Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, FromWP napisał:

Podawałeś, właśnie na tej wersji GB (0.36.2) mam komunikat o nieprawidłowym pliku. Może to błąd rozpakowania zip-a bo robiłem to w telefonie. Albo FW Bipa, mam 1.1.6.32. Sprawdzę później na komputerze.

Też mam 1.1.6.32. Wrzuciłem wyżej zrzut z MiFit gdzie widać wersję. Plik też rozpakowalem i spakowałem w telefonie. Odinstaluj starego GB i wgraj ten z załącznika. Musi się udać. Jak chcesz to wystawie GB nie spakowany instalator apk.

https://drive.google.com/file/d/19a6PDf2SiKcKkNzwx3-c0rvTcZY5INdr/view?usp=drivesdk

Edytowane przez Pan Arek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, damiano78 napisał:

U mnie w Amaztools wyświetla komunikat invalid file natomiast wersja z literą w wchodzi ale Mi Fit ją nadpisuje...

 

Tamtą nadpisuje bo firmware wymaga wersji Latin. Z kolei programy do instalowania czcionek jak amaztools sprawdzają nagłówek fontu. Nie wgrywa bo w nagłówku jest nowa wersja i toolsy uznają, że to uszkodzony plik. Jak masz coś z androidem to zainstaluj GB i wgraj font.  Tylko wyłącz na czas parowania iOS na którym masz MiFit bo GB zegarka nie znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Pan Arek napisał:

Musi się udać. Jak chcesz to wystawie GB nie spakowany instalator apk.

Instalowałem tego GB dwa razy, po raz pierwszy z twojego linku, ponownie po odinstalowaniu tą samą wersję ściągniętą z f-droid. Nie miałem zainstalowanej wcześniejszej wersji w telefonie. Wierzę że u ciebie działa, u mnie niestety nie. Co do zip-a miałem na myśli plik z czcionką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, FromWP napisał:

Instalowałem tego GB dwa razy, po raz pierwszy z twojego linku, ponownie po odinstalowaniu tą samą wersję ściągniętą z f-droid. Nie miałem zainstalowanej wcześniejszej wersji w telefonie. Wierzę że u ciebie działa, u mnie niestety nie. Co do zip-a miałem na myśli plik z czcionką.

Ostatnia wersja na f-droid nie obsługuje czcionki V9. Ta jest nowsza chociaż nie została zmieniona numeracja. Może faktycznie forum rozwala załączniki. Tu czcionka rozpakowana dokładnie ten plik który wgrywalem

https://drive.google.com/file/d/1-0RBYzGwLY13KrEHM820Fnn5jq-XatbV/view?usp=drivesdk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://megawrzuta.pl/download/f531b4de4a1a4f925e37a92072fe81f5.html 

MiFit 4.0.7 ... Modowany

 

EN: Mod of official Mifit app with functions to export to Tcx/Gpx your workouts. Id of calls.

---

Soporta Strava

------

By: @Jps1x2

Mifit: 4.0.6_Revolutions

Firmware: opcional.

 

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

A nie masz przypadkiem wersji 3.6.0 lub starszej? Ten nowy wygląd apki od wersji 4.x.x totalnie mi nie leży. 

Edit: Już pobrałem tą, którą udostępnił kolega [mention=52869]lisek1953[/mention]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Pan Arek napisał:

Ostatnia wersja na f-droid nie obsługuje czcionki V9.

Zrobiłem wszystko od początku. Odinstalowałem GB, zrestartowałem telefon (tak profilaktycznie), zainstalowałem ponownie z twojego linku, pobrałem font rozpakowany i niestety to samo. Nie wiem o co chodzi, może wersja androida? Mam 6.01.

IMG_20191012_080343.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, FromWP napisał:

Zrobiłem wszystko od początku. Odinstalowałem GB, zrestartowałem telefon (tak profilaktycznie), zainstalowałem ponownie z twojego linku, pobrałem font rozpakowany i niestety to samo. Nie wiem o co chodzi, może wersja androida? Mam 6.01.

Może skopiuj plik czcionki na kartę pamięci lub innej lokalizacji. Sprawdź w ustawieniach aplikacji czy GB ma uprawnienia do przeglądania plików i multimediów.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Pan Arek napisał:

Musiałem aż samemu wgrać najnowszy Soft. Oryginalna czcionka faktycznie nieakceptowalnie mała. Niestety Polski język używa Latin i zmieniono jej szerokość z 16 do 9 pikseli.

Mam czcionkę Latin bold 

20191011_184555.thumb.jpg.05d865113f43cd233d68ca65f878513b.jpg20191011_184505.thumb.jpg.63d2803bf58e584934f0b641cdefb002.jpg

tu na dowód że najnowszy MiFit i nic się nie przywraca.

1157363286_Screenshot_20191011-184140_MiFit.thumb.jpg.47713259a860cffd34bbab12afa166b5.jpg808266085_Screenshot_20191011-184157_MiFit.thumb.jpg.075725b97cef4aa3a4db7ba6f1583711.jpg

Dzięki kolega za czcionkę, jak na tą chwilę orginalny mi fit nie podmienia jej na tą mini czcionkę. Jeszcze brakuje mi by pokazywało kto dzwoni jak na modowanym i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Gerwazy napisał:

Jeszcze brakuje mi by pokazywało kto dzwoni jak na modowanym i będzie ok.

Niestety ani Amazfit ani MiFit nie pokazuje kto dzwoni i nie wiadomo dlaczego. Wyłączyłem w ogóle to powiadomienia bo w tej formie jest dla mnie bez sensu. Trzeba by spamowac prośbami o włączenie tej funkcji dla Polski.

Może taka akcja naszego forum?

[email protected]

Ja wysłałem im maila. Jak dostaną ze 100 to włącza:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
 
Aktualizacja
MNVolkov BipOS 0.5.1

Zmiany:
  • Ulepszony kod do uruchamiania i kończenia aplikacji w celu eliminacji wycieków pamięci.
  • Algorytm skanowania zasobów w poszukiwaniu aplikacji został ulepszony, teraz nie ma potrzeby ponownego uruchamiania zegara po załadowaniu nowego pliku RES, aplikacje zostaną zaktualizowane automatycznie.
  • Wszystkie aplikacje mogą teraz mieć swoją nazwę w jednym z następujących języków: rosyjski, angielski, włoski, hiszpański, francuski, niemiecki. Wyświetlana nazwa zależy od ustawień regionalnych telefonu i ustawień BipOS w menu „Język menu”.
  • Aplikacje otrzymały wsparcie dla „swoich” zasobów. W ten sposób nie tylko kod aplikacji, ale także zasoby stają się teraz niezależne od oprogramowania układowego.
  • Ustawienia każdej aplikacji są teraz przechowywane w obszarze pamięci osobno dla każdej aplikacji w pliku elf.
  • Wdrożono możliwość uruchamiania aplikacji po zdarzeniu (do tej pory zaimplementowano tylko jedno zdarzenie - gest przeglądania informacji).

 

Link do postu:

https://myamazfit.ru/threads/bip-mnvolkov-bipos.1010/post-39791

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, pkonrad napisał:
4 minuty temu, BÓLterier napisał:
Bo na XDA nie ma najnowszej wersji chociażby emoji6.png

Możesz wrzucić link z którego można pobrać ten Mi Fit ?

A wuj mi w tyłek, najwyżej dostanę bana :)
https://geekdoing.com/threads/modified-mi-fit-4-0-10-mi-band-3-4.1370/

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki problem z zegarkiem Amazfit BIP. W trakcie aktualizcji do najnowszej wersji FW przez najnowszą oryginalną wersje aplikacji Mi Fit zegarek zassał oryginalny firmware, następnie powinien zacząć aktualizować czcionki, ale tak się nie stało. Cały proces stoi na aktualizacji czcionek, na zegarku wyświetla się komunikat Connect APP to update i tyle. Z Mi Fit niby się łączy ale nic się nie dzieje. Nie da się dalej aktualizować zegarka ani rozłączyć pary w aplikacji. Z gadgetbridge też nie chce sie połaczyć. Apka niby widzi zegarek ale nie chce się z nim połączyć. Jakieś pomysły jak przywrócić BIPa do życia? Z góry dzięki.


Edit:
W końcu coś ruszyło, chyba będzie żył :)

Edytowane przez pkonrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, BÓLterier napisał:

Czy ta wersja MiFit aktualizuje GPS ? ale pozostawia nieruszone firmware zegarka ? Czy język polski jest ?

Edytowane przez fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki.... Czy trzeba jakichś czarów żeby ten plik pobrać? Ściąga się ale na końcu jest "zapisz plik" i to by było na tyle... Ściągam przez przeglądarkę a nie ich apkę.

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...