Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, peetpeet napisał:

Ta jest ok, ale MiFit ją wywala przy każdej okazji, wiec trzeba by wymyślić cos co ten proces zatrzyma.
 

 

Na rosyjskim forum napisali, że ta czcionka nie aktualizuje się w nowym firmware. Ciekawe, czy w ogóle MiFit sprawdza wersję fontow czy po prostu aktualizuje każdą inną. To by oznaczało, że w pliku czcionek jest zaszyty język.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że modowana pogrubiona była dużo czytelniejsza i taką lub zbliżoną chcemy mieć. Co do okularów, to wiele osób potrzebuje ich np tylko do czytania (i wpatrywania się w Bip-a, kto to dzwoni). O dziwo ID dzwoniącego jest, pomimo tego, że brak opcji pokazywania ID w ustawieniach MiFita. Także najnowsza wersja oryginalnego Amazfita działa prawidłowo i pokazuje ID (jedynie trzeba ręcznie nadać uprawnienia dostępu do kontaktów). Gdyby czcionki w powiadomieniach i systemie były trochę czytelniejsze i tłumaczenie lepsze, było by wszystko ok.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że modowana pogrubiona była dużo czytelniejsza i taką lub zbliżoną chcemy mieć. Co do okularów, to wiele osób potrzebuje ich np tylko do czytania (i wpatrywania się w Bip-a, kto to dzwoni). O dziwo ID dzwoniącego jest, pomimo tego, że brak opcji pokazywania ID w ustawieniach MiFita. Także najnowsza wersja oryginalnego Amazfita działa prawidłowo i pokazuje ID (jedynie trzeba ręcznie nadać uprawnienia dostępu do kontaktów). Gdyby czcionki w powiadomieniach i systemie były trochę czytelniejsze i tłumaczenie lepsze, było by wszystko ok.
Podaj wersję amazfita. Na moim bipie nie wyświetla kto dzwoni nawet po dodaniu uprawnień na kontakty.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj wersję amazfita. Na moim bipie nie wyświetla kto dzwoni nawet po dodaniu uprawnień na kontakty. 

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

 

U mnie tez nie pokazuje. [mention=9895]FromWP[/mention] jak masz ustawione że wyświetla Ci ID kto dzwoni?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, brok99 napisał:

U mnie wyrzuca błąd, niepoprawny plik. Ostatnią działającą czcionką od rosjan jest 6.12.9. Niestety mifit ją również podmienia.

GadgetBridge masz aktualny? Nie ze sklepu tylko stad https://f-droid.org/en/packages/nodomain.freeyourgadget.gadgetbridge/ 

Ta też pokazuje taki błąd? Mili_chaohu_plbig_a_intl9.ft

Edytowane przez Pan Arek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=38880]pkonrad[/mention] w ustawieniach nie ma opcji pokazywania (amazfit 3.4.4), ale działa. Może dlatego że zmieniałem język w tel. na angielski, ustawiłem pokazywanie i wróciłem do pl. 

Ok. Na telefonie z którym jest sparowany zegarek nie ma zainstalowanej aplikacji Amazfit, tylko sam Mi Fit. Dzisiaj sprawdzę czy zmiana na angielski, ustawienie wyświetlania w Mi Fit i powrót do PL pomoże. Ewentualnie doinstaluje aplikację Amazfit. A czy Mi Fit i Amazfit mogą być zainstalowane razem i działać jednocześnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, pkonrad napisał:

A czy Mi Fit i Amazfit mogą być zainstalowane razem i działać jednocześnie?

Raczej nie, obecnie to praktycznie identyczne aplikacje różniące się głównie wyglądem. Amazfit działa jak MiFit, aktualizuje WF, fonty itd.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Na telefonie z którym jest sparowany zegarek nie ma zainstalowanej aplikacji Amazfit, tylko sam Mi Fit. Dzisiaj sprawdzę czy zmiana na angielski, ustawienie wyświetlania w Mi Fit i powrót do PL pomoże. Ewentualnie doinstaluje aplikację Amazfit. A czy Mi Fit i Amazfit mogą być zainstalowane razem i działać jednocześnie?
U mnie zmiana na angielski nic nie dała. No może poza tym, że włączyła się aktualizacja zegarka na angielski i potem po przełączeniu znów na polski. Nadal nie pokazuje kto dzwoni. Dziś rano dostałem aktualizacje na 3.4.4.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zmiana na angielski nic nie dała. No może poza tym, że włączyła się aktualizacja zegarka na angielski i potem po przełączeniu znów na polski. Nadal nie pokazuje kto dzwoni. Dziś rano dostałem aktualizacje na 3.4.4.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

A czy w takim razie może ma ktoś link do customowej wersji Mi Fit bez FW dla Amazfit BIP w którym jest odblokowana opcja wyświetlania ID dzwoniącego? Dobrze by było też, jakby to była wersja 3.6.0 czyli ze starym wyglądem aplikacji, który o wiele bardziej mi się podobał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w takim razie może ma ktoś link do customowej wersji Mi Fit bez FW dla Amazfit BIP w którym jest odblokowana opcja wyświetlania ID dzwoniącego? Dobrze by było też, jakby to była wersja 3.6.0 czyli ze starym wyglądem aplikacji, który o wiele bardziej mi się podobał.
https://megawrzuta.pl/download/f531b4de4a1a4f925e37a92072fe81f5.html

MiFit 4.0.7 ... Modowany

EN: Mod of official Mifit app with functions to export to Tcx/Gpx your workouts. Id of calls.
---
Soporta Strava
------
By: @Jps1x2
Mifit: 4.0.6_Revolutions
Firmware: opcional.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, brok99 napisał:

@Pan Arek którą konkretnie czcionkę wgrałeś?

BOLD_v6.13_9.ft.latin + najnowszy GB

Tu link na mój dysk z GB który łyka tą czcionkę:

https://drive.google.com/file/d/1qllPjaGo1C4V2IDMpv5ubEbbCQvvCmjn/view?usp=drivesdk

 

Wrzuciłem też zmodyfikowaną nie Latin z pierwszego posta. Ale efekt był kiepski:

 

20191011_182839.jpg

Edytowane przez Pan Arek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Pan Arek napisał:

Przecież podawałem linka do GB

Podawałeś, właśnie na tej wersji GB (0.36.2) mam komunikat o nieprawidłowym pliku. Może to błąd rozpakowania zip-a bo robiłem to w telefonie. Albo FW Bipa, mam 1.1.6.32. Sprawdzę później na komputerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...