Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Pan Arek napisał:

soft ze sklepu czy modowany?

Powiem tak pierwszy zegarek zaktualizowałem na mifit ze sklepu i zainstalowałem modyfikowany z forum następnie nie przeinstalowując na mifit ze sklepu sparowałem nowy zegarek i to była przyczyna chyba ze przy aktualizacji gps występuje błąd.

Zegarek tak działa poprawnie tylko ta aktualizacja nie che się zainstalować

taki soft mam PL-FW-1.1.2.05.fw

 PL-FW-1.1.2.05-tomi.res 

może problemem jest gps ver: 9565,dfbd8fa,0,0,  tylko gdzie go znaleźć  (https://github.com/Freeyourgadget/Gadgetbridge/wiki/Amazfit-Bip-Firmware-Update według tej strony chyba powinien być 

9567,8b05506,0,0,

Jak ktoś wie jak to rozwiązać to proszę o odpowiedz 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam taki problem. Kupiłem amazfit bip. Chce zmienić język i robię wg 1 strony i wszystko jest ok pojawia sie polski jezyk do puki nie połączy się później później z mifit wtedy robi się aktualizacja i wraca język angielski... Już mnie nerwica bierze bo robię już kolejny raz I ciągle to samo... Pomożecie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

proszę napiszcie co jak do diabła robię nie tak !

Udało mi się zmienić soft, instalując pliki:

Firmware PL FW 0.1.0.51 - PL-FW-0.1.0.51.fw 

oraz

 PL-FW-0.1.0.51-tomi2.res - "biała uproszczona"

Najnowsze to one nie są :( . Problem w tym, że zegarek nie przyjmuje żadnej wyższej wersji !

Przy próbie instalacji wyskakuje na telefonie:

"Problem z transferem metadanych firmware’u”" i koniec, tyle, end... trzeba wgrywać soft wspomniany powyżej :(

Na telefonie tylko GB w wersji 0.29.1, więc raczej OK. Nie mam Mi Fit. Oczywiście: HW V0.11.2.4 czyli wersja międzynarodowa

Jak zainstalować wyższą wersję  softu ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Tue Oct 16 2018 o 20:07, jaro511 napisał:

Powiem tak pierwszy zegarek zaktualizowałem na mifit ze sklepu i zainstalowałem modyfikowany z forum następnie nie przeinstalowując na mifit ze sklepu sparowałem nowy zegarek i to była przyczyna chyba ze przy aktualizacji gps występuje błąd.

Zegarek tak działa poprawnie tylko ta aktualizacja nie che się zainstalować

taki soft mam PL-FW-1.1.2.05.fw

 PL-FW-1.1.2.05-tomi.res 

może problemem jest gps ver: 9565,dfbd8fa,0,0,  tylko gdzie go znaleźć  (https://github.com/Freeyourgadget/Gadgetbridge/wiki/Amazfit-Bip-Firmware-Update według tej strony chyba powinien być 

9567,8b05506,0,0,

Jak ktoś wie jak to rozwiązać to proszę o odpowiedz 

 

Poradziłem sobie trzeba pobrać apke ze sklepu https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mc.amazfit1

Wchodzimy w aktualizacje najnowsze oprogramowanie instalujemy res, fw, GPS i po problemie

Screenshot_2018-10-20-13-08-40-627_com.mc.amazfit1.png

Edytowane przez jaro511
Soft gpsu zaktualizował się do 9567,8b05506,0,0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, bar12345 napisał:

Witaj, czyli jak mam to pobrać, przez przeglądarkę jak klikam pobierz to się nic nie dzieje :(

Nie wszystkie działają, ale te w sekcji "POBIERZ - Amazfit BIP" tak. Tu odpowiedź z działającymi linkami: https://miuipolska.pl/forum/topic/29051-amazfit-bip-oraz-mifit-modyfikacje/?do=findComment&comment=470898

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jestem od 2 dni posiadaczem Bip'a. Wszystko już sobie porobilem pod siebie tj. język, tarcze o mifit modowany. Wszystko z tego tematu. Dzięki za włożona Wasza pracę w to wszystko. Mam tylko 1 mały problem, chciałem wyłączyć w mifit opcje odblokowywania ekranu przez Bip'a, ale przy próbie włączenia wyłączenia wywala mi aplikacje. Może ktoś coś wie, pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jestem od 2 dni posiadaczem Bip'a. Wszystko już sobie porobilem pod siebie tj. język, tarcze o mifit modowany. Wszystko z tego tematu. Dzięki za włożona Wasza pracę w to wszystko. Mam tylko 1 mały problem, chciałem wyłączyć w mifit opcje odblokowywania ekranu przez Bip'a, ale przy próbie włączenia wyłączenia wywala mi aplikacje. Może ktoś coś wie, pomoże?
Zrób to w ori mifit.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ryba94 napisał:

@fake4rWyłączyć ta opcje o usunąć oficjalny i instalować modowany tak? Czy jakiś inny sposób?

Tak, albo po prostu wyłączyć odblokowanie w pobliżu w ustawieniach telefonu, Ekran blokady, zaawansowane. Modowane MiFity mają z tym problem, ale ustawione opcje  w oryginale zostają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, BenLomax napisał:

Czy muszę wgrać polski firmware?

Rozumiem, by włączyć pokazywanie nadawcy wiadomości i telefonu, muszę zainstalować zmodyfikowaną aplikację MiFit?

Nie musisz, wystarczy wgrać tylko plik z polskimi fontami (najlepiej pogrubionymi bo czytelniejsze), tak jest najprościej i najbezpieczniej. Jak mają być powiadomienia (ID dzwoniącego i od kogo sms) to zmodyfikowany MiFit (pogoda będzie dodatkowo po polsku), albo menu telefonu angielskie z oryginałem.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.10.2018 o 13:03, Caladin napisał:

Witam wszystkich,

proszę napiszcie co jak do diabła robię nie tak !

Udało mi się zmienić soft, instalując pliki:

Firmware PL FW 0.1.0.51 - PL-FW-0.1.0.51.fw 

oraz

 PL-FW-0.1.0.51-tomi2.res - "biała uproszczona"

Najnowsze to one nie są :(. Problem w tym, że zegarek nie przyjmuje żadnej wyższej wersji !

Przy próbie instalacji wyskakuje na telefonie:

"Problem z transferem metadanych firmware’u”" i koniec, tyle, end... trzeba wgrywać soft wspomniany powyżej :(

Na telefonie tylko GB w wersji 0.29.1, więc raczej OK. Nie mam Mi Fit. Oczywiście: HW V0.11.2.4 czyli wersja międzynarodowa

Jak zainstalować wyższą wersję  softu ?

 

Proszę pomóżcie !

Dzisiaj zainstalowałem Mi Fit, chyba w najnowszej wersji po modyfikacjach. W zegarku był język polski i wgrane to o czym piszę wyżej. Mi Fit go znalazł, połączył się i zaczął aktualizować. I właśnie w tym momencie telefon się zresetował (Galaxy S5). Ekran w zegarku czeka na parowanie i tyle. Szlag wszystko trafił ! Nie mogę się z nim połączyć. Dwa razy złapał połączenie ale nie dało się potwierdzić parowania na zegarku, wibrował non stop jak oszalały a po kilku sekundach wygasił ekran i tyle. Znowu wyświetla ekran czekając na połączenie z telefonem.

Jest jakiś sposób na przywrócenie ustawień fabrycznych bez połączenia z telefonem ? Można go jakoś ożywić ?

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem BIP'a w sobotę. Najpierw zabawa na oficjalnej wersji Mifit, aktualizacje do najnowszej wersji FW, no ale brak informacji o kontakcie przy połączeniach zmusił mnie szukania rozwiązania. Krótka lektura i z użyciem GB wgrałem pogrubioną czcionkę PL, potem zmodyfikowana aplikacje Mifit i już przy połączeniach pojawia się ID dzwoniącego. Nadal jednak nie dostaje powiadomień o SMS. Co przeoczyłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...