoniącego trzeba mieć modowany MiFit PL? Albo ustawić język telefonu na EN ? Czy soft zegarka też musi być modowany?

6. Czy aktualizacje MiFit wpływają na modowany MiFit ? Czy trzeba aktualizować ręcznie pobierając .apk?

7. Czy przy wgrywaniu modowanego softu łatwo uceglić BIPa? Czy w razie wpadki można jakoś uratować sytuację czy już po wszystkim?

8. Czy w razie potrzeby istnieje możliwość przywrócenia fabrycznego softu tak aby np. serwis się nie zorientował ze coś było grzebane ?

Wiesz że dla Ciebie to nowość a dla kogoś kto od roku klepie te same odpowiedzi jewt irytujące. No ale jedziemy. 

1. Tak.

2. Tak czcionka ma swój obszar pamięci i do czasu jak nie wgrasz innej zostaje. Prsynajmiej tak było do dnia dzisiejszego.

3. W zasadzie tak. Chyba że nie przeszkadzają ci znaki zapytania w menu.

4. Instalując aktualną wersję MiFit ze sklepu zawierającą nowy firmwer (nie każdy update aplikqcji podnosi firmware) automatycznie podnosi wersję do najnowszego angielskiego lub chińskiego w zależności od wersji. Nie mozna tego wyłączyć.

5. TAK. TAK. NIE. Zresztą ja tak preferuje.

6. Tylko ręcznie. Nawet nie zainstalujesz moda na telefonie na ktorym jest sjlepowa wersja i odwrotnie.

7. Inaczej jak uwalisz to d*pa zbita. Chińczycy nie przewidzieli metody ratowania zbrikowanych modeli. Ostatnio raczej sie nie słyszy aby ktoś popsuł. Nie polecam kombinacji z betami i obniżanie wersji o kilka w dół.

8. Jeśli telefon widzi zegarek to jest szansa (rozkleił się lub artefakty na ekranie). Częściej awaria polega ze nie działa w ogole, lub nie komunikuje sie poprzez BT.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zauważyłem w pierwszym poście ,,(UWAGA! Po aktualizacji może być problem z połączeniem z telefonem. Należy usunąć w GB Amazfit i sparować od nowa)"

Ja mam właśnie taki problem, wgrałem j.polski i chciałem wgrać pogrubioną czcionkę, ale GB nie chce mi się połączyć z telefonem. Można to jakoś naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szadoky napisał:

Ja mam właśnie taki problem, wgrałem j.polski i chciałem wgrać pogrubioną czcionkę, ale GB nie chce mi się połączyć z telefonem. Można to jakoś naprawić?

Wyczyść dane aplikacji GB. Ona się inaczej łączy niz MiFit. Ewentualnie odinstaluj i zainstaluj ponownie. Do skutku az się połączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pan Arek napisał:

Wyczyść dane aplikacji GB. Ona się inaczej łączy niz MiFit. Ewentualnie odinstaluj i zainstaluj ponownie. Do skutku az się połączy.

Próbowałem już chyba wszystkie opcje. Wyczyściłem dane GB odinstalowałem zainstalowałem ponownie i dalej nic .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, szadoky napisał:

Próbowałem już chyba wszystkie opcje. Wyczyściłem dane GB odinstalowałem zainstalowałem ponownie i dalej nic .

GB używałem ostatnio jakieś pol roku temu ale chyba byla możliwość wpisania recznie adresu BT zegarka. Próbowałeś w ten sposób?

Jeszcze przychodzi mi do głowy ze jakiś inny telefon łączy się z twoim zegarkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Pan Arek napisał:

GB używałem ostatnio jakieś pol roku temu ale chyba byla możliwość wpisania recznie adresu BT zegarka. Próbowałeś w ten sposób?

Jeszcze przychodzi mi do głowy ze jakiś inny telefon łączy się z twoim zegarkiem.

Adres BT zegarka jest w ustawieniach.Po ostatniej aktualizacji MF znikły w menu zegarka ustawienia i pojawiło się Alipay, nie można tego zmienić w MiFit . W menu GB zegarek jest widoczny , jak chce połączyć to widzi zegarek bo na zegarku zmienia się kolor ikony połączenia Bluetooth ale zegarek się nie łączy .

Screenshot_2018-12-27-18-57-32-167_nodomain.freeyourgadget.gadgetbridge.png.d3739a17e25b78b0c0bcc0a612e7c9a1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prześledziłem większość wpisów i wiem że nie ma jeszcze polskiej czcionki z emotikonkami, a czy wiadomo czy taka wersja powstanie, czy zegarek ma zbyt mało zasobów na takie zachcianki? Aktualnie mam czcionkę od Janusza ale po otrzymaniu emotki wyświetlają mi się 9999, albo gggg, tak czy inaczej byłoby idealnie gdyby zamiast 9999 nie wyświetlało się nic :-) przy zwykłym uśmieszku chyba jest ? w kwadraciku to w sumie lepiej wygląda niż ciąg 4 znaków.

Edytowane przez tBag-Tobi
Błąd ort.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bipa mam od dłuższego czasu i również od dłuższego czasu nic go nie aktualizowałem (mifit od MrTomi) bo nie widzę po prostu sensu.

Brakuje mi w tej chwili jednak jednej rzeczy, tj. polskiej czcionki w powiadomieniach. Jak to najprościej zrobić? W razie chęci pomocy proszę o dość dokładną instrukcję :grin:

FW mam w wersji 0.1.1.36 wersja zegarka chińska. Z góry dzięki za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Prześledziłem większość wpisów i wiem że nie ma jeszcze polskiej czcionki z emotikonkami, a czy wiadomo czy taka wersja powstanie, czy zegarek ma zbyt mało zasobów na takie zachcianki?


W apce Notify&Fitness jest czcionka łacińska z emotkami i działa, ale bez polskich znaków. Dogranie czcionka PL niestety ją nadpisało, ale moze jakiś fachowiec by te pliki zmkisował w jeden i były by i polskie znaki i emotki

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bipa mam od dłuższego czasu i również od dłuższego czasu nic go nie aktualizowałem (mifit od MrTomi) bo nie widzę po prostu sensu.
Brakuje mi w tej chwili jednak jednej rzeczy, tj. polskiej czcionki w powiadomieniach. Jak to najprościej zrobić? W razie chęci pomocy proszę o dość dokładną instrukcję :grin:
FW mam w wersji 0.1.1.36 wersja zegarka chińska. Z góry dzięki za pomoc.
 
To może na początek pierwsza strona, pierwszy post i tam masz wszystko podane na tacy

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, seb11_11 napisał:

To może na początek pierwsza strona, pierwszy post i tam masz wszystko podane na tacy

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 

Czy interesująca mnie taca zaczyna się od momentu " EDYCJA WŁASNEJ CZCIONKI NASZEGO ZEGARKA " ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem spolszczony soft z pierwszej strony i taki efekt... czy tak ma być czy coś poszło nie tak?
Podpisy pod ikonami nie są zmienione ale za to przesunięte w lewo zamiast wyśrodkowane i dodatkowo nie wszystko jest przetłumaczone...6d5e633dc2c42a53fe37e9a3ce7ef30f.jpg1a19c495c7435e2cd36da5b72d23a17a.jpg47cd9a9dba95e0257be158dd91afad60.jpg2c9a823454ffc2b0be6bd864f371361e.jpg29c4729ad32efa0ad56d582952fcd7e5.jpgea5a0d5d070ed6772a309a25d22d011b.jpg

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem spolszczony soft z pierwszej strony i taki efekt... czy tak ma być czy coś poszło nie tak?
Podpisy pod ikonami nie są zmienione ale za to przesunięte w lewo zamiast wyśrodkowane i dodatkowo nie wszystko jest przetłumaczone...6d5e633dc2c42a53fe37e9a3ce7ef30f.jpg1a19c495c7435e2cd36da5b72d23a17a.jpg47cd9a9dba95e0257be158dd91afad60.jpg2c9a823454ffc2b0be6bd864f371361e.jpg29c4729ad32efa0ad56d582952fcd7e5.jpgea5a0d5d070ed6772a309a25d22d011b.jpg

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Wygrałeś FW i RES ?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, peetpeet napisał:

Update: dograłem res i jest ok.

Szkoda że nie pisze tam, że trzeba komplet. Ja doczytałem tylko o fontach.

Pisze pisze, szkoda że nie czytacie. Poza tym przynajmniej raz na stronę jest to powtórzone.

Procedura:
  1. Odinstaluj Mi Fit.
  2. Zainstaluj GadgetBridge nadając wszystkie możliwe uprawnienia oraz dostęp do powiadomień.
  3. Uruchom GadgetBridge, wyszukaj urządzenie  Amazfit BIT i sparuj.
  4. Po sparowaniu wyszukaj w telefonie z poziomu menadżera plików plik .res uprzednio pobrany i klikając na niego skojarz z programem GadgetBridge, a następnie w programie tym zainstaluj.
  5. Następnie wyszukaj plik .fw uprzednio pobrany i klikając na niego skojarz z programem GadgetBridge, a następnie w programie tym zainstaluj.  Amazfit po zainstalowaniu FW zrestartuje się.
  6. Rozkoszuj się wersją polską
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie samych czcionek.

Nie jestem pewny czy wszystkie komunikatory korzystają z tych samych Unicode

https://pl.wikisource.org/wiki/Unicode/Emotikony

W każdym razie na forum XDA jest wątek poświęcony czcionce dla Amazfit BIP/COR EU. Ostatnia wersja ma 6241 znaków. Podobno jakieś emoty. Zerknąłem do środka i na pewno są polskie znaki. Jest też pełna cyrylica i wietnamskie znaki.

Niestety czcionka nie pogrubiona więc osobiście nie będę jej instalował bo mi emoji nie potrzebne.

Mili_chaohu_uni_v28.ft

zrzut3.thumb.png.0c62dda4ca47f1c75346357ebfb775b0.png

 

Edytowane przez Pan Arek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, peetpeet napisał:

Zainstalowane... na razie PL działają w aplikacji normalnie. Jak nazbieram jakieś powiadomienia z emotami to zdam relację.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Przetestowałem w GB bo na szczęście ma debugger i nie trzeba kombinować. Ta czcionka v28 nie ma emotikona tylko robi tak że się nic nie wyświetla (zamiast ????) jedynie serduszko udało mi się wyświetlić. Przydało by się aby ktoś podał źródło czcionki gdzie było to zmapowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Notify & Fitness jest taka czcionka, ale nie wiem jak ją wyciągnąć jako osobny plik.4a43bdb5ee60afe37df5727f71c65a48.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Edit. Zrobiłem test wyświetlania i dostałem coś takiego... tylko już nie wiem czh to efekt wygrywania różnych fontów czy ta ostatnia zadziałała e41567b0197d0baa62013bebe30bf3db.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Arek: dałeś link do tej czcionki Mili_chaohu_uni_v28.ft, piszesz, że zaglądałeś do środka. Jak to się robi, tzn. ogląda co jest w środku? Interesuje mnie, czy są chińskie znaki. Plik ma 200kB, jest szansa, że mogą być, przynajmniej podstawowe 2-3 tysiące, ale może jest tylko napchane tych emotek. Wcześniej krążyły pliki  polskimi fontami, które miały kilkadziesiąt kB, czyli były ogolone ze wszystkiego, tylko miały jakiś polski font, takie coś dla mnie jest nieprzydatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Pan Arek napisał:

no dobra ale czy ktoś sprawdzał czy te emoji działają? zrobiłem research i wygląda że to musi być wspierane przez firmware.

to była pierwsza rzecz jaką sprawdzałem... nie było polskich znaków ale były emotki.

potem wgrałem zwykłe PL, potem pogrubione PL a na koniec te co dziś wystawiłeś a okazało się że niby nie wyświetlają PL.... no i wyszło jak na fotce wcześniej, że są i PL i emoty.

tyle tylko że w Notify & Fitnes jest taka opcja w ustawianiach "pokazuj emoikony" więc może to robi robotę (pisze tam że wymaga niestandardowego oprogramowania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, peetpeet napisał:

to była pierwsza rzecz jaką sprawdzałem... nie było polskich znaków ale były emotki.

potem wgrałem zwykłe PL, potem pogrubione PL a na koniec te co dziś wystawiłeś a okazało się że niby nie wyświetlają PL.... no i wyszło jak na fotce wcześniej, że są i PL i emoty.

tyle tylko że w Notify & Fitnes jest taka opcja w ustawianiach "pokazuj emoikony" więc może to robi robotę (pisze tam że wymaga niestandardowego oprogramowania)

OK, bo mi emoji nie działają, ale testowałem gadgetbridge -> debuguj i tam wstawiałem z klawiatury telefonu. Najwidoczniej nie są one w formacie unicode. Z tego co napisałeś to funkcjonalność Notify & Fitnes która dokonuje transkodowania emoji komunikatorów do standardu unicode. Coś na zasadzie zamiany literek z ogonkami na bez ogonków Ą -> A ć -> c itd.

Na MiFit tego się pewnie nie osiągnie. Jak mówiłem nie mam jak tego przetestować bo nie mam facebook mesenger i nie mam znajomych :) 

22 minuty temu, bembenek napisał:

Pan Arek: dałeś link do tej czcionki Mili_chaohu_uni_v28.ft, piszesz, że zaglądałeś do środka. Jak to się robi, tzn. ogląda co jest w środku? Interesuje mnie, czy są chińskie znaki. Plik ma 200kB, jest szansa, że mogą być, przynajmniej podstawowe 2-3 tysiące, ale może jest tylko napchane tych emotek. Wcześniej krążyły pliki  polskimi fontami, które miały kilkadziesiąt kB, czyli były ogolone ze wszystkiego, tylko miały jakiś polski font, takie coś dla mnie jest nieprzydatne.

Do rozpakowania czcionek potrzebny jest Python3 z doinstalowanym modułem Pillow oraz skrypt bipfont.py

Tu przepakowałem ci do 7zipa Mili_chaohu_uni_v28.7z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bembenek napisał:

Dziękuję za pomoc, przejrzałem, w tym pliku nie ma chińskich znaków. Mnóstwo różnych obrazków, symbole, buzie, znaczki, kreski, paski, może to te emotikony.

Z tego co wiem jest tam tylko wietnamski. Myślę, że nie było by większego problemu zrobić mix chińska plus ogonki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...